Rekiny wojny

Autor:

Guy Lawson

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Ilość stron
336
Wydawnictwo
Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł Taniej o: 40%

Produkt niedostępny

Jak zbić fortunę? Przepis jest prosty. Po pierwsze, trzeba znaleźć sposób na zarobienie pieniędzy. Po drugie, trzeba mieć plan. Po trzecie, trzeba być na tyle bezczelnym i pewnym siebie, by wprowadzić go w życie. Guy Lawson przedstawia prawdziwą historię trzech przyjaciół, którzy spełnili wszystkie warunki. Historię porównywalną z życiorysem Jordana Belforda, słynnego "wilka z Wall Street."

"Było ich trzech, w każdym z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel" - tak można streścić historię jednego z największych przekrętów w dziejach USA. Efraim, Alex i David są lekkoduchami, którzy szukają sposobu na łatwy zysk. Okazuje się nim mechanizm zamówień publicznych Pentagonu. Dowiedz się, w jaki sposób trzech przyjaciół zdołało oszukać system zabezpieczeń rządowych i okraść Stany Zjednoczone na niebagatelną sumę 300 milionów dolarów. Ktoś kiedyś powiedział, że życie pisze najlepsze scenariusze - proponowana opowieść jest tego najlepszym przykładem.

Przeczytaj, w jaki sposób trzech kumpli dało radę zrealizować swój plan. Sprawdź, jak zakończyła się ta historia. "Rekiny wojny" to proza życia spisana ręką Guya Lawsona. Prawdziwa w każdym calu opowieść dowodząca, że jeśli wszyscy myślą, że czegoś nie da się zrobić, należy znaleźć kogoś, kto jeszcze o tym nie wie i zlecić mu dokonanie niemożliwego.
Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  GUY LAWSON „REKINY WOJNY”.

  Jest to wstrząsający opis ciemnych interesów prowadzonych jak się okazuje, przez przypadkowe osoby dopuszczone do realizacji dostaw broni dla armii USA. Jak wielokrotnie powtarza autor jest to historia trzech kolesi z Miami Beach, ćpunów bez formalnego wykształcenia. Najbardziej zaskakuje fakt, że mózg całego przedsięwzięcia ma niecałe dwadzieścia lat a najstarszy uczestnik wydarzeń dwadzieścia pięć lat. Efraim Diverok, chłopak bez pomysłu na życie, pokłócony z najbliższą rodziną podejmuje pracę u swojego wuja, jako pomocnik. Szybko okazuje się, że zajęcie, które wykonuje bardzo mu odpowiada i chce zacząć działalność na własny rachunek. Rozstaje się z wujem, który karze mu sie wynosić i podejmuje pierwsze kroki mające na celu zdobycie wielkiej fortuny. Efraim Diverok, Alex Podrizki i David Packouz to główne filary firmy AEY, założonej głownie po to aby zdobyć pieniądze i poimprezować. W styczniu 2007 roku AEY wygrywa kontrakt na dostawę broni dla amerykańskich żołnierzy w Afganistanie. Autor opisuje mechanizmy działania rynku handlu bronią, meandry prowadzonych pertraktacji. Ukazuje ciemne strony tych bardzo dochodowych interesów, sposoby pozyskiwania dostawców, próby omijania prawa, podwójne standardy przestrzegania zapisów prawa przez różne agendy rządowe. Większość kontrahentów dziwiła się, że Efraim Diverok jest takim młodym człowiekiem i radzi sobie w tym trudnym biznesie. Nie zdawano sobie sprawy, że ten młody człowiek, aby osiągnąć wytyczony cel stosuje bezwzględne metody, nie zawsze zgodne z prawem. Jako pracodawca był bardzo wymagający, bezkompromisowy oraz nie liczył się ludźmi. Przedstawiony jest, jako człowiek bezwzględny, uparty i niezbyt uczciwy. Liczył się dla niego jedynie coraz większy zysk ze sprzedaży amunicji, karabinów czy innych akcesoriów dla wojska. Wszystkie niezgodne z prawem działania zaprowadzą całą ekipę przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Książka przedstawia skomplikowane mechanizmy handlu bronią w kilku rejonach świata, tam gdzie toczą sie działania wojenne. Ludzie pracujący w tej branży są zdeterminowani na łatwe i szybkie zdobycie fortuny bez względu na koszty. O tym wszystkim opowiada GUY LAWSON w swojej książce, o ciemnych stronach tego biznesu. Zachęcam do przeczytania tej interesującej książki.

  Książkę wydało Wydawnictwo Znak Literanova.

  Zdzisław Ruszkowski.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Rekiny wojny” Guya Lawsona to historia dwóch dwudziestoparolatków uwikłanych w mafijny półświatek. Wygrywając przetarg na kilkaset milionów dolarów, zorganizowany przez amerykański Pentagon, stali się dostawcami amunicji armii Stanów Zjednoczonych stacjonującej w Afganistanie. Dostarczone naboje okazują się stare i zardzewiałe, korupcja - albańska, a amerykański rząd – delikatnie ujmując, niezadowolony. Dotychczasowy masażysta i drobny dealer „zioła”, zostają jednymi z najpilniej poszukiwanych ludzi na dwóch kontynentach.

  Rachunki trzeba wyrównać.

  Historia została oparta na faktach. Napisana w formie swoistego reportażu-rzeki, stawia pytanie czytelnikowi, nad absurdalnością tej sytuacji. By zrozumieć ją w pełni, potrzeba bazowej wiedzy z zakresu polityki i ówczesnej historii świata.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Efraim Diveroli postanowił, że zostanie handlarzem broni. Całe dnie wyszukiwał przetargów, do których mógłby stanąć. Marzenie stało się jego obsesją. Gdy w końcu zaczął osiągać drobne sukcesy, postanowił, że zatrudni swojego znajomego, Davida Packouza, który pomoże mu w zdobywaniu nowych zleceń i szukaniu dostawców. Diveroli chciał ciągle więcej i więcej, pieniądze i podbicie rynku były dla niego najważniejsze. Gdy w końcu udało mu się wygrać kontrakt o wartości 300 milionów dolarów, był szczęśliwy, lecz... nieostrożny.

  Rekiny wojny Guya Lawsona to książka opowiadająca o młodych mężczyznach, którzy niemal z dnia na dzień stali się handlarzami bronią. Głównym bohaterem jest Diveroli, który zaczynając swoją przygodę w tym biznesie, był jeszcze nastolatkiem.

  Książka jest czymś z pogranicza literatury faktu i sensacji – głównie z powodu tematu. Autor przedstawia wszystko w precyzyjny sposób, często odnosząc się do tła społeczno-politycznego tamtych czasów. Opowiada o życiu młodych handlarzy bronią, pokazując ze szczegółami ich charaktery i zachowania, ale także nakreślając ogólną sytuację na świecie, układ sił i wiele rzeczy, o których nie mówiło się nigdy głośno, jak umowy, współpraca międzynarodowa i kontrakty na broń zawierane przez Stany Zjednoczone.

  Na tle tych wszystkich wydarzeń pokazane są działania Diverolego i Packouza, którzy zrobili zawrotną karierę. Nie byli ani wykształceni, ani znani, nie mieli doświadczenia, ale mieli upór, który przyniósł im wiele kontraktów i kontaktów. Ich przebiegłość, odwaga i momentami bezczelność sprawiły, że ci młodzi faceci zgarnęli sprzed nosa innych doświadczonych firm kontrakt na 300 milionów dolarów.

  Dowiadujemy się też nieco o ich życiu prywatnym, jak choćby o ich charakterach, przyzwyczajeniach, pochodzeniu. Jednak na pierwszym miejscu stawia się główny temat – czyli to, jak ich firma stawała się potęgą na skalę światową w dziedzinie handlu bronią. Czasem mamy wrażenie, że ci dwaj mieli więcej szczęścia niż rozumu, nie możemy zrozumieć, jak to możliwe, że przez tak długi czas udawało im się radzić sobie we dwóch z rzeczami, nad którymi pracują często całe firmy.

  Rekiny wojny to ciekawa lektura dla osób, które interesują się światem handlu bronią. Pokazuje, jak dwóch niedoświadczonych młodzieniaszków działało, by ich interes kwitł. To zaskakujące, jak wiele rzeczy ukrywanych jest przed opinią publiczną. Chociażby to, że często broń, którą daje się Amerykanom, wyprodukowano w Chinach, a dostarczono do Albanii czy innych państw Wschodniej Europy. Przekręty, nielegalne układy, przeszkody, łapówki i korupcja są tu na porządku dziennym.

  I choć spodziewałam się czegoś zupełnie innego, Rekiny wojny mi się spodobały. Nie jest to powieść z lekką narracją i błyskotliwymi, zabawnymi dialogami. To raczej sprawozdanie z działalności Diverolego i jego kumpla. Czyta się dobrze, choć niektóre fragmenty mogą męczyć suchością informacji. Niemniej to lektura, która zaskakuje, bo i sama historia jest dość nieprawdopodobna. Zachęcam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Choć jestem dziewczyną to cenię sobie książki z bronią, krwią czy przemocą w roli głównej. Tak jakoś mam, że to właśnie to przyciąga mnie najbardziej. Tak też było i w tym wypadku. Wojna to nie koniecznie coś co kocham, ale już broń w pewien sposób tak. A, że o handlu bronią jeszcze okazji czytać nie miałam to nie zastanawiałam się zbyt długo. Raz, że mogłam poznać świat, którego jeszcze nie znam, a dwa można było to zrobić w ciekawy sposób. Tak, więc usiadłam z książką w rękach i...

  Efraim Diveroli David Packouz i Alex Podrizki - trzech dwudziestokilkuletnich przyjaciół nie tyle od kielicha co od skręta. Praktycznie każdy dzień zaczynali od wypalenia swojej porcji by móc jako tako funkcjonować w świecie realny. Tyle, że Diveroli prócz imprezowania, picia i ćpania zapragnął też stać się bogatym. I tak pewnego dnia zaczął kombinować. Dzień po dniu, krok po kroku coraz bliżej celu. Udało mu się założyć firmę handlującą bronią i zaczął zdobywać coraz poważniejsze kontrakty z Pentagonem dzięki stronie FedBizzOpps (Federla Business Opportunities). Jako, że zleceń było coraz więcej to wciągnął w to wszystko Packouza. I tak w duecie w pewnym momencie wygrali kontakt na 300 mln dolarów na dostawę broni dla amerykańskich żołnierzy walczących w Afganistanie. Tyle, że żeby zarobić jak najwięcej to zakupili oni tanią i zardzewiałą chińską amunicję. Tu zjawia się trzeci z bohaterów zamieszania czyli Podrizki. Co ciekawe gdyby byli dokładniejsi, ostrożniejsi i nie wkurzyli po drodze aż tylu osób to było ogromne prawdopodobieństwo, że nigdy byśmy o tych mężczyznach nie usłyszeli.

  Pewnie niejedna czy niejeden z nas lubi oceniać. Podejrzewam, że nie tylko ja myślę sobie, że trzeba mieć coś w głowie by wygrać przetarg na 300 mln dolarów, ale też tego nie mieć by dać się złapać dzięki zbyt długiego języka po "zielu". Mówimy sobie - kretyni, głupcy, idioci... Ale oni byli młodzi, a młodość musi swoje grzechy odhaczyć i przeżyć, musi się wyszaleć. Co jednak powiedzieć i jak ocenić kogoś kto taką kasę przebimbał? I tu pojawia się problem, bo nie wypada sypać epitetami pod adresem... Działu Zamówień Publicznych Pentagonu. Nikt nie sprawdził, nie popytał. Czy to znaczy, że dla nich to "tylko" 300 mln "zielonych"? Nie wiadomo. Całą historia jest tak śmieszna i nierealna, że ciężko przyjąć do wiadomości, że jest prawdziwa. A jednak - w dzisiejszych czasach dzięki komputerom można praktycznie wszystko. Jest to w równym stopniu śmieszne co tragiczne, a dzięki takim książkom możemy sobie to uświadomić. Choć momentami pozycja była dla mnie dość ciężka i się gubiłam to jednak całość zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Na pewno zachęcam do przeczytania, bo warto i nie przeszkadza w tym fakt, że książka momentami idzie z górki, a momentami pod górkę. Warto. Ja przeczytałam i nie żałuję!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytało się tę książkę naprawdę dobrze. Chociaż dość istotne było żeby kojarzyć co tam panie w polityce się dzieje. Trzeba więc byc na bieżąco żeby czytać ten reportaż z przyjemnością. Ale warto :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Guy Lawson
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 336
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324036424
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak trzech kolesi z Miami Beach stało się najniezwyklejszymi przemytnikami broni w dziejach
 • Oryginalny tytuł: Arms and the dudes
 • Tłumacz: Konieczny Jacek
 • ISBN: 9788324036424
 • EAN: 9788324036424
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Czas patriotów 4/5 Nasza cena:
29,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas patriotów

Kolejna propozycja bestsellerowego autora powieści sensacyjnych Toma Clancy’ego. Przebywając w Londynie, Jack Ryan udaremnia zamach irlandzkiej Armii Wyzwolenia Ulsteru na rodzinę królewską. W trakcie wymiany ognia zabija brata przywódcy bojówki IRA. Walcząc w słusznej sprawie, sprowadza na siebie...
Rzeki hadesu 5/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeki hadesu

Wrocław, 1946 rok. Po latach wojennej zawieruchy Edward Popielski ukrywa się przed Urzędem Bezpieczeństwa. Wydać go może tylko torturowana w więzieniu Leokadia. W nowym świecie nikt nie jest bezpieczny. Kiedy we Wrocławiu ginie mała dziewczynka, powtarza się scenariusz sprzed trzynastu lat, gdy...
Arena szczurów 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arena szczurów

Najnowszy kryminał Marka Krajewskiego, z Popielskim w roli głównej. Wracamy do 1948 roku. U władzy stoi Armia Czerwona, który wyznacza bieg historii i sens ludzkiego życia. W nadmorskim miasteczku Darłowo grasuje morderca-gwałciciel.
Zupełnie normalna rodzina 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zupełnie normalna rodzina

Idealna rodzina jest największym kłamstwem. Przed salą rozpraw siedzi mężczyzna. Czeka na przesłuchanie. Teraz zeznaje jego żona. Na ławie oskarżonych ich dziewiętnastoletnia córka. Adam i Ulrika boją się o swoje dziecko. I ciągle nie wiedzą, co powiedzieć przed sądem. Są zupełnie zwyczajną...
Koniec świata w Breslau. Eberhard Mock. Tom 2 0/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec świata w Breslau. Eberhard Mock. Tom 2

Wrocław. Zima 1927. Seryjny morderca zostawia za sobą krwawy ślad. Przy zwłokach ofiar policja znajduje kartki z kalendarza. Jak zapobiec kolejnej zbrodni? Jak złapać zabójcę? Odpowiedź na te pytania zna tylko jedna osoba, Eberhard Mock. Komisarz zajęty jest jednak problemami swojego bratanka i...
Trzecia 4/5 Nasza cena:
33,95 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzecia

Autorka Idealnej, najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat, wraca z nową historią, która nie pozwoli ci zasnąć.Najpierw był błysk flesza – ktoś zrobił jej zdjęcie z ukrycia.Później usłyszała tajemniczy głos w mieszkaniu.Potem ktoś stał pod jej drzwiami. Nasłuchiwał.***Eliza...
Głowa minotaura 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głowa minotaura

Mock wymierza sprawiedliwość. Breslau, 1 stycznia 1937. Kapitan Abwehry Eberhard Mock zostaje oddelegowany do rozwikłania tajemnicy bestialskiego morderstwa młodej cudzoziemki. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do Lwowa. To tam bowiem bestia zwana Minotaurem pogryzła i zamordowała już dwie...
Ostre przedmioty 4/5 Nasza cena:
27,30 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostre przedmioty

Debiut autorki "Zaginionej dziewczyny", książki-fenomenu, którą przeczytało ponad 6 milionów czytelników na całym świecie. W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki, a ona ma opisać toczące się śledztwo....
Mock. Eberhard Mock. Tom 6 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mock. Eberhard Mock. Tom 6

Młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock może stracić wszystko. Dał się wplątać w obyczajowy skandal, grozi mu wyrzucenie z policji. Nie może pogrzebać kariery, zbyt wiele ma do stracenia. Z wściekłą determinacją rzuca się w wir śledztwa, które jest boleśnie nieprzewidywalne – albo ocali jego...
Liczby charona 5/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Liczby charona

Maj 1929 roku. Lwów. Komisarz Edward Popielski wyleciał z policji za niesubordynację. Wreszcie ma czas na rozwiązywanie zagadek matematycznych i... na miłość. Namówiony przez piękną Renatę podejmuje się ryzykownego zlecenia i szybko wpada w kłopoty. A we Lwowie znów wrze. Brutalne morderstwa...
Sekret hiszpańskiej pensjonarki 0/5 Nasza cena:
23,11 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekret hiszpańskiej pensjonarki

Z elitarnej szkoły znika bez śladu czternastoletnia uczennica. Nikt nie wie, jak udało się jej wyjść z internatu pilnie strzeżonego przez czujne zakonnice. Czy została uprowadzona? Staje się jasne, że pomóc w jej odnalezieniu może tylko tak wytrawny detektyw jak znany z innych powieści Mendozy...
Dziewczyna o czterech palcach 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna o czterech palcach

Nieśmiertelna gra Rok 1922. Niebezpieczny czas przełomu. Na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej bandy bolszewików sieją terror, zostawiając za sobą trupy mężczyzn i zhańbione kobiety. Na linii Lwów Warszawa Wolne Miasto Gdańsk trwa bezwzględny wyścig wywiadów. Lwowski śledczy Edward Popielski, zwany...
Wybrane bestsellery
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
22,48 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Krwawnik, mniszek, ułudka 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
37,49 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Wigilia z nieznajomym 5/5 Nasza cena:
27,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wigilia z nieznajomym

Odkryj magię świątecznej bliskości Antonina i Marcel od dawna czują, że ich uczucie się wypaliło. I choć nadal mieszkają pod jednym dachem, z roku na rok stają się sobie coraz bardziej obcy. Tegoroczne święta okażą się dla nich prawdziwą próbą, bo choć nie podjęli decyzji o rozstaniu, oboje...
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 5/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
27,91 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
27,01 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Kim jestem? 5/5 Nasza cena:
32,15 zł 49,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim jestem?

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula