Seria Diabelskie maszyny - Cassandra Clare

Seria “Diabelskie maszyny” zapewni podróż do świata fantasy w najlepszym wydaniu. Każda strona powieści tego cyklu jest nasycona tajemnicą, przygodą i romantyzmem. Wiktoriański Londyn, zamierzchłe czasy, niezwykły klimat i nietuzinkowi bohaterowie…

Nie wystarczy stworzyć fantastycznego świata, czy dodać odrobinę magii do powieści. Trzeba jeszcze tchnąć w opowieść nutkę grozy, napięcia i wykreować postaci tak, by czytelnik mógł się z nimi utożsamić. Seria “Diabelskie maszyny” składa się z trzech tomów: “Mechaniczny anioł”, “Mechaniczny książę” oraz “Mechaniczna księżniczka”. Wszystkie trzy tworzą idealną całość dla prawdziwego fana fantastyki.

Pierwszy tom wprowadza nas w niezwykłe życie Tessy Gray, która wiedziona ogromną miłością postanawia odnaleźć zagubionego brata. Czeka ją wyprawa pełna niebezpieczeństw i marii.

Ciekawy przystanek w podróży głównej bohaterki stanowi Instytut Nocnych Łowców - bohaterów walczących z demonami. Tessa nie spodziewa się, że pobyt w tym miejscu zmieni jej życie. Spotka coś więcej niż magię, w jej życiu zagości zalążek miłości, a sam pobyt w Instytucie sprawi, że poczuje się jak w domu. Dziewczyna równocześnie pozna dwóch niezwykłych młodzieńców - Willa oraz Jamesa. Kto wie, jaką rolę odegrają w jej życiu?

W drugiej części serii sytuacja w Instytucie komplikuje się, a Tessa musi podjąć ważne decyzje, by dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i co musi zrobić, by nie groziło jej niebezpieczeństwo.

Ostatni tom wywoła w czytelniku największe emocje. Obok walki, wojny i nienawiści nie zabraknie miejsca na miłość, namiętność i wielkie uczucia. Jak zakończy się bitwa między złą, a dobrą stroną? Kto wygra? Czy miłość jest odpowiedzią na wszystko?

Cassandra Clare znana jest z zamiłowania do tworzenia fantastycznych opowieści. Nic więc dziwnego, że jej książki zyskują sympatię na całym świecie i stają się bestsellerami. Oprócz serii “Diabelskie maszyny”, autorka może pochwalić się innymi książkami opartymi w głównej mierze na świecie Nocnych Łowców. Są to m.in. serie: “Dary anioła” oraz “Mroczne Intrygi”.

 • -25%
  Mechaniczny anioł. Diabelskie maszyny. Tom 1

  Mechaniczny anioł. Diabelskie maszyny. Tom 1

  W Mechanicznym Aniele dowiesz się co się wydarzyło 100 lat przed historią opisaną w Mieście Kości, Mieście Szkła i Mieście Popiołów. Poznasz rodzinną tajemnicę Clary Fray i genezę buntu Valentine... A to tylko początek... Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,25 zł 39,00 zł
  wysyłka do 72 godzin

Bestsellery - książki fantasy

Nowości - książki fantasy