Seria Der Die Das Neu

"Der, die, das. Neu" to jeden z najpopularniejszych kursów do nauki języka niemieckiego skierowany do uczniów szkół podstawowych i dawnych gimnazjów.

"Der, die, das. Neu" to jeden z najbardziej popularnych kursów języka niemieckiego dostępnych na polskim rynku. Od lat ukazuje się nakładem Wydawnictwa Szkolnego PWN. Adresowany jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Dla każdego rocznika przewidziano w nim podręcznik, zeszyt ćwiczeń, książkę z dodatkowymi materiałami ćwiczeniowymi oraz płytę CD z nagraniami do lekcji.

Seria zdobyła sobie zasłużone uznanie w opinii nauczycieli języka niemieckiego. Dzięki "Der, die, das. Neu" uczniowie nie tylko poznają słownictwo, nie tylko uczą się posługiwać regułami gramatycznymi. Poznają też kulturę krajów niemieckojęzycznych, panujące w nich zwyczaje, warunki codziennego życia. Mogą też uczyć się poprzez zabawę: rozwiązywanie łamigłówek, rebusów, krzyżówek, poprzez prace plastyczne i zadania projektowe (np. prowadzenie szkolnej gazetki w języku niemieckim). Każdy większy dział zwieńczony jest testem sprawdzającym, za pomocą którego uczeń może zweryfikować poziom swojej wiedzy i umiejętności.

Zabiegi te mają niezwykle istotny wpływ z punktu widzenia dydaktyki nauczania. Zresztą autorki serii, a więc Marta Kozubska, Ewa Krawczyk i Lucyna Zastąpiło to cenione specjalistki z długoletnim stażem. Udało im się opracować kurs rzetelny i atrakcyjny zarazem. Kurs, z którego nauczyciele i uczniowie nadal korzystają chętnie mimo upływu lat.

Produkty z serii Der Die Das Neu

Może zainteresują Cię również