Rodzina jest najważniejsza

Autor:

Dawn Barker

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
456
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł Taniej o: 28%

Wciągająca opowieść, która zaskakuje na każdym kroku. Od tej lektury trudno się oderwać.

Jak poradzi sobie kochająca się rodzina, przed którą życie stawia kolejne przeszkody?

“Rodzina jest najważniejsza” to wzruszająca opowieść o miłości i problemach. Emily i Paul wiodą wspólne życie w Australii. Zamożne małżeństwo z dwójką dzieci opuściło Szkocję wraz z podpisaniem przez Paula lukratywnego kontraktu z miejscową drużyną piłkarską. Mogłoby się wydawać, że szczęście im dopisuje. Jednak czy na pewno? W rzeczywistości w myślach Paula i Emily od jakiegoś czasu gości smutek. Nastoletni syn pary ma kłopoty ze zdrowiem. Chłopak cierpi z powodu napadów wściekłości, natręctw i trudności w funkcjonowaniu społecznym, co staje się przyczyną ciągłych trosk ze strony jego rodziny. Lekarze nie wystawili jednak jeszcze diagnozy.

Na domiar złego Paul uzależnia się od hazardu. Nagły koniec jego kariery zawodowej staje się kolejnym problemem. Borykający się z kłopotami mężczyzna doprowadza swoją rodzinę do bankructwa. Z pomocą nadchodzi nowy pracodawca Paula, który oferuje byłemu sportowcowi opłacenie pobytu w niekonwencjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. Kiedy męża nie ma w domu, Emily staje przed trudnymi wyborami dotyczącymi zdrowia nastoletniego syna. Podjętą przez siebie decyzję postanawia jednak ukryć przed mężem. Wie, że nie zostałaby ona przez niego zaakceptowana. W wyniku tragicznego wypadku prawda jednak wychodzi na jaw. Paul zabiera syna i wyjeżdża z nim, pozostawiając żonę i córkę, która również ma problemy, jednak ukrywa je przed rodziną. Czy życie Emily, Paula i ich dzieci ma jeszcze szansę na nowo się poukładać?


Opinie o książce

Wspaniała powieść, momentami wręcz zapiera dech w piersiach wartką akcją. Nie mogłam się oderwać z ciekawości, co będzie dalej, czy ta sympatyczna, kochająca się rodzina pokona swoje problemy i zostanie razem.

Blogerka Jennie Zelos

Historia opowiedziana z dużym wyczuciem i wrażliwością, porusza problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Opisuje, jak są postrzegane i rozwiązywane.

Jane Hunt, Writer Blog


O autorze

Dawn Barker to psychiatra dziecięcy. Autorka książki “Rodzina jest najważniejsza” wychowywała się w Szkocji. Ukończyła studia z medycyny na Uniwersytecie w Aberdeen. W roku 2001 wyjechała do Australii, gdzie zrobiła specjalizację z psychiatrii, a następnie rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem. Barker napisała wiele artykułów dotyczących zdrowia psychicznego i rodzicielstwa. To również autorka powieści “Pozwól jej odejść” i “Pęknięte oblicze”.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Emily ma wszystko. Mieszka w Australii, gdzie przeprowadziła się ze Szkocji za mężem, który gra zawodowo w piłkę nożną. Zajmuje się dziećmi – Cameronem i Tilly. Starsze dziecko sprawia kłopoty – podejrzewają u niego ADHD albo inną chorobę, gdyż jest nadpobudliwe, szybko się denerwuje i szybko się zniechęca ale Emily myśli że z wiekiem wszystko się unormuje. Niestety po pewnym czasie wszystko się sypie jak domek z kart, tak szybko że zostają same gruzy. Mąż Emily traci pracę. Po pewnym czasie ma już nową ale popada w pewien bardzo ryzykowny nałóg. Cameron zamiast wyrosnąć z dziecięcych problemów coraz bardziej staje się agresywny i krnąbrny. A Tilly… To co dzieje się z Tilly przechodzi Emily przerażeniem i troską. Wydaje się że ta rodzina skazana jest na zagładę, że nie da się nic ani nikogo uratować. Że już nie ma rodziny. Emily robi wszystko aby temu zapobiec. Czy jej się to uda? Czy ona i jej mąż dojdą do porozumienia? Czy uda im się na nowo stworzyć to, co zgubili? Polecam „Rodzina jest najważniejsza” Dawn Barker.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy życie wystawia więzi rodzinne na ciężką próbę.

  Kiedy w naszym życiu pojawi się ktoś, z kim zdecydujemy się założyć rodzinę, doskonale zdajemy sobie sprawę, że zaczyna się dla nas zupełnie nowy okres w życiu. Każdy z nas żyje w przekonaniu, że razem z naszą drugą połówką będzie nam łatwiej przejść przez życie, no bo przecież będziemy dla siebie wsparciem i pocieszeniem. Zawsze będziemy mogli na siebie liczyć. Wszystko to brzmi naprawdę pięknie, ale prawdziwe życie ma to do siebie, że potrafi bardzo mocno i najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie wszystkie te wyobrażenia boleśnie zweryfikować. Przekonali się o tym Emily i Paul, bohaterowie powieści Dawn Barker „Rodzina jest najważniejsza”.

  Początkowo, kiedy poznajemy ich życie, nic nie wskazuje na to, aby w ich rodzinie mogło zadziać się coś złego. Wręcz przeciwnie, wielu z nas mogłoby pozazdrościć im życia, które wiodą. Oboje tworzą szczęśliwe małżeństwo wychowujące dwójkę dzieci. Małżonkowie przeprowadzili się ze Szkocji do Australii, po to, by Paul mógł rozwijać swoją karierę piłkarską. Praca mężczyzny, która jest jednocześnie jego miłością i pasją, pozwala wieść rodzinie dostatnie życie na wysokim poziomie. Chciałoby się rzec bajka. Jednak już za chwilę, kiedy wchodzimy głębiej w tę idyllę, widzimy, że niestety jest coś, co kładzie się cieniem na ten wspaniały rodzinny obraz. Smutek i niepokój głównie Emily budzi do dziś niezdiagnozowana choroba jej nastoletniego syna Camerona. Chłopiec miewa napady agresji, ma problemy z nawiązywaniem relacji społecznych oraz liczne natręctwa.

  Zachowania chłopca przysparzają rodzicom trosk i powodów do niepokoju, jednak Paul tłumaczy, je tym, że chłopiec jest jeszcze dzieckiem i z czasem wszystko się ułoży.

  Już wkrótce jednak okazuje się, że rodzina będzie musiała poradzić sobie z jeszcze jednym problemem, bowiem, nagle okazuje się, że Paul jest zmuszony zakończyć karierę sportową. Załamany mężczyzna popada w uzależnienie od hazardu, które w konsekwencji prowadzi jego rodzinę do ruiny finansowej. W tym momencie wszystko, w czym dotychczas pokładała ufność i nadzieje Emily legnie w gruzach. Wsparcie i przeświadczenie, że razem z Paulem wszystko przetrwają, nie jest już takie pewne, jak myślała. Bo oto mąż z godziny na godzinę zostawia ją samą ze wszystkimi zmartwieniami i praktycznie bez wyjaśnień udaje się do mocno niekonwencjonalnego ośrodka leczenia uzależnień.

  A w domu nie dzieje się dobrze. Choroba syna nasila się i to właśnie jego matka nie mogąc czekać na powrót ojca, musi podjąć decyzję dotyczące jego dalszego leczenia. Jednak postanawia ukryć przed mężem, to o czym zdecydowała podczas jego nieobecności.

  Jak się domyślacie, tajemnica oczywiście wychodzi na jaw, a jakie będą tego konsekwencje, musicie już przekonać się sami.

  Podstawowe pytanie brzmi, czy jeden rodzic ma prawo podejmować tak ważne decyzje, jak te dotyczące zdrowia dziecka bez wiedzy drugiego rodzica? Co więcej, w obawie przed reakcją współmałżonka z premedytacją ukrywać przed nim prawdę? Przecież przysięgamy sobie przed ołtarzem uczciwość małżeńską, więc jak należy się do niej odnieść w kontekście takiej sytuacji?

  Jak widzicie, autorka podjęła się poruszenia w swojej książce trudnej, ale niestety bardzo życiowej tematyki. Nie są to jedyne problemy, o których przeczytamy w książce, a z którymi być może, czego nikomu z nas nie życzę, będziemy musieli się zmierzyć. Książka ta porusza również jakże aktualny niestety problem izolacji społecznej spowodowanej internetem i mediami społecznościowymi, problemy zaburzeń odżywiania, uzależnienia od używek.

  Bardzo istotny jest również wątek gonienia za marzeniami i to, do czego taka droga może prowadzić. Im więcej masz, tym więcej chcesz i nagle orientujesz się, że już nie potrafisz powiedzieć sobie stop, a w konsekwencji tracisz, to co w Twoim życiu najważniejsze.

  Zachęcam Was, abyście sięgnęli po książkę i przekonali się, czy naszym bohaterom uda się na nowo odnaleźć drogę ku sobie i ocalić swoją rodzinę, czy też rodzina ta stanie się już tylko wspomnieniem.

  To, co bez wątpienia należy podkreślić to fakt, iż zarówno kreacje bohaterów, jak i ich codzienne zmagania, lęki, obawy, problemy i kryzysy, którym muszą stawiać czoła, to po prostu sto procent życia, które z pewnością nie tylko nas poruszy, ale również skłoni do refleksji i przemyśleń. Z pewnością także pozwoli nam zrozumieć, że nie warto biec za sukcesem, karierą, pieniędzmi, czy pozycja społeczną, ponieważ ten wyścig może doprowadzić do utraty kontaktu i zaburzenia relacji między najbliższymi, a w najgorszym wypadku zrujnowania fundamentu, na którym powinno się budować rodzinę.

  Nie bez znaczenia pozostaje również, to, że autorka, będąca z zawodu psychiatrą dziecięcym z ogromną dbałością o szczegóły oraz z daleko idącym taktem i wyczuciem przedstawiła nam czytelnikom, nie tylko problemy, z którymi zmaga się syn bohaterki, ale również to, jak bardzo bezsilność rodziców chorego dziecka, a przede wszystkim brak jedności względem metod leczenia dziecka może doprowadzić do tego, iż zamiast działać jak zgodny time, stają po dwóch przeciwnych stronach barykady, co dodatkowo niszczy rodzinę. A przecież to właśnie rodzina jest najważniejsza.

  Gorąco polecam Wam ten tytuł moi kochani. Książka wciąga od pierwszej strony i tak zostaje już do końca. Autentyczność podjętej tematyki oraz swobodny styl pisania, którym posługuje się Dawn Barkers, sprawi, że przeczytacie ją w mgnieniu oka, przez cały czas, trzymając kciuki za to, aby rodzina Emily i Paula dostała jeszcze jedną szansę. Czy tak się stanie? Odpowiedz na to pytanie, poznacie oczywiście po lekturze niniejszego tytułu.

  Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka, za co bardzo dziękuję.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Saga rodziny Neshov T.4 Zawsze jest... 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Saga rodziny Neshov T.4 Zawsze jest...

Powrót po latach, czwarty tom sagi o rodzinie Neshov Zawsze jest przebaczenie w zaskakujący sposób zaprasza nas do śledzenia losów bohaterów poprzednich tomów: Ziemi kłamstw, Raków pustelników i Na pastwiska zielone.  Minęły trzy lata od kiedy Torunn opuściła Neshov, by szukać schronienia u...
Im szybciej idę, tym jestem mniejsza 0/5 Nasza cena:
18,75 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Im szybciej idę, tym jestem mniejsza

Mathea Martinsen nie ma zbyt wiele do czynienia z innymi ludźmi. Ale wie, że bardzo się od nich różni. Teraz w starczym wieku doznaje wielkiego zmartwienia: boi się, że umrze a nikt tego nie zauważy. Boleśnie odczuwa to, co jest udziałem każdego starego człowieka: że dla świata jest niewidzialna....
Kiedy księżyc jest nisko 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy księżyc jest nisko

Mahmud kocha swoją żonę Feribę ponad życie. Są razem szczęśliwi i dobrze im się wiedzie. Wszystko jednak się zmienia, gdy w ich kraju wybucha wojna, a do władzy dochodzą talibowie. Mahmud, z zawodu inżynier, staje się celem nowego reżimu fundamentalistów i zostaje zamordowany. Feriba, zmuszona do...
Idealna rodzina 4/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna rodzina

Anna Sobańska jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką,...
Wszystko jest możliwe 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko jest możliwe

Zawsze jest czas, by rozpocząć nowe życie. Nawet jeśli czasem tego nie chcemy, warto zaryzykować. Bo szczęście i miłość mogą czekać tuż za rogiem. W wyniku perfidnej intrygi kolegi z pracy, Alicja zostaje pozbawiona prawa wykonywania zawodu. Jako lekarka nie może się z tym pogodzić. Jednak nie...
Rodzina. Fallen Crest. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina. Fallen Crest. Tom 2

Druga część jednej z najpopularniejszych serii New Adult na świecie Samantha i Mason są w sobie szaleńczo zakochani. Wydaje się, że nic nie stanie na drodze ich miłości, jednak pojawia się problem, bo nie wszyscy akceptują ten związek. Matka Samanthy to typ kobiety, która nie powstrzyma się przed...
Wierność jest trudna pocket 0/5 Nasza cena:
11,32 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wierność jest trudna pocket

Zwariowana komedia rodzinnych nieporozumień pióra bestsellerowej autorki.Agata Przybyłek lekko i z humorem opowie Wam o tym, że wierność nie zawsze jest łatwaEliza przygotowuje się do ślubu, a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się...
(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda? 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda?

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości. Czterdziestopięcioletnia...
Noah jest bardziej 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noah jest bardziej

Noah i Harry zostali parą. Ale czy Noah naprawdę jest na to gotowy? Dużo zamieszania wprowadza obecność francuskich uczniów z wymiany - włączając w to seksownego Pierre`a, któremu Harry wpadł w oko. Na dodatek przydzielona Noahowi dziewczyna wcale nie jest Francuzką! Ale to nie wszystko. Noaha...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula