Seria (nie) tacy sami

Seria "(Nie) tacy sami" to pouczająca seria książeczek, którą rodzice chętnie wybierają dla swoich pociech. Bohaterami opowieści z tego cyklu są bliźnięta: Tosia i Julek.

"(Nie) tacy sami" to wartościowe publikacje, które warto czytać najmłodszym dzieciom. Sympatycznym bohaterom historii z tego cyklu, Tosi i Julkowi, towarzyszą rodzice, pomagający maluchom radzić sobie w nowych sytuacjach. Dzieci, słuchając o przygodach książkowych rówieśników, mogą uświadamiać sobie wiele rzeczy, a także uczyć się od Tosi i Julka zachowań wobec różnych sytuacji, z jakimi dzieci w tym wieku muszą się mierzyć.

Wielką zaletą publikacji z serii "(Nie) tacy sami" są zarówno pouczające treści historii, jak i piękne ilustracje, które umilają odbiór tekstu. Autorką książeczek, przedstawiających życie małej Tosi i jej brata bliźniaka, Julka, jest polska pisarka, Magdalena Boćko-Mysiorska. Twórczyni interesującej serii dla najmłodszych odbiorców, jest pedagożką, wykładowczynią, lektorką, autorką podręczników, programów nauczania i artykułów, a przy tym również mamą dwójki dzieci.

Książeczki z serii "(Nie) tacy sami" skupiają się na różnych tematach, przedstawiając bohaterów w sytuacjach, z którymi spotykają się dzieci. Wśród historyjek, można odnaleźć opowieść o wizycie u lekarza ("Tosia i Julek idą do lekarza"), pójściu do przedszkola ("Tosia i Julek idą do przedszkola") czy myciu zębów (Tosia i Julek myją zęby"). Pouczające opowieści okazują się cenną pomocą podczas nauki pociechy radzenia sobie z emocjami i nowymi sytuacjami. Miłe w odbiorze opowieści dają również okazję do wspaniałej zabawy.