Słów parę o sposobach płatności za zakupy w księgarni

Możliwe sposoby płatności za zamówienie:

płatność Przedpłata na konto - jest to płatność bezpośrednio na konto sklepu poprzez przelew. Przelew można wykonać z własnego konta (np. przez przelew internetowy), na poczcie czy też w banku. Dane do wykonania przelewu podawane są na stronie sklepu po złożeniu zamówienia.

Umożliwiamy pobranie uzupełnionego druku do wykonania przelewu na poczcie czy w banku. Dane do dokonania przelewu tradycyjnym przelewem na konto wyświetlane są po zakończeniu procesu składania zamówienia, a także wysyłane są we wiadomości e-mail na adres osoby, która złożyła zamówienie.

plus Zalety przedpłaty na konto:

 • można wykonać wpłatę nawet jeśli nie posiada się e-konta (gdy nie mamy dostępu online do swojego konta bankowego lub możliwości robienia przelewów),
 • za pośrednictwem wiadomości e-mail potwierdzamy otrzymanie płatności za przesyłkę i pozostaje jedynie oczekiwanie na zakupione przedmioty.


płatność Przelewy24.pl - szybkie i bezpieczne płatności online (karta kredytowa, mBank, PKO B.P., ING, BZWBK, PKO S.A, Multibank, Millennium, Alior, płatności IKO i wiele innych) – płatności dokonuje się przez system szybkich płatności. Po złożeniu zamówienia następuje automatyczne przekierowanie do tego systemu, gdzie należy wybrać sposób płatności (karta płatnicza lub przelew online z banku), a następnie dokonać płatności z banku lub przy użyciu karty.

plus Zalety:
 • szybkość - dokonując płatności za pośrednictwem Przelewy24 pieniądze bardzo szybko trafiają na konto odbiorcy płatności; czas zaksięgowania zależy od banku, w jakim osoba przelewająca pieniądze posiada konto; w przypadkach wielu banków wynosi maksymalnie kilka minut,
 • bezpieczeństwo transakcji – ten system płatności posiada certyfikat SSL, spełnia standard PCI/DSS - certyfikat PCI/DSS gwarantuje spełnianie przez Przelewy24 standardu Payment Card Industry (PCI) Data Security Standard (DSS) opracowanego wspólnie przez VISA  i MasterCard,
 • szeroki wybór banków, które umożliwiają płatność przez Przelewy24,
 • możliwość dokonania płatności przez IKO - płatności mobilne.


płatność PayPal - wygodne i bezpieczne płatności kartą kredytową – płatność dla zarejestrowanych użytkowników tego systemu (rejestracja w systemie wymaga podania adresu e-mail oraz hasła). Po złożeniu zamówienia opcją płatności za pośrednictwem systemu PayPal użytkownik jest przekierowany na swoje konto w systemie PayPal i może dokonać wpłaty.

plus Zalety:
 • możliwość płatności za zakupy również z zagranicy, płatność przez PayPal można wykonać ze 190 krajów świata,
 • szybkość realizacji transakcji,
 • bezpieczeństwo – system ochrony transakcji.


płatność PayByNet – sposób płatności online dla klientów banków: Millenium, Citi, Nordea oraz Alior Banku. Po wyborze płatności przez PayByNet następuje przekierowanie na stronę tego systemu a następnie na stronę wybranego banku, gdzie po zalogowaniu należy dokonać wpłaty.

plus Zalety:
 • szybkość
 • przejrzystość – przelew bezpośrednio z konta klienta na konto sklepu
 • wygoda – automatyczne przenoszenie danych dotyczących treści przelewu, w tym numeru konta bankowego odbiorcy płatności oraz jego nazwy i adresu, zabezpiecza klienta przed błędami
 • bezpieczeństwo - zapewnia Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.


płatność Pobranie (Płatność u listonosza/kuriera)– jest to płatność przy odbiorze zamówienia dla listonosza lub kuriera w zależności od wybranego sposobu przesyłki; z reguły ten sposób płatności jest najdroższy, co związane jest, z koniecznością przekazywania pieniędzy przez pośrednika (poczta polska, firma kurierska) na konto sklepu.

plus Zalety:
 • płatność gotówką w obecności kuriera/listonosza lub w przypadku awizowania przesyłki - we wskazanym punkcie odbioru,
 • brak konieczności wykonania wcześniejszej płatności,
 • realizacja zamówienia odbywa się po jego potwierdzeniu w najbliższy dzień roboczy.

Sprawdź też artykuł cennik kosztów dostawy.


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać