Seria Alles Klar Neu

Seria podręczników i ćwiczeń Alles klar jest przeznaczona dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum, którzy rozpoczynają naukę języka niemieckiego w wymiarze czterech lub więcej godzin tygodniowo. Seria zawiera podręczniki z ćwiczeniami, CD audio oraz podręcznik elektroniczny.

Podręczniki podzielone są na 6 rozdziałów. Zawierają zadania typu maturalnego oraz ćwiczenia o podwyższonym stopniu trudności, przeznaczone do pracy z zainteresowanymi uczniami. W podręczniku znajdują się też autentyczne teksty do czytania, opisy strategii i technik uczenia się, a także zadania projektowe, często odnoszące się do niemieckojęzycznych zasobów Internetu. Po każdej lekcji w podręczniku zamieszczono odsyłacze do dodatkowych zadań. Ćwiczenia pomagają w utrwaleniu materiału i zachęcają ucznia do samodzielnej pracy.

W serii znajdziemy też komplet dla nauczyciela, zawierający poradnik metodyczny, testy diagnostyczne na platformie edukacyjnej wsipnet.pl oraz podręcznik elektroniczny zintegrowany z e-ćwiczeniami.

Podręczniki z serii Alles Klar Neu