Ślad

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
512
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Nasza cena: 25,94 zł 36,90 zł Taniej o: 30%

Niekiedy jedna zła decyzja podjęta w niewłaściwym czasie potrafi być na tyle katastrofalna w skutkach, by zmienić całe życie.

Ludzki los składa się ze splotu wydarzeń, których biegu nie sposób przewidzieć. Niektóre jednak budzą dreszcz grozy tak silny, że wolimy zwyczajnie o nich nie myśleć, sądząc, że dzięki temu odsuniemy je gdzieś daleko. Sięgnij po książkę pod tytułem "Ślad” autorstwa Przemysława Żarskiego i sprawdź, jak wiele zła czai się w ciemnościach!

Sylwia Nowicka była młodą dziewczyną, jakich wiele. Uczyła się, miała przyjaciół i chłopaka, a jej życie przypominało te wiedzione przez większość nastolatek w jej wieku. Wszystko zmieniło się, gdy w noc swojej studniówki pokłóciła się z partnerem i zdecydowała się pieszo i samotnie wrócić do domu. Zniknęła i nikt jej więcej nie widział. Podjęte poszukiwania okazały się bezowocne, sprawcy porwania nie zostali pochwyceni, a list pożegnalny, który został wysłany do rodziców Sylwii, sprawił, że sprawa przestała być tajemnicza i w oczach opinii publicznej zyskała zakończenie.

Dwadzieścia pięć lat później, w jednym z mieszkań policja odnajduje kasetę VHS, na której ktoś zarejestrował morderstwo młodej dziewczyny. To jedyny ślad przestępstwa obecny w lokalu, nic bowiem nie wskazuje na to, że to tam doszło do zabójstwa. Komisarz Robert Kreft wraz ze swoimi współpracownikami staje przed trudnym zadaniem odkrycia tożsamości ofiary i sprawcy. W jaki sposób ta sprawa wiąże się ze zniknięciem Nowickiej? Czy taśma trafiła w ręce policji przypadkiem, czy było to zaplanowane działanie?


O autorze

Przemysław Żarski to młody polski pisarz, który specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: kryminał, thriller, literatura sensacyjna. Z powodzeniem łączy pisarstwo z pracą dziennikarza i specjalisty do spraw marketingu. Jego wyobraźnia znajduje odzwierciedlenie w intrygujących historiach, które tworzy i które zjednały mu rzeszę wiernych czytelników. Dotychczas wydał już dwie książki: "Umwelt” oraz "Ślad”.

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię kryminały osadzone w polskich realiach. Głównie dlatego, że mają one ciekawy, a także (że tak to ujmę) dość swojski klimat. A już najbardziej podoba mi się, gdy historie od razu zainteresują mnie swoim pomysłem na fabułę oraz bohaterami. Nie ukrywam, że co do ,,Śladu" Przemysława Żarskiego miałam przeróżne oczekiwania, jednak szczególnie liczyłam na to, że będzie to książka intrygująca i trzymająca w napięciu, tak jak na kryminał z elementami thrillera przystało. Jak ostatecznie wyszło? Czy autor sprostał moim wewnętrznym wymaganiom? Cóż, mogę szczerze powiedzieć, że z niecierpliwością oczekuję kolejnych tomów opowiadających o Robercie Krefcie oraz jego ekipie. Bo wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejna bardzo dobra seria kryminalna.

  Rok 1993. Studniówkowa noc. W nietypowych okolicznościach ginie Sylwia Nowicka - nastolatka, która po kłótni po kłótni z chłopakiem wraca na pieszo do domu, a następnie wręcz rozpływa się w powietrzu i nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Teoria o porwaniu przestaje jednak od razu być uważana wiarygodną, gdy do rodziców dziewczyny dociera napisany przez nią list pożegnalny, w którym tłumaczy, że uciekła. Jak się jednak po dwudziestu pięciu latach okazało, nie wszystko jest takie proste, na jakie z początku wyglądało. W jednym z mieszkań odnaleziona zostaje kaseta VHS, na której znajduje się nagranie z morderstwa młodej dziewczyny. Nigdzie nie ma jej ciała, a ustalenie tożsamości mordercy nie należy do prostych. To własnie tą nietypową zbrodnią z przeszłości zajmuje się komisarz Robert Kreft, a także reszta jego zespołu. Starają się oni zrozumieć, dlaczego ta zbrodnia ujawniła się dopiero po tak długim czasie.

  ,,Ślad" jest tak naprawdę opowieścią o wielu przeróżnych osobach oraz ich własnych problemach. Klimat powieści jest raczej dość ciężki, jednak mnie to akurat przypadło do gustu. Nie wszystko w tym świecie jest czarno-białe, a demony przeszłości dają o sobie znać na każdym kroku. Bardzo dobrze to współgra z lekkim, pełnym dodających uroku opisów i obrazowych porównań stylem Przemysława Żarskiego. W książce nie brakuje również wątków obyczajowych, pozwalających poznać każdego z bohaterów od zupełnie innej strony. Nie ukrywam, że mnie te epizody bardzo przypadły do gustu, ponieważ wręcz uwielbiam obserwować życie prywatne polubionych przeze mnie w książce postaci. A już szczególnie w kryminałach tego typu. Z początku być może trudno przywyknąć do obecności tak wielu bohaterów, jednak z biegiem czasu przestaje to przeszkadzać i śledzenie ich losów staje się przyjemnością.

  To właśnie bohaterowie są jednym z największych plusów historii. Do gustu szczególnie przypadł mi wytatuowany, zakochany w komiksach i horrorach, jednak zarazem ułożony i pozbawiony nałogów Robert Kreft, który stara się pogodzić ze stratą i traumą z czasów młodości. Prawdę mówiąc, policjant z ciężką przeszłością to jeden z moich ulubionych typów protagonistów w kryminałach, dlatego od razu skradł ON moje czytelnicze serce i mam nadzieję, że w kolejnych tomach dowiem się o nim jeszcze wielu ciekawych rzeczy. Zwłaszcza, że pełne zaskakujących zwrotów akcji zakończenie pozostawia wiele miejsca do dopowiadania nowych informacji...

  ,,Ślad" to bardzo ciekawy i zgrabnie napisany kryminał, który zdecydowanie warto jest mieć w tym roku na uwadze. Każdy fan cięższych i poruszających wątki zahaczające o obyczajowe kryminałów powinien być zadowolony z tego, co stworzył w swojej książce Przemysław Żarski. Bohaterowie są intrygujący i przemyślani, a fabuła wciąga. Być może zdarzają się wolniejsze i odrobinę nużące fragmenty, jednak i tak jest to historia w całokształcie bardzo dobra. Z całego serca polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Panie Żarski, Pan żeś tu nieźle nawypisywał!! Ciary miałam a z nerwów mnie brzuch bolał. W którymś momencie uznałam nawet, że dla mojego zdrowia korzystniej będzie zacząć czytać od końca 🤣

  Giną młode kobiety, ślady prowadzą do zaginięcia sprzed 20 lat. Jest jeszcze kaseta VHS, stary dom i to i tamto. Nawet nie będę się kusiła o więcej, gdyż o fabule trudno coś w kilku zdaniach napisać. Nic nie jest oczywiste, osób związanych z morderstwami jest całkiem sporo a prokuraturze nie zależy na wyjaśnieniu prawdy. Ale to też książka okrutnie uświadamiająca jak wiele w życiu zależy od przypadku, złej decyzji. Jedno zdarzenie uruchamia lawinę innych, jak w przewracającym się domino.

  Przemyślana, świetnie skonstruowana fabuła.

  Wielowątkowość i forma opisania całej historii sprawiły, że emocje szybowały, że ło matko... Jak dla mnie oryginalna i nieprzewidywalna, choć jak wiecie, nie czytam wiele kryminałów. Początek dość trudny, chaotyczny, ale przy konsekwentnie poprowadzonej całości jest to dla mnie plus. Nie lubię książek, w których wszystko jest podane na tacy a czytelnik bez zastanowienia przykłada kartki.

  Jeżeli kryminał ma trzymać w napięciu, wodzić czytelnika za nos i z każdą przeczytana kartką rozbudzać ciekawość to polecam waszej uwadze ŚLAD.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Chyba mogę już uznać samą siebie za osobę z grubsza obytą w temacie kryminałów. Coraz częściej sięgam też po twórczość polskich autorów. Czy w przypadku tego tytułu wybór okazał się trafiony?

  'Istnieją różne formy polowań, nęcenia ofiar, różne strategie prowadzące do zaspokojenia głodu. Najtrudniejszy do ukojenia i najbardziej odrażający jest ten, który wzbierał w nim od lat i coraz śmielej domagał się spełnienia. Głód śmierci.'

  Komisarz Robert Kreft odnajduje w jednym z mieszkań kasetę VHS z nagraniem zabójstwa młodej dziewczyny. Nie ma innych widocznych śladów. Jednocześnie dwadzieścia pięć lat temu, po studniówce również zaginęła nastolatka. Czy zdarzenia są ze sobą powiązane? Czy w jednym i drugim przypadku chodzi o tę samą osobę?

  'Po tylu latach trudno rozpoznać w plątaninie bruzd własną twarz, stwierdził kwaśno, przyglądając się swemu odbiciu w lustrze nad blatem. Życie.'

  Historia nie jest dynamiczna, wręcz przeciwnie. Wątki kryminalne przeplatają się z tymi obyczajowymi. Oprócz samej zbrodni otrzymujemy profil psychologiczny każdego z głównych bohaterów. Nie ukrywam, że takie rozwiązanie nie zawsze mi pasuje. Momentami miałam problem z dostosowaniem się do tempa prowadzonej opowieści. Otrzymujemy na raz kilka wątków pobocznych i dopiero pod sam koniec wszystkie łączą się w jeden i dają nam rozwiązanie całości. Niby wszystko pasuje, jednak miałam problem z tą historią. Czegoś mi w niej brakowało, albo czegoś było za dużo. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić co nie zagrało, jednak miałam problem z otrzymaną historią.

  'Każdy z nas nosi maski. Jedne uwierają nas mniej, inne bardziej. W jednych czujemy się sobą, w innych kogoś udajemy. Wszystkie w końcu się wycierają i odsłaniają prawdziwe oblicze. Rzadko jesteśmy z niego dumni.'

  Nie jestem w stanie wyrazić jednoznacznej opinii na temat tego tytułu. Nie miałam okazji przeczytać innych książek autora, jednak w związku z tą zapowiedzią miałam pewne oczekiwania. Nie do końca zostały one niestety spełnione. Jeśli opis fabuły was zainteresował to sprawdźcie jak historia się rozwinie, nie zniechęcam.

  'Czas nie leczy ran. Tłumi emocje, znieczula na ból i rozmywa tkwiące pod powiekami obrazy. Śmierć najbliższych odciska trwałe piętno na naszym życiu.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubicie kryminały?

  Ja
  uwielbiam. Mam kilku ulubionych autorów jednak lubię sięgać po coś nowego. Tak było z książką Przemysława Żarskiego "Ślad", która premierę miała 12.02.2020. Zapowiadała się interesująco.

  Zaginiona przed laty dziewczyna oraz podwójna śmierć dwóch pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego młodych kobiet. Co łączy te fakty? Robert Kreft prowadzi śledztwo po znalezieniu kasety VHS w mieszkaniu w którym nastąpiło włamanie. Na nagraniu widać śmierć młodej dziewczyny. Kim jest morderca? Kiedy to zdarzenie miało miejsce?

  Byłam pełna nadziei chwytając za tą książkę. Liczyłam na równie dobry warsztat jak u Pana Roberta Małeckiego. Niestety nie do końca styl autora trafił w moje gusta. Wszystko działo się zbyt chaotycznie. Nie mogłam do końca połapać się co z czym. Wielowątkowość oraz wracanie do przeszłości podobało mi się jednak brakowało mi konkretnego umiejscowienia w czasie. Ten grudzień trwał i trwał a działo się tyle, że nie do końca umiałam to poskładać. No i zakończenie, w dużej mierze się domyśliłam, ale tak nie do końca. Było małe zaskoczenie. Książkę czytało mi się ciężko. Ale mimo wszystko jestem ciekawa dalszych części i losów komisarza Roberta Krefta. Lubię takie postacie w książkach, tajemnicze i z charakterem. Ciekawa jestem jak autor dalej pociągnie jego wątek.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję @czwartastronakryminalu ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie to najcięższa i najbardziej fascynująca droga z jaką mierzy się każdy z nas. I nieważne czy podążamy twardym asfaltem czy błotnistą aleją – zawsze pozostaje po nas jakiś ślad. Życie to chwile tu i teraz. To pasmo radości i cierpienia, a przeszłość, nasze czyny, nasze zachowanie pozostawiają po sobie ślad i prędzej czy później zataczają koło.

  Tytułowy „Ślad” Przemysława Żarskiego to dowód na to, że nie ma zbrodni doskonałej. Przeszłość potrafi się o siebie upomnieć w najmniej oczekiwanym momencie. I przyjdzie nam po nitce do kłębka dotrzeć do śladu, bo ON choć pozornie niewidoczny, pozostaje zawsze.

  Moi Drodzy: oto macie przed sobą rewelacyjny moim zdaniem tekst. „Ślad” w moim odbiorze to proza ambitna, mądra, z wyższej półki. To kryminał z nutami obyczajowymi i lekkimi portretami psychologicznymi bohaterów. To nie kryminał z akcją mrożącą krew w żyłach, brutalnym opisem morderstw i lakonicznymi dialogami. Tutaj fabuła jest osadzona spokojnie, na bardzo porządnych fundamentach obyczajowych i to wyróżnia „Ślad” z tłumu innych kryminałów, które czyta się może przyjemnie, ale nie wznoszą do życia zbyt wiele. Ale! Są zbrodnie zdające się mieć ze sobą coś wspólnego, a oddzielone od siebie 25-latami. Są intrygi, próby wrobienia „niewinnych” ludzi. Szukamy, dociekamy, grzebiemy w przeszłości na przekór prokuraturze i niektórych z policji. Wszystko jest tu wyważone, przemyślane, dramatyczne. To nie krwawa historyjka, a naprawdę bardzo dobrze i mądrze poprowadzony kryminał z puentą – dla chcących ją dostrzec.

  Fanom kryminałów spodoba się zakończenie. Jest mistrzowskie! By nie zdradzić za wiele i nie zepsuć zabawy nie powiem nic więcej, jednak uwierzcie – zaskoczycie się na pewno.

  Ślad” zapadnie w mojej pamięci z uwagi na dwa aspekty. Jakie?

  Pierwszy, bardziej prozaiczny, to wspomniane wyżej dobre obyczajowe podstawy i oparta na tym kryminalna historia. A drugi? Piękna, niemal poetycka momentami proza: w książce autor raczy nas fenomenalnymi opisami, które głęboko zapadają w pamięci i pobudzają wyobraźnię.

  Pióro Przemysława Żarskiego jest bezapelacyjnie wyśmienite! Dla mnie stanowi wisienkę na przysłowiowym torcie. Swoim warsztatem Przemysław pokazuje, że jest twórcą nie tylko dobrej książki, ale przede wszystkim dobrym pisarze, z dobrymi podstawami językowymi i literackimi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Ślady tipsów na rewolwerze. Część 1 0/5 Nasza cena:
18,70 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślady tipsów na rewolwerze. Część 1

„Ślady tipsów na rewolwerze. Część 1” Alicji Przybylskiej to powieść o tym jak doświadczają czas, ludzie oraz okoliczności. Książka napisana ręką pisarki-psychologa. W historię Blanki, dziewczyny, która pracowała w agencji towarzyskiej, zamieszanych jest kilka osób: matka i jej sąsiadka Monika...
Ślady tipsów na rewolwerze. Część 2 0/5 Nasza cena:
18,70 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślady tipsów na rewolwerze. Część 2

Ślady tipsów na rewolwerze. Część 2- to powieść psychologiczna o ludziach, którzy z całych sił walczą o siebie. Znakomita powieść, w której autorka, przedstawia dalsze losy Moniki, Edmunda, Blanki i innych bohaterów poznanych w pierwszej części książki.
Śladami zbrodni katyńskiej. Audiobook CD 0/5 Nasza cena:
21,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladami zbrodni katyńskiej. Audiobook CD

„Na emigracji sprawie Katynia służyło najlepsze pióro. Dzierżył je mistrz Józef Mackiewicz, który wiele lat życia poświęcił na udział w walce o prawdę o zbrodni i pamięć o jej ofiarach. Wraz z nim prawdę o losie polskich jeńców w ZSRS głosili ludzie, którzy przeszli przez jenieckie obozy, ocierając...
Umwelt 4/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Umwelt

Policja znajduje w parku ciało młodej nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą z ramienia policji zajmuje się doświadczony śledczy, Adam Berger. To mężczyzna po przejściach, indywidualista z intrygującą i...
eBook Umwelt mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Umwelt mobi epub

Policja znajduje w parku ciało młodej nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą z ramienia policji zajmuje się doświadczony śledczy, Adam Berger. To mężczyzna po przejściach, indywidualista z intrygującą i...
Jeszcze raz, Nataszo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeszcze raz, Nataszo. Tom 1

Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu. „Jeszcze raz, Nataszo” to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji...
Jagodowa miłość. Tom 2. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 2. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?

Słodko-gorzka opowieść przepełniona emocjami. Tak pięknie i ciepło o prawdziwych dylematach potrafi pisać tylko Natalia Sońska! Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak „Słodka”, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa i widmo odebrania...
Wieczór taki jak ten 5/5 Nasza cena:
30,63 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczór taki jak ten

Święta to szczególny czas. Czas cudów. Bo zawsze znajdzie się Ktoś, kto rozdaje prezenty, niekoniecznie pod choinką... Michalina ma 27 lat i sama wychowuje młodszego brata. Mieszkają w przepięknej, malowniczej miejscowości u podnóża Tatr. W codziennych trudach wspiera ją jej babcia Zosia,...
Listy (nie)miłosne 4/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy (nie)miłosne

Dla wszystkich fanów książek Jojo Moyes i filmu P.S. I love you. Nareszcie polska autorka, która potrafi zawierać w swoich powieściach tyle emocji! Była z nim naprawdę szczęśliwa. Planowali wspólnie przyszłość, mieli nawet spisaną listę rzeczy, które chcą zrobić razem. Jednak ON odszedł,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula