Seria Drużyna do zadań specjalnych - Marcin Mortka

Fantastyka czasem wpada w proste schematy, które jednak nie zawsze muszą być niezmiennym motywem przewodnim. Pokazuje to seria "Drużyna do zadań specjalnych", która zabierze Cię do ciekawego świata, oplecionego zabawnymi dialogami, które nie przysłaniają jednak interesującej historii, trzymającej w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Tytułowa drużyna składa się z sześciu bohaterów: Kucharza, Rycerza, Elfa, Guślarza, Goblina i Krasnoluda. Żyją oni razem w świecie, w którym magia została wygnana daleko za góry i nazwana Złym. Każdy z bohaterów ma swoje problemy, jednak gdy zachodzi taka potrzeba, jednoczą się i tworzą drużynę.

Znajdzie się tu trochę polityki, przeciwników, jak i szczypta knowań oraz walki. Wszystko to oplecione jest sarkazmem, który często wypływa ze stron, rozśmieszając czytelnika i wciągając go jeszcze głębiej w historię. Książki z tej serii stanowią samodzielne opowieści, które jednak bezpośrednio wiążą się z poprzednimi poprzez nawiązanie do wydarzeń z poprzednich części. Jest to seria, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Nic w tym dziwnego, gdyż wykreowany został tutaj ciekawy świat, który przyciąga od pierwszych stron.


O autorze

 

Autorem tej serii jest Marcin Mortka, który w swoim dorobku ma różne rodzaje książek, w tym pozycje dla dzieci, takie jak seria "Tappi i Przyjaciele". Autor ten zawsze tworzy opowieści, od których trudno się oderwać, bez względu na docelowy wiek czytelnika.

 • -48%
  Nie ma tego złego

  Nie ma tego złego

  Błyskotliwe połączenie Sapkowskiego i Pilipiuka Jedni mówią, że Złe to kraina za Gwiżdżącymi Górami. Inni utrzymują, że Złe to wszyscy, których Dolina wygnała, w tym magowie. Mieszkają w górach i hodują w sobie nienawiść, aż nie mogą jej znieść – wtedy sięgają po oręż i ruszają do ataku. Są też...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,27 zł 38,99 zł
  w magazynie
 • -48%
  Głodna puszcza

  Głodna puszcza

  Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,79 zł 39,99 zł
  w magazynie