Rzeka kłamstw

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 28,41 zł 36,90 zł Taniej o: 23%

“Rzeka kłamstw” to pierwszy tom serii pt. “Grzechy Młodości” Edyty Świętek.

Na 432 stronach swojej najnowszej powieści autorka opowiada historię mieszkańców Bydgoszczy, których losy splatają się ze sobą.

Obok ciekawie wykreowanych postaci na kolejną bohaterkę powieści wyrasta. Bydgoszcz. Jej barwny klimat można poczuć od pierwszych stron książki. Autorka w nowej serii książek pozostawia Kraków, ulubione miasto, w którym dotychczas najchętniej umieszczała akcję swoich opowieści, na rzecz nieco zapomnianej Bydgoszczy, odmalowanej w “Rzece kłamstw” w sposób plastyczny i na pewno zapadający w pamięć. A to dopiero pierwszy tom.

“Rzeka kłamstw’ płynie wartkim nurtem przez Bydgoszcz lat 70., zbierając po drodze przeróżne historie ludzkich losów. Poznajemy całą galerię postaci. Ewa i Kazimierz to para hobbystów: ona kocha śpiewanie, ON uwielbia kryminalistykę. Ela i Tymoteusz zamieszkują w nowym mieszkaniu na osiedlu Kapuściska i wydaje się, że nic nie jest w stanie przeszkodzić ich rodzinnemu szczęściu. Agata, młoda polonistka, mimo że jest świeżo poślubioną mężatką, notorycznie wdaje się w romanse. W pracy poluje na przystojnego matematyka. Eugeniusz co rusz pakuje się w kłopoty. Państwo Franciszka i Leon Trzeciakowie przeżyli okupację, ale starają się doceniać każdy dzień i cieszyć się liczną rodziną mimo codziennych zmartwień. W tej pajęczynie przeróżnych ludzkich historii znajduje się miejsce i na namiętność, i na czułość, i na zdradę, na śmiech i powagę.  

Bohaterowie tworzą barwną społeczność, w której ścierają się antynomie: młodość i starość, bieda i bogactwo, porażka i sukces czy zdrada i wierność. Obserwujemy, jak wyglądają relacje rodzinne; czy to międzypokoleniowe, jak np. matki z córką, czy między małżonkami; wszak w książce mamy do czynienia z wieloma modelami związków. Tę kwestię podkreśla również okładka, na której widać dwie dłonie trzymające obrączki.  

Jak twierdzi Edyta Świętek, mimo że akcja powieści dzieje się pół wieku temu, pewne rzeczy do dzisiaj pozostały bez zmian. Ludzie nadal kochają się i nienawidzą. I właściwie ich życie rozpościera się pomiędzy tymi dwiema namiętnościami. Wybór należy do nas: chcemy zgody i miłości czy nienawiści i podziałów między ludźmi? Z takim pytaniem pozostawia nas “Rzeka kłamstw”.


O książce

Czasy się zmieniają, ale ludzkie tęsknoty i namiętności pozostają takie same. Edyta Świętek z literackim kunsztem miesza w życiu swoich bohaterów, a co ważniejsze także w sercu czytelnika! Pochylcie się nad „Grzechami młodości”. To prawdziwie sentymentalna podróż!

Agata Kołakowska, pisarka


Kilka słów o autorce

Edyta Świętek pisze powieści społeczno-obyczajowe. Interesuje się zasobami ludzkimi, historią Nowej Huty, modą i obyczajami XIX wieku. Do pisania inspiruje ją życie codzienne.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "On był jej słabością. Podobnie jak Antek dla Jagny Borynowej. Zakazany owoc - kuszący, słodki, a jednocześnie trujący szybciej niż jad żmii."

  Bydgoszcz, lata siedemdziesiąte, a w rolach głównych rodzina Trzeciaków. Tymoteusz wraz z żoną Elą i dziećmi mieszkają w jednym z budynków na osiedlu Kapuściska. Kobieta wiedzie na pozór spokojne życie u boku męża, dla którego najważniejsza jest kariera i sukcesywne wspinanie się po jej szczeblach. Kazik natomiast jest szczęśliwym mężem Ewy, która to od dawna marzy o karierze wokalistki. Niestety, ciężko jest zostać zauważonym przy tak silnej konkurencji... Sam Kaziu jest namawiany do wstąpienia w szeregi Służby Bezpieczeństwa... Jego siostra, Agata, uczy w pobliskiej szkole języka polskiego, pełni również rolę wychowawcy. Weszła w dorosłość bardzo szybko; wyszła za mąż, założyła rodzinę... Nie potrafi się odnaleźć w roli żony. Zaistniała sytuacja ją przerasta. Nie tak wyobrażała sobie małżeństwo. Nie czuje się kochana, a chce... poczuć. Jest młoda, całe życie przed nią. Wreszcie najmłodszy z rodzeństwa - Eugeniusz. Chłopak, który ma niebywałą zdolność wpadania w tarapaty. Niejednokrotnie zostaje złapany przez SB, groźby słowne i cielesne to dla niego chleb powszedni. Walczy o lepsze jutro i wpada w sidła ... miłości.

  "Rzeka kłamstw" jest pierwszym tomem nowej sagi rodzinnej autorstwa Edyty Świętek - Grzechy młodości. Poznajemy tu losy rodziny Trzeciak - Tymka, Kazika, Agaty oraz Gienka. Rodzeństwo, które zupełnie się od siebie różni... Jednych da się lubić, drugich... niekoniecznie. Nie będzie w tym nic odkrywczego gdy napiszę, że uwielbiam twórczość p. Edyty. Gdy doszły mnie słuchy o nowej sadze rodzinnej to moim zachwytom nie było końca. Spacer Aleją Róź to cykl, który darzę ogromną sympatią i czuję, że z tym będzie podobnie. Autorka na kartkach powieści tworzy taki klimat "swojskości". Bohaterowie zmagają się z problemami, które mogą dotyczyć każdego z nas, są wręcz namacalne. Dzięki temu już od pierwszych stron zżyłam się z bohaterami i nie miałam ochoty się z nimi rozstawać. Bo bohaterowie to przeciętna polska rodzina, po prostu. Klimat lat siedemdziesiątych został odzwierciedlony idealnie. Momentami uśmiechałam się podczas lektury. Ta żywność na kartki, mleko w szklanych butelkach, kawa i pomarańcze... Kurczę, to się po prostu czuje! Co prawda, nie żyłam w tamtych czasach, ale są mi znane z opowieści, więc... miło mi było do tego wrócić. Zdradzę Wam w sekrecie, że zawsze gdy przeczytam książkę p. Edyty opowiadam o fabule... mojemu tacie! A tu miałam co opowiadać, bo... jeden z bohaterów nosi imię taty, a drugi... nazwisko, a co za tym idzie też i moje :) To było niesamowite, naprawdę :) Także kibicuję panu Dereniowi, mimo że jest z niego niezłe ziółko ;) Oczywiście, jak to bywa w twórczości autorki, zakończenie zwala z nóg. Drugi tom potrzebny na wczoraj :). Jeśli lubicie powieści obyczajowe czy sagi rodzinne z historią naszego kraju w tle - Grzechy młodości to cykl dla Was. Polecam!

  "Bywało, że ludzie ginęli ot tak sobie - bez wieści. Wychodzili z domów po to, by już nigdy nie wrócić. By pozostały po nich ubrania i rzeczy osobiste, nieskończone rozmowy i niezamknięte sprawy. Niedopity łyk mleka w obtłuczonym garnuszku."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Po książki Pani Edyty Świętek sięgam w ciemno. Czytając zapowiedzi od Wydawnictwa Replika już wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę. Zwłaszcza, że zaczyna się ona w latach siedemdziesiątych, a ja się w ich połowie urodziłam. Mam taki defekt, że za dużo z lat dzieciństwa nie pamiętam, a książki Pani Edyty wszystko mi przypominają.

  Rzeka kłamstw to pierwszy tom sagi Grzechy Młodości. W swojej powieści Autorka przenosi nas do Bydgoszczy i czasów PRL-u.

  Czwórka rodzeństwa – Tymoteusz, Kazimierz, Agata i Eugeniusz Trzeciakowie mieszkają w Bydgoszczy w latach siedemdziesiątych. Tymoteusz jest kierownikiem w zakładach chemicznych, ma żonę Elżbietę i czwórkę dzieci. Elżbieta nie pracuje, zajmuje się dziećmi. Ponieważ Tymoteusz jej nie pomaga, kobieta jest bardzo zmęczona. Kazimierz to milicjant. Mieszka z żoną Ewą, niedoszłą piosenkarką, mają dwójkę dzieci. Agata jest polonistką, ma dwójkę dzieci z mężem Wojtkiem. W opiece nad dziećmi pomaga jej mama – Franciszka Trzeciak. Tylko Eugeniusz nie założył jeszcze rodziny. Jest studentem, który za udział w zamieszkach zostaje relegowany z uczelni. Musi poszukać sobie pracy. Pod koniec tomu i u Eugeniusza sytuacja rodzinna ulegnie zmianie.

  „ – A ty co? Idziesz na ulicę? – zapytał.

  - Jak wydać – odparł milicjant, poprawiając pas przy mundurze.

  - Miałbyś lepiej, gdybyś mnie posłuchał i zasilił szeregi Służby Bezpieczeństwa. Nie musiałbyś wycierać krawężników – kusił nie po raz pierwszy Roman.

  - Czy mi źle? – Kazimierz wzruszył ramionami. – Zawsze mówiłem, że odpowiada mi ściganie przestępców.

  - Ale człowieku! W twoim wieku powinieneś zajść znacznie dalej. – Zerknął wymownie na jego ramiona. – Jakoś kiepsko wygląda twoja ścieżka awansu.

  - Nie zależy mi. Nie jestem typem karierowicza. Robię to co lubię – naciągnął prawdę.

  - U nas miałbyś lepiej. Nie bądź głupi, nie pożałujesz decyzji. Napisz podanie, a ja je poprę – zachęcił.

  - Słuchaj stary, gadaliśmy już o tym nie raz. Po co mi to? Człowiek powinien mieć choć minimum satysfakcji z wykonywanej roboty. Bezpieka na pewno wymaga zwiększenia zaangażowania, a jak chcę mieć spokojną głowę. Rozumiesz? Wracam z pracy do domu i nie muszę rozmyślać jak przechytrzyć element wywrotowy.”

  Ta powieść ukazuje codzienne życie zwykłej rodziny. To co jest niesamowite w powieściach Pani Edyty to realizm sytuacji oraz obrazowo ukazane relacje między ludźmi.

  Jak czytałam Rzekę kłamstw, to tak jakbym się cofnęła do lat dzieciństwa. Te zabawy na podwórku, granie w kapsle, chowanego i klasy. Pierwsze miłości i papierosy podwędzane rodzicom. Te wspomnienia uderzały we mnie z każdą czytaną stroną. Pamiętam zapach pasty Bowi (do parkietu). W święta u babci zawsze ganialiśmy na ścierkach, froterując podłogę. Koniec tych wspominek bo sama czuję się jak babcia :-).

  Autorka każdy rozdział rozpoczyna fragmentem piosenki z tamtego okresu – min. Czesława Niemena, Czerwonych Gitar, Marka Grechuty. Czytając powieść puszczałam sobie właśnie te piosenki. I co mnie bardzo cieszy – to jest polska opowieść i polskie, piękne piosenki.

  Z tego co wiem Pani Edyta planuje sagę na 5 tomów, a ja już nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Ciekawe, które piosenki znajdą się na kolejnej playliście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Edyta Świętek Rzeka kłamstw, seria Grzechy młodości tom 1, kiedyś moim ulubionym serialem telewizyjnym był Dom opowiadający o losach mieszkańców kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie, począwszy od zakończenia wojny do roku 1980. Najpierw czekałam na kolejne jego odcinki, następnie na kontynuację. Lubię przebywać z bohaterami dłużej, obserwując ich życie, pojawianie się kolejnych pokoleń, zachodzące wokół zmiany.

  Saga Edyty Świętek to kolejna rozpoczęta przeze mnie w marcu seria. Akcja toczy się w Bydgoszczy w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Klimatem trochę przypomina mi ten filmowy Dom, już z kontynuacji serialu. Wielopokoleniowa rodzina Trzeciaków. Najstarsza Franciszka, czwórka jej dzieci Tymoteusz, Kazimierz, Agata i Eugeniusz, niektórzy już z rodzinami oraz spora gromadka wnuków. Przewijają się też inni bohaterowie, których obecność w życiu Trzeciaków będzie bardziej lub mniej znacząca. Atmosfera tych lat, opisywana w codziennym życiu bohaterów sagi, jest bardzo mocno odczuwalna. Wśród bohaterów jest dążący do zdobycia jak najwyższego stanowiska, które ustawiłoby go do końca życia, karierowicz, milicjant, nauczycielka polskiego, relegowany z uczestnictwo w demonstracjach student. Stoją w kolejkach, by kupić coś więcej niż tylko podstawowe artykuły, załatwiają zaś te mniej dostępne. Nie zawsze mają swoje samodzielne mieszkanie, tłocząc się w kilka rodzin na niewielkiej powierzchni. Mają kłopoty ze służbami bezpieczeństwa czy wezwaniami do odbycia służby wojskowej.

  Niby zwykłe, normalne życie bohaterów wypełnione radością i smutkiem, miłością i zdradą, zaradnością i zagubieniem, rozterką i zdecydowaniem, a czyta się całkiem fajnie. Muszę przyznać, że losy tej rodziny mnie wciągnęły i ciekawa jestem jak potoczą się dalej. Kolejny tom, sprawdziłam już, skończy się na początku lat osiemdziesiątych.

  Szkoda, że nie znam i nigdy nie byłam w Bydgoszczy, bo tego miasta na kartach książki widać całkiem sporo. Mnie najbardziej zaciekawiła kultowa kawiarnia o ekskluzywnie brzmiącej nazwie Savoy, będąca miejscem spotkań towarzyskich mieszkańców miasta. Ale jest również Romet.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Akcja rozgrywa się w latach 70 XX wieku w Bydgoszczy. Poznajemy w książce rodzinę Trzeciaków, i śledzimy losy czwórki rodzeństwa oraz ich rodzin i miłości. Tymoteusz, Agata, Kazimierz i Eugeniusz, każde z nich ma swoje własne problemy, swoje własne idee. Każde z nich próbuje odnaleźć się w powojennych czasach.

  Bohaterowie dostarczają nam wiele emocji, tych dobrych jak i złych. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do czytania tej książki ponieważ ilekroć zaczynałam jakąś inną książkę osadzoną w latach powojennych bardzo szybko mnie nudziła. Lecz nie tym razem! Edyta Świętek sprawiła, że doleciałam do końca nie wiem po prostu kiedy! Opisy prowadzi w dokładny, lecz nie nudny sposób. Jak kiedyś tego nie lubiałam, tak w tej książce pokochałam.

  Jeżeli lubisz książki o takiej tematyce, to serdecznie polecam ci Rzekę kłamstw, która porwie cię do PRL-u, i przedstawi prawdziwe życie naszych dziadków i rodziców. Ja natomiast zabieram się czym prędzej za drugą część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Rzeka kłamstw" to pierwszy tom cyklu otwierającego sagę pt.:"Grzechy młodości". Poznajemy tam kilkoro bohaterów, których życie toczy się w czasach PRL-u.

  Dla mnie te czasy są kompletną nieznajomą, ponieważ jestem dzieckiem końca lat 90-tych, jednak rodzice zawsze wspominali jak to za PRL-u było (o pustkach w sklepach, małej ilości towaru i ogromnych kolejkach, o Pewexach, które były luksusem, gdzie można było wszystko znaleźć etc). To właśnie ukazuje autorka w pierwszym tomie. Wydawałoby się niby takie nic, dla większości może byłoby to nudne, ale uwierzcie mi, ta książka to przepiękna podróż w czasie. Poznajemy Bydgoszcz w latach 70-tych oraz bohaterów, którzy prowadzą normalne, skromne życie. Autorka w piękny, wzruszający i bardzo emocjonalny sposób pokazuje nam życie w tamtych czasach, które całkowicie różni się od tego naszego dziś.

  Powieść ta to niezwykła podróż....ujęłabym - sentymentalna. Dodatkowo każdy rozdział rozpoczyna się cytatem piosenki z tamtych lat, i może nie znam wszystkich, ale dużą część jak najbardziej, a czytając nucimy jąsobie pod nosem, co nadaje niesamowitego efektu.

  Polecam wam bardzo gorąco, nie zawiedziecie się ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nowe czasy. Przeminą smutne dni 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe czasy. Przeminą smutne dni

Nowa Huta lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia zaczyna podupadać gospodarczo. Coraz trudniej o stabilne zatrudnienie, prywatni przedsiębiorcy wyzyskują pracowników, w obywateli uderzają zarówno wielkie afery gospodarcze, jak i drobni oszuści poszukujący łatwego zarobku. W tym chaotycznym...
Noc Perseidów 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc Perseidów

Czy istnieje miłość aż do końca świata? Tak miało być w przypadku Emilii i Tomka, którzy tworzyli parę od "zawsze". Jednak los bywa przewrotny i wtedy, gdy wszystko wydaje się już ustalone, zmierzając do szczęśliwego zakończenia, historia nagle zaczyna zmieniać swój bieg... Tuż przed ślubem Tomek...
Tam, gdzie rodzi się miłość 4/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie rodzi się miłość

Tajemniczy wróg od lat czyha na rodzinę Hajdukiewiczów. W zemście za urojone krzywdy, daleki krewny postanawia odpłacić się swojemu kuzynowi, kierując swój gniew na jego dzieci. Daria od dzieciństwa trzymana była przez swoją rodzinę w złotej klatce. Groźba wisząca nad dziewczyną stała się jeszcze...
Cienie przeszłości 4/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie przeszłości

Pewnego dnia do jednego z krakowskich szpitali zostaje przywieziona dotkliwie pobita kobieta. Pacjentka nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, nawet imienia. Nie ma przy sobie dokumentów. Jedynym tropem, który może pomóc w ustaleniu jej tożsamości, jest wizytówka, którą trzyma w dłoni. Dzięki...
Miód na serce 4/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miód na serce

Kiedy zdesperowana singielka postanawia zmienić swój stan cywilny, znajdujący się w zasięgu jej wzroku samotny mężczyzna ma nikłe szanse na pozostanie kawalerem. Nie inaczej jest w przypadku Ciaputka, na którego zarzuca sieci Agnieszka. Kobieta skutecznie realizuje zamierzenia, doprowadzając swego...
Tam, gdzie rodzi się zazdrość 3/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie rodzi się zazdrość

Związek Darii i Marka z trudem można nazwać szczęśliwym. Młodzi małżonkowie nie darzą się nawzajem zaufaniem i boją się mówić wprost o swoich uczuciach. Marek, przekonany, że żona zgodziła się na ślub wyłącznie z rozsądku, po ściągnięciu jej do Krakowa wprost szaleje z zazdrości i strachu, że...
Cappuccino z cynamonem 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cappuccino z cynamonem

Patrycja i Sebastian są zupełnie przeciętnym małżeństwem: wspólnie wychowują dwunastoletnią córkę, borykają się z problemami dnia codziennego. Pati pracuje w biurze, gdzie musi znosić dziwactwa swojego zwariowanego kolegi, Teodora. Pewnego dnia ten na pozór uporządkowany świat rozsypuje się jak...
Spacer Aleją Róż. Tom 5. Powiew ciepłego wiatru 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spacer Aleją Róż. Tom 5. Powiew ciepłego wiatru

W powieści Powiew ciepłego wiatru Edyta Świętek po raz ostatni zabiera czytelników na Spacer Aleją Róż. Tym razem udajemy się na przechadzkę trwającą od końca lat 70 po upadek władzy ludowej. Obywatele zmagają się z uciążliwościami stanu wojennego. W najmłodszej dzielnicy Krakowa regularnie...
Bańki mydlane 5/5 Nasza cena:
25,33 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bańki mydlane

Michalina ma wszystko, co jest pożądane w młodym wieku: kochającą rodzinę, trafione studia, pochłaniającą pasję, przyjaciół oraz uroczego chłopaka, Jakuba. Sielankę burzy podejrzenie, że dziewczyna jest w ciąży. Wkrótce jednak okazuje się, że nie ciąża, lecz złośliwy nowotwór wywraca jej poukładane...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula