Remedium T.0

Autor:

Suzanne Young

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,70 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

Niezwykła książka o niezwykłej bohaterce.


Quinlan McKee jest nastolatką, która posiada niecodzienny dar - ma możliwość wcielania się w nieżyjące osoby, przez co niesie pocieszenie w żałobie rodzinom, które kogoś utraciły. Co ważne, nie traci przy tym własnej tożsamości. Umiejętnie naśladuje zachowania zmarłych, nosi ich fryzury i ubrania przesycone zapachami.

Istnieje jeden warunek tych metamorfoz: nie może angażować się emocjonalnie w relacje, które się rodzą. Na swej drodze napotyka jednak pewnego chłopaka, który stracił dziewczynę. Powoli pojawia się między nimi uczucie, zakazane, a jednak bardzo prawdziwe. Trudności narastają, a gdy Quinlan poznaje prawdę o śmierci dziewczyny, sytuacja wymyka się spod kontroli.
 

Książka trzymająca w napięciu do ostatnich stron!

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Sylwia Ł. w dniu 2016-10-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Śmierć ukochanej osoby zawsze bardzo boli. Niekiedy nie potrafimy poradzić sobie nie tylko z brakiem bliskiego człowieka, ale także własnymi emocjami i uczuciami, jakie targają nami każdego dnia. Dodatkowym cierpieniem jest fakt, że nie zdążyliśmy pożegnać się ze zmarłym w odpowiedni sposób - być może rozstaliśmy się w gniewie, nie przekazaliśmy informacji o swoich uczuciach, oskarżamy siebie o śmierć ukochanej istoty. A jeśli można byłoby to wszystko naprawić i spotkać zmarłego? Może nieco inaczej wyglądającego, ale różniącego się jedynie w małych szczegółach; może lekko odstającego swoich zachowaniem, ale jednak niemal takiego samego... Czytelniku, jeżeli mógłbyś spotkać sobowtóra ukochanego zmarłego człowieka i miałbyś okazję powiedzieć mu wszystko to, czego nie zdążyłeś - zaryzykowałbyś?

  Po dwóch poprzednich tomach serii Program przyszedł czas na kolejny - tym razem pokazujący życie przed wybuchem epidemii samobójstw. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Quinlan McKee pracująca jako sobowtór, czyli osoba odgrywająca rolę kogoś zmarłego po to, aby dać szansę bliskim na pożegnanie się. Zadaniem takowej terapii jest nabycie umiejętności radzenia sobie z żałobą. Owa praca jest niezwykle obciążająca psychicznie, ponieważ po długim czasie wcielania się w różne role, wszystkie wspomnienia zaczynają zlewać się w jedno, przez co sobowtór może pogubić się w tym, które z nich pochodzą z jego przeszłości, a co jest jedynie wyobrażeniem.

  Tym razem główna bohaterka musi wcielić się w Catalinę Barnes, która okazuje się niezwykle wyjątkowym przypadkiem, nad jakim bardzo zależy wydziałowi żałoby. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność pracy nie tylko z rodzicami zmarłej, ale również przepracowanie żałoby jej chłopaka, który bardzo przeżywa utratę ukochanej. Rozmiar miłości Isaaca do Cataliny jest tak duży, iż zaczyna poważnie imponować Quinn. Dziewczyna zbyt mocno wczuwa się w rolę, nadużywając swoich uprawnień...

  "Remedium" to trzeci tom serii, jednak dotyczy wydarzeń dziejących się przed tymi mającymi miejsce w dwóch poprzednich. "Plaga samobójców" i "Kuracja samobójców" to historia poruszająca zdarzenia po epidemii samobójstw wśród młodych ludzi, a "Remedium" pokazuje, co działo się przedtem, sprawiając, że młodzież zaczęła odbierać sobie życie. Nigdy wcześniej nie czytałam książki poruszającej temat terapii poprzez odgrywanie roli zmarłego, dlatego chętnie zagłębiłam się w ten wątek. Bardzo spodobał mi się pomysł Suzanne Young, gdyż wniósł ON sporo świeżości do literatury.

  Niejednokrotnie współczułam Quinn - jej praca, której w zasadzie nie podjęła się z własnej nieprzymuszonej woli, sprawia, że ludzie nie darzą jej sympatią. Nienawidzą jej niemal wszyscy, a ona jak każdy człowiek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, czułości i miłości, której nigdy nie doznała od ojca. Dla niego, jako szefa wydziału żałoby, zależy jedynie na tym, aby córka pięła się po szczeblach kariery, będąc coraz lepszym sobowtórem, niezależnie od obciążeń psychicznych wynikających z takiego zajęcia. Przyjaciele Quinn uświadamiali jej, mniej lub bardziej obrazowo, że powinna w końcu skończyć z tym, co powoli zaczyna ją wykańczać, jednak ona nadal brnęła w pracę, wierząc w dobre intencje ojca.

  W książce zabrakło mi samej Quinlan - owszem, jest to główna bohaterka, której pełno na każdej stronie, jednak znacząca większość wydarzeń kręci się wokół życia Cataliny. Mam nadzieję, że w "Epidemii" autorka bliżej przyjrzy się Quinn, a nie rolom, jakie przyszło jej odgrywać.

  Ta lektura to swoista sinusoida. Początkowo poczułam niemały zachwyt, czując, że będzie to dotąd najlepsza część. Później emocje opadły i było tylko coraz nudniej - w zasadzie większość książki traktuje nieco o niczym. Wydarzenia wloką się niemiłosiernie, a akcja niemalże stoi w miejscu. Za to ostatnie rozdziały znowu podnoszą poziom, intrygując i trzymając w niepewności, przez co od razu chciałoby się sięgnąć po "Epidemię". Niemniej żałuję, że ta powieść jest tak nierówna, przez co nie potrafię jej jednoznacznie ocenić.

  Ta książka bardzo mocno uświadamia, że tak naprawdę nikomu nie możemy ufać w stu procentach. Nawet ci (a może szczególnie oni?), którzy powinni być dla nas oparciem w najtrudniejszych chwilach, potrafią układać nam życie poza naszymi plecami, nieraz dosłownie wbijając nóż w plecy. A jak wiadomo, ból zadany przez bliskich jest zdecydowanie bardziej bolesny niż od tych, których w zasadzie nie znamy.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Michał L. w dniu 2016-04-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  SPOSÓB NA ŚMIERĆ

  Dwutomową opowieścią o świecie, w którym w obliczu plagi samobójstw młodym ludziom odebrano możliwość decydowania o swoim życiu, autorka o polskich korzeniach zabrała czytelników do dystopijnego świata będącego niczym więcej, jak złotą klatką. A raczej pozłacaną. Teraz, kiedy cała historia dobiegła już końca, nadszedł czas, żeby opowiedzieć o wydarzeniach poprzedzających „Program”.

  Ich bohaterką jest siedemnastolatka, która znalazła dziwny sposób na życie i pomaganie obcym ludziom. Quinlan McKee nie jest bowiem, jak jej rówieśnicy – śmiało można ją nazwać empatką. Co to oznacza w praktyce? Kiedy jakiejś rodzinie umiera nastoletnia córka, Quinlan jest w stanie udawać ją przez pewien czas, przejmując styl bycia, ubiór i nawyki, aby pomóc krewnym przejść przez pierwsze dni żałoby i dać okazję na powiedzenie (i wysłuchanie słów), które inaczej nie miałby okazji paść nigdy w życiu. Jak długo można wytrzymać takie przybieranie życia innych ludzi bez konsekwencji dla własnej psychiki przyjdzie jej się wkrótce przekonać. Zdarzało jej się mylić własne wspomnienia z wyuczonymi, stara się więc nie angażować, jednak kolejne jej wcielenie przekracza tą ustaloną granicę, a ją i chłopaka zmarłej, którą udaje zaczyna łączyć uczucie. Pozostaje jeszcze jednak jedna kwestia – czy to, że jej obecny pierwowzór mógł umrzeć w wyniku epidemii samobójstw może mieć dla niej jakieś znaczenie, a co ważniejsze – konsekwencje?

  Nie będę tego ukrywał – ten tom jest słabszy od znakomitej części pierwszej i udanej dwójki, nie mniej nadal jest to naprawdę dobra książka. Jej największą siłą a zarazem problemem jest główny temat, który aż prosił się o satyryczne ujęcie, które przydałoby odpowiedniej mu odpowiedniej wagi. Autorka poszła w innym kierunku, w kierunku tego, co obserwowaliśmy w dotychczasowych tomach i nie jest to bynajmniej błąd – tego w końcu oczekiwali czytelnicy „Programu”. Wystarczy jednak przyzwyczaić się do wątku wiodącego i wraca wszystko to, na co się czekało. A więc dystopijna, depresyjna fabuła, która niesie nadzieję, ale także i w pewnym stopniu z nadziei odziera. Świat jest przemyślany, klimat malowany w szarych barwach należycie ciężki, a całość przyjemnie skomponowana z pozostałymi tomami serii.

  Co warto nadmienić, jak na cykl dla przedziału wiekowego young adult, trylogia „Program…” jest zaskakująco dojrzałą lekturą, a pomimo całej powagi – lekką w czytaniu. Ten zerowy tom natomiast dobrze nadaje się tak na uzupełnienie udanej historii, jak i także na rozpoczęcie swojej przygody z powieściami Suzanne Young.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Beata M. w dniu 2016-04-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Remedium" to intrygująca, dobrze przemyślana historia, od której czytelnik nie chce się oderwać. Przyznam - dla mnie to część znacznie lepsza od drugiego tomu historii. Bogata gama emocji trafia w sam środek zachwycających wydarzeń, które naprzemiennie przerażają swoją rzeczywistością i czarują potęgą determinacji w dążeniu bohaterów do własnego szczęścia, choćby na ułamek sekundy. To powieść warta uwagi - nie tylko na fanów serii. Jako odrębną historię i jako startowy tom wszystkich wydarzeń - naprawdę polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Ewelina B. w dniu 2016-04-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Perfekcyjne aktorstwo.

  Dystopia
  to ostatnio dość popularny gatunek literacki. Autorzy prześcigają się w pomysłach na stworzenie dystopicznego świata. Suzanne Young zadebiutowała serią Program, w której mieliśmy okazję poznać świat ogarnięty epidemią samobójstw. „Remedium” to kolejna część z tej serii jednak zasługuje na miano wyjątkowej. To prequel, czyli poznajemy historię sprzed „Plagi samobójców” i jej kontynuacji „Kuracji samobójców”. Bardzo ciekawy pomysł, który wnosi wiele do serii i sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej intrygująca, fantastyczna i wciągająca. „Remedium” to porządna dawka adrenaliny i emocji, które pozostają w nas na długo po odłożeniu książki.

  „Byłam plasterkiem na ich rany, ale nie mogłam ich uleczyć.”

  Quinlan McKee jest sobowtórem – osobą, która wciela się w niedawno zmarłe osoby, by dokończyć proces żałoby bliskich zmarłej osoby. Jest do tego celu wyszkolona, umie oddzielić swoje życie od tych, w które musi się wcielić. Jednak, gdy przychodzi jej odegranie postaci Cataliny, coś w niej pęka. Chce żyć jej życiem. Skąd u niej ten nieprofesjonalizm? Zaczyna powoli zatracać się, zapominać siebie. Musi uważać, by nie przekroczyć granic, które mogą być fatalne w skutkach. Jednak, gdy zaczyna łączyć fakty, na jaw wychodzi przerażająca prawda…

  „Staraliśmy się na nowo złożyć w jedną całość różne fragmenty nas, udając przy tym, że nie widzimy, jak bardzo jesteśmy pogruchotani w środku.”

  „Remedium” to naprawdę bardzo dobra książka. Nie boję się stwierdzenia, że bije swoje poprzedniczki o głowę. To wisienka na torcie serii Program. „Plaga samobójców” była rewelacyjna, „Kuracja samobójców” jeszcze lepsza, jednak to co pokazała autorka w „Remedium” to prawdziwy majstersztyk. Akcja goni akcję, nie mamy chwili wytchnienia. Suzanne Young zaskakuje nas niemal na każdej stronie. Powoli zostają ujawnione fakty, które mrożą krew w żyłach. Temat śmierci, żałoby to bardzo trudne tematy, często pomijane w literaturze. Stworzyć powieść, której fabuła głównie opiera się na żałobie, procesie jej leczenia to trudna praca, jednak Suzanne Young poradziła sobie wy znakomicie. „Remedium” to tajemnicza, nieprzewidywalna i bardzo wciągająca książka, która spędza sen z powiek i nie daje o sobie zapomnieć.

  „Remedium” to prequel serii, dlatego bohaterowie się zmieniają. Oczywiście znajdą się tutaj takie postacie, które występowały we wcześniejszych tomach i są one dopełnieniem fabuły. Główni bohaterowie to bardzo dobrze wykreowane postacie, barwne i wieloelementowe. Każdy z nich ma swoje tajemnice, których poznanie jest dla nas szokiem. Końcówka książki, jak na dobrą lekturę przystało, to istna bomba emocjonalna. Jesteśmy rozdarci pomiędzy współczuciem, złością, irytacją, niedowierzaniem. Autorka przygotowała dla nas prawdziwą huśtawkę emocji i idealnie zakończyła powieść, dając otwartą furtkę do kolejnej części.

  Książkę czyta się bardzo szybko, co za tym idzie język i styl nie sprawiają problemów. Są na wysokim poziomie, przez co czytanie staje się lekkie i płynne. Nie brakuje momentów humorystycznych, jednak cała powieść opiera się na śmierci, żałobie i zagadce. Mamy szansę poznania początków Programu, jak doszło do założenia tej organizacji. Suzanne Young bardzo dobrze zrobiła tworząc tom 0, niż jakby miała ciągnąć akcję drugiego tomu dalej. Kolejny tom, czyli kontynuacja „Remedium” zapewne rozwinie bardziej wątek epidemii samobójstw.

  „Poddałam się. Oboje się poddaliśmy. I spróbowaliśmy podarować sobie teraz to, czego zawsze najbardziej pragnęliśmy: miłość. Taką, która nie mieści się w żadnych słowach.”

  W „Remedium” również mamy wątek miłosny pomiędzy głównymi bohaterami, jednak to coś innego niż zwykła młodzieńcza, szalona miłość. To głębsze uczucie, ucieczka od samotności. Nie jest to wątek priorytetowy, więc nie bójcie się – nie zostaniecie zaatakowani słodką miłością. Autorka skupiła się na fabule bardziej przyziemnej, dopełniając ją tylko zarysem miłości.

  Polecam książkę nie tylko fanom serii Program. To lektura, którą każdy może przeczytać. Nie jest konieczna znajomość poprzednich tomów, gdyż prequel ma to do siebie, że można go czytać jako osobną powieść. „Remedium” to idealna lektura dla wszystkich. Porusza ciężkie i przygnębiające tematy, ale została tak napisana, że nie jesteśmy w stanie się od niej oderwać. Szczerze polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Monika P. w dniu 2016-05-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Remedium to trzecia i ostatnia część Programu, chociaż w sumie powinna być pierwszą. Seria kończy się początkiem dziwnej epidemii, której ofiarami padają młodzi ludzie. Epidemii, która prawie zawsze kończy się samobójczą śmiercią „chorego” nastolatka. Program został wdrożony, żeby zapobiec tym niepotrzebnym śmierciom. Remedium opowiada historię sprzed powstania Programu.

  Quinlan to niezwykła i empatyczna nastolatka, którą polubiłam od pierwszych stron powieści. Dziewczyna jest zatrudniona jako „pocieszycielka” rodzin zmarłych nastolatków. Chociaż słowo pocieszycielka, nie oddaje tego, co robi Quinlan – jest sobowtórem. Pomaga rodzinom pogodzić się ze straszną stratą i na krótką chwilę zajmuje miejsce ich dziecka. Przyjmuje ich wygląd, a dzięki licznym zdjęciom i filmom potrafi się dosłownie przeobrazić w zmarłą. Dzięki niej rodziny mogą pogodzić się z odejściem dziecka i pożegnać się, kończąc w ten sposób pewien etap żałoby. Najgorsze jest jednak to, że w każdym momencie może zatracić siebie. Musi uważać, by rola, w którą wchodzi, nie zdominowała jej dotychczasowego życia.

  "Sobowtór musi przejawiać empatię i zrozumienie w stosunku do swoich klientów. Musi zawsze zachowywać się profesjonalnie, zwłaszcza gdy jest w trakcie realizacji zlecenia (…) celem jest wykorzystanie wspomnień klienta do zamknięcia pętli żałoby. Chodzi o umożliwienie klientowi pogodzenie się z nową sytuacją życiową. Sobowtór pomaga klientom odnaleźć swoje miejsce w nowym świecie, w którym zabrakło zmarłej bliskiej osoby i zachować przy tym kruchą równowagę między wyparciem a akceptacją."

  Niestety, dobrze naoliwiona maszyna, którą jest Quinlan, zaczyna szwankować, gdy nastolatka przeistacza się w Catalinę. Zaczyna się dziać coś niedobrego. Dziewczyna odczuwa dziwną więź z chłopakiem zmarłej. Między nastolatkami iskrzy i pojawiają się silne emocje. Emocje, których nie powinno być.

  Ludzie zwykle uważają, że najbardziej boli złamane serce. Brzmi to chyba bardziej romantycznie, ale tak naprawdę za cierpienie odpowiada umysł, a ten da się oszukać.

  Remedium, mimo obaw jakie miałam, dorównuje poziomem wcześniejszym częściom

  Programu. Ciężar opowiadanej historii jest znaczący. Śmierć, żałoba, rozpacz… Jednak wszystkie części cyklu czyta się bardzo dobrze, co jest niewątpliwie zasługą lekkiego pióra i stylu pisania Suzanne Young. Będę obserwowała nowości, żeby nie przegapić kolejnych powieści tej autorki. I sądzę, że większość czytelników, którzy zetknęli się z Programem, z chęcią sięgną po kolejne książki tej amerykańskiej pisarki.

  Tymczasem polecam zerową część Programu tym, którzy nie boją się trudnych tematów. Tym, którzy lubią dystopijne powieści. Wszystkim, którzy czytali dwie wcześniejsze części, chociaż sądzę, że akurat wielbicielom cyklu polecać jej nie trzeba. Sami będą jej poszukiwać. I nie obawiajcie się. Mimo, iż to powieść młodzieżowa, jest napisana bardzo dojrzale, więc z pewnością i starszym czytelnikom przypadnie do gustu.

  "Wzrost liczby samobójstw popełnianych jako efekt naśladownictwa nie był niczym nowym. Jedno samobójstwo stawało się inspiracją dla kolejnego, przy czym nie obserwowano żadnych innych przyczyn poza potrzebą naśladownictwa. Przypominało to efekt domina. Właśnie dlatego unikano podawania w wiadomościach szczegółów dotyczących takich przypadków – po prostu nie chciano dawać złego przykładu odbiorcom. Czyżby teraz wydział żałoby właśnie do tego wykorzystywał sobowtóry? Mieliśmy wpływać na to, jak postrzega się śmierć w społeczeństwie?"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dzikie serca 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzikie serca

`Tkwię w mojej najgorszej wersji piekła` Znasz ten stan, kiedy twoje życie rozsypuje się na kawałki, a ty desperacko chwytasz się jakichś fragmentów? Wiesz, jak to jest, kiedy twoje serce jest roztrzaskane a ty po prostu nie masz się czego złapać i czujesz totalną samotność, gdy ani miłość, ani...
eBook Epidemia mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,08 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Epidemia mobi epub

W świecie przed Programem...Część 0,5 bestsellerowej serii New York Timesa, spinająca całość niczym klamra. A gdyby ktoś wymazał z Twojej pamięci wszystkie wspomnienia i potraktował Cię jak pionka w prowadzonej przez siebie grze? Od kiedy sięga pamięcią, Quinlan pomagała obcym rodzinom pogodzić się...
eBook Remedium mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,70 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Remedium mobi epub

Czy można wcielać się w różne postaci, nie tracąc swojej własnej tożsamości?W świecie przed Programem... Siedemnastoletnia Quinlan McKee ma niezwykły dar i od lat z powodzeniem go wykorzystuje - niesie pocieszenie rodzinom zmarłych nastolatków. Pomaga krewnym przetrwać żałobę, wchodząc na pewien...
eBook Kuracja samobójców mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,70 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kuracja samobójców mobi epub

Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć… Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo...
eBook Plaga samobójców mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,24 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Plaga samobójców mobi epub

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale...
eBook Dzikie serca mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,62 zł 27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dzikie serca mobi epub

"Tkwię w mojej najgorszej wersji piekła"Znasz ten stan, kiedy twoje życie rozsypuje się na kawałki, a ty desperacko chwytasz się jakichś fragmentów? Wiesz, jak to jest, kiedy twoje serce jest roztrzaskane a ty po prostu nie masz się czego złapać i czujesz totalną samotność, gdy ani miłość, ani...
Althea & Oliver 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Althea & Oliver

Althea i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi niemal od przedszkola. Jednak w liceum Althea nagle uświadamia sobie, że to, co czuje do Olivera, wykracza poza przyjaźń. Oliver chce tylko, żeby ich życie wyglądało tak jak zawsze, ale gdy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic...
Five Nights at Freddy`s. Tom 2. Srebrne oczy 4/5 Nasza cena:
27,29 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Five Nights at Freddy`s. Tom 2. Srebrne oczy

Dziesięć lat temu w pizzerii Freddy Fazbear’s Pizza w miasteczku Hurricane miały miejsce okrutne morderstwa. Siedemnastoletnia dziś Charlie od tamtego czasu usiłowała zapomnieć o tym, co się wydarzyło; bezskutecznie, bo to jej ojciec był właścicielem lokalu i twórcą czterech animatronów –...
Chłopak Nikt 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopak Nikt

Osierocony i wychowany w eksperymentalnym obozie, w którym uczyniono z niego broń idealną. W zasadzie go nie ma. To znaczy jest tylko narzędziem, które odbiera wrogom jego kraju możliwość czynienia dalszych szkód. Nie ma własnego życia, własnych planów, własnych marzeń, własnych uczuć. Ma tylko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula