Skorumpowani

Autor:

Winslow Don

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
592
Rok wydania
2017
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 23,09 zł
eBook, mobi, epub
za 17,99 zł
Nasza cena: 27,71 zł 41,99 zł Taniej o: 34%

Zawsze wiemy, jak coś się zaczęło, ale nigdy nie możemy przewidzieć, jak się skończy.
Denny Malone nie ma wielkich marzeń, chce po prostu być dobrym gliną. Nazywany królem północnego Manhattanu, wielokrotnie nagradzany nowojorski sierżant policji, jest rzeczywistym dowódcą grupy Da Force. To najlepsi z najlepszych, najbystrzejsi i najbardziej bezwzględni funkcjonariusze, elitarny zespół o nieograniczonych uprawnieniach, powołany do zwalczania gangów, handlu narkotykami i bronią. Przez osiemnaście lat służby, dniem i nocą, Malone, zawsze na pierwszej linii, widział zbyt wiele. Bestialsko okaleczeni ludzie, zmasakrowane zwłoki, przerażeni świadkowie to jego codzienność. Służył i chronił, jak najlepiej potrafił, w mieście zbudowanym na wybujałych ambicjach i korupcji.
Tylko nieliczni wiedzą, że Denny Malone ma brudne ręce. Wraz z kolegami ukradł kilka milionów dolarów – w narkotykach i gotówce – zdobytych podczas największego policyjnego nalotu w historii Nowego Jorku. Teraz Malone znalazł się w sytuacji bez wyjścia, coraz mocniej naciskany przez agentów federalnych, rozdarty między poczuciem zawodowej odpowiedzialności i lojalnością wobec kolegów, rodziny i ukochanej kobiety. Chce wyjść z tej historii cało, ocalić ciało i duszę, ale w mieście wstrząsanym kolejnymi gwałtownymi zamieszkami na tle rasowym nikt nie jest bezpieczny.
Porywająca opowieść o chciwości i przemocy, nierówności społecznej i rasowych uprzedzeniach, zbrodni i niesprawiedliwości. O karze i odkupieniu, o pozornie niewidocznym, lecz nieustannie narastającym napięciu między policją i różnymi grupami społecznymi, które powinny być jednakowo traktowane i ochraniane. Przenikliwy opis miasta i portret uwikłanych w nieczyste interesy ludzi stojących nad otchłanią. Mistrzowskie dzieło miejskiego realizmu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji i dylematów moralnych. Pasjonująca analiza amerykańskiego społeczeństwa i najgroźniejszych wyzwań naszych czasów.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca w policji nowojorskiej? Albo co stało się z nowojorskimi gangami? Odrobinę tajemnicy uchyla Don Winslow w swoim thrillerze Skorumpowani.

  Denny Malone jest nowojorskim policjantem, który ma dwójkę dzieci i jest z żoną w separacji. Obszar, wktórym pracuje to część Manhattanu. Wydawałoby się, że Manhattan, który kojarzymy z ekskluzywnymi drapaczami chmur to dzielnica spokojna, w której policjanci codziennie rano mogą spokojnie pić kawę. Nic bardziej mylnego - to właśnie tu mieszkają potencjalni klienci gangów narkotykowych. Jak się okazuje na handel policja potrafi przymknąć oko, a jeśli to przynajmniej nie utrudniać mafii w działalności. Póki nikt nie ginie, heroina jest powszechnie dostępna. Oczywiście wraz przymykaniem oka, nowojorska policja dostaje krocie pieniędzy, za które jest w stanie żyć bardzo dostatnie. Jednak Denny Malone wykrywa nielegalny przepływ broni dużego zasięgu i nie jest w stanie się na to zgodzić. Próbuje zapobiec strzelaninie, ale zostaje namierzony przez federalnych, którzy obiecują mu spokój w zamian za nazwiska policjantów przyjmujących łapówki...

  Cała historia jest bardzo wciągająca, jednak odczuwam pewne przerysowanie sytuacji. Praca policjanta jest mi bliska i wiem, jak łatwo jest do niej dorobić legendę, podobnie zresztą jak w wielu innych zawodach. Zjawisko korupcji nie jest niczym nowym i istniało na świecie od najdawniejszych czasów. Zawsze gdy mam okazję mówić czy czytać o korupcji przypominam mi się praca Andrzeja Chwalby o korpucji w Królestwie Polskim w XIX wieku i cenniki wywieszane wówczas w urzędach "ile kosztuje dany stempelek". Problem narkotyków to problem każdej bogatej dzielnicy, chociaż nam zawsze kojarzyć się będzie mafia z półświatkiem, którego nie stać mieszkać na Manhattanie. Nic bardziej mylnego i statystyki policyjne są tutaj okrutne: więcej osób uzależnionych to osoby, które mają pieniądze i prowadzą bardzo szybki i intensywny tryb życia. Jak widać Manhattan wręcz idealnie w taki opis się wpisuje. Jestem przekonana, że nowojorska policja, podobnie jak policje z całego świata, przeprowadza wśród społeczeństwa kampanie społeczne dotyczące szkodliwości spożywania substancji niedozwolonych. Jednak z drugiej strony, człowiek zawsze będzie gonił za pieniądzem i pewnie będzie w stanie zrobić wszystko, żeby zdobyć ich jak najwięcej.

  Książkę polecam wszystkim do przeczytania, a zwłaszcza osobom, którym praca policjanta kojarzy się tylko z wysoką emeryturą i poważaniem społeczeństwa. Rzeczywistość jest niestety brutalna.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Momentami ostra, szczera do bólu, mroczna historia, której bohaterem jest Denny Malone nazywany królem północnego Manhattanu nowojorski policjant. Od zawsze chciał być gliną i nie miał wielkich życiowych marzeń poza byciem najlepszym stróżem prawa. Jednak, jak się szybko w trakcie lektury okazuje, coś poszło nie tak.

  Mimo, iż Denny dowodzi elitarnym zespołem o nieograniczonych uprawnieniach, powołanym do zwalczania gangów, handlu narkotykami i bronią, to sam ma brudne ręce. Wraz z kolegami ukradł kilka milionów dolarów – w narkotykach i gotówce – zdobytych podczas największego policyjnego nalotu w historii Nowego Jorku.A to dopiero czubek góry lodowej tego, co dokonał po mrocznej stronie prawa Malone.

  Autor już od pierwszej strony wciąga nas w mroczny, niepokojący, brudny świat nowojorskich przestępców, ale i nowojorskich skorumpowanych gliniarzy.Opisy są realistyczne, nakreślone prostymi słowami, bez zbędnych ozdobników, bez ciągnięcia na siłę fabuły. Winslow używając normalnego, prostego języka wystarczająco oddaje klimat NY i władających nim ludzi. Korupcja, przestępstwa, chciwość, siatka zależności, zarówno po stronie przestępców, jak i po stronie tych, którzy teoretycznie powinni strzec prawa.

  Rozrośnięta niczym największa pajęczyna, siatka zależności zdaje się nie mieć końca. W pewnym momencie czytelnik zaczyna się zastanawiać, czy w NY jest ktoś uczciwy...

  Wielkim plusem opowieści są jej główni bohaterowie. Pierwszy to miasto Nowy Jork, które autor opisuje bardzo drobiazgowo. Poznajemy przy tym przede wszystkim tę mroczną, rzadko dostępną dla zwyczajnych ludzi część metropolii.

  Drugim bohaterem jest Denny Malone, postać nietuzinkowa, wieloznaczna, barwna i mimo mrocznego życia po ciemnej stronie nie mająca żadnych skrupułów.

  Winslow kreśli barwny, niepokojący świat, w którym akcja przedstawiona jest niczym migawki zdjęciowe, szybko, krótko, oszczędnie. Całość podszyta jest niepokojem, niedopowiedzeniami, a momentami nawet obrzydzeniem.

  Polecam. Czyta się doskonale.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść "Skorumpowani" autorstwa Dona Winslowa wprowadza czytelnika w niesamowity klimat pracy detektywa NYPD, pokazuje jej wady, zalety, to jak należy postępować z bandytami i z kim należy trzymać się blisko.

  Najważniejszą postacią w tej powieści jest detektyw Malone. Mężczyzna pracuje w specjalnej jednostce Da Force, jego "królestwem" jest Manhattan. Tam się czuje jak w domu, ma swoich ludzi, swoje kontakty, tu jest bezpieczny, a mając przy sobie swoich przyjaciół z zespołu, czuje, że może wszytko. Walczy z narkotykami w mieście, jest przekonany, że to co robi jest dobre. Jednak jest coś, co sprawia, że musi oglądać się za siebie i mieć oczy dookoła głowy. Ta powieść to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dona Winslowa i co mogę stwierdzić po tej lekturze? Zdecydowanie trafia w mój czytelniczy gust i plasuje się na równi z Pattersonem. Uwielbiam zawiłe wątki i wartką akcję, która przedstawia pracę policji i światka przestępczego. Z całą pewnością nie jest to książka na jedno posiedzenie, dzieje się tam tak wiele, że należy poświęcić jej maksimum uwagi. Winslow swoją akcję umieścił w trudnym okresie dla Manhattanu, po zabójstwie czarnoskórego mężczyzny już nic nie jest takie samo. Zabójstwa na tle rasowym są coraz częstszym zjawiskiem a urzędnicy na wysokich szczeblach chcą mieć jeszcze lepsze statystyki zatrzymań i likwidacji dziupli narkotykowych. Wszystko to jest tak na prawdę przykrywką dla dużo głębszego wątku, skorumpowanych władz, który w końcowych stronach książki jest mocno zarysowany. Departamenty, ratusz, politycy, prawnicy i prokuratorzy, wszyscy usilnie chcą udowodnić przestępstwa występujące wśród policjantów, które w porównaniu z ich przewinieniami wydają się drobnostką. Książka dotyka trudnej problematyki teraźniejszych czasów nie tylko amerykańskiego społeczeństwa. Na każdym szczeblu urzędniczej kariery znajdzie się ktoś, kto będzie jednak chciał żyć w zgodzie z zasadami, aczkolwiek z biegiem czasu i towarzystwem w jakim się obraca, przesiąka tym "zgniłym" klimatem. To dająca wiele do myślenia wielowarstwowa powieść, która przenosi czytelnika w całkowicie inny wymiar. To rzetelnie i szczegółowo dopracowana fabuła, która pozostawia odbiorcę w oszołomieniu i uczuciu zakłopotania. Zakończenie i monolog głównego bohatera to swoisty krzyk autora do społeczeństwa i ludzi na stanowiskach, które zdecydowanie do mnie przemawia, ale abyście mogli sami to potwierdzić, musicie najpierw przeczytać tę książkę!

  Polecam ją szczególnie osobom, które lubią klimat kryminałów, thrillerów, zabójstw i wartkiej akcji. Idealna dla czytelników wymagających i pragnących od literatury więcej niż jedynie zabicia czasu. Ja przeczytałam i jestem zachwycona!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy zaczynasz nienawidzić również ofiary. A tak się dzieje, bo to wszystko cię wyczerpuje. Ich cierpienie staje się twoim cierpieniem, na twoich barkach spoczywa odpowiedzialność za ich ból... zaczynasz winić siebie i zaczynasz winić ofiary."

  Jeśli odpowiada nam przestępczo-policyjny klimat, to książka powinna spodobać się. Płynna narracja, wartka akcja, intrygujące warstwy fabuły, sensacyjne elementy i dreszczyk emocji. Głęboko i wnikliwie wkraczamy w mroczny i ciemny świat nowojorskiej metropolii. Realistyczne opisy, wiarygodne dialogi, ciekawie oddana złożoność miejskiego życia, precyzyjny przekrój współczesnych problemów, wyróżniających się grup i niekorzystnych cech amerykańskiego społeczeństwa. Coś, co miało mieć stabilnym symbolem prawa i sprawiedliwości, ukazuje się w zdegenerowanej i wynaturzonej formie. Brudna i skażona przestępczością rozległa pajęczyna policyjnych uzależnień, nielegalnych podporządkowań, szemranych układów i politycznych nacisków. W zasadzie nie ma już bieli, do głosu dochodzą wszelkie odcienie szarości i czerni.

  Korupcja, królowa niepraworządności, największa tajemnica zasług i sukcesu. Handel bronią i narkotykami, przestępstwa, gwałty, brutalne morderstwa, rasowe uprzedzenia, pranie pieniędzy, ustawianie celów, łapówkarstwo, kupowanie informatorów, policjantów, prokuratorów i sędziów. Wszyscy stają się częścią silnego i rozbudowanego systemu nieuczciwości, sprzedajności, chciwości, hipokryzji i demoralizacji. Wchodząc w jedną sferę działań, zdzierając z niej pozornie poprawną powłokę, dokopujemy się do kolejnych, ponurych, złowieszczych i niepokojących. Na zewnątrz blask, ideały i etos zawodu, zaś w środku brud, syf i niedoskonałości. Granie po obu stronach barykady, czerpanie korzyści z podziemnych układów, przemycanie negatywnych wzorców, odwoływanie się do pozornych wartości i dobra ogółu. Odwracanie uwagi opinii publicznej od znaczących wydarzeń i mamienie jej wątpliwymi osiągnięciami policji.

  Denny Malone, cieszący się uznaniem nowojorski sierżant policji, utrzymujący porządek na północnym Manhattanie, mentor elitarnej grupy Task Force, służy miastu od osiemnastu lat. Można powiedzieć, że krok po kroku zostaje wessany w tryby machiny patologii, której wcześniej sprzeciwiał się i od której próbował uchronić innych. Agenci federalni wciągają go w grę wyjątkowo niebezpieczną i budzącą dylematy moralne. Z zainteresowaniem przyglądamy się, jak rozwija się sytuacja, z czym przyjdzie zmierzyć się sierżantowi, jakie grzechy będzie starał się ukrywać przed światem. Czy jest w stanie bronić honoru, nie stracić wizerunku, wyjść cało z opresji, zabezpieczyć najbliższych? Jak daleko rzeczywiste uwarunkowania odciągają od pierwotnych norm i drogowskazów? Kiedy zostaje przekroczona zdradliwa linia i nie ma już powrotu?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Winslow Don
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 592
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327630650
 • Język: polski
 • Tłumacz: Patkowska Alicja
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327630650
 • EAN: 9788327630650
 • Wymiary: 14.5x21.5x3.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Skorumpowani mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,99 zł 22,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Skorumpowani mobi epub

Zawsze wiemy, jak coś się zaczęło, ale nigdy nie możemy przewidzieć, jak się skończy. Denny Malone nie ma wielkich marzeń, chce po prostu być dobrym gliną. Nazywany królem północnego Manhattanu, wielokrotnie nagradzany nowojorski sierżant policji, jest rzeczywistym dowódcą grupy Da Force. To...
Pod powierzchnią 10/2015 5/5 Nasza cena:
30,70 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod powierzchnią 10/2015

Kolejna wycieczka płynie tratwą przez malownicze przełomy rzeki Kolorado. Nad ich bezpieczeństwem czuwa przewodniczka Dani Whalen. Nagle ponton uderza w martwe ciało. Wezwana policja szybko stwierdza, że chodzi o nieszczęśliwy wypadek lub samobójstwo. Ale Dani dobrze znała ofiarę i wie, że Trey...
Śmierć na żywo 0/5 Nasza cena:
19,00 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć na żywo

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę.Ekipy telewizyjne niecierpliwie czekają na przyjazd Lavinii Travers. Gwiazda ma...
Ściśle tajne 4/5 Nasza cena:
30,70 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ściśle tajne

Ulewne deszcze podmywają grunt w Karolinie Północnej. Osuwająca się ziemia i lawiny błotne niszczą wszystko, co napotkają na drodze. Rośnie liczba zaginionych i martwych. Departament Obrony wysyła na miejsce tragedii Rydera Creeda, doświadczonego ratownika. Creed ma przeszukać teren, na którym...
Naśladowca wyd. 2 0/5 Nasza cena:
18,50 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naśladowca wyd. 2

Pięć lat temu w małym miasteczku w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki – wszystkie we własnych sypialniach, wszystkie w tym samym wieku. Na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów. Sprawa Mordercy Śpiących Aniołków, jak nazwała go prasa, stała się obsesją detektyw Kitt Lundgren....
Śmierć na żywo 3/5 Nasza cena:
32,29 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć na żywo

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę.Ekipy telewizyjne niecierpliwie czekają na przyjazd Lavinii Travers. Gwiazda ma...
Kobieta znikąd 4/5 Nasza cena:
25,07 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobieta znikąd

Pewnego dnia Esther Vaughan znika bez śladu. Współlokatorka odnajduje w jej rzeczach niepokojące listy, pełne miłosnych wyznań i jawnych pogróżek. Jeżeli napisała je Esther, to cierpi na poważne zaburzenia i może być niebezpieczna. Tego samego dnia w pewnym miasteczku pojawia się tajemnicza...
Mroczna toń 4/5 Nasza cena:
29,04 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczna toń

Znam łacińską nazwę każdej rozgwiazdy, ale nie pamiętam własnego nazwiska. Wszystko jest dla mnie nowe, czuję się jak zafascynowane światem dziecko, a nie trzydziestoczteroletnia kobieta wracająca do zdrowia po urazie głowy. Podobno uczyłam na uniwersytecie w Seattle, ale nie pamiętam. Miałam...
Zostać Panią Parrish 4/5 Nasza cena:
32,29 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostać Panią Parrish

Amber Patterson uważa, że jest stworzona do życia w luksusie. Ma wybujałą ambicje, zero skrupułów i spore zdolności aktorskie.Daphne Parrish ma wszystko, o czym marzy Amber. Bogatego i przystojnego męża, luksusowy dom i udane dzieci. Prowadzi idealne, pozbawione trosk życie.Amber obmyśla plan, jak...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula