Przyjdzie pogoda na miłość

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2020
Nasza cena: 27,93 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Pełna emocji historia trzech przyjaciółek, z których marzeń zadrwił los. Młode kobiety zderzają się z brutalnością dorosłego życia. Czy odnajdą w sobie siłę, by podnieść się po bolesnym upadku? Czy potrafią zaufać sobie i innym, kiedy przyjdzie pogoda na miłość?

Joannę opuszcza narzeczony i decyduje się na ślub z inną kobietą. U Magdy, która spodziewa się dziecka, lekarze diagnozują raka piersi.

Zuzanna marząca o karierze w modelingu wikła się w seksaferę w kręgach władzy.

Wioletta Piasecka w powieści "Przyjdzie pogoda na miłość" zdaje się mówić, że wszystko ma swój czas. Po burzy wychodzi słońce, a więc mimo zawiedzionych nadziei, cierpienia i konsekwencji błędnych decyzji zawsze trzeba szukać nowych szans i walczyć o swoje szczęście.

Jeśli przeżywasz rozterki i rozczarowania, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz otuchy, bo w Twoim życiu się nie układa, ta książka jest dla Ciebie. Jeśli po prostu masz ochotę na dobrą lekturę, to" Przyjdzie pogoda na miłość" jest idealnym wyborem.

Recenzje (3)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  PRZYJDZIE POGODA NA MIŁOŚĆ do pierwsza książka Wioletty Piaseckiej dla dorosłych Czytelników. Autorka ma jednak na swoim koncie mnóstwo książek dla dzieci, pisze także scenariusze teatralne, teksty piosenek i słuchowiska radiowe.

  Jaką pogodę prognozuje dla bohaterów swojej najnowszej książki? Czy aura będzie sprzyjać miłości?

  W książce przedstawiona została historia trzech przyjaciółek: Joanny, Magdy i Zuzy. Młode, atrakcyjne i ambitne kobiety zderzają się z szarą codziennością dorosłego życia.

  Joanna rozstaje się z wieloletnim partnerem Markiem, który decyduje się poślubić inną kobietę. Nie może liczyć na wsparcie rodziców, ponieważ nie zna nawet swojej matki, a ojciec nie okazuje jej miłości i wciąż krytykuje jej decyzje. Magda, pełna pozytywnej energii dowiaduje się, że zostanie matką. Jednak kiedy robi pierwsze badania, lekarze diagnozują u niej raka piersi. Natomiast Zuzanna pochodzi z ubogiej rodziny i od zawsze marzy by zostać modelką i zabłysnąć na czerwonym dywanie. W drodze na szczyt zostanie jednak wmieszana w polityczną aferę, która nadszarpnie jej wizerunek i postawi pod znakiem zapytania relacje z rodziną i przyjaciółkami.

  PRZYJDZIE POGODA NA MIŁOŚĆ to bardzo udany debiut, fajna obyczajowa książka oraz kopalnia życiowych prawd. Autorce udało się stworzyć ciekawe postacie kobiece, ukazać różne rodzaje relacji międzyludzkich, pokazać piękno przyjaźni oraz różne oblicza miłości. Wioletta Piasecka stworzyła też ciekawych męskich bohaterów, będących przedstawicielami różnego typu mężczyzn: Marek – mężczyzna na pogodę, przystojny, bogaty, czarujący, ale z drugiej strony krętacz, kłamca, oszust.

  Karol – czarna postać, babiarz, złodziej, nie szanuje swojej kobiety, myśli tylko o sobie. Krzysztof – przyjacielski, zawsze uśmiechnięty, pomysłowy, potrafi wyciągnąć pomocną dłoń. Ojciec Joanny – zimny, obojętny, nieczuły, ale przechodzi metamorfozę i stara się naprawić błędy.

  Każdy postać w książce ma ukryte znaczenie i niesie ze sobą przesłanie dla Czytelnika: Pani Ela – mama Magdy, ciepła i życzliwa kobieta, dobrym słowem wspiera dziewczyny i "prognozuje" pogodę na życiowych ścieżkach. Pani Krysia – starsza kobieta od której Joanna wynajmowała pokój, właścicielka Muszki, dba o swój dom i jego mieszkańców.

  Podobało mi się również połączenie treści z tytułem, w życiu bohaterów świeciło słońce, ale była też burza, po której pojawiła się tęcza, często padał deszcz. Było dużo trudnych wyborów, sytuacji bez wyjścia, ale nie brakowało też radości, szczęścia i dobrych wiadomości. Autorka porusza też mnóstwo ważnych tematów, które mogą dotyczyć każdego z nas: choroba, nieszczęśliwa miłość, bieda, brak pracy, zdrada. Początkowo wydawało mi się, że bohaterki mają więcej lat i nie lubiłam zdrobnień ich imion. Może dlatego, że do mnie nikt nie mówi Kasiulka, Kasieńka. Tutaj takie zdrobnienia pojawiały się często, ale to pewnie zabieg celowy Autorki, by nie było zbyt wielu powtórzeń.

  Książkę PRZYJDZIE POGODA NA MIŁOŚĆ polecam dla Czytelniczek w każdym wieku. Dla osób, którym brakuje wiary w siebie, dla tych którzy zmagają się z kłopotami i potrzeba jest im iskierka nadziei, na pomyśle rozwiązanie problemów. Wszystkim, którzy od dobrej lektury oczekują ciekawej historii, płynnej akcji, sympatycznych bohaterów, wzruszeń przeplatanych z uśmiechem i fajnego czasu spędzonego z książką.

  Koniecznie chciałabym, aby powstała kolejna część, ponieważ sporo wątków zostało otwartych. Myślę, że każdy kto przeczyta historię Joanny, Magdy i Zuzy będzie chciał poznać dalsze losy przyjaciółek. Mam nadzieję, że Autorka ma już dla dziewczyn plany na przyszłość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mamy okazje poznać trzy przyjaciółki. Joannę, która opuszcza narzeczonego, bo ten decyduje się na ślub z inną, majętną kobietą. Magda spodziewa się dziecka, ale jej szczęście zakłóca wiadomość o raku piersi. Zuzanna od dziecka marzy o karierze modelki, ale ten świat ją przerasta i zostaje uwikłana w seksaferę.

  Każda z kobiet jest inna, wyjątkowa, ale wszystkie marzą o jednym, by być szczęśliwe. Czy to możliwe, gdy los nie jest dla nich łaskawy, a ludzie wkoło po prostu są źli i podstępni? Życie każdej z przyjaciółek jest bardzo ciekawe, ale jednocześnie trudne i pełne problemów. Jak przetrwać te trudne dni, czy miesiące, by nie stracić chęci do życia i nie popaść w depresje?

  Fabuła wciąga i nie pozwala się nudzić. Wiele się dzieje, bo są aż trzy bohaterki, których życie owocuje w różne wydarzenia, niekoniecznie wesołe. Dużo bohaterów drugoplanowych wspólnie z narracją trzecioosobową, dostarczają nam ciągłych wrażeń. Jak na karuzeli, nasze emocje szybują w górę i w dół, nie dając wytchnienia i czasu, by odłożyć książkę, choć na chwilę.

  Wiele dobrego można wyciągnąć z historii Joanny, Magdy i Zuzanny. Dużo motywacji, pozytywnej energii daje nam autorka. Przyjaźń jest kluczowa w walce z przeciwnościami losu, a pomoc drugiego człowieka nieoceniona. Nie obyło się bez łez wzruszenia, smutku, ale też i uśmiechu, bo nadzieja i radość równoważą te trudne chwile.

  Płynnie i lekko napisana historia, a wszystkie wydarzenia doskonale wkomponowane w fabułę. To powieść, po której chce się wstać i ruszyć do przodu. Jesteśmy doładowani pozytywną energią, którą emanuje też sama autorka. Tematy poruszane mogą dotknąć każdą kobietę. Choroba, brak pracy bieda, nieszczęśliwa miłość i smak zdrady. Wartość przyjaźni i rodziny jest bardzo dobrze przekazana i doceniona. To powieść dla kobiet, które nawet nie zdają sobie sprawy, ile siły w nich drzemie i że mogą przezwyciężyć każde niepowodzenie życiowe.

  Książka da nam dużą dawkę emocji, łzy wzruszenia, ciekawe wątki i trudne problemy bohaterów. Polubimy trzy przyjaciółki, ale też zaciekawią nas losy tych negatywnych bohaterów. Mądra książka z duszą, a kobiece rozterki aż kipią niczym wulkan w czasie erupcji. Pomysłów autorce nie można odmówić i zadbała, by czytelnik nie nudził się ani przez chwile. Zostaje jeszcze kilka wątków, których rozwiązanie może nastąpić w kolejnej części, na którą może skusi się Wioletta Piasecka, czego bardzo życzę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie wymażę niczego z mojego życia.

  Każda rzecz, każda najmniejsza rzecz doprowadziła mnie do tego, kim jestem teraz.

  Rzeczy piękne nauczyły mnie kochać życie.

  Rzeczy złe nauczyły mnie, jak żyć"

  Bob Marley - motto powieści "Przyjdzie pogoda na miłość".

  Z niebywałą radością przyjęłam propozycję objęcia PATRONATEM powieści "Przyjdzie pogoda na miłość" autorstwa Wioletty Piaseckiej.

  Premiera książki już jutro tj. 30 września nakładem Wydawnictwa Szara Godzina.

  Energia autorki promującej swoją książkę jest niezmiernie ekspresyjna, zakrojona na szeroką skalę.

  Jest to zdecydowany plus, energia, zaangażowanie w promocję jest niesamowita.

  Historia trzech przyjaciółek, każda z nich inna, ale bezapelacyjnie są dla siebie wsparciem i opoką.

  Joanna mieszka z ojcem, który traktuje ją w zatrważający sposób. Idąc na spotkanie z Markiem, liczy na oświadczyny, założenie domu tworzonego z miłością i troską okazuje się, że ten wycofuje się ze wszystkiego i ją porzuca. Nie spełnia kryteriów bogatej rodziny, nie wpasowuje się w ich świat.

  Markiem całkowicie sterują rodzice, zapewnienie płynności finansowej i zdobycie części firm jest ważniejsze od prawdziwego i szczerego uczucia.

  To rodzice decydują kogo ma poślubić.

  Czy na nieszczęściu innych można zbudować szczęście?

  Magdalena mieszka wspólnie z rodzicami i chłopakiem w domu pełnym miłości i zrozumienia. Karol na wieść o ciąży dziewczyny decyduje się na ślub z nią. Jednak radość z narodzin dziecka przyćmiewa diagnoza lekarska - rak piersi.

  Jaką postawę przyjmie ukochany wobec takiego

  dramatu?

  Jaką decyzję podejmie przyszła mama, z czym będzie musiała sobie radzić?

  Okaże się, że to nie rak jest najokrutniejszym problemem?

  Zuzanna od zawsze marzy o karierze modelki, jest w stanie poświęcić wiele dla kariery.

  I kiedy już nabiera ona rozpędu zostaje uwikłana w seksaferę politycznego światka.

  Kto jest sprawcą i prowodyrem całej akcji?

  Czy pod naciskiem i atakiem mediów, odcięcia przez rodzinę da radę wyjść na prostą?

  Innymi ważnymi wątkami jest rozwiązanie zagadki mamy Joanny, która rzekomo porzuciła ją po porodzie.

  Jaki będzie prawdziwy powód tej sytuacji i czy będą miały szansę choćby na rozmowę i odnowienie kontaktów?

  Każda z przyjaciółek miała szczęście poznać pomocne osoby, które nie zawiodły, wspierały, motywowały do działania i walkę o siebie.

  Wspólne rozmowy w domu Dobrzańskich są cudowne, skłaniające do refleksji.

  "Wy młode, niedoświadczone życiowo, szukacie księcia z bajki, a zapominacie, że miłości szuka się na niepogodę. Na słotę.

  Mówi się: na dobre i na złe, ale ile w życiu jest tego dobrego?

  Od czasu do czasu zaświeci słoneczko, ale częściej wieje wiatr i zacina deszcz."

  Gest Zuzany wobec Magdy wywołał morze łez, pomimo swojego rozdarcia emocjonalnego umiała przemienić je w dobro i pomoc przyjaciółce.

  Nie będę już nic więcej zdradzała, jednak zachęcam Was bardzo do poznania i przeczytania tej opowieści. Niesie ona ze sobą wiarę w przyjaźń,akceptację, miłość i uświadamia fakt poniesionych konsekwencji czasem złych i nietrafionych decyzji rzutują na całe życie.

  Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że po burzy zawsze wyjdzie słońce.

  Ślicznie dziękuję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zaczekaj na miłość. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaczekaj na miłość. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 3

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Pozwól mi kochać”! Klara Horczyńska ma niespełna trzydzieści lat, jest wziętą modelką, szturmem podbija rynek mody. Nagły wyjazd do Paryża okazuje się pasmem sukcesów. Nowe znajomości, udział w pokazach, sesje fotograficzne dla znanych pism z branży. Dobra...
Kurs na miłość 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurs na miłość

Warto dać sobie jeszcze jedną szansę, zamiast pochopnie zejść z drogi miłości… Wojciech i Joanna, oboje po nieudanych związkach, spotykają się przypadkowo w gdyńskiej marinie. Spotkanie kończy się „gęsią skórką” u obojga, co staje się impulsem do umówienia się „za rok”, a wreszcie do odbycia...
Test na miłość. The Kiss Quotient. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Test na miłość. The Kiss Quotient. Tom 2

Khai Diep ma problemy z emocjami. Kiedy ktoś dotyka jego rzeczy, robi się poirytowany, a największą satysfakcję sprawiają mu starannie wypełnione księgi rachunkowe, w których wszystko zgadza się co do jednego centa. Nie potrafi jednak przeżywać głębszych uczuć takich jak miłość i żal. Jego kłopoty...
Miłość na wrzosowisku 4/5 Nasza cena:
24,57 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość na wrzosowisku

Po wielu perturbacjach Basia odnajduje swoje miejsce na ziemi w małym angielskim miasteczku ukrytym wśród wrzosowisk. Otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem i przeżywa kłopoty dorastających córek. Poznaje sąsiadów, ich sekrety, a nawet romantyczne historie sprzed lat....
Miłość z widokiem na morze 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość z widokiem na morze

Spacery w świetle zachodzącego słońca. Pierwsze nieśmiałe zauroczenia, niewinne flirty i niespodziewane wybuchy uczuć. Wakacje, słońce i wspomnienia. Mistrzynie polskiej literatury obyczajowej stworzyły zbiór opowieści o miłości, która przydarzyła się nad morzem. Ich bohaterki spotkają tam miłość...
Jagodowa miłość. Tom 4. Zawsze możesz na mnie liczyć 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 4. Zawsze możesz na mnie liczyć

Natalia Sońska powraca z ukochaną serią czytelniczek. Prawdziwe emocje i zapach waniliowego sernika – to musi być „Jagodowa miłość”! Jagoda w końcu jest szczęśliwa z Tomaszem i jest pewna, że już nic nie zmąci ich spokoju. Młoda i ambitna kobieta reorganizuje pracę „Słodkiej”, stara się zaprowadzić...
Z widokiem na miłość 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z widokiem na miłość

W architekturze można zaplanować prawie wszystko. W miłości niczego nie da się przewidzieć. Holly Ashton nie obchodzi urodzin od czasu, gdy zmarła jej matka. Zamiast tego w ten jeden dzień w roku pozwala sobie na żałobę. Resztę roku spędza na udawaniu silnej i niezależnej kobiety, którą bardzo chce...
Kontrakt na miłość 5/5 Nasza cena:
26,46 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kontrakt na miłość

Powieść autorki bestsellerowej serii „Na zawsze” Nazywam się Emily Wade. Burzliwe życie mojej matki nauczyło mnie, że nie ma czegoś takiego, jak: I żyli długo i szczęśliwie. Wszystkie związki są z góry skazane na porażkę. Za to jeśli ludzi łączy tylko seks, życie jest przyjemne i nieskomplikowane....
Miłość na Bali 5/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość na Bali

"Miłość na Bali" to druga po "Okruchach raju" część "Azjatyckiej sagi", której akcja toczy się w Indonezji. Turyści, którzy coraz liczniej odwiedzają rajską wyspę Bali, są zachwyceni czarownym otoczeniem, lecz miejsce to skrywa też swoją niebezpieczną i paskudną twarz. Do licznej grupy polskich...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula