Punkt widzenia

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 10
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
331
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 27,68 zł 36,90 zł Taniej o: 25%

"Punkt widzenia”, kontynuacja opowieści kryminalnej o policjantach z Warszawy: Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku.

Śledztwo w sprawie gwałtu i morderstwa ujawnia niezwykłe fakty z przeszłości Tomczyka.

Agata Górska wyjeżdża na urlop. Nie dane jej będzie jednak długo cieszyć się odpoczynkiem i beztroską. Alarmujący telefon zmusza ją do powrotu. Córka jednego z sędziów orzekających w sprawach karnych została zgwałcona i brutalnie zamordowana. Policja za wszelką cenę musi ująć sprawcę i dlatego mobilizuje wszelkie rezerwy. Agata Górska wraca więc do Warszawy i rzuca się w wir śledztwa. Wkrótce odkrywa gęstą sieć niejasnych powiązań i koneksji. Z biegiem czasu wychodzi na jaw, że i przeszłość jej partnera, Sławka Tomczyka, w jakiś dziwny sposób wiąże się ze sprawą. Czy Agata i Sławek nadal mogą tworzyć zgrany, policyjny duet?

Jak zwykle pod piórem Małgorzaty Rogali zrodziła się niezwykle wciągająca powieść kryminalna. Sensacyjna akcja płynie tu wartko nie pozwalając czytelnikowi na choćby chwilę nudy. Mistrzowsko stosowany suspens znakomicie buduje napięcie sprawiając, że każdą kolejną stronę przewracamy coraz bardziej niecierpliwie. Niecierpliwie dlatego, że chcemy poznać i dalsze losy bohaterów i rozwiązanie zagadki, która jak zwykle skonstruowana jest bardzo misternie. Wszyscy wielbiciele tego cyklu będą w pełni usatysfakcjonowani!

Na cykl powieściowy o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku składają się jak dotąd następujące tytuły:
* "Zapłata”,
* "Dobra matka”,
* "Ważka”,
* "Zastrzyk śmierci”,
* "Grzech zaniechania”,
* "Punkt widzenia”.


O autorce

Małgorzata Rogala to polska autorka powieści kryminalnych i obyczajowych. Sławę i uznanie wśród czytelników przyniósł jej zwłaszcza cykl detektywistyczny, którego bohaterami są właśnie Agata Górska i Sławek Tomczyk. Zadebiutowała w roku 2012 powieścią obyczajową "To, co najważniejsze". Prywatnie pisarka jest miłośniczką jazzu i języka francuskiego.

Czytaj całość

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam zżywać się z bohaterami książki, stąd pewnie chętnie sięgam po serie. Ponad rok temu wzięłam do ręki 1 tom Zapłatę M. Rogali i przez następne dni doczytałam pozostałe części. Prawie trzy miesiące czekałam na 5 tom i kolejny rok na dalsze losy tej sympatycznej dwójki, Agaty i Sławka. I co? Tyle czekania a ja na trzy razy usiadłam wygodnie i koniec, finito. Jak żyć?

  Stwierdzam ponad wszelką wątpliwość, że Punkt widzenia to nie tylko ciekawy kryminał, to również bardzo dobra po części historia społeczno-obyczajowa, pokazująca zachowania nas, Polaków w sieci. Niestety ten obraz jest bardzo smutny. Jednak najważniejszym problemem poruszanym przez autorkę jest gwałt. Jak zwykle pobudzona ciekawością zerknęłam na kilka artykułów w Internecie dotyczących przemocy seksualnej i odechciało mi się dalej czytać. Dane są przerażające, raz jest to kwestia udowodnienia winy, a dwa zasądzenie wyroku, który jest z reguły karą zbyt niską.

  Zachęceni?

  "Ten dzień na zawsze podzielił moje życie. Nie mają państwo pojęcia, ile bym oddał żeby cofnąć czas".

  A kiedy się już go nie da cofnąć? Kiedy dopadają nas najmroczniejsze koszmary, gorzej, bo nie te ze snu, a jednak trzeba znaleźć siły, by żyć dalej.

  To nieszczęście dopada rodzinę sędziego Skowrońskiego. Dotyka ich tragedia, która mogłaby nie mieć miejsca, gdyby nie pewne wydarzenia z przeszłości. 17- letnia córka Jagoda zostaje zgwałcona i zamordowana.

  Agata Górska i Sławek Tomczyk jako partnerzy nie tylko w pracy, muszą zająć się tym śledztwem. Przepytują bliskich Jagody, szukają punktów zaczepienia. Tropią gwałciciela i zabójcę, który z premedytacją wysłał nagranie Skowrońskiemu, na którym zmuszony jest zobaczyć gwałconą, swoją córkę.

  "W sieci ludziom częściej puszczają hamulce i są bardziej rozemocjonowani, zwłaszcza gdy nie muszą pokazywać twarzy i ujawniać nazwiska".

  W Internecie zaczyna wrzeć, fora dyskusyjne zamieniają się w ogniste wymiany zdań i pojedynki na słowa. Prawdziwe i tak realne pyskówki, że ciśnienie skacze przy czytaniu. Ta jawna czasem prowokacja może być bardzo niebezpieczna. Przed tym ekranem ludzie nagle stają się katami i sędziami, oceniają i oskarżają, końca konfliktu nie widać. Nie da się ukryć, że książka ta na pewno wywołuje emocje.

  Agata w trakcie dochodzenia musi mierzyć się z przeszłością i jak się okaże Sławek też. Czy sprawy prywatne okażą się bardziej ważniejsze niż mundur? Czy sędzia na sali rozpraw może popełniać błędy? Nie odpowiem wam na te pytania, tylko gorąco zachęcam do kryminalnego świata Małgorzaty Rogali.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Rogala, mistrzyni kryminału psychologicznego, powraca pełną parą z nową książką „Punkt widzenia”

  Jest to kolejna część bestsellerowej serii kryminalnej. Głównymi bohaterami są śledczy Agata Górska, oraz Sławek Tomczyk którzy są partnerami za równo w pracy jak i w życiu codziennym. Tym razem para, młodych śledczych musi rozwikłać dosyć zawiłą sprawę morderstwa. Pewnego dnia sędzia Włodzimierz Skowroński otrzymuje przerażającego maila. W mailu znajduje się drastyczny filmik, który pokazuje między innymi bestialski gwałt, dokonany na jego córce. Sprawa okazuje się trudniejsza niż się wydaje.

  Czy Agata, która zmaga się z demonami przeszłości będzie umiała spojrzeć obiektywnie na tę sprawę?

  Czy Sławek jest lojalnym i oddanym partnerem?

  Czy wszystko jest takie jakie wydaje nam się być na pierwszy rzut oka?

  Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie sięgnij po „Punkt widzenia”

  Książka mnie tak wciągnęła, że przeczytałam ją w jedno popołudnie, dosłownie pochłaniałam stronę po stronie! Małgorzata Rogala krok po kroku tak zbudowała napięcie, że byłam ogromne ciekawa zakończenia tej historii.

  Autorka super utrzymuje klimat swoich powieści, ja osobiście bardzo lubię jej styl pisania, który od lat jest na wysokim poziomie, oraz to, że nie boi się pisać na trudne tematy. Podoba mi się, wątek internetowych komentarzy. Ten wątek pokazuje nam, jak bezmyślne zamieszczanie, nieprzemyślanych i zawistnych komentarzy w internecie, może mieć wpływ na drugiego człowieka.

  Książkę oceniam 5/5 co naprawdę rzadko mi się zdarza!

  PS dokonana zbrodnia potrafi wyjść na jaw, nawet po wielu latach.

  @gusiolec

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Rogala w swoim kryminałach porusza naprawdę ważne tematy. Tym razem jej wybór padł na sprawę gwałtów.

  Agata Górska przebywała akurat z przyjaciółką na urlopie, gdy okazało się, że jest pilnie wzywana do pracy. Córka sędziego prawdopodobnie została zgwałcona i zabita. Tak naprawdę policja była raczej pewna tego, że szuka ciała. Czym zawiniła komuś córka sędziego?

  Bardzo lubię tę serię kryminalną polskiej pisarki, dlatego też nie ma się czemu dziwić, że z ogromną niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów. Są one naprawdę bardzo różnorodne. Dana sprawa zaczyna się i kończy w danej części, a losy głównych śledczych toczą się dalej.

  Tym razem autorka poruszyła problem gwałtów. Czy to, że dziewczyna ma krótszą spódniczkę lub jest łądnie wymalowana upoważnia mężczyzn do odbycia z nią nieprawnego stosunku płciowego? Absolutnie nie. Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

  ,,Punkt widzenia" to wielowątkowa powieść, w której w życiu głównych bohaterów pojawiają się postaci sprzed lat. Zagmatwana fabuła nie daje nam ani chwili na nudę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Liczne, poniższe recenzje przybliżają treść książki, w związku z tym ja skupię się na innych wątkach oraz moich odczuciach po lekturze tej książki :)

  Małgorzata Rogala dała się już poznać jako autorka, która nie boi się poruszać trudnych, społecznych spraw. Dla mnie była to obietnica kolejnej, dobrej książki. Absolutnie się nie zawiodłam.

  Przemoc seksualna i niskie kary za gwałt to tylko jeden z wątków, jakie można odnaleźć w „Punkcie widzenia”. Drugim jest kwestia odpowiedzialności, jaką każdy z nas ponosi za swoje czyny. Dodatkowo autorka w treść książki umiejętnie wplata problem hejtu oraz bezkarności za pisane w internecie opinie, które są prawdziwą plagą współczesnych czasów.

  Wydarzenia w książce przedstawione są w wielu płaszczyznach. Głównym wątkiem jest opis śledztwa prowadzonego przez Agatę i Sławka. Dodatkowo występują tu liczne wstawki, z których dowiadujemy się, jak całą sprawę postrzegają poboczni bohaterowie. Dzięki temu autorka przedstawia nam różny (tytułowy) PUNKT WIDZENIA na te same wydarzenia.

  Akcja zmienia się dynamicznie, co nie pozwala na choćby chwilę znużenia. Czytelnik zostaje wciągnięty w historię bez reszty. Naprawdę ciężko jest odłożyć książkę przed jej zakończeniem! Charaktery i postępowanie licznych postaci mają duży wpływ na odczucia czytającego. Emocje, jakich doświadczyłam podczas lektury tej pozycji, były skrajnie różne. Myślę, że był to celowy zabieg autorki. Połączenie opisu drastycznych wydarzeń i śledztwa oraz różnych, ludzkich charakterów wymusza na czytelnikach chwilę refleksji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Od zawsze wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nawet, a może w szczególności, gdy chodzi o trudny, bolesny problem jakim jak gwałt.

  Temat ten jest głównym motywem śledztwa prowadzonego przez niezłomną parę policjantów Agatę Górską i Sławka Tomczyka. Sędzia Skowroński, otrzymuje mailem film z brutalnymi scenami gwałtu i morderstwa swojej jedynej córki. Śledczy odkrywają, że ma to bezpośredni związek z wydanym przez niego niesprawiedliwym wyrokiem za gwałt, w wyniku czego ofiara popełniła samobójstwo.

  Emocje bliskich dziewczyny, którzy nie doczekali się sprawiedliwości, ale również rodziców młodego gwałciciela starający się go za wszelką cenę wytłumaczyć i obronić, rozdzierają serce.

  Pojawiające się w treści artykuły opisujące postępy śledztwa wraz z komentarzami internautów przydają realizmu i pokazują jak łatwo jest ferować wyroki, rzucać inwektywy będąc pozornie anonimowym. Wyrażać zdanie bez zastanowienia, jakiejkolwiek refleksji, że komentarze te czytają ofiary, ich rodziny i boleśnie rzutują one na ich życie.

  Wszystkich, którzy śledzą relacje Górskiej i Tomczyka z pewnością zaciekawi czy mężczyzna, w obliczu rzucającej mu się na szyję byłej kochanki, potrafi zachować się lojalnie wobec partnerki? Czy może skorzysta z okazji, która sama wpada mu w ręce?

  Kryminał Małgorzaty Rogali, to nie tylko porywająca akcja, od której trudno się oderwać, nie tylko świetnie wykreowani bohaterowie, ale również udana próba zwrócenia uwagi na traktowanie ofiar gwałtów w Polsce. Traktowanie ich przez policję, wymiar sprawiedliwości i przez nas, społeczeństwo. Wiele jeszcze mamy w tym temacie do przemyślenia i poprawienia.

  Moim zdaniem, to najlepsza książka autorki z dotychczas przeze mnie przeczytanych i polecam ją w stu procentach każdemu, kto lubi dobry kryminał wraz z głębszym przekazem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula