Rosyjska namiętność

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
688
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 36,64 zł
Nasza cena: 35,92 zł 44,90 zł Taniej o: 20%

Poznaj niesamowitą i niezwykle tragiczną historię życia Liny Prokofiew, która w jednej chwili straciła wszystko co ważne. Obok "Rosyjskiej namiętności" nie da się przejść obojętnie.

Siergiej Prokofiew jest niemalże ikoną w świecie muzyki, króluje głównie w muzyce scenicznej, w tym baletowej. Jeden z najbardziej znanych kompozytorów dwudziestego wieku, a w dodatku pianista o wielkim talencie. Niewielu jednak wie, że przy boku tego utalentowanego mężczyzny znalazła miejsce kobieta niesamowicie silna. Lina Codina, bo to o niej przede wszystkim jest książka o tytule "Rosyjska namiętność" od dziecka podróżowała po wielu krajach. Urodziła się w Madrycie, wychowywała się w Rosji, a po paru latach wraz z rodzicami udała się do Nowego Jorku. To tam najpierw zakochała się w muzyce Siergieja, a później w nim samym. Wtedy jeszcze nie wiedziała na jak niebezpieczny krok się decyduje.

"Rosyjska namiętność" to powieść niemalże biograficzna, bo wydarzenia opisane w książce autentycznie dotyczą Liny Prokofiew. O jej miłości do geniusza muzyki, zresztą skomplikowanej, tak jak charakter słynnego kompozytora. Ich wspólne życie toczy się na tle wieżowców w Nowym Jorku, wśród wielkich sław i osobowości żyjących w dwudziestym wieku, jak np. Coco Chanel, Hemingway, czy Pablo Picasso. Los hiszpańskiej piosenkarki zmienia się, kiedy wraca do Związku Radzieckiego. Wówczas zostają postawione jej straszliwe zarzuty, a ją samą skazuje się na liczne tortury, aż w końcu ostatecznie zostaje postawiony jej wyrok dwudziestu lat morderczej pracy w łagrze. Z życia na salonach do nędznych warunków, brudu i ubóstwa, z miłości do opuszczenia i samotności. Obok tego nie da się przejść obojętnie, bo to opowieść, która poruszy każde serce.

Monforte Reyes z pochodzenia jest Hiszpanką, z zawodu dziennikarką, z zamiłowania pisarką. W swych publikacjach ukazuje obraz kobiet uwikłanych w dramatyczne historie. Z całą pewnością wstrząsają Czytelnikami, ponieważ oparte są na faktach. Często podejmuje się w nich ujęcia problemów, dotyczących konfrontacji dwóch odmiennych kultur, tak jak w "Niewiernej", "Burce miłości" czy "Okrutnej miłości".
Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  J. W. Witam. nie będę opisywała o czym jest ta książka, powinniście wszystko przeczytać sami. podpowiem tylko, że od chwili, kiedy weźmiecie ją do ręki wszystko wokół Was się zmieni. swoje obowiązki będzie wykonywać o wiele szybciej i chętniej, aby wygospodarować więcej czasu na czytanie. zdarzyć się może, iż zabraknie czasu na sen, ale nie będziecie niewyspani. przeniesiecie się w inny świat, będziecie w nim emocjonalnie i duchowo. jak się to stanie ? odpowiem słowami Umberto Eco "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest niezwykle wciągająca, z każdą przeczytaną kartką wsiąkałam coraz bardziej w klimat tamtych czasów, zdarzeń. Nie mogłam się od niej oderwać. Nigdy nie przeczytałam tak dobrze napisanej powieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzeci raz zaczynam pisanie tej recenzji i nie potrafię moich myśli ubrać w słowa. Już dawno żaden autor czy autorka nie wywołali we mnie takiej lawiny emocji. Uwielbiam beletryzowane powieści historyczne, szczególnie jak ich główną bohaterką jest odważna i silna kobieta. Ta książka poruszyła moje najczulsze struny i dosłownie na nich zagrała. Do tej pory czuję ślady łez na moich policzkach słuchając muzyki, którą wypełnione są karty powieści. Przypominają mi się lekcje historii gdzie czytałam o wydarzeniach będących tłem tej opowieści i dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że młodzi ludzie niczego się nie nauczą słuchając o suchych faktach i statystykach. Powieść ta powinna być lekturą,gdyż lepiej niż jakikolwiek podręcznik obrazuje wydarzenia ówczesnych czasów. Pokazuje, uczy, wzrusza lepiej niż niejeden nauczyciel, do tego uczy wiary i pokory. Na długo pozostanie w moim sercu.

  Lina, córka hiszpańskiego kompozytora i rosyjskiej śpiewaczki operowej, wraz z rodziną

  przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Jako dziewiętnastoletnia dziewczyna zakochała się w początkującym kompozytorze, Siergieju Prokofiewie. Kiedy jej ukochany postanowił wyjechać do Paryża, postanowiła pójść w jego ślady. Po kilku latach burzliwego związku wzięli ślub i doczekali się dwójki synów. Skuszony namowami przyjaciół i zaproszeniami od radzieckich władz Siergiej postanowił zamieszkać na stałe w Rosji, jeszcze nie wiedział że jego decyzja będzie miała ogromny wpływ na jego rodzinę.

  Na samym początku recenzji muszę się przyznać do mojej ignorancji. Nie zdawałam sobie sprawy, że książka ta to tak naprawdę biografia dwójki bardzo sławnych ludzi. Wynika to z faktu, że niezbyt interesuję się muzyką w ogóle, a co dopiero klasyczną. Jednak już po kilkudziesięciu pierwszych stronach zaczęłam zdawać sobie sprawę z faktu, że czytam o postaciach historycznych. Wpływ na to miało kilka rzeczy. Po pierwsze autorka często posługuje się swoistą formą reportażu, gdzie na sucho przedstawia fakty, przeskakuje kilka lat wstecz i posługuje się również formą pamiętnika. Wszystko to wydawało mi się dość niespotykane nawet w przypadku fikcyjnej powieści obyczajowej. Jakież było moje zaskoczenie kiedy wpisałam w wyszukiwarkę nazwiska głównych bohaterów. Zmieniło to moje całe nastawienie do książki i co za tym idzie jej odbiór. Bo inaczej traktujemy bohaterów wymyślonych od tych, którzy naprawdę przeżywali tragedię, która rozgrywa się na kartach tej powieści.

  Linę i Siergieja poznajemy jako młodych, bogatych ludzi którzy mają przed sobą przyszłość. Obracają się w towarzystwie znanych osobistości, piją kawę z Coco Chanel czy jedzą ostrygi z Ernestem Hemingwayem. To dwójka ludzi, którzy spędzają wakacje na francuskiej riwierze, noszą sobolowe futra i jedzą kanapki z kawiorem. Należą do artystycznej bohemy, jednak na pozycję w niej zapracowali nie tylko swoim talentem lecz wytrwałą, często mozolną pracą.

  Pierwsza część książki wydaje nam się iście sielankowa. Fabuła biegnie spokojnym torem. Wraz z bohaterami komponujemy muzykę, przeżywamy zawody miłosne, opalamy się w słońcu i cieszymy się życiem. Jednak w narracji autorki możemy wyczuć niepokój. Dostajemy przesłanki zbliżającego się nieszczęścia, dobrze zakamuflowane, jednak oczywiste dla wnikliwego czytelnika. Obraz sielanki zostaje zakłócony i zaczynamy czuć strach.

  Druga część książki to piekło, albo ujmując to innymi słowami historia.Historia Związku Radzieckiego, Lenina, Stalina, obozów pracy, Łubianki. To historia niezbadana, której nigdy już nie zdołamy poznać. Znamy fakty, jednak nigdy nie dotrzemy do głębi gdyż zniknęła pod stosem spalonych akt i zabitych ludzi. Rosja jaką poznajemy oczami autorki, to piekło obozów pracy, gdzie ludzie byli traktowani gorzej niż zwierzęta, to smak czosnku i cebuli i blask martwych świateł w siedzibie NKWD. To kraj gdzie na każdego znalazł się paragraf a jeśli nie to nic nie stało na przeszkodzie go wymyślić. Oczywiście to wszystko znamy z podręczników, jednak one nie dają nam wiedzy z pierwszej ręki. Tutaj mamy do czynienia z osobą, która przeżyła piekło na ziemi. Choć sama Lina nigdy nie wspominała o przeszłości, to osadzenie jej przez autorkę w tych makabrycznych realiach dodaje im prawdziwości i grozy, której nie doświadczymy czytając statystyki.To porusza, wyzwala łzy, otwiera usta by na koniec zostało tylko milczenie, niedowierzanie. Próbowałam rozmawiać na temat tej powieści z mężem i zabrakło mi słów. Nie wiem czy to warsztat autorki, czy moje nieprzygotowanie na tak mocną lekturę, jednak dość sporo czasu upłynie zanim przetrawię w myślach to co spotkało głównych bohaterów.

  Jest to piękna powieść o miłości, miłości właśnie takiej jaką znamy z kart książek, która jednak spotkała tę parę ludzi w rzeczywistości. Nie bez bólu przyznam, że Lina, na samym początku mnie denerwowała. Była zbyt ekspansywna, próżna, samolubna, zazdrosna w swojej miłości. Jednak z biegiem kartek zdałam sobie sprawę, że miała do tego prawo. Nie każdego spotyka prawdziwa miłość, więc nie każdy wie jak rozegrać swoje karty. Po przeczytaniu książki wiem, że miała prawo do każdego z tych uczuć. Ona tylko walczyła o to, co inni ludzie chcieli im odebrać. I odebrali. Ta książka to świadectwo tego jak system, władza i bezmyślnie stanowione prawo może zabić człowieka. Bo człowiek bez miłości najbliższej osoby umiera. Lina się nie poddała. Zostawiona, porzucona, zmieszana z błotem święcie wierzyła, że ma rację. I samo życie dowiodło że się nie myliła. Podziwiam ją. Podziwiam tę kobietę, która zawsze szła z wysoko podniesioną głową, która potrafiła walczyć o swoje szczęście, dla której rodzina była na pierwszym miejscu i właśnie dla nich potrafiła przeżyć tortury i lata w obozie pracy.

  Monforte ma dar pisania. Powieść która liczy prawie 700 stron czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem. Widać, że autorka zadała sobie dużo trudu by wiernie oddać realia historyczne. Wymagało to zgłębienia wiedzy i swoistej odwagi by o sprawach o których się milczy pisać otwarcie. Jej opisy, spostrzeżenia i fakty przytłaczają czytelnika i sprawiają, że mamy łzy w oczach. Fakty ogólnie nam znane przytoczyła w innym świetle. Ukazała kontrast dwóch światów, błysków jupiterów u Walta Disneya i ciemną noc Syberii.

  Nie potrafię opisać co czuję po przeczytaniu tej powieści. Dziękuję autorce, że dała mi możliwość poznania tej niezwykle odważnej i czarującej osoby jaką była Carolina Prokofiew. Jako wielbicielka powieści historycznych wszystkim polecam tę niezwykle piękną opowieść, gdzie miłość miesza się z nienawiścią, a splendor z błotem. Szokuje, wzrusza i pozostawia ślad w duszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo dobra powieść, którą mimo sporej objętości przeczytałam dosyć szybko. Nie jest to łatwa lektura, ale warto po nią sięgnąć.

  Autorka w fabularyzowany, fascynujący sposób opowiada historię życia Liny Prokofiew, żony znanego muzyka i kompozytora Siergieja Prokofiewa.

  Losy bohaterki poznajemy od lat nastoletnich poprzez kolejne dekady, wydarzenia. Od bezpiecznego domu rodzinnego w USA (rodzice zdecydowali się na ucieczkę z Rosji), poprzez spotkanie w wieku 19 lat słynnego już wtedy muzyka, sale koncertowe, salony, bale, spotkania z najważniejszymi ówczesnego świata, życie z ukochanym, narodziny synów, aż po oskarżenia w 1948 roku o szpiegostwo i życie, a w zasadzie gehennę w radzieckim gułagu. Lina została skazana na 20 lat ciężkich robót. Wyrok nie dający szans nie tylko na wyjście na wolność, ale na przeżycie chociaż jego części.

  Ta część opowieści porusza wyjątkowo.

  Fakt, iż udało jej się przetrwać w gułagu kilka lat, to jakiś cud. Jak do tego doszło? O tym dowiecie się z książki.

  Nie zdradzę jak potoczyły się dalsze losy tej biednej kobiety, której winą była tylko miłość do niewłaściwego człowieka. Gdyby nie pokochała Siergieja, jej życie potoczyłoby się inaczej. Jej miłość do wybranka była tak wielka, że najprawdopodobniej nawet gdyby miała świadomość co ją czeka i tak nie zrezygnowałaby z tego uczucia.

  Gorąco zachęcam do lektury. Jestem przekonana, iż ta opowieść zachwyci was podobnie, jak zachwyciła mnie.

  Świetnie ukazane są obie części życia Liny, zarówno idealne życie w domu rodziców, jak i wejście i egzystencja w świecie bogatych i znanych. Dla kontrastu mniej więcej w połowie książki autorka prezentuje nam życie w sercu radzieckiego terroru, gehenn Liny, która po prostu kochała i popełniła jeden, brzemienny w skutkach błąd.

  Doskonale także zaprezentowane są zmiany zachodzące w samej Linie. Na początku była ona pustą, naiwną, nawet infantylną i zazdrosną kobietką. Póżniej stała się kobietą walczącą o szczęście, o to żeby jej go nie odebrano. Pisarka dobrze ukazała to jak zmienia się jej bohaterka.

  Książkę czyta się doskonale, choć lektura porusza i to bardzo. Monforte ma dar lekkiego pisania o ważnych sprawach i snucia porywających historii. Mimo, iż Rosyjska namiętność liczy 700 stron, to czyta się ją błyskawicznie z niesłabnącym zainteresowaniem. Przyznacie, iż to nie zawsze się zdarza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na samym początku chcę serdecznie podziękować za egzemplarz książki Wydawnictwu WAM.

  "Rosyjska namiętność" autorstwa bez wątpienia utalentowanej Reyes Monforte, to moje drugie spotkanie z twórczością tej pisarki. Pierwszą książką, jaką przeczytałam, były "Pocałunki piasku", której recenzję można znaleźć na blogu. Tamta powieść pomimo, iż podobała mi się, była napisana raczej trudnym w odbiorze stylem. Natomiast prezentowana dzisiaj "Rosyjska namiętność" to majstersztyk. Czasami zastanawiałam się, jak wygląda życie z artystą u boku lub choćby pod jednym dachem. Zawsze moje rozmyślania kończyły się na przypuszczeniach, iż musi być ono trudne. Jak wiadomo artyści bujają w obłokach, są często oderwani od rzeczywistości, tej, jaką obserwujemy na co dzień i zanurzeni po uszy w swojej pasji a zarazem zawodzie. Dopóki nie dostałam w ręce "Rosyjskiej namiętności", fabuła ta nie była mi znana lecz teraz przyszło się zmierzyć z czymś innym niż zazwyczaj. Obszerna mająca ponad sześćset stron publikacja, skrywa w sobie mnóstwo bezinteresownego oddania, drugiemu, ukochanemu człowiekowi i oczywiście bezmiar miłości. Uczucie to, w większości kojarzone tylko i wyłącznie z dobrem, bezpieczeństwem, w tym przypadku jest niejednokrotnie pełne bólu.

  Lina - hiszpańska śpiewaczka - zakochuje się w wielkim, słynnym, szanowanym kompozytorze. W egzystencji Sergieja Prokofiewa prym wiedzie muzyka. To ją mężczyzna stawia na pierwszym, najważniejszym miejscu. Jednak odkąd na jego drodze stanęła Lina Codina, poczuł, że chce kochać, oprócz muzyki, także ją. Już zawsze. Jest pewien, że ta kobieta jest dla niego stworzona. Piękna, elegancka, mądra. Potrafi rozmawiać na każdy temat w wielu językach. Sergiej ma rację, tylko ona zdoła unieść miłość, jaką obdarzyła artystę, przez całe, nie łatwe życie. Lina i Sergiej obracają się w kręgu samych wybitnych osobowości. Często spędzają czas z Ernestem Hemingwayem, Coco Chanel, Ravelem, Matisse'em, Diagilewem... Ich byt naznaczony jest wyjazdami, występami, koncertami, stresem. Jedynym marzeniem Liny jest obserwowanie, jak jej mąż się rozwija. Chce widzieć jego twarz na plakatach porozwieszanych na mieście. Chociaż nie zaniechała nauki śpiewu, już nie to jest dla niej najważniejsze. Na swojej drodze napotyka nie tylko wszystko, co najlepsze. Po pewnym czasie również dla Liny nadejdzie ciężki czas. Czy miłość pomoże jej przetrwać?

  Kolejna perełka w zbiorze to powód do radości! Na pewno ruszy w obieg, ponieważ Taką historię nie warto zamykać przed światem. Piękna, rewelacyjnie napisana choć chwilami trudna opowieść. Pokazuje, że kiedy pojawia się miłość, "ja" schodzi na dalszy plan ustępując miejsca "Ty". Sądzę, że na prawdę wiele można wynieść z tej powieści mądrości.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Życie. Namiętność. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie. Namiętność. Tom 1

Maria De La Torre jest twarda i zdołała ocaleć. Jej życie nie było usłane różami, ale krwią i poświęceniem. W "Trylogii namiętności" towarzyszy swojej duchowej siostrze Gillian, ale ta opowieść jest o jej życiu. Tym, które wybiera i które ktoś, kto wrócił z przeszłości, próbuje jej odebrać. Elijah...
Zwerbowana miłość 0/5 Nasza cena:
15,00 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwerbowana miłość

Agenci, morderstwa na zlecenie, archiwa komunistycznego MSW… Kto po zmianie władzy utrzyma się na powierzchni, a kto pójdzie na dno? Za kulisami pozornie sennego przełomu 1988/89 roku rozpoczyna się bezpardonowa walka o wpływy, wielkie pieniądze i nietykalność polityczną. W to wszystko zostaje...
Rosyjska ruletka 0/5 Nasza cena:
16,00 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rosyjska ruletka

Zwycięstwo rewolucji bolszewickiej w Rosji stworzyło całkiem nowy układ sił. Państwa Europy Zachodniej nie wiedziały, jakie są zamiary Lenina i jego komisarzy. Żeby tego dociec, musieli znaleźć się śmiałkowie gotowi przeniknąć na teren wrogiego państwa i działając pod przykryciem, poznać tajemnice...
Turecka namiętność 0/5 Nasza cena:
20,01 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Turecka namiętność

Desideria Oliván chciała mieć władzę nad swoim życiem. Planowała podbój świata, ale jedyne, co zaoferował jej los, to małżeństwo z rozsądku. Na jednej z zagranicznych wycieczek Desideria spotyka Yamama, uwodzicielskiego tureckiego przewodnika. Gorąca namiętność doprowadzi do romansu, który...
Płonąca namiętność Życiowi bohaterowie 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Płonąca namiętność Życiowi bohaterowie

Oto drugi tom trylogii Życiowi bohaterowie pióra K. Bromberg Książki tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich, Grady, jest strażakiem, odważnym, charyzmatycznym i pewnym siebie, a przy tym seksownym i przystojnym. Nie jest jednak szczęśliwy. Skrywa gorzką tajemnicę, a poza...
Perska miłość. Tom 3. Perska namiętność 5/5 Nasza cena:
23,63 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska miłość. Tom 3. Perska namiętność

Nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”. Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną? Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi...
Opowieści niesamowite. Literatura rosyjska. Tom 2 5/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści niesamowite. Literatura rosyjska. Tom 2

Tom drugi serii gromadzi to, co najbardziej niesamowite w prozie rosyjskiej.Klasyczni autorzy: Michaił Arcybaszew, Walery Briusow, Anton Czechow, Fiodor Dostojewski, Nikołaj Gogol, Władimir Titow, Michaił Lermontow, Nikołaj Leskow, Aleksandr Puszkin, Aleksy K. Tołstoj, Iwan Turgieniew znakomici...
Rosyjska ruletka 0/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rosyjska ruletka

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć: (...) kto przyznał sobie prawo do interpretowania pojęcia bezpieczeństwa państwa, gdzie odbyła się zasadnicza zdrada państwa, jakie są procedury w wywiadzie, kto ich przestrzegał, a kto je bezpardonowo łamał, kogo cechuje buta i czy rzeczywiście nigdy nie było...
Namiętność. Tom 2. Los 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Namiętność. Tom 2. Los

Niewielu może powiedzieć, że przeszli przez ogień przeznaczenia. Ja jestem wyjątkiem. Poparzona emocjonalnie i fizycznie... Mam blizny wzdłuż ramienia i z boku klatki piersiowej.   Lekarze uczynili wszystko, co w ich mocy, by mnie wyleczyć. Uszkodzoną skórę zastąpili gładką, przeszczepioną z innych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula