Ronda Rousey. Moja walka/Twoja walka

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2016
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 25,02 zł
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość.

Rondzie Rousey nikt nigdy niczego nie podarował. Olimpijska medalistka w judo, mistrzyni UFC i gwiazda Hollywood do wszystkiego doszła ciężką pracą.

Urodziła się gotowa do walki. Na dziesięciostopniowej skali Apgar wykorzystywanej do oceny stanu zdrowia noworodków uzyskała zero. Siła przetrwania była jednak silniejsza. Nie złamały jej zaburzenia mowy, ucieczka z domu, śmierć ojca, wielka przegrana na igrzyskach olimpijskich, toksyczny związek i mordercze treningi.

Moja walka/Twoja walka to napisana z typowym dla Rousey urokiem i dowcipem opowieść o uporze, przezwyciężaniu własnych słabości, a także kulisach UFC.

Ronda Rousey, fighterka w życiu i oktagonie, dzieli się z czytelnikami wiedzą o tym, jak czerpać satysfakcję z poświęceń, wykorzystywać własne ograniczenia i być najlepszym nawet podczas najgorszego dnia.

Mądra, poruszająca i niewiarygodna historia jednej z najbardziej niesamowitych kobiet świata.

***

"Wzruszająca i inspirująca książka – Ronda Rousey to bez wątpienia jedna z najbardziej interesujących kobiet na świecie. Jej autobiografia jest wciągająca i pełna dramatyzmu. Autorka dzieli się z czytelnikiem swoimi emocjami, przemyśleniami i doświadczeniami. Ta historia daje odbiorcy ogromnego „kopa” pozytywnej energii i przypomina, że tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych."
Karolina Kowalkiewicz, zawodniczka MMA/UFC

"Życie Rondy to opowieść o tym, ile poświęceń, bólu, potu, krwi i nieprzespanych nocy kosztuje sukces w sportach walki. To też opowieść o niezłomności charakteru, pasji i prawdziwej miłości do sportu, która pozwala podnieść się po każdym upadku. Nie ma innej drogi na szczyt."
Tomasz Drwal, zawodnik i trener MMA; pierwszy Polak walczący w UFC

Recenzje (3)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  książka jest bardzo ciekawa, czyta się ją bardzo szybko bo rozdziały są krótkie. Każdy rozdział zaczyna się ,,Złotą Myślą''. Każda taka złota myśl poparta jest historią z życia Rondy, która ją czegoś nauczyła. Historia zaczyna się praktycznie od pierwszych momentów życia, które Rousey pamięta. Masa tekstu jest poświęcona jej Mamie, tak naprawdę aż do ostatnich stron. Książka przedstawia ile Rodna musiała poświeci, początki byłą bardzo ciężkie, sypiała w aucie, mieszkała bez ogrzewania, Opowiada o swoich miłościach, śmierci Ojca, ile kosztowała ją każda porażka. To wszystko, plus ciężka praca i kolejne niepowodzenia, które do dziś zbudowały „Rowdy” na osobę, która nigdy nie zamieniłaby dotychczasowych porażek na nic innego. Tylko dzięki temu potrafiła wspiąć się na wyżyny miana jednej z „najniebezpieczniejszych kobiet świata w sporcie” i tych najlepiej opłacanych.Książka Daje MEGA MOTYWACJĘ do działania, skłania do wielu przemyśleń, pomaga odnaleźć wiarę w siebie i siłę do przezwyciężania przeszkód. Nie tylko w sporcie, ale na wszystkich płaszczyznach życia. Polecam wszystkim tą Książkę Marzycielka :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja również na: [Adres usunięty]

  "Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba stanąć do walki wcześniej, niż się zakładało."

  Ronda Rousey, to kobieta, na którą uwagę warto zwrócić. Jest odważna, silna, zdeterminowana. Kiedy stawia sobie jakiś cel, zawsze go osiąga. Jeśli mówi A, to pojawia się także B, a niezbitym dowodem na to wszystko są jej słowa, które wypowiedziała do Dana White "Pewnego dnia będę dla ciebie pracować i zostanę twoim następnym mistrzem świata." No i cóż, jak powiedziała, tak zrobiła i tak oto, jako pierwsza kobieta, została zawodniczką UFC (Ultimate Fighting Championship). Mistrzyni MMA, która została wzorem innych kobiet i je napędzała. To ona zrobiła wielki przełom w sporcie i zadbała o to, aby kobiety również mogły walczyć. Bo jeśli ktoś robi to dobrze, to dlaczego ma nie wykorzystywać swojego talentu?

  Kiedy zbliża się jej walka, nie rozmawia z nikim, nie lubi, gdy ktoś bez sensu wtedy gada, nie ma zabawy i śmiania się. Zabawa jest wtedy, gdy ona zwycięża.

  Na każdą walkę się nakręca. Gdy wychodzi, tłum szaleje na jej widok, nie brakuje głośnych okrzyków, a to daje jej jeszcze większą siłę. To jej uzależnienie.

  I gdy wskakuje do klatki, od razu czuje się gotowa do walki. Daje z siebie zawsze 100%.

  Nie zawsze wygrywała, pojawiały się porażki, ale to dzięki nim stawała się coraz silniejsza. Nie poddawała się, walczyła o swoje, stawiała sobie wyższe cele, dzięki którym osiągnęła sukces, została gwiazdą.

  Ronda nie jest tylko walczącą kobietą. Mogłoby się wydać, że jeśli ktoś walczy, to nie ma uczuć.  Brak uczuć osiąga tylko podczas walki, gdzie jest bezwzględna. Jednak w codziennym życiu jest niesamowicie wrażliwą osobą, która płacze słysząc smutne piosenki i ma wielkie serce, które oddała swojej pasji.

  Jej pierwsza walka rozpoczęła się w momencie narodzin. Urodziła się sina, martwa, pępowina owinęła się wokół jej szyi, ale ona zawalczyła o życie i chociaż dostała w sakli Apgar, przeżyła i stała się silną kobietą.

  Imię dostała po swoim tacie Ronie, który tak naprawdę pomylił zapis i dlatego też dostała coś wyjątkowego już w trakcie narodzin.

  W zasadzie ta kobieta jest wyjątkowa od urodzenia i pokazuje to w każdym momencie swojego życia.

  Walki Rondy nie są zwyczajne. Walczy dla swojego taty, który przegrał walkę i zmarł oraz mamy, która nauczyła ją zwyciężać i chce, aby była ona z niej dumna.

  "Zostałam wychowana w taki sposób, aby być gotowa do walki w każdej chwili."

  Książka dzieli się na dwie części:

  - Życie nastolatki, która trenuje Judo i przygotowuje się do Olimpiady, na której była najmłodszą reprezentantką USA.

  I tutaj pojawił się jej pierwszy sukces, bo gdy pojechała na nią, wygrała.

  Ale w tej części możemy zobaczyć również siłę, jaką Rousey miała już będą nastolatką. Najmłodsza zawodniczka USA, która jedzie na Olimpiadę w tak młodym wieku, coś niesamowitego!

  Jednak w tamtym okresie nie było jej łatwo. Musiała ciężko trenować, poświęcała się, nie miała czasu na zabawę. Miała inne problemy, niż inne nastolatki. Dla niej liczyło się osiągnięcie sukcesu.

  - Kariera Rondy w MMA, jej ciężka droga do osiągnięcia zamierzonego celu i walka o swoje. Od porażek, po mistrzostwo.

  Pojawiły się problemy finansowe, bycie w związku z uzależnionym facetem. W tym czasie mieszkała nawet w aucie. A co by nie było jej mało problemów, trener miał ją "w nosie" i nie pomagał w treningach.

  Ale Rousey się nie poddawała. Zaczęła pracować na trzy etaty, wzięła sprawy w swoje ręce i wyszła z tego bagna.

  Jej życie nie było łatwe, zrobienie wymarzonej kariery przyniosło ze sobą mnóstwo problemów, jednak  ona wiedziała, czego chce i nie ugięła się od nadmiaru kłopotów.

  Autobiografia Rondy Rousey jest pierwszą w moim życiu i zdecydowanie nie żałuję, że się za nią zabrałam. Gdy ją zobaczyłam, stwierdziłam, że w sumie może to być bardzo ciekawa książka, bo jest o walce, a takie tematy lubię. Pomyślałam, że warto sięgnąć w końcu po coś innego, co nie jest fantastyką, czy też romansem. Rondy nie znałam wcześniej i nawet nie wiedziałam, kim ona jest i cieszę się, że miałam okazję poznać ją podczas czytania.

  Cała historia jest niesamowita, pokazuje, że warto walczyć o swoje, stawiać sobie cele i je osiągać, nie poddawać się. Ronda w tej książce pokazała swoją historię oraz siłę, jaką posiada. Dla wielu z nas może być wzorem do naśladowania, bo osiągnęła naprawdę wiele i zdecydowanie będzie tego jeszcze więcej.

  Po przeczytaniu postanowiłam obejrzeć parę walk i filmów z udziałem Rondy oraz poczytać kilka wywiadów. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że książka została napisana w prawdziwy sposób i zawodniczka pokazuje prawdziwą siebie. Jest zabawna i w taki też sposób napisała swoją książkę.

  Całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Rozdziały są krótkie i każdy poprzedzony jest złotą myślą. Styl autorki jest naprawdę dobry, a sposób w jaki pisze niezwykle przyjemny.

  Ronda jest również aktorką, która wystąpiła w takich filmach jak: "Szybcy i wściekli 7", "Niezniszczalni 3", "Ekipa".

  Z niecierpliwością będę czekać na kolejne książki autorki, bo wiem, że osiągnie ona jeszcze wiele i będzie miała o czym pisać, a was zachęcam do jej przeczytania, bo naprawdę warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ronda Rousey” to autobiograficzna książka, w której autorka mówi o sobie, że jest wojowniczką.

  Aby być wojownikiem, trzeba mieć w sobie pasję. Ludzie postrzegają ją, jako zimną i nieczułą, ale tak naprawdę, ona wie, że aby walczyć trzeba mieć wielkie serce. Ronda mówi, że może walczyć z połamanymi palcami i szwami na stopach. Potrafi przyjąć cios bez mrugnięcia okiem, ale zalewa się łzami, gdy w radiu leci smutna piosenka.

  Ronda urodziła się 1 lutego 1987 roku, owinięta pępowiną wokół szyi, przez co nie mogła oddychać i jej serce przestało bić. W dziesięciostopniowej skali Apgar, Ronda uzyskała zero. Wszyscy lekarze byli przekonani, że dziecko nie żyje.

  Rodzice dali jej na imię Ronda po jej tacie Ronie, który był dla dziewczyny wzorem i bardzo go kochała lecz zmarł, gdy Ronda miała 8 lat.

  Gdy miała 3 lata nie potrafiła ani jednego słowa wypowiedzieć dokładnie, co mogło wynikać z odcięcia tlenu podczas narodzin.

  Ronda walczy dla swojego taty, który przegrał bitwę i dla mamy, bo nauczyła ją wygrywać w każdej sekundzie życia.

  Walczy, aby ludzie którzy ją kochają byli z niej dumni, a ci którzy ją nienawidzą, wrzeli z wściekłości. Walczy dla tych wszystkich, którzy czują się zagubieni i opuszczeni.

  Ronda dochodziła do swojej wielkości bardzo wyboistą drogą, była to wojna, którą toczyła każdego dnia, aby osiągnąć sukces.

  Ona wie najlepiej i rozumie, że życie to bitwa trwająca od pierwszego wdechu do ostatniego wydechu.

  Ronda nauczyła się jak walczyć i wygrywać, niezależnie od tego na jakie przeszkody natrafi i kto będzie próbował jej przeszkodzić w rej drodze do zwycięstwa. I o tym właśnie jest ta książka.

  Piękna, poruszająca, momentami dowcipna, o pięknej dziewczynie i pierwszej kobiecie - legendzie w MMA.

  Bardzo zachęcam do lektury.

  Moja ocena: 9/10

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Ronda Rousey. Moja walka / Twoja walka mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ronda Rousey. Moja walka / Twoja walka mobi epub

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość. Rondzie Rousey nikt nigdy niczego nie podarował. Olimpijska medalistka w judo, mistrzyni UFC i gwiazda Hollywood do wszystkiego doszła ciężką pracą. Urodziła się gotowa do walki. Na dziesięciostopniowej skali Apgar wykorzystywanej do oceny...
eBook Ronda Rousey. Moja walka/Twoja walka mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,02 zł 29,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ronda Rousey. Moja walka/Twoja walka mobi epub

Surowa siła. Instynkt przetrwania. Kobieca wrażliwość. Rondzie Rousey nikt nigdy niczego nie podarował. Olimpijska medalistka w judo, mistrzyni UFC i gwiazda Hollywood do wszystkiego doszła ciężką pracą. Urodziła się gotowa do walki. Na dziesięciostopniowej skali Apgar wykorzystywanej do oceny...
Sekrety La Roja 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety La Roja

Uaktualnione wydanie specjalnie dla polskich czytelników! Mistrzowie Świata i Europy w zupełnie nowej, nieznanej odsłonie!  Po 44 latach dali Hiszpanii największą piłkarską radość, a teraz odważyli się wyjawić tajemnice swego sukcesu. La Roja pokazuje w tej książce swoją osobistą i nieznaną twarz....
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na Ziemię. Wydanie II 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na Ziemię. Wydanie II

ZiggyStardust, Changes, Under Pressure, Let’s Dance, Fame, Heroes i oczywiście Starman to sztandarowe utwory Davida Bowiego, artysty, którego sposób bycia zadomowił się w naszej świadomości na dobre, równolegle z jego muzyką. Pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi ? od Iggy’ego Popa, przez...
Queen. Królewska historia (wydanie II) 0/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Queen. Królewska historia (wydanie II)

Biblia fanów Queen, manifest pokolenia, portret fenomenu! Niepublikowane wcześniej wspomnienia, zaskakujące anegdoty, intrygujące fakty. Zagrożone losy zespołu, kiedy muzycy Genesis próbowali pozyskać do swojego składu Rogera Taylora. Śmierć Mercury’ego niedaleko miejsca, gdzie 21 lat wcześniej...
Petarda. Historie z młotem w tle 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Petarda. Historie z młotem w tle

Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale ON jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę.   Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na...
Christo Stoiczkow. Autobiografia 0/5 Nasza cena:
37,34 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Christo Stoiczkow. Autobiografia

Niektóre historie są zbyt prawdziwe, aby o nich opowiadać. O pewnych sprawach wspominam tu po raz pierwszy i prawdopodobnie ostatni. Wierzę, że to docenicie. Nie przemilczałem i nie ukryłem niczego. Txiki Beguiristáin powiedział kiedyś coś w rodzaju: „Christo jest takim przyjacielem, który da ci...
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności 0/5 Nasza cena:
37,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Roman Kostrzewski. Głos z ciemności

Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta? Głos z ciemności to nie tylko dzieje zespołu Kat i jego charyzmatycznego wokalisty, ale przede wszystkim historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał się mierzyć z konsekwencjami przeszłości rodzinnej.
Leo Messi. Autoryzowana biografia. 0/5 Nasza cena:
24,74 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Leo Messi. Autoryzowana biografia.

Ostatni raz odczuwałem presję, gdy grałem w Newell’s. Miałem wtedy osiem lat. Od tamtej pory gram dla przyjemności... 1 maja 2005 roku 17-letni Lionel Messi strzelił swojego pierwszego gola dla FC Barcelony, stając się najmłodszym piłkarzem, który tego dokonał. Od tamtego momentu jego kariera to...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula