Skandal. Święci grzesznicy. Tom 3

Autor:

L. J. Shen

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,54 zł
Nasza cena: 28,73 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Książka Skandal autorstwa L.J. Shen, jak sam tytuł wskazuje, dostarczy czytelnikowi sporo wrażeń. Jak na porządny skandal przystało, występuje tu obowiązkowa miłość w tle. Miłość, którą określa się zwykle mianem zakazanego owocu.

Dzieli ich spora różnica wieku i pochodzą z różnych środowisk. Ona jest córką jego znienawidzonego partnera w biznesie. On jest człowiekiem zamkniętym w sobie i odrzucającym wszelkie głębsze uczucia jako niepotrzebne w życiu. Relacje tych dwojga są z góry skazane na porażkę, a już na pewno naruszają wszelkie normy społeczne i nie mają szans spotkać się z akceptacją otoczenia. Jest jednak coś jeszcze. Tajemnicza siła przyciągania, która każe sprzeniewierzyć się swoim zasadom oraz wyznawanym wartościom, by podążyć za pragnieniem, za instynktem, za nagłym wybuchem namiętności. Czy młodej dziewczynie uda się skruszyć lód pokrywający serce mężczyzny? Czy on, sceptyk oraz ignorant, postanowi wykorzystać miłość naiwnej dziewczyny do niecnych celów? Czy jakiekolwiek uczucie pomiędzy tym dwojgiem ludzi ma w ogóle szansę na spełnienie? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że z tego układu najlepiej uciekać, gdzie pieprz rośnie. Porywy serca, jak to w życiu bywa, często jednak biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Lekturę polecamy nie tylko miłośnikom romansów, bo nie jest to de facto klasyczny romans, lecz pozycja trzymająca w napięciu do samego końca i pokazująca także ciemne strony związków międzyludzkich. Skandal trafi zatem w gusta rozmaitych grup czytelników.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Święci grzesznicy" to cykl książek stworzony przez L.J. Shen, poświęcony grupie nazywanej Hot Holes, czyli przystojniakom, którzy aktualnie, powoli zmieniają swoje życie i wkraczają w prawdziwie dorosły świat.

  Trent to najbardziej tajemniczy z facetów z grupy. Po ciężkim rozstaniu, a raczej po ucieczce matki jego dziecka, został samotnym ojcem. Na domiar złego, Luna, jego oczko w głowie, jest bardzo zamkniętym w sobie dzieckiem. Nie mówi, nie lubi bawić się z innymi dziećmi, Trent musi zmagać się z żartami z jego córki oraz trudem komunikacji z dziewczynką. Dodatkowo życie utrudni mu wspólnik, a także jego córka, która okaże się lekiem na całe zło. Edie jest niepokorną nastolatką, buntuje się przeciwko ojcu, zajmuje się chorą matką i skrywa wielką tajemnicę, która będzie przełomem w tej powieści. Co połączy tych dwoje ludzi, kiedy więcej czynników ich dzieli, a nie sprawia, że mogą stać się sobie bliżsi? Tego dowiecie się tylko i wyłącznie po przeczytaniu książki! Myślę, że ta część jest najlepszą z tych, które miałam już okazję przeczytać. Tutaj znajdziemy już bardziej dojrzałą akcję, nie szczeniackie zabawy, bohaterowie dorośli i stali się poważniejsi niż w poprzednich tomach. Moim zdaniem, autorka dając naszej bohaterce tak młody wiek, chciała zaznaczyć pewien kontrast, że często oceniamy kogoś przez pryzmat wieku - a, że młody, to pewnie o życiu nic nie wie i ma tylko pretensje do świata. Tutaj natomiast było całkiem inaczej. Młodość bohaterki w połączeniu z dorosłą, odpowiedzialną postawą i charakterem mocno stąpającej po ziemi dziewczyny pokazuje, że życie jest przewrotne i nierzadko możemy się mylić przy pochopnej ocenie innej osoby. "Skandal" to książka ze specyficznym klimatem, w której zderzają się różne wątki i tematy. A to sprawia, że lektura jest interesująca, z pewnością szybko się z tą historią nie rozstaniecie.

  Podsumowując, jest to historia doświadczonych przez los ludzi, którzy wzajemnie opatrują swoje rany, nie bacząc na przeszłość jaka ich dzieli. Cudowne zakończenie pokazuje, że nie warto tracić nadziei, i że tylko człowiek, drugiemu człowiekowi jest w stanie zgotować piekło na ziemi lub uchylić bramę do nieba.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Skandaliczna miłość ?

  ,,Skandal" to powieść, która jest ściśle związana z poprzednimi tomami i posiada wiele cech, które zauważamy w innych romansach, oraz we wcześniejszych częściach tej serii. Odmianą jest jednak wiek bohaterów. Nie zmienia to jednak faktu, że widzimy tutaj analogię do poprzednich części, bo chociaż czuć tutaj mały powiew świeżości, to niestety jest ON za mały, by powiedzieć, że nastąpił w tej powieści jakiś przełom. Jednocześnie po raz kolejny autorka ujęła mnie swoim lekkim stylem pisania, a nie od dzisiaj wiadomo, że gdy się wciągamy w historię, to później ciężko nam się od niej oderwać. Podsumowując: Jeśli lubicie tę serię i chcecie się dowiedzieć co tam nowego u Waszych ulubionych bohaterów, to na pewno ,,Skandal" będzie dla Was kolejną fantastyczną odsłoną z tej serii, natomiast jeśli szukacie jakiegoś powiewu świeżości, romansu idealnego to w tej powieści tych cech nie znajdziecie. Ja mimo wszystko jestem optymistką i będę wyczekiwała kolejnego tomu z tej serii.

  Całą recenzję przeczytasz na blogu [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Koniki morskie przypominają nam o tym, że miłość powinna być nieposkromiona, tak jak ocean."

  Skandal?

  Tren ma trzydzieści trzy lata i samotnie wychowuje córeczkę, po tym, jak jej matka ich opuściła. To oziębły i wyrachowany mężczyzna, który rzadko kogo uraczy słowem, stąd jego przezwisko - Cichy. Jest także jednym z partnerów biznesowych w firmie Fiscal Heights Holdings. Edie zaś jest osiemnastoletnią córką innego partnera w tej firmie, w której pod przymusem rozpoczyna staż. Ich spotkanie nie może przynieść niczego więcej niż nienawiści, a spora różnica wieku tylko to pogłębia. Ani jedno ani drugie nie mogą sobie pozwolić na skandal, a ON się zbliża wielkimi krokami...

  Zacznę od tego, że poprzednich tomów nie znam, jednak słyszałam o nich sporo pozytywów i liczę, że uda mi się kiedyś je nadrobić. Szczególnie, że jestem ciekawa czy wypadły one lepiej od tego tomu. Ale że zaczęłam od końca jestem zdania, że książki można czytać bez kolejności, ponieważ nie odniosłam wrażenia, żeby pojawiające się na kartach "Skandalu" postaci miały osobne historie - przynajmniej autorka nie dała tego odczuć.

  Kilka słów o fabule

  Fabuła jest dość ciekawa, bo już na początku autorce udało się rozwiać większość moich podejrzeń i uskuteczniała to na kolejnych stronach. Już na początku wplotła wiele wątków pobocznych, poza historią znajomości wspomnianej dwójki, które powoli się rozwijały i tuż przed końcem zostały one rozwiązane, co było ciekawym zabiegiem. W tej historii nie ma niedomówień, wszystkie ważniejsze wątki zyskały ciekawe rozwinięcia, jednak czułam pewnego rodzaju niedosyt w przypadku kilku bohaterów.

  "Sonder to słowo wymyślone przez pewnego internautę i oznacza zrozumienie, że każdy mijający cię człowiek ma barwne i skomplikowane życie."

  Styl autorki

  Styl pisania autorki jest dość prosty i przyjemny w odbiorze. Książkę czyta się naprawdę szybko, co w dużej mierze zapewnia nam pędząca akcja. Nie da się tu nudzić, bo co kilka stron pojawiają się rzeczy, które nie zawsze udawało się przewidzieć, najczęściej myśląc, że nie, że ludzie są dobrzy i jeden drugiemu nie zrobi takiej krzywdy, na co podejrzewam, że autorka w duchu się śmiała. Nie za często udaje się mnie zaskoczyć w książce, szczególnie jeśli chodzi o negatywne cechy bohaterów, ale na kartach tej książki przewinęła się tak zepsuta do szpiku postać książki, że miałam ochotę rwać sobie włosy z głowy. Niby tylko fikcja, a jak człowieka potrafi zirytować!

  Poza pozornie ubogą fabułą w "Skandalu" można dojrzeć i kilka ważniejszych wątków, które mogą poruszyć. Nie chcę zdradzać o co dokładnie chodzi, bo byłoby to zbyt duże zdradzenie treści, jednak zaręczam, że autorka nie boi się wchodzić w trudniejszą tematykę, choć uważam, że niektóre wątki miały potencjał i mogły zostać pociągnięte lepiej, tak, by chwycić za serce. Mam nadzieję, że jeśli w kolejnych książkach pani Shen skupi się na takich trudniejszych tematach, to zostaną one bardziej pogłębione i dokładniej pociągnięte.

  "Ona jest jak labirynt, z którego nie można uciec."

  Kreacja bohaterów była dość różna. Pojawili się tacy, których z miejsca polubiłam i tacy, na potknięcie których liczyłam. Mierziło mnie nieco zachowanie Trenta w stosunku do Edie - zmieniło się ono o 180 stopni na zaledwie kilku stronach, a moim zdaniem stało się to zbyt szybko. Książkę właściwie można podzielić na dwa etapy jego myślenia o głównej bohaterce - przed zmianą i po niej, jednak to co było pomiędzy nie zostało do końca wyjaśnione. Edie zaś zyskała moją sympatię dopiero po pewnym czasie, gdy jej sytuacja życiowa została lepiej nakreślona. Od początku się nie polubiłyśmy, bo miałam wrażenie, że autorka poszła dość stereotypowym torem określania nastolatków, za czym nie przepadam - może dlatego, że jestem w wieku dziewczyny ;)

  Ostatecznie: warto się za to zabrać?

  Podsumowując "Skandal" to nie była zła historia, jednak zabrakło mi czegoś, co chwyciłoby mnie za serce i wycisnęło łzy, a potencjał na takie sytuacje był... Mimo tego z chęcią zapoznam się z resztą twórczości L.J. Shen i sprawdzę jak radziła sobie w innych książkach, głównie interesują mnie te trudniejsze wątki dotyczące osądzania po pozorach czy chorób (o ile takie się pojawiły), bo to z nimi autorzy mają chyba największy problem. Oczywiście chodzi mi o problem z wiernym odwzorowaniem, co jest dość trudne. Książkę polecam fanom pani Shen, jak i miłośnikom romansów, bo jestem pewna, że losy Edie i Trenta zaciekawią każdego.

  cos-o-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Skandal'' to książka utrzymana na naprawdę dobrym poziomie. Byłam ogromnie zaskoczona fabułą i najbardziej chyba spodobał mi się wątek intrygi, była tak dobrze skonstruowana, że na koniec nie mogłam wyjść z podziwu. Dodatkowym plusem jest fakt, że czyta się ją ekspresowo. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a fabuła wciągająca. Ta historia ma naprawdę duży potencjał, który został bardzo dobrze wykorzystany, choć nie twierdzę, że nie ma wad, bo według mnie ma jedną, dla mnie bardzo uciążliwą, jaką jest różnica wieku między postaciami, ale zakładam, że nie wszystkim to będzie przeszkadzać. Osobiście bardzo Wam ją polecam :).

  Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cichy jest jednym z 4 przystojniaków. Najwspanialsze jest to, ze facet sam doszedł do wszystkiego. Nie miał bogatych rodziców, jak znani nam z poprzednich części, jego poprzednicy. Drogę do zwycięstwa była dla niego usłana niewygodnymi wybojami. Gdy na jego drodze pojawia się młodziutka Edie, jego życie wywraca się do góry nogami. Trent jest bardzo wybuchową postacią, ale mimo wszystko bardzo go polubiłam. Jeśli zaś chodzi o Edie, to osobiście uważam, że dziewczyna jest fenomenalna. Bardzo polubiłam jej charyzmatyczny styl bycia, nieprzyzwoitość oraz dobroć. Jest idealną dziewczyną dla Cichego, chociaż na początku, ani trochę nie pałają do siebie sympatią. Lecz od nienawiści do miłości jest jedynie jeden krok, prawda?

  "Oboje patrzyliśmy na siebie, ja w przerażeniu, ON rozbawiony. Mój puls przyspieszył, a ja zastanawiałam się, jak musiało to wyglądać od środka. Czy komory mojego serca pękały już pod wpływem silnego wyrzutu adrenaliny. Powoli uniósł rękę i zdjął mi kaptur, pozwalając moim falowanym blond włosom opaść aż do talii. Czułam się obnażona i to mnie denerwowało. Jego oczy przyglądały mi się leniwie, jakbym była rzeczą, a ON zastanawiał się, czy ma mnie kupić, czy nie. "

  Erotyk połączony z romansem to świetna lektura dla każdej kobiety. Przy tego typu połączeniu, szybsze bicie serca jest murowane. Poprzednim razem gdy czytałam książkę z tej serii, czułam do niej przyciąganie, lecz również delikatne znudzenie. Bardzo jednak czekałam na ten tom. Strasznie pragnęłam poznać losy Cichego i jego córeczki. Jego postać zainteresowała mnie najbardziej.

  Dla mnie była to najlepsza ze wszystkich części. Bardzo dobrze wczytywało mi się w problemy bohaterów. Poznanie losów Cichego było najlepszą ze wszystkich chwil, podczas poznania całej serii o chłopakach z HotHoles. Podczas zagłębiania się w tę część, nieodparcie czułam wielkie poruszenie. Strasznie ekscytowałam się każdą chwilą sam na sam, która towarzyszyła Trentowi oraz Edie. Powiem jedno, każdej kobiecie szybciej zabije serce, gdy tylko będzie miała możliwość poznać tę serię.

  "Byłam tylko ja.

  I woda.

  I wschód słońca."

  Z całego serca polecam przeczytać tę serię. Zacznijcie od I tomu, następnie przejdźcie do kolejnych jej części, ponieważ ta seria porywa serca wszystkich czytelników. Jestem wielką fanką tej serii, którą mocno polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: L. J. Shen
 • Wydawnictwo Edipresse Polska
 • Seria Święci grzesznicy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381176422
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Scandalous
 • Tłumacz: Chojnacka Sylwia
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381176422
 • EAN: 9788381176422
 • Wymiary: 20.6x11.7x1.8 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Chaos. Święci grzesznicy. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chaos. Święci grzesznicy. Tom 2

Rosie Podobno życie to piękne kłamstwo, a śmierć jest bolesną prawdą. Zgadzam się z tym. Nikt nigdy nie sprawił, że poczułam się tak żywa, poza facetem, który nieustannie przypomina, że mój zegar tyka. On jest moim błyszczącym, zakazanym owocem. Uderzającym błędem, przeciwieństwem mojej dosadności,...
Grzesznicy z Hollywood 0/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzesznicy z Hollywood

Cztery historie. Cztery tajemnice.Z najgłębszych pragnień rodzą się najgorsze czyny.Cztery pary zapłacą za swoje grzechy.WŁADZALana Falcon. Ustawione małżeństwo z hollywoodzkim „symbolem seksu” zapewniło jej pozycję na czerwonym dywanie. Czy pozwoli ukryć mroczną tajemnicę z dzieciństwa Lany?...
Prawdziwy skandal 0/5 Nasza cena:
33,03 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwy skandal

Abigail Weston ma wszystko: urodę, inteligencję i największy posag w Anglii. Jej rodzice marzą, że poślubi księcia. Abigail marzy, że poślubi mężczyznę, który pokocha ją dla niej samej. I obdarzy namiętnością, o jakiej Abigail czyta ukradkiem w gorszącej książce, która odsłania przed młodymi damami...
Skandal w atłasach 5/5 Nasza cena:
33,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skandal w atłasach

Salon mody sióstr Noirot zdobywa coraz lepszą klientelę z arystokratycznych kręgów. Interesowi sióstr zagraża jednak katastrofa – wybucha bowiem skandal, kiedy ich najlepsza klientka, koneserka wyrafinowanego francuskiego stylu, lady Clara pada nieoczekiwanie ofiarą spisku pozbawionego skrupułów...
Wszyscy święci idą do nieba 0/5 Nasza cena:
13,60 zł 16,38 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszyscy święci idą do nieba

Madeleine od lat ucz się gry na fortepianie, ale jej prawdziwą pasją jest gra na zupełnie innym instrumencie. Niestety, zarówno jej rodzina, jak przyjaciele uważają, że jako dziewczyna nie ma szans na to, by zostać saksofonistką. Madeleine nie poddaje się ich presji i uparcie dąży do celu, nawet...
Miłość w czasach skandalu 0/5 Nasza cena:
33,03 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach skandalu

„Tu jest wszystko, czego chcę od romansu”. Julia Quinn Penelope Weston nie cierpi lorda Benedicta Lennoxa. Może sobie być czarującym dziedzicem hrabiowskiego tytułu i najprzystojniejszym mężczyzną na ziemi, ale Penelope nie potrafi zapomnieć, co kiedyś zrobił. To ostatni człowiek, za którego by...
Skandale 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skandale

Przez ponad pół wieku Amber Fulshawe stała u steru Denby Silk, fabryki jedwabiu w Macclesfield, którą odziedziczyła po swojej babce. Mając za sobą wiele burzliwych lat życia, Amber i jej ukochany mąż Jay przyglądają się spuściźnie, którą zostawili swoim dzieciom i wnukom. Jednak członkom tej...
Miłość w czasach skandalu 0/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach skandalu

„Tu jest wszystko, czego chcę od romansu”. Julia Quinn Penelope Weston nie cierpi lorda Benedicta Lennoxa. Może sobie być czarującym dziedzicem hrabiowskiego tytułu i najprzystojniejszym mężczyzną na ziemi, ale Penelope nie potrafi zapomnieć, co kiedyś zrobił. To ostatni człowiek, za którego by...
Anatomia skandalu 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia skandalu

Małżeństwo z wyższych sfer w świetle reflektorów. Żona zdeterminowana, by ochronić rodzinę, musi stawić czoła pani prokurator, która wierzy, że sprawiedliwości wreszcie stanie się zadość. Skandal, który wstrząsnął Westminsterem. I kobieta, która znalazła się w samym jego sercu.Wciągający i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula