Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
352
Wydawnictwo
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Książka “Seksuolożki” powstała po to, by odpowiedzieć na typowe pytania każdej Polki dotyczące życia seksualnego.

Dowiesz się z niej, jak wiele kobiet odczuwa radość z seksu oraz czy jest w tym coś negatywnego. Poznasz wpływ nauczania Kościoła na akt seksualny. Dowiesz się co nieco na temat popędu seksualnego oraz tego, czy u kobiet może być ON większy niż u mężczyzn.

Zdawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach już nie ma tematów tabu. Okazuje się, że większość z nas ma pytania, na które pragnie poznać odpowiedź, ale boi się zapytać otwarcie. Dotyczą one choćby seksu. Nastoletni okres mamy już za sobą, wyrośliśmy z kłopotliwego reagowania na samo słowo "seks", a mimo to nadal jest to temat niedostępny, o którym trudno nam się rozmawia. W swojej pozycji pt. “Seksuolożki” dziennikarka Marta Szarejko przedstawia sekrety gabinetów seksuologicznych, ujawniając prawdy, które tak bardzo nas nurtują.
 
Czym właściwie zajmuje się seksuolog? Zaskakująca większość polskich kobiet nigdy nawet się nad tym nie zastanawiała. No bo jak to tak, rozmawiać z kimś o radości podczas odbywania stosunku seksualnego? Seksuolog to nie ginekolog. On nie zapyta o terminy ostatniej miesiączki i dolegliwości. To specjalista, który skupi się raczej na emocjonalnej stronie Twojej płciowości. Uświadomi parę spraw oraz pozwoli odkryć nowe aspekty dotyczące partnera i nie tylko.

Można temu zaprzeczać, ale prawda jest taka, że dobry związek opiera się przecież w dużej mierze na udanym życiu seksualnym. Wszelkie problemy i kłótnie często schodzą na drugi plan, gdy nadarza się okazja do wspólnych igraszek w łóżku. Czy tak dzieje się tylko w moim związku? Czy podobnie funkcjonuje to u każdego z nas? Czy robię coś nie tak? Czy nie powinnam tak łatwo ulegać pokusie? Te i wiele innych pytań nieustannie pojawiają się w naszej głowie. Tylko komu je zadać? Przecież to tak nie wypada.

A co jeśli nie masz ochoty na seks? Ten problem również zostaje poruszony w książce Szarejko. Czy seks po porodzie różni się czymś od tego sprzed porodu? Czy wiele kobiet się masturbuje oraz czy jest w tym coś złego? A co z seksem na emeryturze? W książce przeczytasz wiele także o dobroczynnym wpływie, jaki ma aktywne życie seksualne na samopoczucie starszych ludzi.


O autorce słów kilka

Publicystka Marta Szarejko łamie dotychczasowe tabu i opowiada o seksie w sposób otwarty i przystępny. Rozmawia z kobietami seksuolożkami i zadaje pytania, na które każda z nas chciałaby znać odpowiedź.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ludzka seksualność jest tematem, który mnie interesuje od jakiegoś czasu. Bardzo lubię rozszerzać swoją wiedzę w tej kwestii. Miałam okazję przeczytać już kilka książek i artykułów. Często też rozmawiam na ten temat z innymi ludźmi. Ciekawi mnie, jakie mają zdanie na temat seksu, a najbardziej ile o nim wiedzą. Należę do pokolenia, gdzie w domu zaczynało się trochę o tym mówić, ale wydaje mi się, że niewystarczająco i dopiero teraz dowiaduje się, co jest normalne, co nie, co powinno się robić w danej sytuacji. Jako że uwielbiam się dzielić wiedzą, więc moi znajomi także dopiero teraz odkrywają niektóre rzeczy. Nic więc dziwnego, że gdy zobaczyłam książkę „Seksuolożki" od razu stwierdziłam, że chcę ją przeczytać.

  „Seksuolożki" to książka, w której znajdziemy czternaście rozmów dziennikarki Marty Szarejko z seksuolożkami, kobietami w różnym wieku i specjalizującymi się w różnych kwestiach. Byłam bardzo podekscytowana, kiedy zaczynałam czytać tę książkę. Miałam wrażenie, że wyśmienicie spędzę przy niej czas i do tego się czegoś nauczę. I już po kilku stronach lekko się rozczarowałam. Pierwszy wywiad nie spodobał mi się aż tak, jak się spodziewałam. Jednak nie poddałam się i kontynuowałam czytanie. Dalej było lepiej z kilkoma minusami.

  Kolejne rozmowy, jak i tematy przypadły mi bardziej do gustu niż pierwsza. Najbardziej podobało mi się to, że mogę wynieść z nich coś nowego i gdy tylko czytałam o czymś nowym to od razu pisałam do znajomych: „a wiecie, że…", „a znacie to…". Uwielbiam lektury, z których mogę się czegoś nauczyć i czytanie ich nie jest katorgą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kupiłem dla swojej dziewczyny, ale przeczytałem przed nią :) Wciągnęło mnie, tym bardziej, że książka porusza najróżniejsze tematy, od samooceny i wpływu religii na seksualność, przez libido, orgazmy i pochwicę, aż po transpłciowość oraz psychologię ofiar i sprawców molestowania. Dowiedziałem się mnóstwa rzeczy, o których nie miałem pojęcia albo miałem pojęcie dość mgliste.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka, szczególnie la osób pracujących w zawodzie

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Otwarte gabinety, otwarte oczy

  Może na fali filmu "Sztuka kochania" Sadowskiej, może ze względu na fakt, że edukacja seksualna w Polsce budzi takie kontrowersje, a może po prostu dlatego, że kobiety zaczynają głośniej mówić o swoich potrzebach, powstaje coraz więcej książek poruszających zagadnienia miłości fizycznej "od kuchni". Nie takiej doskonałej, z perfekcyjnym, dwugodzinnym seksem, nie bezproblemowej, ale czasem bolesnej, czasem obarczonej wyrzutami sumienia, czasem trudnej... I takie są właśnie "Sekrety..." - dla mnie książka bardzo intymna, pokazująca przecież to, co szczelnie zamyka się za drzwiami tych najbardziej "wstydliwych" z gabinetów. Z drugiej jednak strony jest to książka bardzo "otwierająca" na to, co jest przecież jedną z najbardziej naturalnych ludzkich potrzeb - na miłość we wszystkich jej wymiarach. Ja właśnie tak odbieram tę książkę - jako takie wirtualne otwarcie drzwi do gabinetu lekarskiego i stwierdzenie: zobacz, tu wszystko jest normalne, tu nie ma się czego wstydzić, tu możesz być sobą.

  "Sekrety gabinetów" to wywiady z seksuolożkami, które poruszają nie tylko tematy już nieco oswojone, jak miesiączka, czy potrzeba czerpania przyjemności z seksu przez obojga partnerów, ale obszary (przynajmniej dla mnie) całkiem nieznane, a momentami nawet szokujące, jak seks osób niepełnosprawnych, czy kobieca pedofilia. Książkę czyta się jednym tchem, może dlatego, że wreszcie, w sposób szczery, bezpruderyjny, ale przy tym wrażliwy i ciepły ktoś daje nam, kobietom, odpowiedzi na pytania, o które wstydziłyśmy się lub bałyśmy zapytać. Mam wrażenie, że wiele dziewczyn może w niej znaleźć wsparcie, którego potrzebuje, albo inspirację, aby nawet przed sobą samą przyznać: tak, mam takie potrzeby; tak, lubię to, nie zgadzam się na tamto. I to jest okej!

  Moim zdaniem szczególnie w obecnych czasach, kiedy wychowanie seksualne uważa się za demoralizację dzieci, a rozmowy uświadamiające za deprawację, takie książki są bardzo potrzebne. I to nie tylko kobietom! Według mnie "Sekrety gabinetów" powinny być lekturą obowiązkową dla wszystkich mężczyzn!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Mamy XXI wiek, medycyna, technologia poszły do przodu, a seks wciąż jest tematem tabu! Nie powinno tak być, przecież jest to jak najbardziej naturalna rzecz. Naszym poprzednim pokoleniom wpajano, że jest to wstydliwa kwestia, o której nie powinno się rozmawiać i tak właśnie babki, matki, córki, wnuczki, ciotki, siostry, matki idą tym tokiem dedukcji. A może gdyby o tym rozmawiały, to ich życie byłoby lepsze?

  Dlaczego tak wiele kobiet obwinia się o to, że są nienormalne, że coś jest z nimi nie tak, zamiast sięgnąć po pomoc. Dlaczego uważa się, że masturbacja jest zła? Dlaczego kobieta ma się obwiniać za to, że ma mniejsze potrzeby seksualne niż jej partner, albo wręcz przeciwnie, są one większe? Dlaczego ból podczas stosunku ma być przemilczany? Seks jest bardzo ważnym, ale przede wszystkim indywidualnym aspektem życia każdego człowieka. Taka jest nasza natura. Nie ma nic złego w tym, że ludzie uprawiają ze sobą seks, bez względu na to, czy się kochają, czy nie. Ważne, by odbywał się za obopólną zgodą. Nieważne czy jest to związek heteroseksualny, homoseksualny, czy jest zbiorową orgią. Nie róbcie drugiej osobie krzywdy, jednocześnie nie zmuszajcie się też do czegoś, na co nie macie ochoty!

  Drugą, równie ważną kwestią jest wyciągnięcie ręki po pomoc. Nie ma w tym nic złego. Cieszę się, że coraz więcej osób sięga po poradę psychologa, seksuologa, psychiatry, nie świadczy to o niczyjej słabości, a o tym, że chce się coś zmienić w swoim życiu. Szanuję telefony zaufana, które pomagają ludziom w kryzysach, również tych seksualnych. Gdy spojrzę wstecz i cofnę się wspomnieniami do czasów, kiedy byłam w wieku dojrzewania, to muszę powiedzieć, że uświadamianie młodych ludzi było na opłakanym poziomie, tak zwane wychowanie do życia w rodzinie bardziej śmieszyło, niż uczyło. Mam nadzieję, że z upływem lat, to się zmieniło.

  Uważam, że tę książkę powinna przeczytać każda kobieta. Znajdują się w niej wywiady ze specjalistkami. Poruszane są między innymi tematy gwałtu, problemów seksualnych nastolatek, orgazmów, zdrad, przemocy i innych rzeczy dotyczących pożycia, seksualności oraz kobiecości. To książka od kobiet dla kobiet, nie ma w niej miejsca na tabu. Musicie wiedzieć, że bez względu na to, czy jesteście niepełnosprawne, homoseksualne, czy macie problemy dotyczące tej sfery, to nie oznacza, że jesteście nienormalne. Niezwykle ważna jest akceptacja samej siebie i warto nad nią pracować, choć w świecie stereotypów, narzucanych nam w dzieciństwie wartości oraz wpływu wiary na obraz seksu, postrzeganego przez Kościół jako grzech i czynność służącą jedynie do reprodukcji, jest to ciężkie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Marta Szarejko
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 352
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324057450
 • Język: polski
 • Podtytuł: Sekrety gabinetów
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324057450
 • EAN: 9788324057450
 • Wymiary: 14.0x21.0x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Sekrety Julii 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety Julii

Historia o miłości tak wielkiej, że przenosi góry. Gdy Alicja znajduje listy matki, czuje, że odkrywa historię niezwykłej miłości. Nie wie, że gdy rozwikła sekret, odmieni swoje życie raz na zawsze. Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na tatrzańskiej ścieżce. Julię przed tragiczną śmiercią w górach...
Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby`ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom Classic CC 0/5 Nasza cena:
75,65 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelby`ego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom Classic CC

Adobe Photoshop Lightroom Classic został pokazany światu pierwszy raz ponad 10 lat temu. Od tego czasu cieszy się zasłużoną renomą wśród rosnących rzesz fotografów. Lightroom jest znany z potężnych możliwości wyrafinowanej edycji obrazów oraz bardzo zaawansowanych narzędzi do obrabiania zdjęć. Tak...
eBook Dziwactwa i sekrety władców Polski mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,65 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziwactwa i sekrety władców Polski mobi epub

Wielcy ludzie, znani z podręczników historii, których wizerunki dumnie spoglądają na maluczkich z cokołów, wbrew powszechnemu mniemaniu nie byli herosami ze spiżu. Wręcz przeciwnie, byli istotami ludzkimi, którym nieobce były drobne grzeszki czy zwyczajne słabostki, mieli też swoje większe lub...
Zaduch 0/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaduch

Czego wstydzą się ludzie pochodzący ze wsi? I czy rzeczywiście się wstydzą? W tej książce znajduje się dwanaście odpowiedzi na te pytania. Marta Szarejko rozmawia ze swoimi rówieśnikami – trzydziestolatkami, którzy przyjechali z małych miejscowości do Warszawy. Opowiadają jej o swoich kompleksach,...
Odwaga jest kobietą 0/5 Nasza cena:
40,86 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwaga jest kobietą

Bo odwaga jest kobietą!Dwanaście reporterek, dwanaście odważnych historii, które dzieją się blisko. Pozbawione sensacji a trzymające w napięciu do ostatniego zdania. W każdej pozornie zwyczajne sprawy, a jednak bardzo niezwykłe. No bo jak opisać kobietę, która od lat szuka ciała swojej córki? Albo...
eBook Odwaga jest kobietą mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Odwaga jest kobietą mobi epub

Jak wygląda odwaga? Na co trzeba się zdobyć, by swoje działanie nazwać aktem odwagi? Do czego się posunąć? Jakie granice przekroczyć? Jakie tabu złamać? Trzynaście odważnych reportażystek opisało historie odważnych kobiet - pozbawione sensacji, a trzymające w napięciu do ostatniego zdania....
eBook Zaduch mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaduch mobi epub

Trzydziestolatkowie z małych miasteczek w wielkim mieście. Gdyby to był film, musiałby być kręcony w wąskim kadrze, który idealnie nadaje się do zbliżeń. Marta Szarejko nie przygląda się prowincji, tylko ludziom, którzy z niej pochodzą. I żyją w mieście. Rozmawia ze swoimi rówieśnikami -...
Klejnoty arystokratki 5/5 Nasza cena:
13,41 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klejnoty arystokratki

Najnowsza powieść Danielle Steel. Absolutna klasyka powieści obyczajowej.ABSOLUTNA KLASYKA POWIEŚCI OBYCZAJOWEJMłoda prawniczka Jane ma wrażenie, że znalazła się na życiowym zakręcie: jej związek przechodzi kryzys, a praca nie dostarcza zbyt wielu wrażeń. Aż do dnia, gdy musi zająć się niezwykłą...
Dziady cz.II. Lektura z opracowaniem 0/5 Nasza cena:
3,11 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziady cz.II. Lektura z opracowaniem

Seria "Lektura Znak" została przygotowana specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera dokładne opracowania lektur stworzone przez najlepszych nauczycieli języka polskiego. Znajdziesz tu m.in.: biografię autora, kontekst historyczny, charakterystykę gatunku i epoki, a także omówienie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula