Skrzydła nadziei

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,45 zł
Nasza cena: 30,66 zł 42,00 zł Taniej o: 27%

Charakter i odwaga zawsze pomagały jej przetrwać trudne chwile. Czy jednak ma w sobie dość wytrwałości, by doprowadzić każdą sprawę do końca?

Chociaż Kate Evans jest kobietą w „męskim” zawodzie, plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych alaskich pilotów. Gdyby tylko jej życie osobiste nie było tak skomplikowane… Rozdarta między uczuciem do Mike’a Conlina, kolegi po fachu, i lekarza Paula Andersona, marzy o pokoju serca. Kiedy jednak dochodzi do strasznego nieszczęścia, być może los podejmie decyzję za nią…

W powieści Skrzydła nadziei autorka już po raz drugi zabiera czytelnika w alaskie przestworza, oferując chwile wzruszenia i niezapomniane podniebne przygody.

„Ta historia to wielki sukces ? jest świetna! Bonnie Leon po mistrzowsku tchnęła życie w mieszkańców Alaski i jej dzikie przestrzenie”.
Ann Shorey, pisarka

„Bonnie Leon zabiera czytelników w dziką podróż przez Alaskę, krainę, którą zawsze pragnęłam zobaczyć. Teraz czuję się tak, jakbym spełniła swoje marzenie. Stworzone przez autorkę postaci niemal wzbijają się z kart powieści prosto w niebo”.
Lena Nelson Dooley, pisarka

Czytaj całość

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Skrzydła nadziei” to drugi tom trylogii Niebo nad Alaską amerykańskiej pisarki Bonnie Leon. Seria opowiada o losach Kate Evans - jedynej pilotki w zdominowanym przez mężczyzn lotniczym środowisku Alaski lat 30., a także Paula Andersona - lekarza, uciekającego przed własną przeszłością. Akcja drugiej części rozpoczyna się krótko po zakończeniu pierwszej - Kate udowodniła już wszystkim, że jest dobrą pilotką i w pełni zasługuje na to, aby wykonywać swój ukochany zawód. Również w jej życiu prywatnym wszystko wydaje się układać: jej związek z Paulem kwitnie, dzięki niej mężczyzna wraca także do zawodu lekarza, niosąc pomoc potrzebującym w licznych alaskańskich osadach. Ciągle jednak nie potrafi pogodzić się z utratą żony, a niebezpieczny zawód Kate napawa go strachem, że utraci również ją… Oboje czeka wiele bólu i trudnych decyzji. Co okaże się silniejsze: strach czy miłość? W tym również miłość do latania…

  Chociaż lotnictwo nigdy nie leżało w kręgu moich zainteresowań, to jednak lubię powieści o silnych kobietach, łamiących stereotypy - z radością powróciłam więc do lektury losów Kate. Bonnie Leon i tym razem nie zawiodła, tworząc kolejną wciągającą, emocjonującą i mądrą powieść, łamiącą serce, ale i podnoszącą na duchu.

  Przede wszystkim po raz kolejny zaimponowała mi ilość pracy, jaką autorka musiała włożyć w poszukiwania informacji na temat życia na Alasce w pierwszej połowie dwudziestego wieku, a w szczególności na temat realiów pracy pilota w tamtych czasach. Efekt jest na tyle autentyczny, że czytając o wszystkich lotach Kate, o maszynerii wewnątrz samolotu i sposobie jej używania, można by pomyśleć, iż Bonnie Leon sama spędziła niezliczone godziny za sterami.

  Na kartach powieści znowu spotykamy znane już z pierwszej części grono ciekawych bohaterów, pierwszo- i drugoplanowych. Z jednej strony Kate jest jeszcze odważniejsza i bardziej pewna swoich umiejętności, a z drugiej, wskutek pewnych tragicznych wydarzeń, przyjdzie jej zmagać się z niepewnością i strachem, których do tej pory nie doświadczyła. Cały czas pozostaje jednak blisko Boga i potrafi nie obwiniać Go za ciężkie doświadczenia, które ją spotykają, ale wręcz przeciwnie - w Nim odnajduje ukojenie. Paul trochę stracił w moich oczach w stosunku do pierwszego tomu, nie potrafiłam zgodzić się z niektórymi z jego decyzji, chociaż rozumiałam, co je spowodowało. Cieszę się jednak, że postanowił wrócić do porzuconego przed laty zawodu, co wymagało z jego strony sporej odwagi. Powieść skupia się na tej dwójce bohaterów, ale mamy również okazję zajrzeć, co słychać u Townsów, Turchików, Patricka i Sassy, a nawet rodziców Kate. Autorka ma niezaprzeczalny talent do tworzenia wyrazistych postaci, nie tylko głównych, ale i tych pobocznych.

  Mimo lekkiego stylu, wiele tematów poruszanych w tej książce do lekkich nie należy. Śmierć bliskich, życie w ciągłym poczuciu winy, trudne warunki życia na Alasce, gdzie łatwo można paść ofiarą żywiołów, złamane serce, czy rezygnacja z części siebie - to tylko część problemów, które dotykają naszych bohaterów. Mimo to w powieści nie brakuje też humoru, ciepła i kojącego zapewnienia, że jest ktoś, kto nad wszystkim czuwa.

  “Skrzydła nadziei” to wspaniała opowieść o różnych odcieniach miłości, o bólu, który może ukoić tylko Bóg, oraz o przezwyciężaniu własnego strachu. Ciekawa jestem, jakie nowe perypetie wymyśliła autorka dla swoich bohaterów w trzeciej części cyklu i mam nadzieję, że wkrótce będzie mi dane się tego dowiedzieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z niecierpliwością wyczekiwałam drugiego tomu serii Niebo nad Alaską autorstwa Bonnie Leon. Z wielką przyjemnością i ciekawością sięgnęłam po ową, pięknie zatytułowaną kontynuację - "Skrzydła nadziei" - przyjmującą niesamowicie alaskijski klimat opowieść o kobiecie podążającej za marzeniami. Przyznaję, że uwielbiam powieści wychodzące spod pióra wspomnianej autorki, albowiem za każdym razem napawają one spokojem, ciepłą i pełną miłości aurą, a ponadto wyzwalają przyjazne uczucia. "Skrzydła nadziei" są moim trzecim spotkaniem z pisarską twórczością mieszkanki Oregonu. Czy równie udanym, jak to miało miejsce w przypadku książek "Sięgając chmur" i "Tańcząc z delfinami"?

  Bonnie Leon jest autorką ponad 20 powieści, w tym serii Niebo nad Alaską. Po wypadku samochodowym, w wyniku którego stała się niepełnosprawna, odnalazła swój nowy cel w pisaniu. Jest żoną, matką trójki dorosłych dzieci oraz babcią ośmiorga wnucząt. Wraz z mężem Gregiem mieszka w górach południowego Oregonu. (źródło: okładka książki)

  Kate Evans porzuca na krótko przed ślubem swego narzeczonego i opuszcza rodzinną farmę w Yakimie w stanie Waszyngton. Decyduje się na samotną wyprawę na Alaskę, aby móc realizować zaszczepioną w niej już w dzieciństwie przez ojca pasję. Kobieta pragnie podjąć pracę jako pilot, mając świadomość, że to nie tylko będzie niebywale trudne, ale być może nawet niemożliwe. Przecież nikt nie zawierzy kobiecie, w dodatku tak młodej. Kate udaje się w podróż swym samolotem, bellanką pacemaker. Zatrzymuje się w Anchorage, wynajmuje malutki pokoik u przemiłych właścicieli sklepu wielobranżowego, w którym początkowo podejmuje pracę. Jednak z czasem staje się jednym z członków załogi miejscowego lotniska. Kate jest pilotką dostarczającą pocztę oraz przewożącą ludzi. Zaprzyjaźnia się z mieszkańcami Alaski, którym stara się pomagać w miarę swych możliwości, spełnia się zawodowo, a nawet doświadcza prawdziwej miłości. Każdego dnia naraża własne życie, ratując zdrowie i życie innych. Każdego dnia mierzy się ze strachem, niepewnością i niebezpieczeństwem. Kilkukrotnie udaje jej się wygrać ze śmiercią. Jednak kolejne dramatyczne zdarzenia skłaniają Kate do głębszych przemyśleń i dokonania pewnego, jakże trudnego i bolesnego, wyboru... Miłość, jaka połączyła ją z Paulem, zostaje wystawiona na próbę...

  Sunące w niespiesznym tempie obrazy skrywające piękno alaskijskich krajobrazów oraz natury ludzkiej pochłaniają bez reszty, niejednokrotnie wprawiając w stan kontemplacji i skłaniając do istotnych refleksji. Uwity z wielu pojedynczych nitek, będących przewijającymi się scenami ukazanej historii, kłębek fabularny porywa, zachwyca, czaruje i przepełnia rozmaitością wielobarwnych uczuć, które nie opuszczają jeszcze długo po skończonej lekturze. Owa opowieść tworzy niezwykłą kompozycję pejzaży, marzeń, emocji i relacji międzyludzkich. Cudowny nastrój tegoż utworu pozwala wczuć się w bieg opowiedzianej historii, oddać się w jej ramiona i otulić ich bezgranicznym ciepłem, wsłuchać się w wypływające z niej myśli, przeżywać ją na swój własny sposób, dostrzec to, co niby oczywiste, ale tak trudne do nazwania i zdefiniowania, a ponadto uświadomić sobie znaczenie niejednej wartości ukrytej pomiędzy poszczególnymi fragmentami. Tym, utkanym z prostych słów wypełniających czterysta trzydzieści stron tejże powieści, nadano niezwykle prawdziwy charakter. To sprawia, że nieprzerwanie w trakcie smakowania książki "Skrzydła nadziei" towarzyszyło mi nieodparte wrażenie, jakoby przedstawiane na jej łamach losy ludzkie oraz opisane epizody naprawdę miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Co więcej, oczami wyobraźni widziałam te wszystkie zdarzenia. Tak jakbym była nie tyle ich świadkiem, a uczestnikiem. Wspaniałe, choć nierzadko poruszające i przerażające doświadczenie.

  To, co najbardziej ujmuje i wzrusza to pokazanie przyjaznych i zażyłych relacji między mieszkańcami Alaski, sąsiadami i współpracownikami (choć zdarzają się pojedyncze odstępstwa od normy). Ludzie ci nieustannie otaczają się wsparciem, pomocą w codziennych obowiązkach, udzielają sobie nawzajem porad, wspólnie uczestniczą w festiwalach, polowaniach i połowach, wieczorami razem zasiadają do stołu, dziękując za miniony dzień. Wykazują się gościnnością, uczciwością, lojalnością, i co najważniejsze niebywałą odwagą. Każdy dzień jest dla nich walką o pożywienie, pozyskanie drewna na opał, zdrowie, ale przede wszystkim życie. Prowadzenie życia z dala od cywilizacji jest bardzo trudne i ciężkie. Dostęp do środków masowego przekazu, transportu, szpitali, sklepów, w których można zaopatrzyć się na zimę jest czasami wręcz niemożliwy. Niesprzyjające warunki pogodowe - częstotliwość wietrznych, pochmurnych, mroźnych i śnieżnych dni - nie pozwala na podróż samolotem, a co za tym idzie na załatwienie niekiedy pilnych spraw. Zamieszkujący alaskijskie obszary kochają ów klimat, otaczającą ich zjawiskową i jakże dziką przyrodę, swego rodzaju ciszę, spokój i niezależność. Z drugiej strony, co poniektórzy marzą o wyrwaniu się z magnetyzujących szponów Alaski, wyprawie do wielkiego i przesiąkniętego nowoczesnością miasta oraz zasmakowania jego wszelakich walorów. Jednak po pewnym czasie wracają stęsknieni, przygnębieni, rozczarowani gwarem i pędem życia, a nawet brakiem akceptacji w obcym środowisku. A jednocześnie szczęśliwi, że mogą znów być częścią tego czarującego, lecz skrywającego mroczne korytarze stanu Stanów Zjednoczonych. Bo kto choć raz zaczerpnął alaskijskiego klimatu i uległ jego urokowi, ten już na zawsze pozostanie w jego szponach, o czym przekonują się bohaterowie powieści Bonnie Leon.

  Alaska urzeka w owej historii, budzi szacunek i podziw, a jednocześnie stanowi zagrożenie, napawa wszechogarniającym lękiem i przenikliwą tajemniczością. Ona przyciąga swą nieprzewidywalnością i zagadkowością, fascynuje niewyobrażalnym fluidem, mami pięknymi widokami, zapewnia mnóstwo wrażeń i jest gwarantem zaznania przygód z pewnością naznaczonych szeroką paletą emocji, nie zawsze tych pozytywnych. Zachwyca pięknem tamtejszych pasm górskich, tundr, dolin rzek, jezior i lasów, a także prozą życia mieszkańców, którzy siłę czerpią z darów natury, miłości do bliźniego oraz wiary w Boga, w ręce którego się oddają. Alaska hipnotyzuje, a zarazem odpycha. Daje życie i owo zabiera. Niebezpieczna, a zarazem wypełniona równowagą i harmonią. Stanowi idealne i jakże plastyczne tło poruszanych w powieści wątków...

  Jednym z nich jest zwrócenie szczególnej uwagi na wymagającą poświęcenia, odwagi, umiejętności i chęci podejmowania ryzyka pracę pilota latającego po alaskijskich przestworzach. Tym bardziej, kiedy stery samolotu przejmuje niespełna trzydziestoletnia kobieta, co wśród mężczyzn rzadko kiedy rodzi aprobatę, najczęściej wręcz niezrozumienie i odrazę. Kate będzie musiała stawić czoło nie tylko kolegom po fachu, ale nade wszystko podniebnym przeszkodom, które rzucą na nią sidła. A nawet stanie oko w oko z niedźwiedziem... Ambitna, sympatyczna i wrażliwa, Kate, stanie przed niejednym trudnym wyborem, i pytaniem, co dalej? Pasja, dająca radość i spełnienie, ale też skazana na codzienną walkę z bezlitosnymi żywiołami, nagle staje się barierą w miłości. To właśnie miłość jest drugim motywem opowieści. Jego subtelny ton nadaje ukazanej historii ciepłego, przyjemnego, a momentami niepozbawionego bólu wyrazu. Dwoje ludzi skrzywdzonych przez los, zmagających się z nękającym poczuciem winy i próbujących na nowo ułożyć sobie życie. Jej serce w połowie należy do niego, a w połowie do latania. Jego serce należy do niej, ale... Czasem strach o ukochaną osobę jest silniejszy od uczucia, jakim jest ona darzona...

  "Skrzydła nadziei" to przejmująca, refleksyjna i niezwykle wartościowa opowieść o podążaniu za swymi marzeniami, słuchaniu swej intuicji, zawierzaniu swemu sercu i przekraczaniu granic. Serdecznie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Leon Bonnie
 • Wydawnictwo Dreams
 • Seria Niebo nad alaską
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 432
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365843203
 • Język: polski
 • Podtytuł: Niebo nad Alaską #2
 • Oryginalny tytuł: Wings of Promise (Alaskan Skines #2)
 • Tłumacz: HRYCAK-DOMKE Beata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365843203
 • EAN: 9788365843203
 • Wymiary: 13.7x20.5x4.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula