Seria z kropką. Niebo nad pustynią

Autor:

Anna Łacina

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Ilość stron
432
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 29,80 zł
Audiobooki mp3
od 20,12 zł
Nasza cena: 29,52 zł 36,90 zł Taniej o: 20%

Młodzi ludzie i egipski raj: wczasy all inclusive. Idylla? Nie całkiem. Każde z nich bowiem przywiozło taki bagaż, że i dorosłemu trudno byłoby się z nim uporać. Anastazja skrywa rany, nie tylko na nadgarstkach. Klara nie zdejmuje czarnych ubrań nawet na plaży. Jednemu z bohaterów rzeczywistość myli się z grami, za to drugi wydaje się niepokojąco idealny.

Spotkanie tej czwórki może oznaczać początek zmian w życiu każdego z nich. Albo większe kłopoty…

Powieść Anny Łaciny („Dzika jabłoń”, „Telefony do przyjaciela”, „Miłość pod Psią Gwiazdą”) trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Anna Łacina – z wykształcenia i pasji biolog. Autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych. Dwukrotnie wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY (w 2007 roku za „Inwazję wirusów”, a w 2010 za „Czynnik miłości”). Uważa, że wspólne czytanie i dyskusje o literaturze zbliżają ludzi, dlatego stara się raczej tworzyć powieści, które można czytać razem, niż adresować je do konkretnej grupy wiekowej. Napisała ich już siedem, w tym sześć dla Naszej Księgarni. Kocha podróżować, chętnie zagłębia się w tajemnice natury, kultur i języków, niektórymi odkryciami dzieli się potem w swoich książkach. Chadza własnymi drogami, często zaczytana, więc jak nikt rozumie wszystkich „osobnych”. Ale nie tylko o nich i dla nich pisze.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niebo nad pustynią - Anna Łacina - recenzja

  Po pierwszej przeczytanej książce, autorstwa pani Anny Łaciny, uznałam, że jeszcze nigdy nie czytałam tak dobrej, polskiej młodzieżowej książki. I to właśnie od tamtego momentu pani Łacina jest moją ulubioną polską autorką. Kiedy dowiedziałam się o nowej powieści „Niebo nad pustynią” wiedziałam, że muszę ją mieć jak najszybciej. Trochę zajęło mi zdobycie książki, ale w końcu w pierwszy wakacyjny tydzień zapoznałam się z lekturą. I powiem szczerze, różniła się ona od poprzednich powieści tej autorki.

  Anna Łacina („Telefony do przyjaciela”, „Miłość pod psią gwiazdą”, „Dzika jabłoń”) to autorka serii bajek edukacyjnych, opowieści fantastycznych i powieści obyczajowych. Publikuje pod dwoma różnymi nazwiskami, jako Anna Zgierun (książki dla dzieci) i Anna Łacina (powieści obyczajowe).

  Akcja zaczyna się w Polsce, by po kilkunastu stornach przenieść się do Egiptu. Tam poznajemy losy dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Anastazja – siedemnastolatka, która zbyt często opiekuje się swoim młodszym braciszkiem, a na nadgarstkach skrywa ślady z przeszłości. Klara – która zawsze ubiera się na czarno i zasłania większość swojego ciała, nawet w ciepłym Egipcie. Przyjechała tu, by dotrzymać towarzystwa swojej „zakręconej” babci. Damian – który nie może żyć bez telefonu i gier komputerowych. Albert – wydaje się być zbyt idealny, żeby był prawdziwy.

  Ich drogi krzyżują się właśnie tu, w Egipcie. Gdzie przeżywają wiele wspólnych chwil, dobrych jak i złych. Wybucha między nimi wiele kłótni, pojawia się zazdrość, wyznania. I nie tylko te miłosne… Anastazja otwiera się przed Albertem, opowiada historię, która ciąży jej od prawie trzech lat. Klara, która uważa że jej życie jest porażką, prosi Alberta o wielką przysługę. Damian, który nie ma dostępu do komputera, postanawia „wbijać levele” w realu, bawiąc się uczuciami koleżanek. Razem z bohaterami przeżywamy wakacje w słonecznym Egipcie.

  Po powrocie do Polski, każdy rozjeżdża się w swoją stronę. Anastazja i Damian do Torunia; Klara do Sosnowca, do swojego ojca, który całymi dniami siedzi przed komputerem, matki której nic nie interesuje i do młodszego rodzeństwa, które może liczyć tylko na nią; Albert do Bydgoszczy.

  Po wycieczce w nastolatkach zachodzą diametralne zmiany. Anastazja postanawia otworzyć się przed rodzicami, zbliża się do Damiana. Klara zaczyna nosić kolorowe ubrania, i za wszelką cenę postanawia odnowić kontakt z Albertem. A Albert wyjeżdża na kolejne wakacje, żeby wykorzystać każdą chwilę.

  Zakończenie jest inne niż bym się spodziewała… Sama autorka w podziękowaniach prosi by po żadnym pozorem nie zdradzać zakończenia powieści. Więc tego nie zrobię, bo nie miałoby to sensu. Sami musicie poznać losy czwórki polskich nastolatków, przeżyć z nimi kilkanaście wspaniałych przygód, poznać ich przeszłość i poznać zakończenie opisane przez autorkę.

  Po przeczytaniu, miałam mieszane uczucia, musiałam przemyśleć parę sytuacji. Zdałam sobie sprawę, że trzeba doceniać daną nam chwilę, cieszyć się życiem, póki możemy. Jutro może nie nadejść.

  Polecam tę książkę nastolatkom jak i dorosłym osobom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Daje do myślenia. Pozwala też docenić swoje życie, bo mimo tego że ta historia do fikcja literacka, to pośród nas są osoby, może nawet nasi rówieśnicy, których życie „nie rozpieszcza”.

  Weronika, 17 lat

  żródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Każdy ma jakieś tajemnice którymi nie chce się z nikim dzielić. Czasami jednak warto otworzyć się i spróbować podzielić się z kimś bliskim naszymi rozterkami. Nie można przez całe życie chować głowy w piasek i uciekać przed bolesnymi wspomnieniami. Trzeba zmierzyć się z przeszłością i skonfrontować się ze swoimi słabościami.

  Anastazja już od dłuższego czasu wzdycha do swojego kolegi z klasy Damiana. Niespodziewanie podsłuchuje jego rozmowę z przyjacielem w której chłopak zdradza, że wybiera się na ferie zimowe do Egiptu. Anastazja proponuje swoim rodzicom wyjazd w to samo miejsce i choć sama nie może uwierzyć w swoje szczęście - Ci się zgadzają. Dodatkowo będąc już na miejscu okazuje się, że Damian będzie mieszkał w tym samym hotelu co ona. Podczas swojego pobytu Anastazja nawiązuje bliższy kontakt z chłopakiem. Przy okazji oboje poznają Klarę i Alberta, którzy też przyjechali wypocząć do Egiptu. Każdy z nich ma swoje rozterki i tajemnice. Klara nie zdejmuje czarnych ubrań nawet na plaży, Albert wydaje się być niepokojąco idealny, Damianowi rzeczywistość myli się z grami komputerowymi, a Anastazja skrywa pewien sekret. Spotkanie całej czwórki będzie początkiem ogromnych zmian w życiu każdego z nich. Co z tego wyniknie?

  Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Anny Łaciny podczas czytania książki „Dzika jabłoń” która absolutnie mnie urzekła. Od początku zdawałam sobie sprawę, że autorka swoje powieści kieruje przede wszystkim do młodzieży. Jednak zważywszy na tematy jakie porusza w swoich książkach, mogę śmiało powiedzieć, że i dojrzały czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Anna Łacina ma nieprawdopodobny dar do tworzenia historii życiowych i rzeczywistych, przepełnionych najprawdziwszymi emocjami i dramatami, które dotykają nie tylko młodych ludzi. „Niebo nad pustynią” nie stanowi tutaj wyjątku. To kolejna książka w dorobku autorki, która opowiada o rzeczach ważnych, ale również bardzo trudnych i skomplikowanych. A wszystko to napisane z niesamowitą lekkością i delikatnością, tak by zachęcić czytelnika do poznania tej niepowtarzalnej historii, ale też wstrząsnąć nim i totalnie zaskoczyć.

  „Niebo nad pustynią” to książka wielowątkowa i bardzo dynamiczna. Od samego początku zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń i z wielkim zaangażowaniem i rosnącym zaciekawieniem śledzimy przebieg akcji. A trzeba przyznać, że dzieje się tu naprawdę sporo. Jest to przede wszystkim zasługa dużej ilości postaci, a zwłaszcza czwórki głównych bohaterów. Choć są to młodzi ludzie, to jednak przeżyli swoim życiu nie mało. Każdy z nich zmaga się z jakimiś problemami i wewnętrznymi rozterkami. Przez te dwa tygodnie pobytu w Egipcie mają szansę się poznać i zbliżyć do siebie. Nie przypuszczają jednak, że od tego spotkania w ich życiu wiele się zmieni. Choć może niekoniecznie na lepsze. Jednak chwile jakie przeżyją wspólnie sprawią, że zaczną się sobie zwierzać, a przede wszystkim dostrzegą swoje wartości, których do tej pory nie zauważali. Dla niektórych z nich będzie to moment aby zmierzyć się z demonami przeszłości, a dla innych chwila by wreszcie się otworzyć i przełamać wewnętrzne lęki. Jednak bezsprzecznie każdy wyniesie coś cennego i wartościowego z tej znajomości. Coś, co zostanie w nich na zawsze.

  To co mnie tak zachwyciło w książce Anny Łaciny, to autentyczność. „Niebo nad pustynią” to powieść prawdziwa i szczera aż do bólu. Ale prawda jest taka, że każdy człowiek zmaga się z jakimiś problemami. Nie ma znaczenia czy jest to osoba młoda, czy dorosła. Czasami nastolatek może nosić dużo większy bagaż doświadczeń na swoich barkach, niż osoba starsza. I właśnie to autorka stara się pokazać w swojej książce. Trzeba jednak przyznać, że wychodzi jej to perfekcyjnie. Potrafi dogłębnie wstrząsnąć i zaszokować, a jednocześnie mocno poruszyć i zaskoczyć czytelnika. Kolejną zaletą książki Anny Łaciny jest nieprzewidywalność, bo tak naprawdę do samego końca nie będziemy wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów i jaki będzie finał całej historii. Warto również wspomnieć o mistrzowsko wykreowanych postaciach. Każda z nich wyróżnia się czymś innym, mają swoje wady i zalety, jednak nie można zaprzeczyć, że są to niezwykle barwne i ciekawe osobowości. Prawdziwe, ludzkie i pełnokrwiste. I nie mówię tylko o głównych bohaterach, bo również ci drugoplanowi mają tu do odegrania bardzo ważne role.

  „Niebo nad pustynią” to mądra, wartościowa i refleksyjna lektura, która pokazuje nam jak ważna jest rodzina i przyjaciele. Jak istotne jest posiadanie drugiej osoby, na której zawsze możemy polegać. Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła. Cieszę się, że takie powieści powstają, bo zawierają one cenne i ważne lekcje z których mogą uczyć się nie tylko ludzie młodzi. Gorąco polecam i zachęcam do czytania! Naprawdę warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zadzwoń, kocham cię 0/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadzwoń, kocham cię

Weronika i Wawrzyniec poznali się podczas szalejącej burzy. Nic więc dziwnego, że miłość spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Szybko jednak zrozumieli, że związek to nie tylko konfitury z płatków dzikiej róży serwowane na śniadanie. To także tęsknota, niepewność i lęk o życie drugiej osoby.Anna...
Czynnik miłości 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czynnik miłości

Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wyglądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hałaśliwe imprezy, zahukana matka i zgryźliwi nauczyciele. Do tego najlepsza przyjaciółka zakochała się...
Miłość pod Psią Gwiazdą 0/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość pod Psią Gwiazdą

Czy pełna kompleksów licealistka może zaimponować najbardziej interesującemu chłopakowi w szkole? Jak nie przegapić prawdziwej miłości, która kryje się nie tam, gdzie jej szukamy?Magda i Andrzej – oboje niepewni własnej wartości. Ich drogi krzyżują się przypadkiem. Czy to, co się między nimi...
Telefony do przyjaciela 0/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Telefony do przyjaciela

Jedna nie wyobraża sobie życia bez sportu, świetnie pływa i żegluje, druga woli szachy i komputer. Jedna flirtuje i łamie serca, druga nieśmiało czeka na wielką miłość. Jedna lubi pisać listy, druga wstydzi się swojej dysleksji.Dwie siostry, dwa charaktery… jeden chłopak. I nic nie jest takie,...
Seria z kropką. Kradzione róże 5/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z kropką. Kradzione róże

Studentka medycyny wyjeżdża na wymarzone wakacje do Grecji. Tymczasem jej młodsza siostra jak co roku wyrusza do Częstochowy. Po raz pierwszy nie towarzyszy jej nikt z rodziny. Tej pielgrzymki nigdy nie zapomni... Co może się przytrafić wśród starożytnych ruin i zapierających dech w piersiach...
Seria z kropką. Dzika jabłoń 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z kropką. Dzika jabłoń

Wyrwała kartkę z zeszytu i napisała dużymi literami: Muszę wyjechać na jakiś czas. Wszystko w porządku. Nie szukajcie mnie. Nikt mnie nie porwał, nie uciekłam z domu, nie jestem w ciąży. Zawahała się, zanim dodała: Wrócę. Do tego sylwestra Wiktoria przygotowywała się wyjątkowo starannie. Właśnie...
eBook Dzika jabłoń mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,33 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dzika jabłoń mobi epub

Wyrwała kartkę z zeszytu i napisała dużymi literami: Muszę wyjechać na jakiś czas. Wszystko w porządku. Nie szukajcie mnie. Nikt mnie nie porwał, nie uciekłam z domu, nie jestem w ciąży. Zawahała się, zanim dodała: Wrócę. Do tego sylwestra Wiktoria przygotowywała się wyjątkowo starannie. Właśnie...
eBook Miłość pod Psią Gwiazdą mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,16 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miłość pod Psią Gwiazdą mobi epub

Czy pełna kompleksów licealistka może zaimponować najbardziej interesującemu chłopakowi w szkole? Jak nie przegapić prawdziwej miłości, która kryje się nie tam, gdzie jej szukamy? Magda i Andrzej – oboje niepewni własnej wartości. Ich drogi krzyżują się przypadkiem. Czy to, co się między nimi...
eBook Niebo nad pustynią mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,80 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Niebo nad pustynią mobi epub

Młodzi ludzie i egipski raj: wczasy all inclusive. Idylla? Nie całkiem. Każde z nich bowiem przywiozło taki bagaż, że i dorosłemu trudno byłoby się z nim uporać. Anastazja skrywa rany, nie tylko na nadgarstkach. Klara nie zdejmuje czarnych ubrań nawet na plaży. Jednemu z bohaterów rzeczywistość...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula