Seria Baśniobór - Brandon Mull

"Baśniobór" to cykl książek z gatunku fantasy autorstwa Brandona Mulla przeznaczonych dla młodszych Czytelników.

 

Serię rozpoczyna tom, w którym poznajemy Kendrę i Seth, rodzeństwo mające spędzić wakacje u dziadka. Nie są to ich wymarzone wakacje, gdyż dziadek to despota, wciąż czegoś zakazuje, co nie podoba się wnukom. Staruszek okazuje się być strażnikiem magicznej krainy Baśniobór, która jest schronieniem dla czarodziejskich stworzeń. Mieszkają tam trolle, czarownice, chochliki i wróżki. Dzieci łamią zakaz zbliżania się do lasu i uwalniają złe moce, z którymi teraz przyjdzie im walczyć. Bohaterom przyjdzie sprostać licznym trudnościom. Będą musieli pokonać Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, uwolnić się od klątwy, a także uratować cały świat. Autor stworzył niezwykły świat magii i fantazji przeplatający się ze światem rzeczywistym.

Brandon Mull w cyklu "Baśniobór" (części kolejne do tej historii dopisuje nowy cykl przygód - "Smocza Straż") przyczynił się do stworzenia bestsellerowej serii, która niezmiennie fascynuje miłośników fantastyki.

W serii "Baśniobór" do tej pory ukazały się:

  • Tom 1 "Baśniobór"
  • Tom 2 "Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi"
  • Tom 3 "Baśniobór. Plaga cieni"
  • Tom 4 "Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu"
  • Tom 5 "Baśniobór. Klucze do więzienia demonów"

 
W serii znajdują się również książki dla fanów "Baśnioboru", takie jak: "Baśniobór. Kraina wyobraźni" czy "Baśniobór. Przewodnik opiekuna".

 

Fani serii chętnie zobaczyliby również wielkoekranowy “Baśniobór” - film na podstawie cyklu niestety nadal jednak nie został zrealizowany, mimo iż plotki o adaptacji słyszy się od paru lat. Trzymamy kciuki, by projekt w końcu doszedł do skutku!

Produkty z serii Baśniobór

Może zainteresują Cię również