Seria Fabryczna Zona

Postapokaliptyczne pustkowia, przerażające mutanty oraz stalkerzy - samotnicy uzbrojeni w kałasznikowy i zdrowy rozsądek. Czujesz zew przygody? Jeżeli tak, przewieś karabin przez ramię, weź książkę w dłoń i wybierz się w podróż do "Fabrycznej Zony"!

 

"Fabryczna Zona" została opublikowana przez wydawnictwo Fabryka Słów, które słynie z dobrej fantastyki. Początków serii należy szukać w grze komputerowej "S.T.A.L.K.E.R: Zew Prypeci". To właśnie na podstawie tej gry ukraiński pisarz Wiktor Noczkin napisał trylogię o Ślepym: stalkerze eksplorującym pustkowia czarnobylskiej zony. Seria ta odniosła ogromny sukces wydawniczy, a Fabryka Słów szybko rozszerzyła profil o kolejne pozycje postapokaliptyczne.

 

Duża część książek oparta jest na wschodnich grach komputerowych, a powieści wydawane w serii tego wydawnictwa przesiąknięte są charakterystycznym słowiańskim klimatem, dosadnym językiem i bohaterami-twardzielami. Obecnie w "Fabrycznej Zonie" znaleźć można:

 

  • pomarańczowy cykl o czarnobylskiej zonie oparty na grach "S.T.A.L.K.E.R" – w ramach tego cyklu wydano już kilkanaście luźno powiązanych ze sobą powieści polskich, ukraińskich i rosyjskich autorów;
  • zielony cykl z polskimi książkami postapokaliptycznymi;
  • niebieski cykl z rosyjskimi książkami postapokaliptycznymi (wraz ze słynną serią "Przygranicze" Pawła Kornewa);
  • żółty cykl powieści opartych na grze "Survarium";
  • czerwony cykl opowiadający o świecie Antymir.

 

Ogromna różnorodność autorów wydawanych w ramach serii sprawia, że "Fabryczna Zona" trafi w gusta każdego fana postapokaliptycznych klimatów. Fabryka Słów bardzo dba o wysoką jakość publikowanych powieści, dzięki czemu serię można traktować jako przegląd najlepszego polsko-, ukraińsko- i rosyjskojęzycznego postapo na polskim rynku (na równi z Uniwersum "Metro 2033").

 

Każda książka wydana w ramach "Fabrycznej Zony" jest nie tylko wciągającą lekturą, ale przede wszystkim fascynującą przygodą i zarazem niebezpieczną podróżą w głąb dzikiego terytorium, na terenie którego czyha śmierć – i nic więcej.