Seria Opowieść o Alvinie Stwórcy - Orson Scott Card

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, ma jakiś cel i znajdzie odbicie w naszym późniejszym życiu. "Opowieść o Alvinie Stwórcy" to popularna seria science-fiction, w której poznajemy obdarzonego niezwykłymi zdolnościami chłopca.

"Opowieść o Alvinie Stwórcy" to wciągająca seria o chłopcu, który ma niesamowite zdolności i może zmienić bieg wszystkiego. W pierwszym tomie "Siódmy syn" poznajemy Alvina. To niezwykły chłopiec, w którego krwi płynie magia i jest on zdolny zmieniać i tworzyć nowe rzeczy powstałe z natury. Mamy okazję poznać go już od chwili jego narodzin. Był to siódmy syn siódmego syna, czyli według wierzeń ktoś, kto obdarowany został wyjątkowymi łaskami i darami. Cała historia rozgrywa się w czasach kolonializmu kiedy rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej stają się intruzami dla osób nowoprzybyłych. Ogromne znaczenie wciąż mają wierzenia, idee i ludowe historie. Obserwujemy Alvina, który powoli dorasta, będąc jednocześnie niezwykłym, ale i zupełnie odmiennym chłopcem. Jeszcze nie rozumie, jak ogromny może mieć wpływ na wszystko, co go otacza. Kolejne części serii to "Czerwony prorok", "Uczeń Alvin", "Alvin czeladnik", "Płomień serca", "Kryształowe miasto", Po kolei więc przeżywamy kolejne przygody z Alvinem i jesteśmy w stanie obserwować, jak szybko dorasta i jest zmuszony zmierzyć się z posiadanymi mocami.

Seria "Opowieść o Alvinie Stwórcy" to cykl pełen filozoficznych przemyśleń. Daje nam możliwość chwili refleksji i pokazuje, jak dwa różne światy ścierają się ze sobą. Alvin jeszcze nie wie, co czeka go w przyszłości. Nie będzie mógł uciec od przeznaczenia zapowiedzianego przez przodków. Szczególnie w świecie, gdzie wciąż najważniejsze są wierzenia mieszkańców.

Orson Scott Card jest amerykańskim pisarzem science-fiction i fantasy. Zadebiutował mając 26 lat opowiadaniem "Gra Endera", które następnie zostało rozbudowane i przekształcone w powieść. Otrzymał za nie najważniejsze nagrody w gatunku science-fiction: Hugo i Nebulę. W swojej twórczości autor często odwołuje się do wiary, sam jest bowiem jest członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.
 • -34%
  Opowieści o Alvinie Stwórcy T.4 Alvin czeladnik

  Opowieści o Alvinie Stwórcy T.4 Alvin czeladnik

  Alvin Smith znowu wyrusza w świat i szybko trafia do więzienia, oskarżony przez swego dawnego mistrza o kradzież złotego pługa. Proces musi właściwie wykazać, że Alvin naprawdę jest Stwórcą. Tymczasem jego brat, Calvin, płynie do Europy, gdzie spotyka Napoleona i Balzaca. Od Napoleona uczy się...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,33 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin