Slammed. Tom 2. Point of Retreat. Nieprzekraczalna granica

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Ilość stron
282
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,14 zł
Nasza cena: 25,30 zł 34,99 zł Taniej o: 28%

"Nieprzekraczalna granica" to druga część serii "Slammed", opowiadającej o historii dwóch nastolatków, którzy przeżyli w życiu wiele złego, ale mimo to starają się wspólnie ułożyć sobie je na nowo.

Nawet po największej burzy jest szansa na to, że wyjdzie słońce. Szczególnie, kiedy te słońce ma oznaczać dla nas miłość i nadzieję na lepsze życie. "Nieprzekraczalna granica" to druga część serii "Slammed", w której poznajemy dalsze losy dwójki nastoletnich bohaterów.

Layken Cohen wraz ze swoją mamą i młodszym bratem wyprowadzają się do Michigan. Niedawno zginął ich ojciec, dlatego starają się teraz ułożyć całe życie na nowo. Niestety, okazuje się nie być to takie proste. Problemy zaczynają się już na początku. W końcu Layken i Kel zostawili przyjaciół, szkołę, stary dom i muszą zacząć w nieznanym im miejscu całkowicie od zera. Ich matka Julia również jest pełna obaw, ale mimo to uważa, że to jedyny sposób na pogodzenie się ze stratą i skończenie z rozpamiętywaniem przeszłości. Pierwszego dnia po przeprowadzce Layken zauważa przystojnego sąsiada w swoim wieku. Jak się niedługo okaże, Will ma za sobą podobne doświadczenia i również nie do końca się z tym pogodził, dlatego potrzebuje wsparcia i rozmowy. Kilka chwil wystarczyło, aby nastolatkowie wpadli sobie w oko i poczuli, że to, co rodzi się między nimi, to coś więcej niż tylko przyjaźń. Jak jednak pogodzić dwa, zranione serca i sprawić, aby mogły zabić na nowo?

"Nieprzekraczalna granica" to powieść pełna smutku, ale i powolnego odkrywania życia na nowo. Bohaterowie mimo licznych obowiązków, rodzeństwa, samotności, zaczynają czuć się w swoim towarzystwie coraz lepiej. To dla nich okazja na powrót do normalnego funkcjonowania i być może ujrzenia w końcu czegoś więcej, niż wszechogarniający ból. Obserwujemy również jak rodzina Layken klimatyzuje się w nowym miejscu i sytuacji. Nie jest łatwo trafić do nowej szkoły, na nowych ludzi, podążać nowymi ścieżkami. Layken może jednak liczyć na wsparcie sympatycznego sąsiada, z którym zaczyna łączyć ją coraz więcej. Czy będą w stanie być razem i cieszyć się tym? Druga część serii ukazuje nam nowe spojrzenie na ich związek i to, co się stało z nimi po czasie. Dalsza część historii na pewno nie rozczaruje Czytelników i wiernych fanów. Nie zabraknie miłosnych uniesień, jak i trudnych dylematów i decyzji.

Colleen Hoover jest amerykańską pisarką, tworzącą głównie powieści dla młodzieży. Autorka, takich pozycji jak "Never Never", "November 9", "Maybe Now", "Losing Hope".
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tekst pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  CO NOWEGO?

  Nie zdradzę, jak potoczyły się losy Lake i Willa, bo wiadomo - nikt nie lubi spoilerów, ale musicie wiedzieć, że wcale nie jest tak kolorowo. Nowa sytuacja, masa obowiązków i powrót przeszłości. Pojawienie się osoby, która jeszcze niedawno znaczyła dla Willa tak wiele, niesie za sobą same kłopoty. A to nie koniec wrażeń, jakie zaserwuje nam CoHo. Historię urozmaici także rozbudowa wątku Eddie i Gavina oraz wprowadzenie kilku nowych bohaterów, z których najbardziej polubiłam Kierstin.

  Próbując jednak odpowiedzieć na pytanie, czy kontynuacja była potrzebna... I tak, i nie. Dlaczego? Były wzloty i upadki, mocne i słabe strony. Momentami zastanawiałam się, czy to wszystko nie jest ciągnięte na siłę, a za chwilę przewracałam kolejną kartkę, ciekawa losów bohaterów. Postanowiłam więc zebrać wszystkie argumenty za i przeciw.

  MOCNE STRONY

  Na plus zdecydowanie pokazanie, że nie wszystko jest kolorowe, nawet jeśli wcześniej pojawiło się coś na kształt happy endu. Will i Lake po zakończeniu pierwszego tomu nadal istnieją i muszą zmierzyć się z kolejnymi problemami. Podobała mi się też próba podjęcia wątku związków z przyzwyczajenia. Czy nasi bohaterowie byli ze sobą tylko ze względu na podobną sytuację życiową? Bo gdy wszystko się posypało, ciężko już się od siebie odwrócić? A może jednak miłość jest prawdziwa, tylko oni muszą to dopiero zrozumieć?

  Mocną stroną jest także rozbudowanie wątku Eddie i Gavina, których bardzo polubiłam po pierwszej książce - cieszę się, że autorka o nich pomyślała. Przed nimi spore zmiany, więc bardzo ciekawi mnie, jak ich losy potoczą się w trzecim tomie. Zadowolona jestem także z pojawienia się nowych bohaterów, a zwłaszcza Kierstin - co za mała agentka! Wniosła wiele do książki i z uśmiechem czytałam wiele fragmentów z jej udziałem. Jeśli polubiliście Eddie, to nowa bohaterka również przypadnie Wam do gustu!

  Cieszyłam się również na powrót poezji, a także nowość - "dna i słodycze", które były uroczym elementem całej historii.

  SŁABE STRONY

  Pochwaliłam, to teraz czas też na kilka narzekań. Pojawienie się Vaughn miało potencjał, ale mam wrażenie, że w ostatecznym efekcie wypadło jako słaby zapychacz fabuły. Cieszę się, że nie oparto na tym całego tomu i pojawił się też pewien zwrot akcji, który odwrócił od tego uwagę, jednak i tutaj mam małe zastrzeżenia. Podobało mi się to, co wymyśliła autorka, jednak rozwiązanie całej sytuacji (wiem, że brzmi lakonicznie, ale nie zdradzę więcej, by nikomu nie spoilerować), zapachniało nieco wattpadowym fanfiction, w którym zabrakło realizmu, byle tylko doprowadzić do założonego sobie wcześniej zakończenia. Nie zaszkodziłoby, gdyby autorka zaryzykowała, zamiast prowadzić swoją historię tak ostrożnie.

  Kreacja głównych bohaterów również pozostawiła wiele do życzenia. Jak Lake już w pierwszym tomie bywała dziecinna, tak Will wydawał się być tym odpowiedzialnym. Tutaj jednak to wszystko jakoś opadło i przyznam szczerze, że o wiele bardziej polubiłam bohaterów drugoplanowych, niż naszą parę z pierwszego planu.

  Co jeszcze na minus? Niestety, po części narracja w wykonaniu Willa i jego dziennik. Ale o tym już w dalszej części tekstu.

  STRUKTURA

  W tym tomie narrację przejmuje Will i to z jego perspektywy poznajemy całą historię. I chociaż dobrym pomysłem było pokazanie nam świata jego oczami, to jednak mam wrażenie, że technicznie wypadło to o wiele słabiej. Widać, że Colleen Hoover chciała odróżnić jego narrację od tej, którą prowadziła Layken, jednak momentami, zwłaszcza na początku, coś mi zgrzytało. Prawdopodobnie zawiniły zbyt krótkie i proste zdania, których pojawienie się niekiedy zupełnie nie miało sensu. Całe szczęście, im dalej w historię, tym łatwiej było się do tego przyzwyczaić. Pokazało mi to również, jak wielki jest progres autorki, jeśli chodzi o styl pisania, gdyż czytając jej późniejsze książki byłam wręcz zadowolona z tego, z jaką lekkością udziela swoim bohaterom głosu, niezależnie od ich płci.

  Wracając do struktury - znowu mamy podział na części oraz numerowane rozdziały. I tak, jak w tomie pierwszym - wiersze. Tym razem dochodzi jednak jeszcze jeden element - fragmenty dziennika Willa. Ten pomysł miał potencjał, ale niestety wyszło trochę płasko, bo miałam wrażenie, że większość z zapisków była zwyczajnie zbędna.

  PODSUMOWUJĄC

  Point of retreat było miłym powrotem do historii Lake i Willa, jednak niestety nie obyło się bez mieszanych uczuć. Z jednej strony, z przyjemnością przeczytałam kolejny tom o tej parze, zaś z drugiej - nie do końca byłam pewna, czy przeciąganie tej historii ma sens. Zwłaszcza, że kolejne problemy głównych bohaterów nie były w moim odczuciu zbyt przekonujące. Nie spisuję jednak tej książki na straty, gdyż Hoover poświęciła sporo miejsca bohaterom drugoplanowym i to oni uratowali tę lekturę. Eddie, Gavin, Kel, Clauder, Kierstin i jej matka - oni zdecydowanie byli jasnymi punktami tej opowieści. Wnieśli do niej wiele ciepła i radości, dzięki czemu sięgnę po trzeci tom z nadzieją, że dowiem się o nich czegoś więcej. Co do Lake i Willa - mam nadzieję, że w finale trylogii wydarzy się między innymi coś więcej i uczucie przeciągania historii na siłę minie.

  Jeśli jesteś miłośnikiem twórczości Hoover - warto przeczytać. Nawet, jeśli nie do końca zadowoli Cię ta książka, to zauważysz, jak wielkie postępy poczyniła Colleen i jak z czasem rozwinęła swój warsztat. Ja lektury nie żałuję. Jak będzie z Tobą? Jest tylko jeden sposób, by się przekonać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętam, jak czytałam dopiero pierwszą część tej trylogii, czyli Pułapkę uczuć. Zachwyciłam się tą książką totalnie, wydała mi się takim lekiem na całe zło świata. W końcu sięgnęłam po kolejny tom, który okazał się... No właśnie. Jaki ON był?

  O bohaterach nie będę się za bardzo rozpisywać, ponieważ zrobiłam to przy okazji recenzji Pułapki uczuć. Jedyną rzeczą, o jakiej chciałabym wspomnieć to zmiana, jaka zaszła w Layken i Willu. Nie była to może spektakularna zmiana na lepsze czy gorsze, ale tu zobaczyłam, jak stali się dojrzalsi. Zarówno on, jak i ona stali się doroślejsi, a dzięki temu ich uczucia jeszcze bardziej się wzmocniły.

  Ta historia była o wiele ciekawsza i zdecydowanie bardziej wciągająca. Tutaj już od początku byłam ciekawa, jak potoczą się dalej ich losy, no i jak autorka to wszystko rozwiąże. Na śmierć bym zapomniała!

  Przecież tutaj Colleen Hoover wprowadziła nowych bohaterów, a bardziej: bohaterki. Kiersten to sympatyczna, choć trochę przemądrzała dziewczynka, która dosyć szybko wpada w oko młodszemu bratu Layken. Ja wiem, to jeszcze dzieci, ale miłość to miłość, czyż nie? Od razu polubiłam tę bohaterkę, za jej cięty język no i ogromną pewność siebie.

  Pojawia się tutaj również mama dziewczynki, Sherry. Kobieta urocza, przesympatyczna, niosąca ukojenie bez względu na porę, chociaż te jej specyfiki to trochę podejrzane... Ją również bardzo polubiłam, głównie ze względu na to, jak bardzo chciała pomóc choć trochę Layken i Willowi. Już sam fakt, że ma ochotę pomóc, mnie wzruszył.

  Jest to moja kolejna tak chaotyczna recenzja, ale to wszystko wina emocji. To, co wyprawia ze mną Colleen przechodzi ludzkie pojęcie. Po raz kolejny miałam do czynienia ze słodko-gorzką historią, pełną zwrotów akcji, która łamie serce, a następnie je skleja. Ta historia jest tak piękna, tak urocza, a zarazem tak prosta, że brakuje mi słów. Te wszystkie cytaty, które tu znalazłam, są cudowne i gdybym tylko mogła, wytapetowałabym sobie nimi cały pokój. Może kiedyś...

  Jeżeli spodobała Wam się poprzednia część, to nawet się nie wahajcie. Koniecznie sięgnijcie po tom drugi, który jest jeszcze lepszy. Ja pochłonęłam tę książkę w kilka godzin, więc myślę, że i Wy dacie radę. Jeszcze raz bardzo polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ZARYS FABUŁY

  zbyt młodzi, by dźwigać na barkach ciężar wychowywania rodzeństwa. Will i Layken muszą dojrzeć przedwcześnie, by pełnić rolę rodziców i na szczęście jakoś sobie z tym radzą. Przecież mają też siebie. Stawiając czoła kolejnym wyzwaniom nie spodziewają się tego, że przyjdzie im mieć przed sobą jakiekolwiek tajemnice. A wszystko psuje się w momencie, kiedy Will spotyka Vaughn, dawną dziewczynę. Wszystko wskazuje na to, że odtąd przyjdzie mu widywać ją nieraz, więc by nie denerwować ukochanej, postanawia jej o tym nie wspominać. Czy słusznie? Niekoniecznie. Sekrety mogą przecież doprowadzić do rozpadu ich związku. I tak też się dzieje.

  MOTYW SLAMU POETYCKIEGO

  Autorka naznaczyła tę serię wyjątkowym motywem, który dość wyraziście pojawił się już także w poprzednim tomie. Slam poetycki, gra wyrażania emocji, bitwa na słowa, która tutaj przynosi tysiące wrażeń. W „Ponit of retreat” czytelnik również ma okazję spotkać się z tym dość nietypowym, jak na współczesne czasy, zjawiskiem. Zdecydowanie pochwalam fakt, że Colleen Hoover o tym nie zapomniała, w wyniku czego klimat tej części jest zbliżony do tego, z którym miałam już okazję zapoznać się przy okazji „Slammed”.

  ZMIANA NARRACJI

  Dość przyjemnym zaskoczeniem okazała się dla mnie zmiana narracji. Po tym, jak w pierwszym tomie serii do głosu doszła Layken, tutaj pałeczkę obnażania wrażeń otrzymuje ktoś inny i o zupełnie nowych wydarzeniach, o kolejnym etapie związku i życia opowiada Will. Jako że to jego postać przypadła mi do gustu mocniej już od samego początku, czuję się jak najbardziej usatysfakcjonowana. Muszę jednak przyznać, że jego wyidealizowana osobowość niekoniecznie przypadnie do gustu tym czytelniczkom, które lubią popularnych ostatnio, mających swoje za uszami bad boyów. Choć ja na co dzień preferuję książki z właśnie takimi męskimi postaciami, które nie stronią od mroku, dla Willa robię wyjątek. Skoro to Colleen ulepiła go z gliny, biorę.

  NIERÓWNE ETAPY AKCJI

  Ten tom zaczyna się dość specyficznie. Powiedziałabym szczerze, że miałam we wstępie poczucie panującego w tekście bałaganu. Jakoś nie mogłam poukładać myśli i posegregować wypowiedzi, co wywołało lekki dyskomfort psychiczny. Potem następuje wyciszenie i choć przez długi czas wszystko odbywa się w atmosferze dłużącej się nieco sielanki (o ile da tak mówić w przypadku młodych ludzi zmuszonych wychowywać swoje rodzeństwo), można się wzruszyć, chociażby przy okazji odpakowywania pewnego pośmiertnego prezentu. Kolejno przychodzi czas na zwrot, pewną niewygodną sytuację, która burzy panujący dotąd ład. Coś zaczyna się dziać, pojawiają się emocje, z których przecież twórczość autorki wydaje się znana. I tak, zaangażowana w losy bohaterów, dotarłam do końca, może nie w stu procentach usatysfakcjonowana, ale w miarę zadowolona z przygody, którą przyszło mi przeżyć.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy znajdujemy w naszym życiu osobę, z którą rozumiemy się bez słów, świat nagle staje przed nami otworem, a zwykłe, codzienne trudności są o wiele łatwiejsze do pokonania. Layken i Willa połączyło nie tylko ogromne uczucie, ale również spory bagaż ciężkich życiowych doświadczeń, z którymi mimo młodego wieku dane było im się zmierzyć. Oboje zbyt wcześnie stracili ukochanych rodziców i podjęli się opieki nad swoim młodszym rodzeństwem, razem starając się stworzyć normalną, wspierającą się rodzinę. Gdy jednak w życiu Willa niespodziewanie pojawia się Vaughn, jego pierwsza wielka miłość z czasów liceum, chłopak postanawia nie zwierzać się z jej przyjazdu Layken. Nie wie jeszcze wówczas, że ta niewiele znacząca według niego znajomość wkrótce doprowadzi do rozpadu związku, o który tak bardzo walczył. Czy Layken będzie w stanie ponownie mu zaufać? Czy ta niezwykła więź, która do tej pory ich łączyła, zostanie przerwana?

  "Ja nie zamierzam się poddać,

  Ty nie zamierzasz ustąpić,

  Ta bitwa przekształci się w wojnę,

  Zanim uda mi się ją zakończyć."

  "Point of retreat" jest to już drugi tom cyklu "Pułapka uczuć". Szczerze mówiąc nie mogłam doczekać się jej lektury, sięgając po tę pozycję byłam ogromnie ciekawa, czy Hoover po raz kolejny sprostała zadaniu i utrzymała poziom części pierwszej. Czy tak się stało?

  W książce tej, tak jak i w poprzednim tomie, poprowadzona została narracja pierwszoosobowa, którą bardzo sobie cenię w romansach. Tym razem jednak wszystkie wydarzenia poznajemy z perspektywy Willa, a nie Lake, dzięki czemu jego charakter i osobowość są o wiele lepiej zarysowane i muszę przyznać, że sama narracja podobała mi się nawet odrobinę bardziej, niż w części pierwszej. Dodatkowo po raz kolejny pojawiła się spora dawka poezji, która niejednokrotnie chwyta czytelnika za serce.

  Jeżeli chodzi natomiast o postaci, zdecydowanie największą zmianę zauważyłam w samej Layken. W pierwszym tomie była dosyć impulsywna, momentami wręcz niedojrzała, w tej części jednak emocje zdecydowanie rzadziej brały nad nią górę i z pewnością można dostrzec jej stopniowo rosnącą odpowiedzialność i ogromną odwagę, której wcześniej czasami jej brakowało. Will z kolei pozostał sobą, wrażliwym, niezwykle opiekuńczym i oddanym mężczyzną, który z każdą przewracaną przeze mnie stroną przekonywał mnie do siebie jeszcze bardziej, a poznawanie historii z jego perspektywy jeszcze mocniej potęgowało moje odczucia względem tej postaci. Pojawili się również nowi, równie barwni bohaterowie drugoplanowi, którzy w subtelny sposób rozładowywali budujące się momentami napięcie. Szczególnie moją sympatię zyskała nowa przyjaciółka Claudera i Kela, pewna swoich racji wegetarianka, która swoim poważnym, i przede wszystkim kompletnie nieadekwatnym do jej wieku zachowaniem czasami doprowadzała mnie do łez.

  "Teraz, skoro cię odzyskałem, wiem jedno; nigdy nie pozwolę ci odejść.

  To obietnica. Nigdy więcej nie pozwolę ci odejść."

  Styl autorki pozostał bez zmian, niezwykle lekki i przyjemny w odbiorze, dzięki czemu książkę tę przeczytałam w zaledwie jeden wieczór. Jeżeli chodzi o jej emocjonalny aspekt, z oczywistych względów nie budzi już tak ogromnej gamy uczuć, gdyż problemy głównych bohaterów są bardziej przyziemne. Jednak sama relacja pomiędzy nimi, która w części tej była o wiele dojrzalsza, po raz kolejny ukazana została w piękny, ujmujący sposób. Uroniłam również kilka (albo i więcej...) łez przy momentach związanych z mamą Layken. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, jednak muszę przyznać, że Colleen miała naprawdę genialny pomysł i strony zapełnione tą częścią historii niezmiernie mnie poruszyły.

  Podsumowując, "Point of retreat" to godna kontynuacja pierwszej części, także jeżeli lektura "Slammed" już za Wami, zachęcam Was do sięgnięcia również po ten tom. To piękna, poruszająca historia dwójki ludzi, którzy mimo życiowych trudności wciąż nie stracili nadziei i starają się czerpać z niego jak najwięcej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wstrząsające wydarzenia z pierwszego tomu wciąż budzą we mnie wiele emocji. Finał "Pułapki uczuć" nie tylko mnie zaskoczył, ale przede wszystkim niezwykle wzruszył - do tego stopnia, że nie obeszło się bez chusteczek. Na całe szczęście w podorędziu miałam kontynuację, której lektura była dla mnie priorytetem.

  Fabuła rozpoczyna się krótko po wydarzeniach z pierwszego tomu, przez co emocje wciąż są świeże. Tym razem jednak rolę narratora otrzymał Will i dalsze wydarzenia mamy okazję poznać z jego perspektywy. Odnalazł się w tej sytuacji równie dobrze co Layken w pierwszym tomie - z wiarygodnością i postawą bohatera z krwi i kości opowiedział o dalszych losach dwóch połączonych przez podstępny los rodzin. W tym przypadku autorka wykazała się nie tylko pomysłowością, ale i oddaniem - stworzyła bohaterów podobnych do nas samych, przepełnionych sprzecznymi emocjami i nadziejami na lepsze jutro. Lepszego duetu nie mogłabym sobie wyobrazić.

  Layken i Willa połączyło oddanie, kiedy razem musieli stawić czoła trudnej rzeczywistości i podjąć się opieki nad młodszym rodzeństwem. Nic więc dziwnego, że tak dobrze się rozumieli. Jednak chociaż wspierają się wzajemnie ponura rzeczywistość wciąż daje o sobie znać i muszą sobie radzić z drobiazgami, które kiedyś - gdy byli jeszcze na granicy dzieciństwa i dorosłości - nie przyszłyby im do głowy. Nadszedł czas by dorosnąć i dopuścić do siebie głos rozsądku. Autorka w zaskakująco dobitny sposób oddała historię dwójki osób idealnie do siebie pasujących, połączoną na zasadzie podobieństw nie tylko emocjonalnych, ale i związanych z przeszłością, jednak nie zapomniała by dorzucić do całości dreszczyku niepewności - na tej zasadzie powstała kreacja Vaughn, dawnej dziewczyny Willa, która z wprawą rozpoczęła niszczenie związku niemal idealnego.

  Trudno nie angażować się emocjonalnie w losy bohaterów, których tak łatwo można obdarzyć sympatią. Kontynuacja losów Layken i Willa to wciąż powieść utrzymana w ramach powieści New Adult, więc emocje odgrywają tutaj kluczową rolę. Jest tragedia chwytająca za serce i młodzi dorośli idealnie odnajdujący się w powierzonej im roli, ale jest też przeciwność losu, która wciąż nie pozwala odnaleźć przez tą dwójkę wspólnego szczęścia. Czytelnik zatem trzyma kciuki ze wszystkich sił i przerzuca stronę za stroną w nadziei, że być może tym razem jednak wszystko ułoży się szczęśliwie. Bo w końcu to jedna z najpiękniejszych powieści o miłości - czy zatem nie ma prawda na happy end? W powieściach Hoover tak naprawdę wszystko jest możliwe, a jak tym razem zakończą się przygody Layken i Willa - musicie przekonać się sami.

  "Nieprzekraczalna granica" to kontynuacja na poziomie swojej poprzedniczki. Po raz kolejny otrzymałam sporą dawkę emocji i wydarzeń tak angażujących, że nie sposób było odejść od lektury. Autorka doskonale wie jak w prosty i lekki sposób pokazać prawdę o codzienności życia, jednocześnie angażując w to wiarygodne problemy, by nie tylko wywołać łzy wzruszenia, ale i przywołać na twarz szczery uśmiech, gdy jest to najbardziej konieczne. Po raz kolejny udowodniła, że jeśli zabiera się za historię o miłości - nie ma sobie równych. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Point of Retreat
 • Autor: Colleen Hoover
 • Wydawnictwo Ya!
 • Seria Slammed
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 282
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328048577
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Point of Retreat
 • Tłumacz: Mikos Jarosław
 • Nr wydania: 2
 • ISBN: 9788328048577
 • EAN: 9788328048577
 • Wymiary: 13.5x20.2x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza w wersji do nauki angielskiego 5/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza w wersji do nauki angielskiego

Język angielski - Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Mamy dla Ciebie idealne połączenie! Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego. CZYTAJ - SŁUCHAJ - ĆWICZ POSZERZAJ SŁOWNICTWO - UTRWALAJ - UCZ SIĘ WYMOWY CZYTAJ – dzięki...
Anne of Green Gables Ania z Zielonego Wzgórza z podręcznym słownikiem 0/5 Nasza cena:
39,12 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anne of Green Gables Ania z Zielonego Wzgórza z podręcznym słownikiem

Lucy Maud Montgomery urodziła się na kanadyjskiej Wyspie Księcia Edwarda. Wcześnie straciła rodziców i jej drugie życie rozpoczęło się, gdy trafiła do domu dziadków. Być może dzięki temu tchnęła w swoją bohaterkę tyle autentyczności i uczyniła z niej najlepszą literacką przyjaciółkę milionów...
Anne Green Gables & Anne of Avonlea 0/5 Nasza cena:
11,55 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anne Green Gables & Anne of Avonlea

When the Cuthberts send to an orphanage for a boy to help them at Green Gables, their farm in Canada, they are astonished when a talkative little girl steps off the train. Anne, red-headed, pugnacious and incurably romantic, causes chaos at Green Gables and in the village, but her wit and good...
The Adventures of Sherlock Holmes 0/5 Nasza cena:
10,40 zł 11,55 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Adventures of Sherlock Holmes

Sherlock Holmes, scourge of criminals everywhere, whether they be lurking in London's foggy backstreets or plotting behind the walls of an idyllic country mansion, and his faithful colleague Dr Watson solve twelve breathtaking and perplexing mysteries.
Never Never 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Never Never

Nie kocham cię. Nic a nic. I nie pokocham. Nigdy, przenigdy. Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki,...
Slammed. Tom 3. This girl. Ta dziewczyna 4/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slammed. Tom 3. This girl. Ta dziewczyna

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych...
Slammed. Tom 3. Ta dziewczyna 0/5 Nasza cena:
12,54 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slammed. Tom 3. Ta dziewczyna

Colleen Hoover bestsellerową serią "Pułapka uczuć" podbiła serca milionów czytelników. Ta dziewczyna to trzeci i ostatni tom serii. Layken i Will biorą w końcu ślub. Ich znajomość pełna była wzlotów i upadków, miłość pomogła im jednak przetrwać wszystkie trudne chwile. Teraz, po ślubie, mają kilka...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
23,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Slammed. Tom 1 5/5 Nasza cena:
18,01 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slammed. Tom 1

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula