Przekroczyć granice

Autor:

Katie McGarry

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Ilość stron
496
Wydawnictwo
Nasza cena: 37,51 zł 39,90 zł Taniej o: 6%

Produkt niedostępny

Nikt nie wie, co zdarzyło się tamtego wieczoru, kiedy Echo Emerson z popularnej dziewczyny stała się outsiderką z dziwnymi bliznami na rękach. Nawet Echo nie pamięta całej prawdy o tym strasznym wieczorze. Jedyne, czego pragnie, to aby jej życie wróciło do normalności.

Kiedy pojawia się Noah Hutchins, zabójczo przystojny i wykorzystujący dziewczyny samotnik w czarnej skórzanej kurtce, świat Echo zmienia się w niewyobrażalny sposób. Pozornie nic ich nie łączy. Z tajemnicami, które oboje skrywają, bycie razem jest w zasadzie niemożliwe.

Jednak niezwykłe przyciąganie między nimi nie chce zniknąć. W takiej sytuacji Echo musi zadać sobie pytanie, jak daleko mogą przesunąć granice i co zaryzykuje dla chłopaka, który może nauczyć ją znowu kochać.

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Są granice, których przekraczać nie warto

  „Przekleństwem ludzkości jest, (...) że wszystko ciągle płynie, przelewa się, rusza i każdy musi być odczuty i oceniony przez każdego. (...) Człowiek jest uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego, chociażby ta dusza była kretyniczna.” – pisał Witold Gombrowicz, zaś słowa te pozostają aktualne pomimo upływu lat. Jesteśmy nieustannie oceniani przez otoczenie i często też robimy wszystko, by ta ocena była pozytywna. Przeglądamy się w oczach innych, szukając akceptacji, pragnąc poklasku. Boimy się społecznego ostracyzmu, boimy się odrzucenia i niekiedy działamy wbrew sobie, by tylko tego uniknąć. Tymczasem publiczność jest bezwzględna i każdy przejaw inności naraża nas na utratę sympatii tłumów. Jak w takim świecie pozorów i masek pozostać sobą? Czy to w ogóle jest możliwe?

  Z tym odrzuceniem przez szkolną społeczność nie może sobie poradzić Echo Emerson, licealistka, dziewczyna, od której odwróciła się nawet jedna z najlepszych przyjaciółek. Niegdyś gwiazda szkoły, najlepsza uczennica, jedna z najbardziej popularnych i najładniejszych dziewcząt, teraz zakompleksiona nastolatka, ukrywająca swoje pokryte bliznami ciało nie tylko przed światem, ale i przed sobą. Co wydarzyło się tamtego dnia, który zmienił wszystko? Sama Echo tego nie pamięta, w ten sposób jej umysł radzi sobie z tragedią, jaka ją spotkała. Jej ojciec, macocha i pracownicy opieki społecznej odmawiają udzielenia informacji, a Echo wie tylko, że w sprawę zamieszana jest jej matka, która ma sądowy zakaz zbliżania się do córki.

  Co się stanie, kiedy ta samotna dziewczyna nękana przez nocne koszmary spotka na swojej drodze równie samotnego chłopaka? O tym przekonamy się sięgając po doskonałą powieść autorstwa Katie McGarry, opublikowaną nakładem wydawnictwa MUZA SA. Książka „Przekroczyć granice” otwiera cykl historii o nastolatkach co nie znaczy, że wyłącznie do nastolatków jest skierowana. Znajdziemy w niej bowiem wiele problemów społecznych, opisy działania systemu prawnego, rodzinne tragedie i chorobę, która niszczy nie tylko pacjenta, ale i jego otoczenie - zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

  Dotknięta amnezją Echo wciąż próbuje sobie przypomnieć minione wydarzenia, ale otoczenie uporczywie odmawia podania szczegółów. Nowy kliniczny pracownik socjalny w liceum Emerson, pani Collins, również uważa, że dziewczyna musi dojść do prawdy samodzielnie, w odpowiednim czasie. Wydaje się to jednak niemożliwe przynajmniej do czasu, kiedy jej życie będzie fikcją, a ona sama będzie zmuszona każdego dnia do przywdziewania maski. Chorobliwie ambitny ojciec wywiera na nią olbrzymią presję widząc ją brylującą w świecie biznesu, zaś Echo robi wszystko, by zaspokoić jego oczekiwania. Godzinami uczy się przedmiotów ekonomicznych mimo tego, że tak naprawdę – podobnie jak jej matka – kocha malarstwo i jest w tym naprawdę dobra. Musi też znosić codzienne towarzystwo macochy, swojej byłej opiekunki, z którą związał się ojciec, a na dodatek wciąż zmaga się z bólem po stracie starszego brata, który zginął w Afganistanie. Jedyną pamiątką po nim jest stary samochód, którego ojciec nie zgadza się naprawić.

  Na pomysł zdobycia pieniędzy wpada pani Collins przekonana, że skupienie się na doprowadzeniu auta do stanu używalności dobrze Echo zrobi. Oferuje jej możliwość udzielania korepetycji słabszemu uczniów, w zamian za niewielkie wynagrodzenie, jednak dziewczyna nawet się nie spodziewa, kto będzie jej podopiecznym. Noah Hutchins jest czarną owcą liceum, pełnym agresji chłopakiem, którego dni wypełnione są imprezami z udziałem alkoholu i cracku, zaś noce – przelotnymi romansami. Przynajmniej tak postrzega go otoczenie, dlatego też fakt, iż Echo będzie spędzała z nim wiele czasu, nie budzi jej entuzjazmu. Nie może jednak oszukać swojego ciała, które irracjonalnie rozpala się pod wpływem jego dotyku. Co więcej, Noahowi wydają się nie przeszkadzać skrzętnie zakrywane blizny i nie odwraca się od nich z odrazą, jak robi to były chłopach Echo.

  Te dwa samotne serca dryfujące na oceanie krytyki innych ludzi i ich nieustanych ocen stopniowo zbliżają się do siebie i poznają swoją prawdziwą naturę. W oczach Noaha Echo przestaje być rozpieszczoną dziewczyną z bogatego domu, zaś ona dowiaduje się, że chłopak ciężko pracuje, by zarobić na swoje utrzymanie i na zapewnienie przyszłości sobie i braciom. Ci niestety zostali rozdzieleni z Noahem i są przygotowywani do adopcji, choć chłopak zrobi wszystko, by w efekcie sprawy sądowej to jemu przydzielono opiekę po osiągnięciu pełnoletności. Aby jednak tak się stało, Noah musi się zmienić …

  Jak zakończy się ta pełna tajemnic i emocji historia? Czy Echo pozna wreszcie przebieg wydarzeń mających miejsce w owym tragicznym dniu i czy ta prawda rzeczywiście ją wyzwoli? Czy Noah zdoła udowodnić, że będzie lepszym opiekunem dla braci niż obecni rodzice zastępczy? To tylko niektóre z licznych pytań, które nurtują nas w trakcie lektury książki „Przekroczyć granicę”. McGarry mistrzowsko buduje napięcie, trzymając w zanadrzu wiele tajemnic i nieustannie nas zaskakując. Wciągająca historia, wartko tocząca się akcja, opowiedziana zarówno z perspektywy Echo, jak i Noaha świadczą o talencie autorki o której twórczości – mam taką nadzieję – jeszcze usłyszymy.

  Justyna Gul

  Qulturasłowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W życiu każdego książkoholika zdarzają się gorsze dni, kiedy wenę trafia szlag. Mnie również dopadła tak zwana niemoc twórcza. Ciężko mi było zebrać myśli, ale jeszcze trudniej było skupić się na pisaniu recenzji. Tymczasem po lekturze ,,Przekroczyć granicę’’ złapałam przysłowiowy wiatr w żagle. Bo ta książka jest jak zastrzyk energii – pobudza i nakręca do działania.

  Fabuła wydaje się banalna i schematyczna, wszak wiele jest powieści oscylujących wokół problemów współczesnych nastolatków. A jednak jest coś, co wyróżnia tę pozycję spośród innych. To przejmująca prawda emocjonalna bijąca z każdej strony. Nic tu nie jest przesadzone albo trywialne. Bohaterowie borykają się z różnymi trudnościami, które mogą dotknąć każdego z nas.

  Poznajemy historię dwójki nastolatków. Echo kiedyś była szkolną gwiazdą, należała do zespołu tanecznego, była malarskim guru i miała popularnego chłopaka. Aż tu nagle miesiąc przed końcem roku szkolnego znika i wraca w trzeciej klasie jako zupełnie inna osoba. Przestaje być Panną Towarzyską, a jej ciało pokryte jest licznymi bliznami. Pech a może przeznaczenie stawia na jej drodze Noah’a – przystojnego ćpuna, który dziewczyny traktuje jak zabawki na jedną noc. Lecz okazuje się, że oboje mają ze sobą wiele wspólnego. Każde z nich nosi ogromny bagaż traumatycznych przeżyć i doświadczeń. Czy znajdą w sobie siłę, by wspólnie stawić czoła osobistym demonom?

  Kocham tę książkę, jest tak cudowna, że brak mi słów, by to opisać. Czytałam ze ściśniętym gardłem i nie mogłam uwolnić się od targających mną emocji. Kiedy dowiedziałam się, przez jakie piekło przeszła Echo, i co spotkało Noah - zaczęłam doceniać najbardziej oczywiste rzeczy takie jak stabilizacja, spokój, bezpieczeństwo. Autorka wie, jak poruszyć najczulsze wewnętrzne struny i skłonić do refleksji. Tu nie ma miejsca na nieprzewidziane sytuacje. Wszystkie wzloty i upadki, radości i cierpienia bohaterów mają swój głębszy sens, który w zasadzie ujawnia się dopiero pod koniec powieści.

  Nie sposób nie docenić znakomitej kreacji postaci, zarówno pierwszo-, jak i drugoplanowych. Znakomicie scharakteryzowani, pełnokrwiści, a do tego tacy autentyczni, pełni wad i słabości. Ich perypetie przeżywałam jak swoje własne, i aż żal było się z nimi rozstawać. Echo Emerson to nastolatka obdarzona szczególną wrażliwością. Z jednej strony czuje się zagubiona, niekochana i nikomu niepotrzebna, ale gdy trzeba umie pokazać pazur i postawić na swoim. Natomiast Noah ujął mnie swoją empatią wobec Echo, troską w stosunku do swojego młodszego rodzeństwa, ale przede wszystkim zaimponował mi niezwykle dojrzałym podejściem w pewnej niezwykle delikatnej sprawie. Urósł w moich oczach i to bardzo.

  Oczywiście pojawia się też wątek miłosny, moim zdaniem poprowadzony wręcz idealnie, bez sentymentalnego lukru i upiększeń. Echo i Noah – z pozoru dwie skrajności, a jednak doskonale się uzupełniają. Ich młodzieńcza fascynacja przepełniona bliskością emocjonalną, delikatną zmysłowością i zrozumieniem – zachwyca, oczarowuje i trafia prosto do serca czytelnika. Smaczku dodają zabawne przekomarzanki, drobne uszczypliwości i wzajemne zaczepki. Wszystko zostało ładnie wyważone i podane w odpowiednich proporcjach.

  To coś więcej niż zwykła "młodzieżówka. Porusza wiele istotnych kwestii dotyczących między innymi radzenia sobie z uczuciami i myślami powracającymi po bolesnych i traumatycznych przeżyciach, brak akceptacji ze strony najbliższych i otoczenia, interesowna przyjaźń, pokonywanie swoich lęków i kompleksów, walka o tzw. ''normalność''. Ale przede wszystkim książka motywuje do nieustannego przekraczania granic własnego strachu, uprzedzeń i ograniczeń.

  ,,Czasami jest tak, że widzisz granicę i wydaje ci się, że przekroczenie jej to dobry pomysł… dopóki tego nie zrobisz.’’

  Wyjątkowa pozycja. Urzeka mnie w niej niemal wszystko. Plastyczny język, błyskotliwe dialogi, naprzemiennie prowadzona dwutorowa narracja oraz mądre przesłanie, mówiące o tym, że warto być zawsze sobą, być prawdziwym w tym, co się przekazuje innym. Tylko dzięki temu dowiemy się, kto tak naprawdę jest naszym prawdziwym przyjacielem, kto nas szanuje i ceni za to, kim jesteśmy, a nie za to, co możemy innym dać. I jeszcze jedna ważna sprawa: autorka uświadamia, że ,,…dorastanie oznacza konieczność dokonywania trudnych wyborów, a robienie tego, co należy, nie zawsze oznacza, że jest nam z tym dobrze.’’ Bo tak to już w życiu bywa, że czasem trzeba coś stracić, by zyskać znacznie więcej. Jedyny minusik daję za akcję, która momentami mogłaby toczyć się nieco szybciej. Ale ogólnie nie było najgorzej.

  Podsumowując:

  To jedna z tych hipnotyzujących powieści, które czyta się nie tylko dla przyjemności, lecz pochłania z zapartym tchem i przeżywa każdą cząstką swojej duszy. Katty McGarry z niezwykłą subtelnością pokazuje świat nastoletnich bohaterów, którzy utracili swoje miejsce w świecie i rozpaczliwie próbują odnaleźć je z powrotem. Czy ich starania przyniosą upragniony efekt? Przekonajcie się osobiście. Niezapomniane emocje gwarantowane.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Echo zamknęła się w sobie po śmierci brata. Uczęszcza na terapię, która ma jej pomóc przejść przez żałobę. Wychodząc z gabinetu terapeutki, spotyka Noaha chłopaka, którego życie również boleśnie doświadczyło, toteż wyznaje zasadę, że nikomu nie warto ufać. Po stracie rodziców przechodzi z rodziny zastępczej do kolejnej. Terapeutka proponuje Echo pracę, jej zadaniem jest udzielenie korepetycji Noah. Jednak dziewczyna nie wie, że Noah Hutchins oznacza kłopoty.

  Historia została opowiedziana na zmianę przez Echo i Noaha, co daje czytelnikowi lepszy wgląd w ich zachowanie i motywy postępowania. Na pierwszy rzut oka bohaterowie różnią się od siebie niemalże wszystkim, a łączy ich jedynie pragnienie normalności i powrotu do dnia sprzed zdarzenia, które miało miejsce w przeszłości każdego z nich i zmieniło diametralnie ich życie. Charakterystyka postaci została poszerzona o ich monolog wewnętrzny oraz pogłębiona o taki aspekt życia jak ich przeszłość. Mimo że fabuła nie jest jakaś odkrywcza, a zakończenie jest dość przewidywalne, książkę czyta się szybko i można się przy niej przyjemnie zrelaksować.

  Autorka zwraca uwagę na temat żałoby. Ból po stracie bliskich nigdy nie mija, mimo że można się przyzwyczaić do funkcjonowania bez nich, to w najmniej oczekiwanym momencie może się pojawić i przypomnieć, że życie już nigdy nie będzie takie samo. Mówi także o bezinteresownej przyjaźni, czystej i szlachetnej miłości. Pisze też o traumatycznym zdarzeniu, które przytrafiło się głównej bohaterce, a jego wspomnienie wyparła ze swojej świadomości. Jej zadaniem jest odzyskać pamięć.

  Przekraczając granice to powieść, która ukazuje bohaterów na tyle silnych psychicznie, że byli w stanie zostawić za sobą przeszłość i zbudować nową przyszłość. Mimo przytłaczających problemów nie poddawali się i walcząc z nimi, ostatecznie znaleźli nadzieję na lepsze jutro. Mnie się książka podobała i mam nadzieję, że Wy również będziecie usatysfakcjonowani. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Blizny wplecione w płomienie

  „Czasami jest tak, że widzisz granicę i wydaje ci się, że przekroczenie jej to dobry pomysł… dopóki tego nie zrobisz.”

  Kiedy dwie zagubione dusze wpadają nagle na siebie, dochodzi do eksplozji. Odkrywają, że miłość może im pomóc przezwyciężyć wszystko, a nawet przepędzić demony przeszłości. Niestety uświadomienie sobie tego często wymaga kilku prób, a nawet błędnych decyzji. Ważne by w porę dostrzec, że to czego najbardziej potrzebujesz, jest tuż obok ciebie.

  Echo i Noah byli kiedyś takimi samymi szczęśliwymi dzieciakami z normalnymi młodzieńczymi problemami. Teraz znowu są po tej samej stronie barykady, choć to o wiele mroczniejsze miejsce. On stracił rodzinę, dręczy go poczucie winy, strach o młodszych braci, za których czuje się odpowiedzialny. Przerzucany z jednej rodziny zastępczej do drugiej, nie potrafi odnaleźć swojego miejsca w świecie. Jest całkowicie zagubiony. Ona z kolei zniknęła na jakiś czas i wróciła zupełnie odmieniona. Niegdyś popularna i lubiana, teraz ukrywa okropne blizny na ciele i duszy. Nie pamięta nic z wieczoru, który zmienił jej życie w koszmar. Każdego dnia cierpi coraz bardziej z powodu śmierci starszego brata, a jedyna osoba, która powinna ją kochać bezwarunkowo zdaje się nie być do tego zdolna.

  Oboje spotykają się przed gabinetem szkolnej terapeutki, która jest w tej powieści dobrym aniołem. Nieco zwariowanym i nieokrzesanym, ale gotowym zrobić wszystko by pomóc. Nawet jeśli osoby, które tej pomocy potrzebują wzbraniają się przed nią rękami i i nogami. Barwne postaci wnoszą mnóstwo kolorów i odcieni do tej powieści, a ich wielowymiarowość sprawia, że poznajemy ich wciąż i wciąż na nowo. Noah to typowy zły chłopiec, wytatuowany, wulgarny, nie znający miłości innej, niż ta, którą bezpowrotnie stracił. Echo z kolei jest wyobcowana, zamknięta w swoim kokonie bólu i blizn. Ponad wszystko pragnie normalności, ale próbując do niej wrócić boleśnie przekonuje się, że nie wszyscy „przyjaciele” akceptują jej nową, nieidealną wersję.

  Ważną rolę w książce odgrywa motyw przyjaźni i jest ukazana z różnych perspektyw. Na przykładzie Noaha, Beth i Isaiaha mamy okazję doświadczyć niesamowitej więzi, bliskości i wsparcia. Ta trójka tworzy niesamowicie barwną, zgraną i kochającą się rodzinę, w której więzy krwi nie mają znaczenia. Trzy porzucone, zranione, pozbawione miłości istoty są dla siebie niczym koło ratunkowe i miałam wrażenie, że każde z nich nie poszło na dno tylko dlatego, że pozostała dwójka trzymała go na powierzchni. W przypadku Echo przyjaźń wygląda trochę inaczej bo nie zrodziła się z poczucia jedności, lecz została wystawiona na ciężką próbę, którą nie każdy potrafił przetrwać. Dziewczyna ma jedną niemożliwie irytującą kochaną i oddaną przyjaciółkę, która była przy niej w czasie największych sztormów, ale są również w jej otoczeniu osoby, które stawiają przyjaźni warunki i chcą ją ofiarować tylko na swoich zasadach. I choć książka opowiada o wielu bolesnych i traumatycznych przeżyciach, mnie najbardziej dotknął ten właśnie motyw. Ale w końcu każdy z nas widzi w książkach to co ma w sobie, czyż nie?

  „Najgorszy rodzaj płaczu to nie ten, który wszyscy widzą- zawodzenie na ulicy, rozdzieranie szat. Nie, najgorzej jest kiedy szlochem zanosi się dusza i bez względu na to, co się zrobi nie sposób jej ukoić.”

  O CZYM? „Przekroczyć granice”, to opowieść o uczuciu dwójki zupełnie różnych i odmiennych osób, które mają jednak identyczne, piękne choć pokaleczone dusze. Uczucie między Echo i Noahem rodzi się potwornie powoli, co niecierpliwych czytelników doprowadzi do szału, a tych spragnionych szczerości i autentyczności mocno usatysfakcjonuje. Katie McGarry opowiada o bólu, barku akceptacji, potrzebie bliskości i posiadania rodziny, próbie zasłużenia na czyjąś miłość, która powinna być bezwarunkowa, a także o tym, jak trudne i zawiłe są relacje międzyludzkie i jak ciężko wybaczyć innym ich winy i sobie swoje własne. Uważam, że takie właśnie książki powinna czytać zbuntowana licealna młodzież, by odkryć, że każdy nosi swoje blizny, ale każdą, nawet najmroczniejszą przeszłość można zawsze zostawić za sobą, zaakceptować ją i żyć dalej. Ale „Przekroczyć granice”, to idealna książka również dla starszego czytelnika, który z sentymentem odnajdzie w bohaterach jakąś zbuntowaną i niepokorną cząstkę młodego siebie. Ja odnalazłam i cieszę się, że ktoś mi ją przypomniał dokładnie w momencie, kiedy zaczęła mi umykać.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy książka z bardzo popularnym motywem może być jednak czymś wyjątkowym? Też chciałam się o tym przekonać. Opis bardzo mnie zachęcił, ze względu na tę tajemniczą część. I dlatego moje odczucia co do tej książki są mieszane. Ale więcej o tym później.

  Przechodząc do fabuły, muszę stwierdzić że jest ona bardzo typowa. Już zaczynając taki typ książki, wiemy, jak ona się skończy. Bo czy nie jest to bardzo znane zarówno w książkach, jak i w filmach, kiedy spotyka się dwoje pozornie różnych nastolatków. Znacie to, prawda? Tutaj dodatkiem, jest owa tajemnica. i chyba to mnie najbardziej przyciągało do książki.

  Nie muszę tu chyba mówić że książka jest przewidywalna. Oczywiście nie zawsze, ale większej części można się łatwo domyślić. Cały wątek romantyczny, był mocno przesycony typowymi motywami literackimi, a jego rozwiązanie, mimo, iż burzliwe, również znane nam od początku. Zaskakujące były jednak fragmenty związane z Noah. Nieraz go podziewałam i by łam zszokowana tym, co go spotykało.

  Myśląc o zakończeniu, mam również dość mieszane uczucia. Od samego początku autorka budowała napięcie, pisząc o tym co spotkało wcześniej Echo, iż spodziewałam się czegoś faktycznie przełomowego. I faktycznie, miałam jakieś swoje teorie, ale sądziła, iż skoro jest to tak zawikłane, pewnie pani Katie wymyśliła coś naprawdę przerażającego. Jedna kiedy dotarłam już do finału, ogarnął mnie spory szok. Nie dość że moje przewidywania się sprawdziły, to dodatkowo mnie zawiodły. Oczywiście, to co się tam wydarzyło, było okropne, ale zapowiadano to jak coś o wiele gorszego i tragicznego.

  Jeśli chodzi o bohaterów, są oni dość typowi, ale ciekawi. Dlaczego? Nie wiem. A le tworzą wokół siebie tak niesamowitą aurę, a w szczególności Noah,ze swoją walecznością i honorem. Z kolei Echo to postać której szczerze współczuję,a le jej nie rozumiem, Część jej decyzji jest dla mnie kompletnie niezrozumiała i dziwna, a momentami miałam wrażenie że jest dziecinna. Mimo to nie jest to posta, której nie lubię.

  Nie sposób tu nie wspomnieć o okładce. Co za paskudztwo. Ja rozumiem że pokazuje zakochanych ludzi itp. ale to jest koszmarnie wykonane. Ja widząc taka książkę nie czytając jej opisu, z pewnościa, nie sięgnęłabym po nią aby ją przeczytać.

  Jak widać, moim zdaniem książka nie jest bardzo dobra. Można ją przeczytać raz, ale na tym zakończyć. Historia jest ciekawa, ale nie na tyle by ciągnąc ją i czytać po kilka razy. Ale przedstawia na swój sposób inna historię, z którą można się zapoznać w wolnym czasie. Bardzo wolnym czasie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Katie McGarry
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 496
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328702509
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Pushing the Limits
 • Tłumacz: Wiśniewska Monika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328702509
 • EAN: 9788328702509
 • Wymiary: 13.1x20.2x3.1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Przekroczyć rzekę 5/5 Nasza cena:
26,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przekroczyć rzekę

Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagi... Osierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką...
Idealny mężczyzna 4/5 Nasza cena:
30,29 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealny mężczyzna

Cztery lata temu Mitch Lawson wprowadził się do mieszkania naprzeciwko Mary Hanover, a ona od pierwszego wejrzenia zakochała się w wysokim, przystojnym i świetnie ubranym detektywie. Wie, że Mitch nigdy nie odwzajemni jej uczucia, jest przecież z innej ligi. Co nie zmienia faktu, że to mężczyzna...
Ps kocham cię 0/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ps kocham cię

Zekranizowana powieść Cecelii Ahern z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Holly i Gerry byli razem od dziecka, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, gdy się kłócili. Bratnie dusze, które się odnalazły. Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Dopóki nie stało się coś...
Tatuaże. Tom 2. Rozdarte serce 4/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tatuaże. Tom 2. Rozdarte serce

Tatuażysta Brody „Cujo” Matthews nie lubi komplikacji ani w życiu, ani w miłości. Porzucony w dzieciństwie przez matkę, omija szerokim łukiem kobiety, które potencjalnie mogą stać się przyczyną problemów. Udaje mu się to aż do chwili, kiedy poznaje Dreę – przyjaciółkę dziewczyny jego najlepszego...
Tylko ty 4/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty

Ciąg dalszy przygód bohaterów "Chwili szczęścia" rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku. Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im...
Miłość w czasach zarazy 5/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach zarazy

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz...
Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki a niegrzeczne tam gdzie chcą 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki a niegrzeczne tam gdzie chcą

Przyjemna, lekka i zabawna książka w stylu Jane Austen, "Bridget Jones" i "Seksu w wielkim mieście" ze smakowitymi potrawami w tle. Zoey Westwood jest utalentowaną trzydziestolatką. Mieszka w Nowym Jorku i prowadzi wraz z przyjaciółką Sally firmę cateringową – jej talent to gotowanie. Firma rozwija...
Love rosie 5/5 Nasza cena:
29,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Love rosie

Jedna z tych powieści, którą czyta się z zapasem chusteczek higienicznych. Autorka bestselerowego “PS Kocham Cię" znów poddaje próbie wrażliwość swoich czytelników. Wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości z czasów dzieciństwa, która ma wielką szansę przetrwać próbę czasu i próbę odległości.
Milion nowych chwil 5/5 Nasza cena:
23,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milion nowych chwil

Niezapomniana historia miłosna, która pokazuje, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach jest miejsce na chwile radości Piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu Młoda, piękna i zdolna Margaret właśnie skończyła studia i zaraz rozpocznie wymarzoną pracę. Do tego jest w szczęśliwym związku z...
Gdybyś mnie teraz zobaczył 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdybyś mnie teraz zobaczył

W życiu Elizabeth Egan wszystko ma swoje miejsce, począwszy od filiżanek do kawy w jej nieskazitelnej kuchni do próbek materiałów i słoików z farbami w jej firmie zajmującej się wystrojem wnętrz. Porządek i precyzja pozwalają jej trzymać życie pod kontrolą i chronić serce przed bólem i krzywdą,...
Test na miłość. The Kiss Quotient. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Test na miłość. The Kiss Quotient. Tom 2

Khai Diep ma problemy z emocjami. Kiedy ktoś dotyka jego rzeczy, robi się poirytowany, a największą satysfakcję sprawiają mu starannie wypełnione księgi rachunkowe, w których wszystko zgadza się co do jednego centa. Nie potrafi jednak przeżywać głębszych uczuć takich jak miłość i żal. Jego kłopoty...
Od pierwszego wejrzenia. Rock Chick. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,29 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Od pierwszego wejrzenia. Rock Chick. Tom 3

Roxanne Giselle Logan, zwana Roxie, miała prosty plan na dorosłe życie: szafa pełna markowych ciuchów i wysoki stołek w znanej korporacji, której korytarzami przechadzałaby się, wzbudzając zachwyt kolegów i zazdrość koleżanek. Niestety, dorosłość, w której obudziła się dziesięć lat po skończeniu...
Wybrane bestsellery
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 4/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
46,45 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Łowca snów 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zmieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo...Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad...
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 0/5 Nasza cena:
31,26 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 0/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
27,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 0/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Idealna para 4/5 Nasza cena:
27,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna para

Żadna z nas nie poleciała do Dubaju po miłość... Och, będziecie idealną parą, wszyscy wam uwierzą, już widzę te okladki gazet i kolejne oferty... Cierpiąca po rozstaniu Aneta Herbik otrzymuje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic. W ramach promocji miałaby udawać przed całą...
Kim jestem? 5/5 Nasza cena:
37,10 zł 49,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim jestem?

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób. Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK...
Krwawnik, mniszek, ułudka 0/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula