Przy stole z Hitlerem

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,87 zł
Audiobooki mp3
za 25,12 zł
Nasza cena: 20,57 zł 39,99 zł Taniej o: 49%

“Przy stole z Hitlerem” to najnowsza książka autorstwa Roselli Postorino, której akcja toczy się w czasach II Wojny Światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata.

Powieść napisana została na podstawie prawdziwej historii, a czytelnik znajdzie w niej pogłębioną refleksję na temat moralności, standardów prawidłowego zachowania i fundamentalnych pytań o to, co jest dobre, a co złe. Brutalne wydarzenia wojny pozwalają bowiem rzucić cień na prawdziwy sens ludzkiej egzystencji i spojrzeć zupełnie inaczej na otaczającą nas rzeczywistość.

Główna bohaterka powieści, Rosa Sauer, przeniosła się na początku wojny z Berlina na bezpieczną wieś. Jej mąż, Gregor, został wysłany na front, a rodzice 26-letniej wówczas kobiety już nie żyli. Spokojne życie Sauer przerwane zostało wizytą esesmanów, którzy oznajmili jej, że została wybrana na testerkę potraw Hitlera, które podawane są mu w jego kwaterze w Wilczym Szańcu. Rosa, chcąc nie chcąc, musiała więc odbyć długą podróż na wschód i zamieszkać w tajnej kryjówce zbrodniarza pomiędzy mazurskimi jeziorami.

Rosa i dziewięć innych kobiet trzy razy dziennie kontrolowały podawane wodzowi jedzenie i picie, aby upewnić się, że nie jest ono zatrute. Ryzykowały własnym życiem dla człowieka, który bez skinienia palcem zabijał miliony. Część kobiet nie kryła się ze swoją fascynacją osobą Adolfa Hitlera, inne stanowczo wypierały z siebie myśl, że mogą być nazistkami. Wśród tej drugiej grupy była właśnie Rosa. Z upływem dni pojawiły się u niej uporczywe myśli, czy na pewno postępuje słusznie. Czy chroniąc codziennie Hitlera, można uznawać się za dobrego człowieka?


O autorce

Rosella Postorino to włoska pisarka, która zadebiutowała na rynku wydawniczym w 2007 roku. Jej najnowsza powieść “Przy stole z Hitlerem” stała się międzynarodowym bestsellerem, została przetłumaczona na wiele języków. W jej ojczyźnie książka została obsypana wieloma nagrodami literackimi, m.in. bardzo prestiżową nagrodą Premio Campiello w roku 2018.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bohaterką książki jest Rosa Sauer kobieta, która w wyniku bombardowań Berlina straciła zarówno najbliższą rodzinę, jak i dach nad głową. Przenosi się ona na wieś do rodziców męża, który walczy na froncie wschodnim. Jej z pozoru spokojne wiejskie życie, pewnego dnia zostaje przerwane przez rekrutację do nowej bardzo ważnej pracy. Wraz z grupką innych kobiet zostaje ona przewieziona do Wilczego Szańca, gdzie staje się degustatorką potraw przygotowywanych dla Hitlera. Niemiecki przywódca od zawsze był paranoikiem i dość mocno obawiał się otrucia. Wzorem dawnych starożytnych władców postanowił ON utrzymywać stałe grono osób, które jako pierwsze będą sprawdzać jego posiłki.

  Tytuł książki może być dość sugestywny i wzbudzać pewne złe wyobrażenie o treści dzieła. Powieść ta nie wiele ma wspólnego z Hitlerem, trudno doszukać się tutaj nawet tematyki czysto wojennej. Niemiecki przywódca przedstawiony jest tu niczym mityczna bestia, potwór, o którym każdy słyszał, każdy go szanuje albo się go boi, ale tak naprawdę mało kto go widział. Rosella Postorino postanowiła stworzyć książę o mało znaczącym wojennym epizodzie, gdzie główną rolę ogrywają kobiety, codziennie ryzykujące życie dla Fűhrera. Główną postacią jest tutaj wspomniana Rosa, ale tak naprawdę każda z degustatorek odgrywa tutaj znacząco rolę i każda ma zupełnie inne podejście do otaczającego ją świata. Jedne oddały się tej pracy ze strachu inne z czysto prozaicznych powodów, jakim bym głód a jeszcze inne były dumne z nowego zajęcia i były gotowe oddać życie za swojego przywódcę. Ich praca nazbyt angażująca nie była, a nawet dostawały za nią sowite wynagrodzenie oraz niekiedy wolne weekendy, ale musiałby być również gotowe na wielkie poświęcenie, nawet jeśli były w danej chwili jedynymi żywicielkami swoich rodzin. Oczywiście teraz z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że paranoja Hitlera w kwestii otrucia była kompletnie bezpodstawna (na pewno były lepsze sposoby jego uśmiercenia), ale wtedy strach był wszechobecny.

  O ile większość degustatorek od samego początku miała jasno określone poglądy dotyczące zarówno wojny, jak i samego Hitlera, to główna bohaterka Rosa, nie jest już taka łatwa do zaszufladkowania. Młoda Niemka będąca dumna ze swojego narodu, dostrzegająca jednak bezsensowność wojny i odczuwająca jej skutki (tak jak wszyscy). Sama do końca nie wie, czy Fűhrer ją fascynuje, czy przeraża, a jej zachowanie jest momentami mocno dziwne. Raz budzi się w niej chęć zobaczenia ponownie męża, zaczyna dostrzegać tragizm tego konfliktu, aby chwilę później wdać się w romans z oficerem SS i pielęgnować w sobie mieszankę strachu i miłości. To, co najbardziej przeszkadzało mi w tej postaci to zbyt często powtarzanie stwierdzenia, że nie była ona dobrą i godną Niemką. W pewnym momencie zaczęło to mieć wymiar próby wewnętrznej rehabilitacji zarówno jej samej, jak i niektórych Niemców, którzy przecież popierali Hitlera i jego wojnę tylko z powodu strachu a tak to byli dobrymi ludźmi. Dodatkowo zupełnie niepotrzebnie autorka umieściła w swoim dziele dość sporo fragmentów, które nie tylko kompletnie nic nie wnoszą do podstawowej treści, ale również dają wrażenie zapchania tematu wojny na drugi, a nawet trzeci plan na rzecz wątków obyczajowych.

  Na samym końcu książki możemy przeczytać, że książka inspirowana jest życiem Margot Woelk, która w czasie II Wojny Światowej, była jedną z osób odpowiedzialnych za testowanie posiłków dla Hitlera. Autorka książki nie miała jednak okazji spotkać się ze wspomnianą osobą, a całe jej dzieło oparte jest na dostępnych dokumentach oraz pomocy osób odpowiedzialnych za konsultacje naukowe i historyczne. Należy więc podchodzić do pewnych umieszczonych tutaj treści z pewną dozą niepewności, szczególnie jeśli niektórych faktów nie da się zweryfikować w łatwy sposób. Dodatkowo biorąc pod uwagę styl autorki, są momenty, w których ciężko stwierdzić gdzie kończy się prawda historyczna, a zaczyna fikcja literacka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rosa jest Niemką, która jak wiele jej podobnych ludzi, zmaga się z codziennością II wojny światowej. Jej mąż, Gregor, został wysłany na front, a ona sama po atakach bombowych na Berlin, przeniosła się do małej wioski, gdzie mieszkają jej teściowe. We trójkę czekają, przepełnieni nadzieją, na szczęśliwy powrót Gregora. Rosa jednak dostaje pracę – zostaje wytypowana z kilkoma innymi kobietami, aby zostać testerkami jedzenia Hitlera. Autobus codziennie rano przyjeżdża, zabiera je do koszar, później odwozi do domu. Każda z degustatorek walczy z własnymi demonami; je wszystkie dotknęła wojna i żałoba. Niektóre skrywają mroczniejsze sekrety.

  To nie jest zwykła książka o testerkach jedzenia, które trafiało na stół Adolfa Hitlera. To opowieść o codzienności, radzeniu sobie z problemami w obliczu wojny. Strach, przerażenie Rosy i pozostałych kobiet udzielało się i mi. Gdy przekraczały próg stołówki, czułam jak moje serce bije coraz szybciej z powodu lęku i niepokoju. Gdy rozpoczęłam lekturę „Przy stole z Hitlerem”, nie spodziewałam się, że pod koniec książki nie będę mogła pozbierać myśli. Autorka umieściła swoje bohaterki w nazistowskich Niemczech, ogarniętych wojną i uwielbieniem do führera. Jednak na pierwszy plan nie wysuwają się defilady, słowa uwielbienia i wiara w to, że rasa aryjska ma zapanować nad światem. Jest to historia o ludziach, ich emocjach, uczuciach, żałobie, wierze, stracie. Czytając, czytelnik coraz lepiej poznaje nie tylko Rosę, ale i inne bohaterki. Więź która ich połączyła, jest niecodzienna i intrygująca; każda z kobiet dźwiga swój bagaż doświadczeń i musi radzić sobie bez bliskich. Rosa i inne degustatorki wciąż czekają. Czy wierzą w nieomylność przywódcy? Czy są w nim ślepo zakochane? Co czuły, gdy codziennie stawały w oko oko ze śmiercią? Gdy odgradzały Hitlera od zabójstwa spowodowanego zatrutym jedzeniem?

  Każda wojna jest okrucieństwem. II wojna światowa na stałe wyryła w naszej historii bolesną ranę. Ludzie, którzy byli naocznymi świadkami tamtych wydarzeń, na zawsze zachowali je w swoich wspomnieniach. Wojna zmienia człowieka – nie tylko żołnierza, walczącego na froncie, ale także i cywilów, kobiety i dzieci, które pozostały w domach. Rosa kocha Gregora i z całego serce pragnie, aby wrócił, oraz żeby wojna się skończyła, a oni mogli dalej wieść swoje normalne życie. Jednak kobieta popełnia błąd. I chociaż gdyby wydarzyło się to w innych okolicznościach i innym czasie raczej nie zostawiłabym na niej suchej nitki, to jej zagubienie, osamotnienie, codzienny strach mogą wytłumaczyć jej postępowanie. Czytam wiele książek, które opowiadają o życiu cywili w czasie II wojny i jednego się nauczyłam – nie oceniaj. Nie mierz innych swoją miarą. Ten czas był okropny, dla tych, którzy zamieszkiwali tereny Rzeszy również. Nie wszyscy byli ślepo zapatrzeni w Hitlera. Siedząc w głowie Rosy, bo to ona była narratorką całej historii, czułam jej ból. Odrzucenie i chęć przypodobania się pozostałym degustatorkom. Jej ból, żal i tęsknotę. Jej obojętność. Wszystkie te emocje udzieliły się i mi.

  Czy Adolf Hitler pojawia się w tej historii? I tak i nie. Jest ciągle obecny – przecież testerki jedzą jego posiłek, są pierwszą linią obrony przed truciznami. Jednak młode, zwykłe kobiety nie mogą nawet marzyć o tym, aby pojawił się przy nich. Jest wielkim przywódcą, który poprowadzi Niemcy ku zwycięstwu, nie może zajmować się maluczkmi. Obraz dyktatora, który maluje w głowie czytelnika autorka, jest przedziwny. Każdy z nas zna jego postać, słyszał o jego charyzmie, przemówieniach, które porywały tłumy, ale także o bestialstwie i nienawiści, która skłoniła go do zabicia tysiąca istnień. Jednak anegdotki o Hitlerze, które wtrącają bohaterowie, czynią go bardziej ludzkim. Podczas lektury w mojej głowie pojawiły się sprzeczne obrazy dyktatora i nie potrafiłam ich ze sobą pogodzić.

  Spodziewam się, że ta książka nie wszystkim się spodoba, jednak mnie przekupiła. Dotarła do mojego serca, poruszyła je. Nie mogłam się od tej lektury oderwać, chciałam poznać los Rosy. Jeżeli jesteście zainteresowani, to czytajcie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Słynny bestseller Roselli Postorino „Przy stole z Hitlerem” doczekał się swojej premiery już u nas. Od 2 października, każdy z was może poznać szczegóły II wojny światowej, z perspektywy testerki jedzenia samego Fuhrera.

  Chodź wydawać mogłoby się iż Hitler, był jedynie uwielbiany i czczony przez obywateli swojego państwa, ta książka ukazuje nam obraz i tych którzy wbrew swojej woli musieli być mu posłuszni i każdego dnia narażać dla niego swoje życie. Podział społeczny pod tym aspektem jest szczegółowo przedstawiony przez autorkę, co daje czytelnikom nieco inny, szerszy obraz sytuacji panującej podczas wojny. Autentyczna historia Rosy Sauer potrafi wzbudzić zainteresowanie czytelnika, lecz według mnie skupia się ona zbyt mocno na osobie samej bohaterki, natomiast mamy tu zbyt mało tytułowego - Fuhrera. Ocena tej książki, zależy w dużej mierze od samego czytelnika. To wy, musicie zadecydować czego tak naprawdę od niej wymagacie, czego chcielibyście się dowiedzieć. Dla mnie była to ciekawa historia, którą czytało się dobrze lecz nie napotkałam tu nic, co wywołało by większe emocje. Czekam na wasze głosy, a tymczasem - miłego weekendu ☀🌻

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Przy stole z Hitlerem” to historia oparta na faktach. Opowieść o kobietach testujących posiłki, które następnie miały zostać podane wielkiemu przywódcy. Testerki nigdy nie miały pewności, czy w spożywanym jedzeniu nie znajduje się trucizna, dlatego suto zastawiane stoły i wspaniałe potrawy, mimo panującego głodu, nie sprawiały im przyjemności, a budziły strach i obawy.

  Po literaturę faktu sięgam z wielką przyjemnością- tym większą, im ciekawszy i bardziej zaskakujący jest przybliżany mi temat. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z kwestiami poruszanymi w lekturze, dlatego przymierzałam się do niej z dużym zainteresowaniem, obdarzając autorkę niemałym zaufaniem. Do lektury przysiadłam niecierpliwie, angażując zmysły i poświęcając dużo czasu oraz uwagi.

  Powieść Postorino zainteresowała mnie od początku. Opowieści związane z testerkami pozwalają nie tylko zaspokoić ciekawość, budzą także sporo emocji. Autorka podchodzi do tematu przygotowana, tekst działa na wyobraźnię, nie szczędząc czytelnikowi szczegółów. Kolejne strony pozwalają wyobrazić sobie kobiety nie mające wyboru, zmuszane do jedzenia posiłków nie sprawiających im przyjemności. Ściśnięte żołądki, stres, a także konieczność odnalezienia się w tym miejscu i próba zrozumienia wyznaczonej roli.

  Bardzo podoba mi się, w jaki sposób autorka podeszła do realizacji tematu. Nie tylko bowiem skupiła się na pokazaniu przewrotności pracy testerek, ale również ukazała je czytelnikowi jako kobiety przechodzące przez koszmar wojny- potrzebujące wsparcia, popychane przez swoje uczucia, dbające o siebie i innych. Na stronach powieści bohaterki poznają się lepiej, zawierają sojusze lub czują antypatie, zaczynają również inaczej postrzegać same siebie.

  Ta historia okazała się o wiele głębsza, niż mogłabym przypuszczać. Postorino sięga bowiem o wiele dalej, nie zatrzymuje się przy zastawionym stole. Pokazuje i widzi więcej. Całkiem subtelnie, czasami między wierszami, pokazuje wojenne realia i związane z nimi okropności. Ale najbardziej skupia się na związanych z nimi emocjach i refleksjach. Podczas lektury ciężko ustrzec się przed pojawiającymi się w głowie pytaniami, związanymi nie tylko z pracą testerek, ale również podejmowanymi przez nie decyzjami.

  „Przy stole z Hitlerem” to głęboka, poruszająca i autentyczna opowieść, która nie raz Was zaskoczy. Nie pozwólcie, by ominęła Was tak interesująca książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam pewne obawy przed lekturą tej książki. Ile można pisać o degustowaniu potraw? Ależ się myliłam. Owszem, praca degustatorki Hitlera stanowi trzon historii, jednak fabuła rozszerza się zarówno o ukazanie życia zwykłych Niemców w okresie wojny, poddawanych próbie lojalności, moralności i charakteru, jak i o tło historyczne.

  Rosa wraz z dziewięcioma innymi kobietami pełni funkcję testerek posiłków Hitlera. Ich zadaniem nie jest oczywiście ocena walorów smakowych serwowanych potraw. Czy powinna czuć się szczęśliwa jedząc do syta, smakując rarytasy niedostępne w czasie wojny zwykłym śmiertelnikom? Zapewne by tak było, gdyby nie świadomość, że każdy posiłek może być jej ostatnim. "Kiedy się je, walczy się ze śmiercią" często powtarzała matka Rosy, ale dopiero tu, w Wilczym Szańcu, nabiera to dosłownego znaczenia.

  Książka oparta na prawdziwej historii z okresu II wojny światowej pełna trudnych wyborów i ich konsekwencji, przyjaźni, ale i zazdrości. Ile w niej prawdy historycznej, a ile fikcji, oceńcie sami. Ja zapraszam Was do lektury. Częstujcie się, smacznego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Przy stole z papieżem Franciszkiem 5/5 Nasza cena:
50,15 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przy stole z papieżem Franciszkiem

„Buon pranzo!” – „Dobrego obiadu!” – słyszymy co niedzielę na Placu św. Piotra.Pewnie nieliczni ludzie wiedzą, że papież Franciszek zanim zdobył dyplom z filozofii i teologii, ukończył szkołę średnią jako technik chemii spożywczej. Dlatego też żywność i kuchnia mają dla niego szczególne znaczenie....
Kuroniowie przy stole 0/5 Nasza cena:
30,87 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kuroniowie przy stole

Książka napisana przez kucharza Jakuba Kuronia (syna Macieja Kuronia) to zbiór anegdot i opowieści na temat członków jego rodziny i źródeł inspiracji kulinarnych Kuroniów. Autor pisze o przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji kulinarnej, która ukształtowała pokolenia Kuroniów i...
Rozmowy przy stole 5/5 Nasza cena:
37,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy przy stole

Katarzyna Lengren, Jerzy Bralczyk i Jacek Wasilewski zapraszają czytelników do rozmowy przy stole… Książka zawiera ciekawe, a zarazem humorystyczne rozważania w formie dialogu o szeroko pojętej kulturze biesiadowania i stołowania się.
Nie śpiewaj przy stole 0/5 Nasza cena:
27,21 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie śpiewaj przy stole

Skarbnica złotych rad dwóch niezwykłych kobiet. Lucia Spada Bonicelli (Lucy) oraz Yolanda Perin Trigiani (Viola) przeżyły niemal cały dwudziesty wiek jako kobiety pracujące, łącząc karierę zawodową z prowadzeniem domu. Przy maszynie w pracowni szwalniczej czy przy rodzinnym stole, Lucy i Viola,...
Kuroniowie przy stole 0/5 Nasza cena:
39,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kuroniowie przy stole

Książka napisana przez kucharza Jakuba Kuronia (syna Macieja Kuronia) to zbiór anegdot i opowieści na temat członków jego rodziny i źródeł inspiracji kulinarnych Kuroniów. Autor pisze o przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji kulinarnej, która ukształtowała pokolenia Kuroniów i...
Czekoladowy tort z Hitlerem 0/5 Nasza cena:
25,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czekoladowy tort z Hitlerem

12-letnia dziewczynka. Bunkier Hitlera. Ostatnie dni III Rzeszy. Tajny dziennik Helgi Goebbels Agonia III Rzeszy oczami 12-letniej dziewczynki 22 kwietnia 1945 roku, ciasny, duszny, berliński bunkier –ostatnia wojenna siedziba Adolfa Hitlera. Pod ziemię, na zawsze, schodzą także Joseph i Magda...
Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu

Matt Haig jest brytyjskim bestsellerowym autorem, którego powieści zostały przetłumaczone na 30 języków. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się m.in. Ludzie. Powieść dla Ziemian oraz Radleyowie. Matt jest również autorem książek dla dzieci. Dorastał w Nottinghamshire, obecnie mieszka w Brighton....
Nie ma ekspresów przy żółtych drogach 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ma ekspresów przy żółtych drogach

"…staje się co jakiś czas, żeby odpocząć, żeby się obejrzeć, żeby policzyć, ile już było, a ile jeszcze zostało. Taka jest ta książka: sprawdzam gdzie byłem, gdzie jestem, dokąd się wybieram. Oprócz tego oczywiście niezwykła ilość celnych spostrzeżeń, głębokich przemyśleń oraz barwnych opisów".Z...
Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu

Matt Haig jest brytyjskim bestsellerowym autorem, którego powieści zostały przetłumaczone na 30 języków. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się m.in. Ludzie. Powieść dla Ziemian oraz Radleyowie. Matt jest również autorem książek dla dzieci. Dorastał w Nottinghamshire, obecnie mieszka w Brighton....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula