Seria Saga Zmierzch

Sagę "Zmierzch" zna chyba każdy. Fanów tej bestsellerowej sagi, znajdującej się gdzieś na przecięciu fantasy, romansu i literatury młodzieżowej, znajdziemy dziś na całym świecie. Zmierzch to seria pięciu książek, które napisała amerykańska pisarka – Stephanie Meyer. Głównymi bohaterami są Bella Swan i Edward Cullen. Bella zakochuje się w Edwardzie, który, jak się później okazuje, jest wampirem. Autorka skupia się głównie na odczuciach głównej bohaterki. To właśnie z jej punktu widzenia opowiedziane są wszystkie historie. W skład tego bestsellerowego cyklu wchdzą:
 

 • Zmierzch – jest to początek przygód Belli, która zmuszona jest przeprowadzić się do ojca, aby umożliwić matce podróżowanie z jej nowym partnerem, który jest baseballistą. W szkole w Forks, do której chodzi poznaje tajemniczego Edwarda.
 • Księżyc w nowiu – książka rozpoczyna się od przyjęcia urodzinowego Belli. Dziewczyna kończy 18 lat. Podczas rozpakowywania prezentów rozcina sobie palec. Siostra Edwarda, która  jest wampirzycą nie wytrzymuje i chce ugryźć ukochaną Edwarda. Ten interweniuje i w tym momencie postanawia, że z rodziną opuści Forks, aby nie narażać ukochanej na niebezpieczeństwo
 • Zaćmienie - Bella poszukiwana jest przez Victorię. Ojciec Belli czuje niechęć do Edwarda, woli, aby córka spędzała więcej czasu z Jacobem Blackiem.
 • Przed świtem – w tej części Bella i Edward zostają małżeństwem. Ich szczęście przyćmiewa wiadomość o tym, że Bella jest w ciąży.
 • Drugie życie Bree Tanner – jest to książka napisana na podstawie trzeciego tomu sagi. Bree uczy się żyć wśród młodych wampirów. Zapomina o swoim poprzednim życiu, jej zmysły są nadzwyczaj wyostrzone.
 • Słońce w mroku - wydany w 2020 r. spin off opowiada historię widzianą z perspektywy wampira Edwarda.


Saga "Zmierzch" odniosła spektakularny sukces, a na jej podstawie nakręcono 5 filmów. W głównych rolach zagrali Kristen Stewart i Robert Pattinson.

Produkty z serii Saga Zmierzch

 • Outlet
  -50%
  Życie i śmierć. Zmierzch opowiedziany na nowo

  Życie i śmierć. Zmierzch opowiedziany na nowo Outlet

  Od dnia, w którym Beaufort Swan przeprowadza się do miasteczka Forks i spotyka tajemniczą Edythe Cullen, jego życie przybiera niesamowity obrót. Chłopak nie potrafi oprzeć się fascynującej Edythe, obdarzonej alabastrową cerą, złocistymi oczami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Nie wie, że im...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 19,95 zł 39,90 zł
  produkt niedostępny

Może zainteresują Cię również