Archiwum Burzowego Światła - Brandon Sanderson

Archiwum Burzowego Światła - seria książek fantasy autorstwa Brandona Sandersona. Wciągająca, wypełniona magią, bogata w liczne przygody i ciekawych bohaterów.

Czytając Archiwum Burzowego Światła poznasz kilku bohaterów, którzy odkryją przez Tobą tajemnice stworzonego przez Sandersona świata. Będziesz podróżować z młodą oszustką, przeżywać znoje, sukcesy i porażki z pewnym byłym wojownikiem, wędrować po tajemniczej krainie snów z doświadczonym dowódcą. Te i kilka innych postaci sprawią, że wsiąkniesz w serię i nie przestaniesz jej czytać, dopóki nie dobrniesz do ostatniej strony. A, na szczęście, masz przed sobą kilkaset kartek wypełnionych tą niezwykłą historią.

Kolejność tomów sagi:

  1. "Droga Królów" (tom 1)
  2. "Słowa Światłości" (tom 2)
  3. "Tancerka Krawędzi" (tom 2.5)
  4. "Dawca Przysięgi. Część 1" (tom 3)
  5. "Dawca Przysięgi. Część 2" (tom 3)
  6. "Odprysk Świtu" (tom 3.5)
  7. "Rytm Wojny. Część 1 (tom 4)
  8. "Rytm Wojny. Część 2" (tom 4)

Jeśli chodzi o kolejne części sagi, autor pisze na popularnym portalu książkowym GoodReads tak: "Nie poganiajcie mnie, chcę dać Wam dobrą powieść, a napisanie dobrej powieści wymaga czasu". Jeśli efektem mają być tak udane powieści fantasy jak poprzednie tomy Archiwum Burzowego Światła, to warto cierpliwie czekać.

Brandon Sanderson
jest dwukrotnym laureatem nagrody Hugo, przyznawanej przez uczestników Worldconu dziełom z gatunku science-fiction i fantasy.

Książki z serii Archiwum burzowego światła

Może zainteresują Cię również