Seria Matematyka z plusem

"Matematyka z plusem" to seria podręczników do nauki matematyki dla uczniów szkoły podstawowej, stworzona przez wydawnictwo naukowe i oświatowe GWO. Seria cieszy się dobrą opinią wśród nauczycieli i uczniów, którzy z nich korzystają. Podręczniki są dobrze przystosowane do programu nauczania dla każdej klasy szkoły podstawowej, a wiele zadań odpowiada tym, jakie mogą pojawić się na sprawdzianie wiedzy po 8 klasie.

Uniwersalna seria pozwala na pracę w klasach o zróżnicowanym poziomie wiedzy uczniów. Zadania i ćwiczenia są dostosowane do możliwości najsłabszych, jak i tych bardziej uzdolnionych. Zadania tekstowe w większości poruszają rozmaite tematy, przy których omawianiu nauczyciel może nawiązywać do innych przedmiotów, co pozwala na wzbogacenie lekcje.

Każdy temat w podręczniku kończy się krótkim testem podsumowującym, a każdy dział - zbiorem zadań uzupełniających. Uzupełnieniem podręcznika są: "Zeszyt ćwiczeń" i "Zbiór zadań". Zawierają zestawy zadań do każdego rozdziału z podręcznika, co umożliwia przećwiczenie omawianych tematów. W zbiorze zadań autorzy dobrali ćwiczenia tak, by uczniowie mogli opanować nowe wiadomości, a także powtarzać zagadnienia z poprzednich klas. Znajdziemy tu więc i zestaw ćwiczeń podstawowych i specjalne lekcje powtórzeniowe, które z pewnością przydadzą się również na teście kończącym.
 

Produkty z serii Matematyka z plusem