Reset

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
560
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 21,99 zł
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Audiobooki mp3
za 29,74 zł
Nasza cena: 31,59 zł 39,99 zł Taniej o: 21%

Zaskakujący finał mrocznej łódzkiej trylogii

Zabójca studentki Martyny Bułeckiej, policjantki Magdy Giętkiej i prawdopodobnie wielu innych kobiet zniknął. Zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co się z nim stało. Ani próbująca go wytropić policja, ani Tomek Kawęcki, który wprawdzie odszedł ze służby, ale nie porzucił poszukiwań sprawcy. Były śledczy, jak zwykle balansując na granicy prawa, próbuje się dowiedzieć, kim naprawdę jest morderca, co go ukształtowało i gdzie się ukrywa. Po drodze stara się rozwiązać swoje problemy z gangsterami, a także odkrywa sekrety prokuratora Wargi, komendanta Dębca oraz biznesmena Halberta. Tymczasem zabójca, schowany w bezpiecznym miejscu, planuje kolejną zbrodnię. Już ostatnią. Najbardziej spektakularną ze wszystkich.

Reset to ostatnia część łódzkiej trylogii kryminalnej. Cześć pierwsza ? Detoks ? ukazała się w kwietniu 2018. Część druga ? Trans ? w lutym 2019.

Krzysztof Domaradzki (ur. 1989) to łodzianin mieszkający w Warszawie. Jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie pracuje w magazynie „Forbes”, w którym przedstawia historie czołowych polskich przedsiębiorców oraz opisuje trudne związki sportu i biznesu. Współpracował również z „Newsweekiem”, „Przeglądem Sportowym” oraz portalami Onet i Weszło. Uwielbia uprawiać´ sport, czytać kryminały i analizować najbardziej pokręcone umysły.

Recenzje (7)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Reset” to ostatnia część łódzkiej trylogii kryminalnej. I z wszystkich części, ta podobała mi się najbardziej. Od razu dodam, że nie da się czytać tej książki bez znajomości książek „Detoks” i „Trans”. Jest to ścisła kontynuacja.

  A co na nas czeka w tej części? Tomek Kawęcki nadal ściga seryjnego mordercę, z tym, że już nie jako policjant, a cywil. Sprawca okrutnych zbrodni nadal jest nieuchwytny, a łódzkiej policji zaczyna brakować pomysłów i sił na rozwiązanie śledztwa. Tymczasem morderca szykuje się do ostatniej i najokrutniejszej zbrodni. Czy śledczym uda się go powstrzymać? Czy zdążą na czas? Wszystkiego dowiecie się oczywiście z lektury.

  W moim odczuciu „Reset” to najlepsza część z całej trylogii. Tu, w końcu coś się dzieje, akcja trzyma w napięciu a końcówka zaskakuje. Ciekawym zabiegiem było wprowadzenie narracji z pozycji mordercy, co dodatkowo spotęgowało napięcie. Jednak tak, jak i w poprzednich częściach, uważam, że było za dużo postaci i wątków, których być nie musiało. Z jednej strony mamy wciągający motyw seryjnego mordercy, który jednak co chwilę przerywany jest treściami pobocznymi, które wybijają z rytmu i zwalniają tempo. Szkoda też, że tak dużo poruszonych tematów nie zostało wyjaśnionych. Nie zrażam się jednak i na pewno sięgnę po inne tytuły tego autora.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiele jest, nawet w skali naszego kraju nierozwiązanych spraw, kradzieży, gwałtów czy morderstw, które nie zostały zamknięte, a sprawca nigdy nie został schwytany. Takie osoby do dziś chodzą bezkarne, żyją w społeczeństwie, asymilują się z nim, niekiedy w ten sposób szukając kolejnej ofiary. Niekiedy co prawda w szeregach policji istnieją specjalne wydziały, które takimi nierozwiązanymi sprawami się zajmują i czasami udaje się nawet – dzięki nowym technikom śledczym – trafić na ślad prawdziwego mordercy. Są to jednak sporadyczne przypadki, bowiem na powodzenie śledztwa wpływa wiele czynników, a w śród nich – czynnik ludzki. W nim na pierwszy plan wysuwa się podejście śledczych do sprawy. Niestety, zaangażowanie, a dokładnie nadmierne zaangażowanie w sprawę, wymaga pełnego poświęcenia, dlatego też wśród policjantów wiele jest samotnych osób, bowiem ta praca nie sprzyja życiu rodzinnemu. Wielu jest również takich, którzy obserwując całe zło tego świata poddają w wątpliwość człowieczeństwo, którzy topią ból istnienia w alkoholu.

  Po równi pochyłej, ku upadkowi, zmierza Tomek Kawęcki. Co prawda w czasach pracy w policji odznaczał się ON niezwykłą wydajnością i skutecznością, ale aspołecznego, ordynarnego mężczyzny, wciąż pijanego, nikt nie mógł już tolerować. Od chwili, kiedy rozpadło się jego życie osobiste, kawęcki nie zważa już na nic, ani nie przestrzega żadnych norm, prowadząc destrukcyjne życie. Teraz, kiedy odszedł z szeregów policji, jest jeszcze gorzej, nie ma już bowiem nic do stracenia szczególnie, że toczy się przeciwko niemu jeszcze wewnętrzne śledztwo, a nagłe odejście ze służby, jeszcze podsyca podejrzenia.

  Niestety nie udało się schwytać podejrzanego o dokonanie trzech morderstw Seweryna Kostki. Tymczasem minęły już dwa tygodnie, od kiedy policjanci z Wydziału

  Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zrobili nalot na mieszkanie podejrzanego. Wciąż nie ma żadnego śladu, choć prowadzone są szeroko zakrojone poszukiwania. Tym samym ofiary: poćwiartowana i zgwałcona młoda studentka, policjantka Magdalena Giętka i emerytka, która przez pewien czas pomagała Kostce, Henryka Świst, wciąż niemo domagają się sprawiedliwości. Prowadzone w sprawie tych morderstw śledztwo pogrążyło nie tylko kawęckiego, ale i Witolda Ptaka, ucierpieli na nim też cywile, których Kawęcki wciągnął w wir poszukiwań: pisarz Jakub Możejko oraz dziennikarka, Alicja Mioduszewska, która właśnie dochodzi do siebie w szpitalu po tragicznych wydarzeniach.

  Czy w tej sytuacji jest jeszcze miejsce na sprawiedliwość? Czy uda się schwytać mordercę kobiet, a także obnażyć zgniliznę, która dotknęła wielu miejscowych prominentów? Przekonamy się o tym dzięki lekturze trzeciego, ostatniego już tomu znakomitej serii z Tomaszem Kawęckim w rolach głównych. Kryminał „Reset”, autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego, to trzecia część łódzkiej trylogii, która przesuwa granice człowieczeństwa, która daje nam wgląd w to, jak kruchy jest człowiek i jak szybko można go zniszczyć. Również niezłomność ma swoją cenę, płaci ją zarówno Kawęcki, jak i Mioduszewska, a opublikowana nakładem Wydawnictwa Czarna Owca pozycja stanowi doskonały obraz współczesnego społeczeństwa, powiązań pomiędzy światem szemranych interesów, a wysokimi stanowiskami, a także odsłania przed nami skrzywione psychiki bohaterów, z których każdy niesie swój krzyż.

  Frapująca fabuła i wartka akcja przyciągnąć mogą do lektury wielbicieli kryminalnych opowieści i adrenaliny krążącej w żyłach. Jednak prawdziwą wartością książki nie są gwałtowne zwroty wydarzeń, trzymające nas w nieustannym napięciu, czy nawet mocne zakończenie. Autor mistrzowsko wykreował uczestników opowieści, z Kawęckim na czele, obdarzając ich wieloma cechami, zarówno dobrymi, jak i złymi, przez co stali się ułomni, podobnie jak każdy z nas. Może dlatego odczuwamy niezwykły realizm powieści, niezwykły, nieco mroczny jej klimat. Po zakończeniu lektury zaś wypatrujemy kolejnej powieści autora…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Reset" to trzecia i niestety ostatnia część trylogii z komisarzem Kawęckim. Dla mnie była to rewelacyjna przygoda, a książki Krzysztofa Domaradzkiego na pewno znajdą się na wysokiej pozycji w moim czytelniczym podsumowaniu tego roku.

  Trwają poszukiwania seryjnego mordercy, odpowiedzialnego za śmierć między innymi policjantki Magdy Giętkiej. Kawęcki odszedł ze służby, a śledztwo prowadzi Witold Ptak. Niestety, mimo że policji znana jest tożsamość sprawcy, ON sam pozostaje nieuchwytny. Komisarz postanawia prowadzić śledztwo na własną rękę i za wszelką cenę powstrzymać mordercę przed dokonaniem kolejnej zbrodni.

  Ogromnie żałuję, że "Reset" zakończył moją przygodę z komisarzem Kawęckim. Przyznaję, że jest to nietuzinkowy bohater, którego jak już wspomniałam w moich wcześniejszych opiniach, nie da się lubić. Mimo to nie sposób nie kibicować mu na każdym etapie prowadzonego śledztwa, a przynajmniej ja tak robiłam. Zresztą w książkach Krzysztofa Domaradzkiego to właśnie kreacja bohaterów zasługuje na uwagę. Każdy z nich potrafi wzbudzić w czytelniku cały wachlarz emocji. Nie ma tu papierowych i nijakich postaci, a ja to bardzo cenię! "Reset" trzyma poziom poprzednich tomów, a autor kolejny raz udowodnił w nim, że książka nie musi ociekać krwawymi opisami, żeby była mocna i wciągająca. W tej części skupiamy się bardziej na sprawcy, motywach jego działania i obserwujemy jak prowadzone przez policję śledztwo, zamienia się w niebezpieczną rozgrywkę między nim a Kawęckim. Przyznać muszę, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, a zakończenia nie byłabym w stanie w żaden sposób przewidzieć.

  "Reset", podobnie jak pozostałe części, to świetnie skonstruowany kryminał z misterną intrygą, która wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Czytajcie, bo warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Policjantom łódzkiego pionu kryminalnego udało się poznać tożsamość brutalnego seryjnego mordercy, jednak mimo to jest ON dla funkcjonariuszy nieuchwytny. Przez ponad 2 tygodnie śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów. Czy mordercę trzech kobiet spotka zasłużona kara?

  „Reset” to ostatnia część łódzkiej trylogii spod pióra Krzysztofa Domaradzkiego. Sądziłam, że po lekturze finałowej części serii z Kawęckim towarzyszyć mi będzie smutek, natomiast spotkałam się z poczuciem ulgi. Okazuje się, że niezwykle męczące jest ciągłe czytanie o tym, jak bardzo człowiek może się upodlić i jak wiele razy może sięgnąć dna, by w końcu całkowicie na nie opaść. Poniekąd czytanie o losach gorszych od naszych osobistych może stać się pewnego rodzaju pociechą. W wypadku Kawęckiego raczej nie ma to zastosowania. Podczas lektury każdej z 3 części można zauważyć wystąpienie pewnego rodzaju paradoksu, polegającego na tym, że choć Kawęcki jest do bólu nieprzyjemny i odpychający to odczuwa się wobec niego współczucie i zrozumienie. Uważam, że decyzja podjęta przez autora dotycząca zakończenia opisywania losów Tomasza i Witolda na zaledwie trzech książkach była jak najbardziej słuszna.

  „Reset” w niczym nie odstaje od poprzednich książek, autor trzyma poziom i po raz kolejny udowadnia, że nawet nieśpieszna, mozolna akcja może być ciekawa. Nie sposób opisać bohaterów i fabułę tej pozycji bez jakiegokolwiek spojleru i właśnie dlatego zmuszona jestem do bardzo ogólnikowego wyrażania się. Za nic w świecie nie chciałabym zabierać komukolwiek przyjemności z osobistego odkrywania tej historii.

  Uważam, że trylogia Krzysztofa Domaradzkiego jest jedną z lepszych polskich kryminalnych serii, a zarazem jedną z najmniej rozreklamowanych. „Detoks”, „Trans” i „Reset” zdecydowanie zasługują na to, by było o nich głośno. Dlatego tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności zapoznać się z wspomnianymi wyżej pozycjami – BARDZO zachęcam do nadrobienia zaległości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak wiecie, czytałam już poprzednie części i byłam zakochana w tych tomach. Najbardziej jednak podoba mi się fakt, iż jest to seria kryminalna, która rozgrywa się w Łodzi. Bałam się, że Reset będzie na trochę słabszym poziomie, że moje oczekiwania wobec tej lektury nie zostaną spełnione, a tu proszę! Autor nadal kontynuował historię z dobrą fabułą na poziomie, dodatkowo te dalsze wątki kryminalne i rozwiązanie tajemnicy, no coś niesamowitego. Głównego bohaterka, Kawęckiego bardzo polubiłam, choć nie będę ukrywać, że bardzo mnie ON irytował, miejscami miałam odłożyć książkę i przestać czytać, właśnie przez niego. Ale to dobre zjawisko, no nie? To znaczyło, że emocjonalnie odbudowałam tę książkę. I niestety, ale jest to ostatni, trzeci tom, będzie mi trochę szkoda tej historii, bo bardzo się z nią zżyłam. I trzeba przyznać, że to właśnie chyba Reset jest moim ulubionym tomem. Już od początku możemy zauważyć, że jego konstrukcja i budowa jest nieco inna od pozostałych dwóch części.

  Policjanci, wraz z Tomkiem Kawęckim szukają zabójcy kobiet. Można powiedzieć, że mają o przed nosem. Znają już przecież jego tożsamość, ale co z tego jak oprawca zniknął? Jak się okazuje, sprawca siedzi, ukryty w podziemiach i czeka na odpowiedni moment. Tym razem chce dokonać jednego z największych przestępstw i zabójstw. On czeka na moment zabójstwa, a policjanci przeczesują teren w najdrobniejszych detalach aby tylko go odnaleźć i uchronić przed kolejnym zabójstwem. Ogólnie, bardzo dobre zamknięcie serii, nie będę ukrywać miejscami troszkę się gubiłam, bo było sporo odwołań do poprzednich części, które czytałam ponad rok temu i po prostu nie kojarzyłam już wszystkiego. Najlepiej wszystkie trzy części czytać jedna po drugiej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Reset czyli weryfikacja spisku 5/5 Nasza cena:
29,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reset czyli weryfikacja spisku

Powieść zamykająca trylogię, na którą składają się: „Spisek założycielski” i „Weryfikacja”.Kolejna powieść z kluczem dotycząca kulisów działania służb specjalnych w Polsce autorstwa Piotra Wrońskiego, byłego oficera SB, UOP oraz Agencji Wywiadu.Jak komuniści zostawali kapitalistami?W jaki sposób...
Trans 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trans

W Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy, na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz...
Detoks 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Detoks

W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki Martyny Bułeckiej. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków. Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym...
Sprzedawca 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprzedawca

Prestiżowa praca, wystawne życie, przygodny seks, narkotyki, pieniądze, władza. To warszawska codzienność Kacpra Bergera – błyskotliwego i chorobliwie ambitnego młodego milionera, konsekwentnie wykuwającego swoją drogę w biznesie. Jednak Berger to nie tylko pędzący przez życie człowiek sukcesu. To...
Audiobook Sprzedawca mp3 0/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Sprzedawca mp3

Prestiżowa praca, wystawne życie, przygodny seks, narkotyki, pieniądze, władza. To warszawska codzienność Kacpra Bergera – błyskotliwego i chorobliwie ambitnego młodego milionera, konsekwentnie wykuwającego swoją drogę w biznesie. Jednak Berger to nie tylko pędzący przez życie człowiek sukcesu. To...
eBook Reset mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Reset mobi epub

„Ponure miasto i gliniarz-degenerat na tropie wyjątkowo okrutnej zbrodni. Nie sposób nie polubić tej opowieści” Piotr Bratkowski, „Newsweek” Seryjny morderca kobiet zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co się z nim stało – ani próbujący go wytropić policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy...
eBook Detoks mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Detoks mobi epub

W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki Martyny Bułeckiej. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków. Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym...
eBook Pakiet Łódzka Trylogia Kryminalna mobi epub 0/5 Nasza cena:
59,49 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pakiet Łódzka Trylogia Kryminalna mobi epub

DETOKS W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki Martyny Bułeckiej. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków. Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym...
Audiobook Detoks mp3 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Detoks mp3

W wynajętym mieszkaniu w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki studentki Martyny Bułeckiej. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków. Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym samotnym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula