Seria Wademekum

Seria Wademekum to zbiór książek o szerokiej tematyce i przedziale wiekowym. W publikacjach Wademekum znaleźć można pozycje zarówno dla małych dzieci, jak i dla dorosłych. Każda z książek to przejrzyście wydany atlas lub książka w formie poradnika, która wyczerpuje dany temat, jednocześnie nie zasypując czytelnika "naukowym bełkotem".

Dzieciom poleca się serię książek "Jak to działa", która przystępnym językiem wyjaśnia najmłodszym reguły panujące w przyrodzie - zarówno na Ziemi, jak i we Wszechświecie, zarówno w organizmie ludzkim i zwierzęcym, jak i w świecie roślin. Każda książeczka to inny poruszany temat - "Klimat i pogoda" czy "Muzyka". Dla dzieci w serii Wademekum dostępne są także zbiory wierszy i opowiadań zarówno od lat znanych autorów, jak i pisarzy młodego pokolenia.

Młodzieży przydatne, mogą się okazać atlasy "Polski sport" czy "Encyklopedia kosmosu" zawierające informacje, na podstawie których bardzo szybko przypomnieć sobie można wiedzę lub wzbogacić ją o nowe informacje.

Seria Wademekum proponuje jednak najwięcej pozycji dedykowanych osobom dorosłym. Znajdziesz tu m.in. kilka pozycji opisujących grzyby oraz "Atlasy", do których wlicza się m.in. "Atlas ptaków", "Atlas ziół", "Atlas owadów" czy "Atlas żeglarski".

Dostępne są tu książki w klasycznej miękkiej oprawie oraz z okładką grubą. Również wymiary książek są różnorodne ? od standardowych A4 i większych, aż po całkiem małe, przystosowane do rąk dziecięcych.

Każda z książek serii Wademekum jest przygotowanym z największą starannością zbiorem zawierającym bezcenną wiedzę, możliwą do nabycia za stosunkowo niewielką cenę. Jest to więc zbiór dostępny dla każdego i w każdej grupie wiekowej.

Książka Wademekum to idealny pomysł na prezent dla siebie samego oraz innych osób, który może stać się inspiracją do rozwinięcia pasji i zainteresowań z różnych dziedzin.

Produkty z serii Wademekum