Siostry półkrwi

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
200
Rok wydania
2018
Nasza cena: 24,29 zł 29,99 zł Taniej o: 19%

Jak ogień i lód, jak dzień i noc, jak dwie krople... krwi.

Dwie siostry – tak różne, jak podobne, tak silnie ze sobą związane, jak bardzo pragnące tę więź rozerwać. Pogrążone w odwiecznej walce między światłem i ciemnością, dobrem i złem, pomiędzy... sobą nawzajem.

Bliźniaczki – naznaczone przez bogów okrutnym przekleństwem, które z jednej uczyniło wampirzycę, a z drugiej anielicę, tylko po to, by mogły odegrać główną rolę w wyreżyserowanym przez bóstwa spektaklu na scenie wieczności.

Jednak gdy rozgorzeje wojna pomiędzy wampirami i aniołami, któż okaże się być jedynie marionetką w rękach stwórców, a kto bohaterem stającym w obronie niewinnych ludzi?

Gdy dobro i zło wirują w szaleńczym tańcu, zamieniając się rolami, nikt nie wie, z której strony padnie ostateczny cios...

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawny romans archanioła oraz wampira doprowadził do urodzenia się bliźniaczek. Z wyglądu praktycznie identyczne, a jednak tak różne. Jedna jest anioła, a druga wampirem. Te dwie rasy zarządziły, że ta z sióstr, która zabije drugą, będą rządzić całym wymiarem. Tylko czy ktoś zapytał dziewczyny, czego one chcą? Czy ta walka, trwająca już wieki, może się wreszcie skończyć? Czy wszystko jest tylko czarne i białe, a może są też odcienie szarości?

  Długo zbierałam się, by wreszcie przeczytać tę pozycję i naprawdę tego żałuję! Książka okazała się naprawdę ciekawa i wciągająca. Jednak miała też kilka swoich wad, ale o tym zaraz Wam opowiem.

  Po pierwsze warto wspomnieć o wykreowanym świecie autorki. Tutaj mamy wymiar, gdzie wampiry i anioły mogą żyć wśród ludzi. Wszyscy mieszkańcy są w ciągłym zagrożeniu, ponieważ wampiry lubią często polować na swoje przekąski. Dodatkowo tutaj świat archaniołów nie jest przedstawiony jako spokojny, bezpieczny i sprawiedliwy świat, co bardzo mi się spodobało.

  Bohaterowie też nie byli źle wykreowani. Każda postać była inna, miała swoje za uszami i umiała postawić na swoim. Są tutaj przedstawieni mocni bohaterowie, tacy z krwi i kości. Chociaż drobna rzecz, do której mogłabym się przyczepić, to brak spisu postaci z danej rasy i okresu. Mamy przedstawioną sytuację z dwóch perspektyw czasowych, moment zanim urodziły się dziewczyny i czas kiedy one są dorosłe i ze sobą walczą. Jest tu tyle postaci, że czasami nie mogłam się odnaleźć, kto jest w końcu kim i jakie mają statusy.

  Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Rozdziały lecą nam z zawrotną prędkością i ciężko przewidzieć, co zaraz może się wydarzyć. Pani Elżbieta miała ciekawy pomysł na fabułę i to wykorzystała. Szkoda tylko, że nie została pociągnięta fabuła dalej i historię nie zamknięto w jednym tomie. Teraz pozostaje mi tylko czekać na ciąg dalszy

  Dlatego jeżeli macie ochotę na przyjemną fantastykę, gdzie główny wątek toczy się pomiędzy walką wampirów i demonów, to serdecznie polecę Wam tę książkę. To niezobowiązująca lektura, przy której spędzicie kilka miłych godzin, poznając najróżniejsze techniki manipulacji umysłem i przekonacie się, że anioły nie są wcale takie białe, jak wszyscy uważają.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka to dla mnie poniekąd coś nowego. Nie tyle pod względem bohaterów, co sposobu, w jaki zostali przedstawieni. Anioł jako niekoniecznie dobry i nieskazitelny, a wampir nie do końca potępiony. Fakt, z aniołami reprezentującymi nieco inne zachowania niż te stereotypowe, miałam już do czynienia w przypadku twórczości pani Kossakowskiej, ale tutaj ma to jeszcze inny wymiar. Tutaj pozostajemy (a przynajmniej ja pozostałam) z mętlikiem w głowie, kto tak naprawdę jest dobry, a kto zły. Przez cały czas trudno było mi wybrać, która siostra zyskała moją sympatię, a zakończenie wcale tego nie ułatwiło, wręcz przeciwnie.

  Na plus zasługuje to, że autorka upchnęła tak wiele informacji w tak krótkiej objętości. Historia zajmuje niecałe dwieście stron, a dzieje się bardzo dużo. Mamy tutaj przeskoki w czasie i miejscach. Świat, którego nie znamy. Anielskie i wampirze hierarchie, mieszańców i ludzi. Miłość i nienawiść. Przyjaźń i zdradę. Całą gamę uczuć i to wśród postaci, które w teorii tych uczuć mieć nie powinny. Tutaj nic nie jest czysto białe i czysto czarne. Mnóstwo wątpliwości, refleksji, niezgodności. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze pewnego rodzaju walka z przeznaczeniem. Być może nie każdy wampir chce podążać drogą zła udeptaną przez wieki, a z drugiej strony nie każdy anioł zasługuje na miano nieskazitelnego.

  Całość na: https://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2018/05/siostry-pokrwi-elzbieta-seredynska.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mimo że okładka raczej odstrasza niż zachęca to jasno pokazuje o czym będzie powieść Elżbiety Seredyńskiej - o wampirach i aniołach, czyli istotach po które zawsze chętnie sięgam, tym bardziej, gdy wychodzą spod pióra naszej rodzimej autorki. Tematyka bardzo popularna, zatem nasuwa się pytanie - Czy pisarce udało się pokazać coś nowego? Czy może jednak nie ominie nas uczucie deja vu?

  Wampiry i anioły od wieków toczą spory i darzą się nienawiścią. Naznaczone przez bogów okrutnym przekleństwem bliźniaczki, z jednej uczyniło wampirzycę, a z drugiej anielicę. Każdej z nich powierzono wyjątkowe zadanie w walce pomiędzy światłem i ciemnością. Jednak gdy wojna rozpęta się na dobre, kto okaże się być jedynie marionetką w rękach stwórców, a kto obrońcą niewinnych ludzi? Gdy dobro i zło nieustannie zamieniają się rolami, a siostry pogrążone są w walce między sobą, nikt nie wie, na którą ze stron przechyli się szala zwycięstwa.

  Siostry półkrwi to lektura, którą zdecydowanie warto pochwalić za pomysł. O zatarciach między wampirami i wilkołakami słyszał już na pewno każdy nieraz, ale z aniołami? Autorka poszła w innym kierunku, dzięki czemu podczas lektury nie odnosi się wrażenia, że 'to już gdzieś było', a sama fabuła wypada dosyć świeżo i interesująco. Akcja powieści ma miejsce w całkiem nieznanych nam miejscach, które pisarka skrupulatnie nam przedstawia. Do głównych z nich będzie należeć Kwidarnon, czyli surowa kraina wampirów, obfitująca w śnieg, mróz i lód, oraz jej przeciwieństwo - Elizejon, słoneczne ziemie aniołów. Mimo że Seredyńska nie miała zbyt wiele czasu by wdawać się w szczegóły (bo książka nie liczy zbyt wielu stron) to zdołała przelać na karty powieści całkiem sporo informacji, dzięki czemu wniknięcie w ten tajemniczy świat i poczucie na własnej skórze jego ostrego klimatu, nie było problemem. Oczywiście chciałoby się znacznie więcej, bo w ogólnym rozrachunku Siostry krwi sprawiają wrażenie fragmentu czegoś większego, urywku fascynującej historii, której początku i końca nie znamy. Zdecydowanie finał jest tutaj największym mankamentem, bo go po prostu nie było. Książka urywa się w momencie, który nie był ani niezwykle emocjonujący czy stanowiący jakikolwiek zwrot akcji. Nie rozwiązuje również żadnego problemu. Mam nadzieję, że doczekamy się kontynuacji, która posunie znacznie do przodu tą wampirzo anielską wojnę.

  Mimo że główne role odgrywają tutaj dwie siostry - Sonia i Aisza, to autorka pierwszoosobową narrację postanowiła oddać anielicy Sonii. Dziewczyny pomimo bycia bliźniaczkami są całkowicie różne od siebie, i nie są to tylko różnice wizualne spowodowane przynależnością do innej rasy. Pisarce udało się sprawnie ukazać osobowości sióstr i targające nimi uczucia oraz dylematy. Poza narracją Sonii jest również wiele fragmentów bez jej udziału, które pokazują nam życie Aiszy oraz przeszłość. Seredyńska pokusiła się o wiele skoków czasowych co na pewno ukazało szerszą perspektywę wydarzeń oraz przybliżyło istotę problemu, jednak momentami siało odrobinę zamieszania, więc warto mocniej skupiać się podczas czytania, aby nie stracić orientacji.

  Siostry krwi okazały się powieścią przy której miło spędziłam czas. Z wielkim potencjałem, jednak nie do końca wykorzystanym. Świat wykreowany przez autorkę, ukazanie nienawiści między aniołami i wampirami oraz bohaterowie przemawiają na plus, jednakże zabrakło więcej akcji, zwrotów fabularnych i przede wszystkim zakończenia, które by chociaż w małym stopniu je przypominało. Książka może się spodobać fanom motywu walki dobra ze złem oraz wampirów w nieco bardziej krwistej odsłonie. Liczę na kontynuację, która więcej rozjaśni, bo w formie pojedynczego tomu ta historia mnie nie kupiła do końca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po fantastykę sięgam ze względu na inny niż w rzeczywistości świat przedstawiony.Na bohaterów, których nigdy nie spotkam w realnym życiu. Z tego właśnie powodu zdecydowałam się na tę historię. Czy dostałam to, na co liczę w przypadku literatury fantastycznej?

  'Ta walka, bezsensowna przepychanka trwająca od niespełna trzech wieków, nas wykańcza. Moja siostra pewnie świetnie się bawi, ale ja mam już serdecznie dość - koniec gry. Na zawsze.'

  Aisza i Sonia to siostry bliźniaczki, łudząco do siebie podobne. Z jedną różnicą: jedna z nich jest wampirzycą, druga aniołem. Obie są wynikiem romansu Archanioła z Wampirzycą, hybrydami, które nigdy nie powinny powstać. Każda z nich wychowywała się w innym miejscu i otoczeniu, przez co nienawidzą się do tego stopnia, że przy każdej możliwej okazji chcą się wzajemnie zabić.

  'Wszystkie wampiry to potwory lubujące się w zadawaniu bólu i rozlewie krwi. Potwory bez uczuć, potępione od chwili narodzin. Wszystkie.'

  Autorka przedstawiła świat podzielony na dwie części: królestwo wampirów i królestwo aniołów. Całą historię poznajemy także z perspektywy dwóch czasów: teraźniejszego i przeszłego, oczami głównych bohaterów.

  Książka jest stosunkowo cienka, ma zaledwie 200 stron. Czytając miałam wrażenie, że wiele wątków jest tylko rozpoczętych, na wiele pytań nie otrzymałam odpowiedzi. Sam świat i bohaterowie wykreowani są od początku do końca. Mamy obraz znanych nam wampirów i aniołów. Obraz świata każdych z tych stworzeń. Nie wszystko jest jednak czarno - białe. Nie jest także z góry określone to, że anioły są nieskazitelne i dobre. Być może jest wprost przeciwnie...

  'Istniały dwa naprawdę proste i zawsze skuteczne sposoby na zabicie wampira - spalenie na proch albo pozbawienie go całej życiodajnej krwi.'

  Jeśli lubicie sięgać po fantastykę to historia przypadnie wam do gustu. Samo zakończenie pozostawia wiele do życzenia, ale być może autorka ma już pomysł na kontynuację i stąd niedokończone wątki. Mnie się podobało i cieszę się, że miałam okazję sięgnąć po tę historię. Wam również polecam!

  'Podobno jedno z bliźniaków zawsze jest złe. Mogłabym to potwierdzić, gdybym tylko wiedziała, która z nas jest tą gorszą. Oczywiście, chciałam udawać, że to ona. Wszyscy chcemy uchodzić za lepszych, niż jesteśmy w rzeczywistości.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Siostry półkrwi" to dobra fantastyka. Ciekawa fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie i motyw wampirów , aniołów oraz walki dobra ze złem dopełniają całość. Akcja powoli nabiera tempa ale gdy się rozpędzi to wciągnie Cię niczym huragan. Książkę czyta się szybko, a to za sprawą lekkiego pióra. Uważaj jednak i czytaj podtytuły rozdziałów, inaczej zgubisz się i będziesz musiał/ a zawrócić. Motyw walki aniołów z wampirami bardzo przypadł mi do gustu. Na plus zasługuje także relacja sióstr, które są w wielkim impasie. Niby się nienawidzą ale głęboko gdzieś tam w środku się kochają. Kolejnym plusem są przypisy autorki, które wyjaśniają niezrozumiałą terminologię. Bardzo spodobało mi się również ukryte przesłanie. Mianowicie, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach siły wyższej, która ma wobec nas swoje plany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula