Red Rising Tom 3 Gwiazda zaranna

Autor:

Pierce Brown

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Seria
Ilość stron
592
Nasza cena: 35,91 zł 39,90 zł Taniej o: 10%


Nadzieja umiera ostatnia…
Darrow au Andromedus nie ma już nadziei. Stracił wszystko, o co walczył.
Przyjaciel zdradził go w dniu Triumfu.
Towarzysze broni, Synowie Aresa, zostali zabici.
Rodzina trafiła do niewoli okrutnego Szakala.
Ukochana zniknęła bez słowa.
Tajemnica jego przemiany z Czerwonego górnika w Złotego arystokratę wyszła na jaw. Jego misja, by siać chaos wśród Złotej Elity, straciła sens.
Zamknięty w mrocznej, kamiennej celi Darrow powoli popada w obłęd.
Jednak nie wszyscy buntownicy zginęli. Ci, którzy przeżyli, podjęli walkę i próbują wydostać Darrowa z więzienia.
Muszą się śpieszyć. Wśród PodKolorów rodzi się powstanie przeciw władzy. A wśród Złotych powiększa się rozłam.
W Układzie Słonecznym wybucha wojna.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Gwiazda zaranna” to już ostatni, finałowy tom znakomitej serii „Red Rising”, która – co mnie bardzo dziwi – nie stała się jakoś wybitnie popularna w naszym kraju. Aż dziw bierze, bo przecież dystopie są nadal dosyć popularne – może nie tak, jak jeszcze rok czy dwa lata temu, ale jednak wciąż wiele osób bardzo chętnie po nie sięga i wyczekuje kolejnych pozycji z tego gatunku. Niestety, często się zdarza, że otrzymujemy powtórkę z rozrywki i czujemy się mocno rozczarowani – natomiast w przypadku serii Pierce’a Browna jest zupełnie na odwrót, to kawał doskonałej lektury, która na długo z Wami pozostanie!

  Darrow au Andromedus stracił całą nadzieję na lepsze jutro, nadzieję na lepszy świat. Być może udało mu się doprowadzić do lekkiego rozłamu wśród Złotych, ale jednak ich potęga wydaje się nie do pobicia. Złoci mają każdą możliwą przewagę nad rebeliantami, a Synowie Aresa w większości zostali zabici. Jak może walczyć, skoro jego rodzina i przyjaciele są przekonani, że już nie żyje, Mustang go opuściła, a Szakal nie ma zamiaru puścić mu płazem wszystkiego, co zrobił? Ostatnia nadzieja w garstce buntowników, którzy starają się go uratować. Czas nie jest ich sprzymierzeńcem, bo w Układzie Słonecznym wybucha wojna, a Szakal przecież nie będzie wiecznie czekał, aby pozbawić swojego więźnia życia. Ale to właśnie Darrow jest jedyną osobą, za którą podąży tłum, aby w końcu zakończyć terror Złotych. To ON jest nadzieją na wygranie wojny.

  Ponieważ to już finał i definitywny koniec, mam okazję ocenić tę serię jako całość, jednakże w przeważającym stopniu chciałabym się skupić na „Gwieździe zarannej”. Pierwszy tom był wspaniały – całkowicie mnie urzekł i do dnia dzisiejszego pamiętam, że ciężko było się od niego oderwać i ot tak odłożyć go na półkę. Drugi tom czytało mi się nieco trudniej, choć nadal nie wiem, z czego to wynika, ale nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobał – był trudniejszy, bardziej złożony, a ja po prostu mogłam mieć gorszy dzień. A trzecia część? To jest majstersztyk! To, czego dokonał w swojej twórczości Pierce Brown jest po prostu niesamowite i nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że seria „Red Rising” to jedna z najlepszych dystopii, jakie miałam okazję czytać!

  We wszystkich trzech tomach zachowana jest ciągłość historii Darrowa, ale podczas czytania „Gwiazdy zarannej” dopadła mnie jedna myśl – każdy tom wyróżnia się na swój własny sposób. Mimo że wątek przewodni wciąż pozostaje jeden i ten sam, tak jest to historia bardzo złożona i rozbudowana, a każda część posiada charakterystyczne dla siebie elementy, które w inny sposób oddziałują na czytelnika. Akcja i dynamika to dwie rzeczy, których nie można odmówić żadnej z nich, ale mimo wszystko da się je nieco inaczej odebrać – nie jestem pewna, czy do tej pory spotkałam się z taką serią, w której aż tak dogłębnej analizie poddawałabym wszystkie wydarzenia, ale naprawdę jestem w stanie dostrzec istotne różnice. „Złota krew” oferował coś na styl „Igrzysk Śmierci”, gdzie co chwila towarzyszył mi dreszczyk emocji. „Złoty syn” był już nieco inny, skupiał się na problematyce Złotych i misji Darrowa, pojawiały się zaskakujące zwroty akcji a autor trzymał mnie w napięciu aż do ostatniej strony. A „Gwiazda zaranna”? To istna bomba: zarówno jeżeli chodzi o akcję, jej zaskakujące zwroty, nieprzewidywalność, napięcie oraz towarzyszące czytelnikowi emocje.

  Tutaj naprawdę nie możemy być pewni tego, co wydarzy się za chwilę. Nie wiemy, komu możemy ufać – podobnie jak Darrow. Zdrajcy? Ich jest całe mnóstwo. Walka ze Złotymi? Wygląda na to, że z góry jesteśmy skazani na porażkę – ale to właśnie w takich chwilach rozpaczy pojawia się mała iskierka nadziei, która wiąże się z przyjaźnią i odwagą. Darrow ma ludzi, na których może liczyć. A jego wrogowie są jedynie opętani chęcią zemsty. Autor doskonale poradził sobie z przedstawieniem myśli głównego bohatera i towarzyszących mu emocji, które z łatwością przechodzą na czytelnika. Świetnie wykreował świat, w którym rozgrywa się akcja, stworzył niepowtarzalnych i bardzo wyrazistych bohaterów, a co najważniejsze – w całości wykorzystał potencjał tej historii. Mimo że można by się doszukiwać podobieństw do innych lektur tego typu, to nadal uważam, że jego pomysł jest jedyny w swoim rodzaju – a co więcej, cała seria została napisana wspaniałym językiem, jest bardzo dobrze dopracowana, pełna szczegółów i nie sposób się od niej oderwać. Jest jeszcze jeden istotny element – nie jest to kolejna dystopia o zbuntowanych nastolatkach czy coś tym stylu. To historia pełna pasji, bardzo dojrzała i głęboka, w której autor połączył wszystko to, co najlepsze.

  Nie jestem w stanie wskazać, który tom podobał mi się najbardziej. Każdy utrzymuje odpowiedni poziom, a Pierce Brown wykonał kawał naprawdę dobrej roboty. „Red Rising” to doskonała seria, która pozostanie ze mną na bardzo długo. Po skończeniu „Gwiazdy zarannej” poczułam niesamowitą ulgę – towarzyszyło mi uczucie takiej dziwnej lekkości, choć myślami wciąż byłam w świecie stworzonym przez Browna. Czy miałam pewność, że wszystko zakończy się dobrze? Nie. Czy zakończenie można uznać za typowy happy-end? Kwestia sporna – w końcu każda wojna wymaga ofiar. Czy wiedziałam, że coś może pójść nie tak? Oczywiście. Czarne myśli nie raz wchodziły do mojej głowy, ale gdzieś tam na dnie zawsze tliła się iskierka nadziei – podobnie jak u Darrowa i jego towarzyszy. Z całego serca polecam Wam tę serię, zwłaszcza jeżeli szukacie dojrzałej lektury, dzięki której przepadniecie na kilka dobrych godzin.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Na zakończenie tej serii czekałam dość niecierpliwie. I wcale nie dlatego że poprzednie tomy były jakoś specjalnie genialne. Były dobre i ciekawe, a najbardziej ciekawiło mnie co stanie się z głównym bohaterem w obliczu wszystkich tych tragicznych zdarzeń.

  Fabuła nie odbiega jakością od poprzednich tomów. Wydarzenia są równie dynamiczne, a wątki zazębiające się momentami były bardzo skomplikowane i trudne do ogarnięcia. Co prawda sam rys historii i porządek stworzonego przez autora świata, jest już wyraźnie zarysowany, ale pojawiające się coraz to nowe zdarzenia lekko komplikują i burzą całość. Przez ten fakt czytanie nie przebiegało w moim przypadku tak łatwo i płynnie. Zdarzały się momenty, w których przerywałam czytanie i cofałam się kilka stron by coś sobie uświadomić czy przypomnieć. Lekko mi to przeszkadzało w odbieraniu całej historii. Poza tym w ogólnym rozrachunku książka podobała mi się, choć nie uważam jej za wielkie dzieło literatury współczesnej.

  Darrow nie stał się dla mnie bohaterem, który pozostanie w mojej pamięci na długi czas. Nie wyróżniał się wieloma szczególnymi cechami, ale jego historia całkowicie mnie pochłonęła. Co prawda ma ona swoje wady, ale pomimo tego, poznawanie coraz to nowych wątków i zdarzeń sprawiało mi wielką przyjemność. Przeszkadzała mi lekka przewidywalność losów Darrowa, ale porównując ją do innych przewidywalnych książek, oceniam ją pod tym względem dość neutralnie.

  Było to zakończenie serii jakiego oczekiwałam. Jeśli jesteś osobą, której podobnie jak mi, podobały się poprzednie tomy, to z pewnością sięgniesz po "Gwiazdę zaranną". A spotkanie z tą książką na pewno cię nie zawiedzie. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzieciństwo Pierce'a Browna upłynęło na budowaniu fortów i zasadzek na kuzynów, co odbywało się w lasach sześciu stanów USA oraz na pustyniach kolejnych dwóch. Ukończył college w 2010 i wówczas zaświtała mu w głowie idea kontynuowania nauki w Wyższej Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Niestety, nie posiada pierwiastka magii, więc czyniąc wysiłki, by zostać pisarzem, pracował jednocześnie jako manager mediów społecznościowych w nowo powstałej firmie technologicznej, harował jako wyrobnik dla Disneya – głównie w ABC Studios, poświęcał czas internetowej stronie NBC i nadawał nowe znaczenie stanowi braku snu, udzielając się jako pomocnik w kampanii senackiej.

  Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie skrobie opowieści o statkach kosmicznych, czarodziejach, ghulach oraz rzeczach dawnych i dziwnych.*

  Darrow został zamknięty w celi. Jego misja wyszła na jaw, ukochana zniknęła, rodzina trafiła do niewoli, przyjaciel zdradził go. Siedząc w zamknięciu dostaje małpiego rozumu. Istnieje tycia szansa, by go stamtąd uwolnić: ci buntownicy, którzy żyją, muszą go odnaleźć. Mają mało czasu… Czy zdążą? Czy w Układzie Słonecznym wybuchnie wojna? Co stanie się z Darrowem?

  Drugi tom zakończył się w momencie, który wywoływał wiele pytań. Siedziałem jak na szpilkach czekając na trzecią część. Na szczęście wydawnictwo wydało książkę, więc moja męczarnia się skończyła. Tylko czy lepiej jest nie znać zakończenia czy żyć z wiedzą, że ta przygoda się już kończy?

  Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo […] spodobał mi się moment, w którym główny bohater znajdował się w niewoli. Dlaczego? Ponieważ wtedy autor udowodnił nam, że świetnie potrafi bawić się stworzonymi przez siebie bohaterami. Był to jeden z najbardziej emocjonalnych i refleksyjnych etapów tego dzieła. Wtedy zaczynały pojawiać się pytania; jego obłęd pokazał nam, jak silnym psychicznie był człowiekiem, bo nie załamał się.

  „Red Rising: Gwiazda zaranna” nie ma absolutnie żadnych wad. Plusów natomiast jest tak dużo, że do wieczora mógłbym je wymieniać.

  Z czystym sumieniem mogę rzec, iż ten tom to najlepsza część całej trylogii. Nie mogę jeszcze dojść do siebie po zakończeniu. Tak naprawdę wszystko w tej powieści mi się podobało – począwszy od klimatycznej okładki, emocji i opisów na lekkim języku, trzymającej w napięciu akcji i idealnie wykreowanych postaciach skończywszy. Fabuła rozwija się w sposób spójny i logiczny.

  „Wiesz, co zrobili. Pot. Szkielet. Ciało. Popiół. Lament. Krew. Ciemność chichocze z uciechy. Kosiarzu, Kosiarzu, Kosiarzu… Każda śmierć znaczona jest krwią.”

  Darrow jest bardzo typowym bohaterem: staje przed trudnymi wyborami, jest emocjonalny i przede wszystkim popełnia błędy, za które będzie musiał zapłacić. To sprawia, iż staje się ON bardziej ludzki, czytelnikowi jest łatwiej się z nim utożsamić.

  Ta powieść jest tylko i wyłącznie dla osób, które lubią być zaskakiwane, które chcą wiercić się na krześle (czy innym siedzeniu), bo akcja tak mocno trzyma w napięciu, iż nie można wytrzymać.

  Jeśli jeszcze nie czytałeś tej serii, przeczytaj. Jeśli chcesz spędzić czas ze wspaniałą książką, przeczytaj. Jeśli sądzisz, że Red Rising to kolejna trylogia, która jest inna niż wszystkie, przeczytaj, a szybko zmienisz zdanie.

  Mógłbym bardzo długo pisać na temat tego dzieła i wychwalać go godzinami, ale nie miałoby to większego sensu. Z czystym sercem polecam Wam tę powieść.

  Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękuję Drageus Publishing House.

  Tytuł: „Red Rising: Gwiazda zaranna”

  Tytuł oryginału: „Morning star”

  Autor: Pierce Brown

  Wydawnictwo: Drageus Publishing House

  Cykl: Red Rising (tom III)

  Przekład: Małgorzata Koczańska

  Projekt okładki: Design Partners

  Korekta: Agnieszka Pawlikowska

  Wydanie: I

  Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)

  Liczba stron: 585

  Data wydania: 20.04.2016

  ISBN: 978-83-64030-82-6

  * Źródło – skrzydło książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Gwiazda zaranna” zamyka historię Darrowa i jego krucjaty. Darrow to podkolor, czerwony, który urodził się pod powierzchnią Marsa. Jego życiową misją było kopanie w ziemi i wydobywanie helium-3 - gazu, który napędza gospodarkę światów przyszłości. Ale zarówno ON jak i jego rodacy są od pokoleń okłamywani. Mars, o którego terraformację tak długo walczą, jest od wieków zdatny do życia i zamieszkany przez inne kolory jego rasy, które pławią się w luksusie i bogactwach.

  Brown stworzył od podstaw historię genialną. „Gwiazda zaranna” jest zwieńczeniem jego genialnego projektu, długich lat planowania, pisania i poprawiania fabuły tak, aby była prawie idealna. Jego opisy po prostu powalają. Bitwy kosmiczne są szybkie, dynamiczne, choć stanową tylko ułamek całej akcji. Podobnie jak opisane przez niego lokacje – zapierają dech w piersiach. To nie są planety jakie znamy, ale stworzone w wyobraźni nowe światy opisane kawałek po kawałku. Dialogi i opisy postaci są niezwykle rzeczywiste. Dopracowane w każdym aspekcie zachowania bohaterów są wiarygodne i rzeczywiste. I w końcu niezwykła rzecz – cała powieść opisana jest z perspektywy Darrowa. Nie ma tutaj żadnej sceny, w której nie bierze ON udziału. Jeśli gdzieś wydarzyło się coś wartego uwagi, Darrow się o tym dowiaduje w bezpośredniej rozmowie, albo rozwija zasłyszany wątek w myślach. Dzięki temu czujemy bezpośredni kontakt z głównym bohaterem i poniekąd możemy się domyślić, że nie zginie do końca książki, ponieważ jego śmierć oznaczałaby koniec historii.

  Przez większą część swojej epopei autor stworzył i kształtował postacie, które do siebie pasowały, lub między którymi iskrzyło. Teraz pozwolił im dowodzić flotami, zastępami żołnierzy. Wyszedł z tego niezły kogiel-mogiel. Pomimo, że w wojnie biorą udział przyjaciele z dawnych czasów, nikomu nie mogą teraz ufać. Między głównymi graczami trwa wieczna wojna psychologiczna. Wojenna sztuka wymaga od nich, by ze sobą rozmawiali w skrajnych przypadkach i robią to z niezwykłą kurtuazją. Ale tak naprawdę chcą się wzajemnie pozabijać. Na bieżąco tworzą intrygi i modyfikują je do zmieniających się realiów. Dlatego w zapachu książki czuć spiski, złość i nadchodzącą śmierć. Co jakiś czas następują niespodziewane zwroty akcji. Wzruszam się, gdy widzę, że Brown każdemu poświęca kilka chwil – stać go na to, bowiem ma aż 590 strona do zapisania. Tutaj każdy z bohaterów poprzednich tomów jest na pierwszym planie, ale w niczym to nie chroni jego statusu - równie szybko może pożegnać się z życiem. Ludzie giną po obu, to przecież wojna. Domowa.

  Moja niesłychana przygoda z „Red Rising” rozpoczęła się w 2014 r., gdy otrzymałem pierwszy tom. Teraz ta przygoda dobiegła końca. Cierpię, gdyż czuję, że to jedna z lepszych epopei science-fiction, jaką kiedykolwiek czytałem. Nic mi w głowie nie zapadło tak dobrze jak właśnie trylogia „Red Rising”. Ale to już koniec. Niezależnie od tego, czy aktor kiedyś zdecyduje się na pisanie w tym świecie, czy też zacznie nowe historie – będę jego fanem. Na zawsze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Najgorsze uczucie jakie może spotkać książkoholika to takie, gdy nastaje czas na rozstanie się z jedną z ulubionych serii. Do końca nie wiedziałam, czy chcę ją szybko pochłonąć, czy wręcz przeciwnie, odłożyć konsumpcję na później. Ale z serią Red Rising nie ma żartów, obojętnie jak mocno byś sobie wmawiał/a że tym razem będziesz się nią delektować, to i tak ciekawość zwycięży.

  Nie będę was oszukiwać, ale trzeci tom to pokaźna cegiełka, ponieważ liczy sobie niemal 600 stron. Jednak w tych stronach jest zawarta tak świetna historia, że nawet ta ogromna liczba wydaje się być zbyt mała. Pierce Brown ma taki dar, że potrafi wprowadzić czytelnika w trans i nawet nie zauważa ON mijających minut, godzin, a nawet pory dnia. Nie ma szans, byście sobie powiedzieli: tylko dokończę rozdział i wracam do obowiązków domowych. Uwierzcie, gdy nastanie koniec danego rozdziału, to znajdziecie w nim taki zalążek, że będziecie musieli się dowiedzieć, co znajduje się w kolejnym. I tak w kółko, aż do ostatniej strony.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Red Rising T.1 Złota krew audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
25,46 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Red Rising T.1 Złota krew audiobook mp3

Darrow jest zwykłym górnikiem w kolonii na Marsie. No, może nie takim zwykłym, bo wykonuje niebezpieczną pracę Helldivera. Jednak należy do najniższej kasty.W dodatku nie ma ambicji, żeby przebić się wyżej, zresztą w jego świecie to zwyczajnie niemożliwe. Człowiek rodzi się i umiera dokładnie w tym...
Audiobook Red Rising Tom 2 mp3 0/5 Nasza cena:
21,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Red Rising Tom 2 mp3

Darrow au Andromedus, sławny absolwent Instytutu Marsa, wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Jego drogę znaczy krew nie tylko wrogów, lecz i przyjaciół. Jednak celem Darrowa nie jest awans i bogactwo. Młodzieniec wypełnia inną misję - próbuje osłabić Złotych tyranów od...
Audiobook Red Rising. Tom 3. Gwiazda zaranna mp3 0/5 Nasza cena:
21,56 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Red Rising. Tom 3. Gwiazda zaranna mp3

Red Rising 3: Gwiazda zarannaNadzieja umiera ostatnia...Darrow au Andromedus nie ma już nadziei. Stracił wszystko, o co walczył.Przyjaciel zdradził go w dniu Triumfu. Towarzysze broni, Synowie Aresa, zostali zabici. Rodzina trafiła do niewoli okrutnego Szakala. Ukochana zniknęła bez słowa....
Star Force T.5 Stacja bojowa 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Force T.5 Stacja bojowa

Siły Gwiezdne i Kyle Riggs stają przed nowymi wyzwaniami, mierzą się z kolejnymi flotami, odkrywają sekrety wojny, którą toczą od lat.Ludzie zdobywają system Eden, ale czy uda się go utrzymać? Siły Gwiezdne są osłabione po długiej walce, wielu żołnierzy chce wrócić do domu. Wiedząc, że maszyny...
Pierwsze uderzenie. Star Carrier. Tom 1 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsze uderzenie. Star Carrier. Tom 1

Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh’daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu „osobliwości technologicznej”, w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh’daar uważają, że jest to zagrożenie...
Star Force Tom 2 Zagłada 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Force Tom 2 Zagłada

To kolejny kiepski rok Kyle’a Riggsa. Okręty nanitów mają nową misję – ale to wyrok śmierci dla pilotów. Do tego ziemski rząd zamierza skraść technologię Sił Gwiezdnych. Co gorsza, Ziemia obiecała coś makrosom i maszyny wkrótce upomną się o to... Wojna wśród gwiazd nie zakończy się szybko. I nikt...
Star Force T.6 Imperium 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Force T.6 Imperium

Kyle Riggs od dawna nie odwiedzał Ziemi. Nie ma pojęcia, co tam się dzieje. Nadchodzące raporty są coraz rzadsze i coraz dziwniejsze. Riggs, odizolowany w systemie Eden ze swoimi marines, zaczyna zdawać sobie sprawę, że przeciwko niemu formuje się sojusz. Dwie ogromne floty wkrótce ruszą, by...
Odyssey One. Tom 1. Rozgrywka w ciemno 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odyssey One. Tom 1. Rozgrywka w ciemno

Korzystając z najnowszej technologii, umożliwiającej podróże międzygwiezdne, okręt badawczy „Odyseja” wyrusza w dziewiczy rejs. Lecz kosmos nie jest tak pusty, jak może się wydawać z perspektywy naszej planety. „Odyseja” trafia prosto w środek konfliktu między dwoma rasami. Załoga okrętu staje w...
Otchłań. Star Carrier. Tom 4 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Otchłań. Star Carrier. Tom 4

Już niby wiesz, jak smakuje zderzenie z nieznanym. Jak człowiek się czuje, kiedy staje naprzeciw potężnego wroga, o którym wie niewiele albo w ogóle nic. Ale minęło dwadzieścia lat względnego spokoju. Miałeś już nadzieję, że udało się pokojowo załatwić sprawy między człowiekiem a obcymi rasami,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula