Siostry

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
Pocket, op. miękka
za 14,99 zł
Nasza cena: 41,03 zł

Chwilowo niedostępny

Jaka więź łączy bliźnięta? Czy to prawda, że gdy jednemu dzieje się krzywda, drugie potrafi cierpieć mimo dzielącej je odległości? Lucy ginie w wypadku. I chociaż od tego wydarzenia minęło już półtora roku, jej siostra bliźniaczka - Abi - dotąd nie może się pozbierać. To wszystko ciągle do niej wraca. Antydepresanty i psychoterapia nie zdołały jeszcze uciszyć w niej rozpaczy. Poprawa następuje dopiero wtedy, gdy Abi poznaje Beatrice będącą niejako lustrzanym odbiciem zmarłej tragicznie siostry. Wkrótce zamieszkują pod jednym dachem i to z Benem - bliźniaczym bratem Beatrice. Między trojgiem bohaterów zaczyna rodzić się coraz silniejsza więź, jednak atmosfera stopniowo się zagęszcza. Narasta niepokój, przeczucie jakiegoś nieuchronnie zbliżającego się zła. Ile w tym wszystkim prawdy, a ile kłamstwa? Czy Abi może komukolwiek zaufać, choć czuje, że otoczona jest przez tajemnice?

To wyśmienita historia o miłości i więzi między rodzeństwem. Jednak przede wszystkim jest to znakomity thriller psychologiczny, który potrafi zaskakiwać czytelnika niemal na każdej stronie i od początku do końca trzyma w napięciu. Zagłębiając się w tę opowieść odkrywamy, że prawda, jaka się przed nami odsłania, nie jest wcale łatwa i przyjemna, a wręcz zdaje się być irracjonalną?

Właśnie powieścią "Siostry" wygrała autorka zorganizowany przez magazyn "Marie Claire"w roku 2013 konkurs na najlepszą debiutancką powieść. Już dwa lata później książka ta znalazła się na liście wschodzących gwiazd Amazona. O sukcesie powieści świadczy po pierwsze wyjątkowa lekkość, z jaką się ją czyta, po drugie zaś niezwykle zawiła intryga, a właściwie cała sieć powiązanych ze sobą intryg. Postaci zostały wykreowane bardzo plastycznie i przekonywująco. Akcja rozgrywa się spokojnie, lecz chwilami potrafi niesamowicie przyspieszyć. Zwroty akcji zaskoczą każdego, gdyż fabuła naprawdę jest nietuzinkowa. A może za tym wszystkim kryje się po prostu talent autorki? Z pewnością zaś jej piętnastoletnie doświadczenie w zawodzie dziennikarskim, ponieważ Claire Douglas zasłynęła wcześniej jako publicystka w brytyjskich pismach kobiecych i prasie ogólnokrajowej.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Claire Douglas – brytyjska pisarka. Przez piętnaście lat pracowała jako dziennikarka zarówno pism kobiecych, jak i gazet ogólnokrajowych. W 2013 roku wygrała konkurs na najlepszą debiutancką powieść zorganizowany przez magazyn „Marie Claire” – nagrodzone wówczas Siostry, wydane dwa lata później, znalazły się na liście Wschodzących Gwiazd Amazona 2015. W 2016 roku ma się ukazać druga książka autorki, Local Girl Missing.*

  Amy nie może uporać się ze śmiercią swojej siostry, mimo iż stało się to ponad rok temu. Wciąż wszędzie jej widzi i obwinia siebie. Pewnego dnia poznaje Beatrice, do której później się wprowadza. Ma ona brata bliźniaka Bena. Wszystko wskazuje na to, że będzie dobrze, ale…

  „Lucy jest wszędzie i nigdzie. Tak wygląda rzeczywistość. Już nigdy jej nie zobaczę.”

  Książka jest bardzo emocjonalna i to nie tylko za sprawą tego, iż nie żyje siostra głównej bohaterki.

  Autorka posługuje się lekkim językiem. Tworzy dość zawiłą sieć intryg, w której ciężko jest się odnaleźć. Akcja przez cały utwór biegnie spokojnie, jedynie w kilku momentach nieznacznie przyśpiesza. Niektóre rzeczy działy się zbyt szybko, przez co utraciły na swojej realności.

  „Siostry” pobudzają do refleksji i zostawiają nas z pytaniami.

  Psychologia postaci została bardzo, ale to bardzo dobrze dopracowana.

  Claire Douglas pokazała jak silna jest więź, która łączy bliźnięta. Mówi się, że gdy z jednym z bliźniaków dzieje się coś złego, to ten drugi, mimo że jest bardzo daleko od niego, czuje to. Czy to prawda? Nie wiem, bo nie mam brata/siostry bliźniaka, ale po lekturze tego dzieła jestem skłonny powiedzenia: tak.

  Ukazana została tutaj miłość do siostry, która jest bezgraniczna i wieczna.

  Książka ta nie da o sobie zapomnieć. Po przeczytaniu ciągle będziecie myśleć o niej. O Lucy, Amy, Beatrice i Benie. I zastanawiać się, dlaczego tak się to skończyło.

  Zakończenie jest nieprzewidywalne i tak zrobione w mistrzowski sposób, który zapiera dech w piersiach. Pozostawia autorce otwartą furtkę, więc może powstanie kolejna część, choć lepiej byłoby chyba, gdyby tak się nie stało.

  „Siostry” bardzo mi się spodobały. Muszę pochwalić autorkę za pomysł, który został bardzo dobrze zrobiony. Bohaterowie to kolejny plus, ponieważ są oni realistyczni, barwni i z ciekawą przeszłością. Skrywają niejedną tajemnicę.

  Podsumowując: dzieło to jest idealne dla osób, które nie mają nic do roboty wieczorami. Polecam je również tym szukającym utworu, który poruszy ich oraz nie da o sobie zapomnieć. Nigdy.

  Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Księgarni Tania Książka.

  Tytuł: „Siostry”

  Tytuł oryginału: „The Sisters”

  Autor: Claire Douglas

  Wydawnictwo: W.A.B.

  Przełożyła: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

  Korekta: Mira Lubowicz, Katarzyna Skwark

  Wydanie: I

  Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)

  Liczba stron: 331

  Data wydania: 6.07.2016

  ISBN: 978-83-280-2609-4

  * Źródło – skrzydło książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Thriller, który pochłania Cię w całości. Nie odłożysz książki, dopóki nie przeczytasz ostatniej strony

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Siostry" Claire Douglas to moje bardzo pozytywne zaskoczenie w tym miesiącu. Trafiłam na tę książkę przypadkiem i wciągnęła mnie ona tak, że nie mogłam się oderwać.

  To thriller psychologiczny, trzymający w napięciu do ostatniej strony. Książka opowiada o Abi, która straciła siostrę bliźniaczkę i nie może się pozbierać, dopóki nie poznaje Beatrice, która jest niebywale do niej podobna. Dziewczyna wprowadza się do domu Beatrice i Bena, gdzie wikła się w dziwny trójkąt.

  Cała opowieść jest pełna tajemnic i sekretów, wręcz szokująca, wzbudzająca emocje. Czytając ją czułam niepokój i zdezorientowanie. Bo tak na prawdę przez większą część książki nie wiadomo kto jest kim, a także kto mówi prawdę... I w ogóle jaka jest prawda?

  Przeczytałam tę książkę szybko, wciągnęła mnie fabuła, zaszokowało mnie zakończenie, więc z czystym sumieniem mogę ocenić ją ocenić pozytywnie...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Siostry" to doskonały psychologiczny thriller,który spowodował,że dałam się wciągnąć w świat intryg i kłamstw na maksa.Autorka w doskonały sposób buduje napięcie,akcja może nie toczy się w zawrotnym tempie ale nawet na minutę nie zwalnia.Fabuła dobrze skonstruowana do tego stopnia,że nie byłam w stanie do samego końca wydedukować kto jest tym "Złym". Jest ono nieprzewidywalne i napisane po mistrzowsku.

  Autorka w sumie miała doskonały pomysł na napisanie takiej książki,o której na pewno na długo się nie zapomni.Bohaterowie są tak dokładnie opisani,ich myśli i uczucia,że w sumie czuje się jakby byli realistyczni,jakby mieszkali tuz obok.Skrywają swe tajemnice,które razem z nimi odkrywamy strona po stronie...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Z pewnością książka będzie gratką dla fanów Virginii Andrews, autorki m.in "Kwiatów na poddaszu", gdyż to z jej twórczością najbardziej mi się skojarzyła. Mamy do czynienia z podobnym mrocznym klimatem, zżytym ze sobą rodzeństwem i skrywaną przez lata straszną tajemnicą. Jedyne czym "Siostry" różnią się od powieści amerykanki to czynnik psychologiczny. Kiedy opowieść o rodzeństwie Dollangangerów należy do gatunku powieści obyczajowych tak tutaj trafia nam w ręce

  dobrze skonstruowany thriller psychologiczny.

  Lucy ginie w wypadku samochodowym spowodowanym przez jej siostrę bliźniaczkę, Abi. Dziewczyna nie może się z tym pogodzić, obwinia się za śmierć najbliższej jej osoby. Pomimo uniewinniającego wyroku sądu, nie potrafi żyć dalej i podejmuje próbę samobójczą, z której ratuje ją najbliższa przyjaciółka Nia. Jednak widmo Lucy nadal ją prześladuje, wszędzie widzi zmarłą siostrę. Pewnego dnia dostrzega na ulicy dziewczynę rozdającą ulotki, młoda kobieta jest bardzo podobna do Lucy. Abi podchodzi do niej i dostaje zaproszenie na wystawę organizowaną w domu młodej artystki.

  Dziewczyny się zaprzyjaźniają, Beatrice dostrzegając tragiczny stan emocjonalny w jakim znajduje się Abi postanawia jej pomóc, oferuje kobiecie by zamieszkała razem z nią. Abi się zgadza. W wielkim eleganckim domu, który Beatrice dostała w spadku po zmarłych rodzicach mieszka również jej brat bliźniak Ben i kilkoro artystów. Między Benem a Abi wywiązuje się romans. I wtedy wszystko zaczyna się psuć. Beatrice z przyjaciółki zamienia się we wroga. Ktoś myszkuje w pokoju Abi, giną jej rzeczy. Czy to Bea chce się pozbyć rywalki?

  Jedno powiem na pewno, opowiadana historia niesamowicie wciąga. Mi przeczytanie całej powieści zajęło raptem parę godzin, czytałam szybko, niecierpliwie zachłannie, gotowa na zarwanie całej nocy byle tylko odkryć mroczną tajemnicę. A wierzcie mi autorka potrafi budować napięcie. Rzadko się zdarza by jakaś powieść aż tak bardzo przypominała dobry serial, taki w którym aż nie możemy się doczekać następnego odcinka. Tutaj każdy rozdział , kończył się tak cliff hangerem, że aż po prostu nie dało się odłożyć powieści na półkę.

  Lubię książki, w których do końca nie wiemy kto jest tym dobrym, a kto jest tym złym, lubię jak autorzy manipulują moimi emocjami. Chociaż z drugiej strony takie szybkie zwroty sprawiają, że tak naprawdę nie udaje nam się dobrze poznać naszych bohaterów. Nie wiemy czy mówią prawdę czy kłamią, nic nie wiemy o ich uczuciach, jesteśmy zawieszeni w próżni, boimy się zaufać bojąc się, że na następnej stronie nasze zaufanie zostanie nadwątlone.

  W książce spotykamy się z ciekawą galerią postaci, chociaż muszę przyznać, że nie wydawały mi się do końca realistyczne. Weźmy pod lupę najpierw Abi. Dziewczyna ma problemy emocjonalne, połyka antydepresanty, wszędzie widzi swoją zmarłą siostrę. Miewa silne napady paniki, czasem boi się wychodzić do ludzi. I właśnie ta zalękniona osóbka jak gdyby nigdy nic przystaje na propozycję nieznajomej osoby o wspólnym zamieszkaniu. Wprowadza się do kogoś kogo widziała dwa razy w życiu, pewnie nawet nie wiedziała jak ma na nazwiska. Czy to nie jest troszkę naiwne?

  Przejdźmy do Beatrice i odwróćmy strony. Czy widząc rozstrzęsioną kobietę na ulicy zaoferowalibyście jej pokój pod własnym dachem? To po pierwsze. A po drugie. Beatrycze ma hopla na punkcie swojego brata, jest zaborcza i zazdrosna, ma zasady " zero romansów w domu". Czy taka osoba lubiąca mieć nad wszystkim kontrolę chociaż pomyślałaby o zaproszeniu na kawę, młodej atrakcyjnej i inteligentnej kobiety? Przecież właśnie na takie zwracają uwagi mężczyźni.

  Na koniec zostawmy sobie Bena. Był najbardziej żałosną osobą przez pierwszą połowę książki, potem autorka dodała mu troszkę kolorytu. Nudny pantoflarz, który w każdym zdaniu wtrącał imię swojej siostry. Niby miał romans z Abi, jednak nigdy nie poczułam tej więzi między nimi, niestety.

  Muszę przyznać, że momentami miałam ochotę rzucić książką o ścianę, ale mam tak często szczególnie w przypadku powieści, których fabuła tak mnie zainteresuje, że chcę jak najszybciej poznać zakończenie- już natychmiast. A tu niestety nie. Autorka, co dla mnie osobiście było jak pchnięcie sztyletem w plecy, używa lirycznego języka. Zbyt kwieciste opisy, upodobanie do detali ( naszyjnik układał się jej pomiędzy dwoma piersiami, moim zdaniem wystarczyłoby między piersiami- raczej ich liczba jest dość oczywista szczególnie ze słówkiem pomiędzy), przypomnienia i powtórzenia wszystko to nieco spowalniało całą akcję. Często łapałam się też na tym, że autorka ma problemy z pojęciem czasu. Wypalenie papierosa zajmuje bohaterom ok 30 sekund ( jeden dialog ) , a wnoszenie kilku kartonów po schodach ok 3 godzin, i każdy pada z wyczerpania- kiedy niesienie tych kartonów z powrotem już zajmuje kilka minut. Takich przykładów mogę dać w nieskończoność. Czasem były wręcz śmieszne.

  Jednak to wszystko detale. Tak naprawdę książka mnie poruszyła gdyż jest to powieść o miłości. Jednak nie takiej jaką znamy, i miłości mrocznej, zaborczej , bezkompromisowej pełnej strachu i tajemnic. Kiedy byłam w trzech czwartych już powoli zaczęłam formułować w głowie zakończenie. Byłam na 99 procent pewna jak akcja potoczy się dalej. Jednak to co zrobiła autorka w końcówce książki totalnie zwaliło mnie z nóg. To tak jak by Kubuś Puchatek zamiast w ramionach Krzysia wylądował na talerzu podczas wigilijnej kolacji rodziców chłopca. Polecam

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wielka księga ciast siostry Anastazji 5/5 Nasza cena:
41,44 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga ciast siostry Anastazji

Nic nie zastąpi smaku i aromatu domowych wypieków.Jak upiec doskonałe ciasto i sprawić, by pieczenie stało się prawdziwą przyjemnością?Skorzystaj z doświadczenia i słynnych przepisów Siostry Anastazji, które pokochały miliony Polaków. Ciasta wykonane według jej receptur smakują wyśmienicie,...
Prawie siostry 5/5 Nasza cena:
29,12 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawie siostry

Nowa powieść autorki bestselleru „Sosnowe dziedzictwo”. Po ukończeniu liceum Leksi, Teo i Luśka, czyli Aleksandra, Teodora i Jolanta, trzy przyjaciółki z tej samej klasy, postanowiły, że bez względu na to, jak potoczą się ich losy, będą się spotykały co pięć lat w umówionym miejscu, zawsze tego...
Siostry na lato 5/5 Nasza cena:
25,28 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry na lato

Trzy wnuczki. Trzy miesiące. Jeden dom nad morzem. Mariettę Muir martwi fakt, że jej ukochane wnuczki są sobie niemal obce. Dorosłe już: Carson – wolny duch, Dora – piękność Południa, a teraz mama na pełny etat, oraz Harper – typowa dziewczyna z miasta; nie spędzały ze sobą czasu, odkąd jako dzieci...
Niewyznane grzechy siostry Juany 0/5 Nasza cena:
30,94 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyznane grzechy siostry Juany

Siostra Juana Inés de la Cruz - meksykański feniks...... wzbiła się z popiołu konwenansów i zasad rządzących kobietami w XVII wieku i ujawniła światu przenikliwość osądów oraz intelekt równy mądrości najznakomitszych umysłów swoich czasów. Jej sonety, komedie, farsy, listy wciąż zachwycają subtelną...
M.O.D.A. Metki Obcasy Dżinsy Adidasy 0/5 Nasza cena:
31,50 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

M.O.D.A. Metki Obcasy Dżinsy Adidasy

Nowość w przebojowej serii edukacyjnej Dwóch Sióstr. „D.O.M.E.K.” opowiadał o architekturze, „D.E.S.I.G.N.” – o wzornictwie. Czas na porywającą opowieść o modzie! Pasjonująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 100 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy....
Bezdomny ptak 5/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezdomny ptak

Poruszająca historia o miłości i dorastaniu, która przeniesie was w egzotyczny świat kultury dalekich Indii. Wznowienie z okazji dziesięciolecia Wydawnictwa Dwie Siostry.Trzynastoletnia Koli, jak wiele nastolatek w Indiach, zostaje wydana za mąż. Zgodnie z tradycją, przyszłego męża znajdują jej...
Dom sióstr 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom sióstr

"Dom sióstr" łączy w sobie mrożący krew w żyłach kryminał, historię płomiennego romansu oraz wciągającą bez reszty sagę rodzinną… Gdy Barbara i Ralph, niemieckie małżeństwo prawników, przybywa do samotnego domu w Yorkshire, by spędzić tam idylliczne święta Bożego Narodzenia oraz w ciszy i spokoju...
Przed państwem krzysztof materna dla przyjaciół siostra irena przygody z życia wzięte 0/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przed państwem krzysztof materna dla przyjaciół siostra irena przygody z życia wzięte

Można dociekać odpowiedzi na to pytanie, ale to bezowocne. Lepiej się z tym zmierzyć. W losach Krzysztofa Materny roi się od zdarzeń zapierających dech w piersiach. A także od opowieści, które rozśmieszają. Albo i nie. Autor po prostu robi swoje. Jest sobą, po swojemu o tym opowiada.Dlaczego syn...
Perełka 245 - Kochanej Siostrze 0/5 Nasza cena:
5,07 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perełka 245 - Kochanej Siostrze

Siostra jest kimś bardzo wyjątkowym. To ona jest dobrą duszą, która zawsze ma dla ciebie czas, potraafi razem z tobą śmiać się i płakać, zawsze wyciąga pomocną dłoń, gdy tego potrzebujesz. Ta mała książeczka jest świetnym upominkiem, który razem z uśmiechem i słowem ""dziekuję"" możesz ofiarować...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula