Przebaczenie. Kaci Hadesa

Autor:

Tillie Cole

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
524
Nasza cena: 29,13 zł 39,90 zł Taniej o: 27%

“Przebaczenie” to mroczna opowieść, która wstrząśnie Tobą do głębi.

Piąty tom poruszającej sagi “Kaci Hadesa”. Na co możesz liczyć tym razem?

W “Przebaczeniu” mowa jest o Phebe, pięknej rudowłosej dziewczynie, którą wychowano w Zakonie Dawida. Tam nauczyła się jak zwodzić i onieśmielać mężczyzn, by ci poszli za nią wszędzie, a przede wszystkim, by wstąpili do ugrupowania. Wszyscy, którzy wpadli w jej sidła, mieli być uzależnieni od jej dotyku, a ona sama miała im się jawić jako bogini.

Jej beztroskie życie, w którym czuje się bardzo pewnie, zostaje przerwane wraz z chwilą, gdy trafia jako prezent do Meistera, przywódcy Bractwa Aryjskiego. Tam jest traktowana jak przedmiot, wykorzystywana, torturowana, okaleczana i cały czas faszerowana narkotykami. Wie, że nie ma dla niej żadnej nadziei, a jej nowa rzeczywistość to prawdziwe piekło.

Xavier Heyes, znany bardziej pod pseudonimem "AK" nie znał strachu. Dawniej pracował dla służb specjalnych jako snajper, obecnie natomiast należy do gangu Kaci Hadesa. Nie boi się widoku krwi, bo niekiedy sam bywa sprawcą strasznych zbrodni. Tymczasem kiedy ma wziąć udział w akcji odbicia Phebe od handlarzy żywym towarem, nie waha się ani chwili. Dziewczyna utkwiła bowiem w jego pamięci: piękna, rudowłosa i niewinna. Czy teraz, okrutnie skrzywdzona, będzie jeszcze w stanie zaufać komukolwiek? Jak rozwinie się intrygująca relacja między bezlitosnym katem, a zranioną na wiele sposobów kobietą?


O autorce

Tillie Cole to pisarka, która uwielbia tworzyć mroczne opowieści o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Autorka urodziła się w Wielkiej Brytanii. Jedną z jej najbardziej znanych serii są "Kaci Hadesa", w skład których w Polsce obecnie wchodzą: "To nie ja, kochanie", "Uleczę Twe serce", "Uleczone dusze", "Odkupienie" oraz "Przebaczenie".

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To już piąta część przygód Katów. Oni zawładnęli moim sercem i pożeram każdą część w mgnieniu oka. Tym razem w sidła miłości wpadnie AK, czyli Xavier Heyes, ale czy demony go dręczące i przeszłość, która nie daje spokoju pozwoli mu pokochać i zaufać pięknej Phebe ?

  „Nie naciskała. Nie pytała, co ukrywam. Nie. Ona tylko rozpruła moją pi*** klatkę piersiową i zajrzała swoimi niebieskimi oczami w kolorze oceanu w moją duszę.”

  Phebe, tak samo jak jej poprzedniczki jest związana z sektą. jest wykorzystywana, odurzana i haniebnie traktowana. Nigdy nie liczyła na to, że ktoś ją uratuje, wiedziała że jej życie jest skazane na klęskę, czekała tylko ja jedno. Na śmierć.

  „Jesteś aniołem, który przybył mnie ocalić. Już kiedyś mnie oszczędziłeś, a teraz wróciłeś, by mnie uratować.”

  AK zapamiętał te niebieskie oczy, które nie dawały mu spokoju. Jak tylko nadarzyła się okazja postanowił uwolnić kobietę i się nią zaopiekować. Po cichu zazdrościł swoim braciom, że mają kogoś u swojego boku, choć ON sam zdawał sobie sprawę, że na to nie zasługuje, bo dźwiga ogromny ciężar, który nie daje mu swobodnie odetchnąć.

  Oboje są udręczeni przez życie, ale znajdują pocieszenie w sobie wzajemnie, ale oboje mają tajemnice, które mogą ich zniszczyć.

  „A co jeśli to po prostu mrok, po którym wstanie słońce ? – Co ? – Co, jeśli jesteśmy uwięzieni przez noc ? Obydwoje zamknięci w mroku przeszłości, AK ? Razem. I może musimy przeczekać tę ciemność.”

  Jeżeli chodzi o tę część, trochę się na niej zawiodłam. Liczyłam na coś głębszego, na silniejsze doznania czytelnicze i dozę niespodziewanych zdarzeń a nawet emocjonalny wstrząs, jak to było przy „Uleczonych duszach”, jednak miałam wrażenie, że autorka nie ma na tę parę pomysłu. Trochę powstał tu wytarty schemat, zlepek zdarzeń z poprzednich części.

  Czy polecam ? Nie żałuję, że ją przeczytałam jednak nie wywołała u mnie ciarów. Jednakże, jak znacie poprzednie części, warto po nią sięgnąć. I zdecydowanie czekam na kolejną część, bo na końcu, mamy zapowiedź i to jaką !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Obserwowałam cię i zastanawiałam się, dlaczego odgrywasz w życiu dwie role. I myślę, że poznałam odpowiedź: ponieważ chcesz odnaleźć szczęście w tej, którą odgrywasz obecnie, a nie w poprzedniej, która sprawiła ci ból, zraniła ciało i serce... nieodwracalnie.

  Chyba nikogo nie zdziwię, kiedy wspomnę, że i w tej książce pojawi się schemat mężczyzna z gangu kobieta z zakonu.

  Nie nastawiałabym się jednak na żadna powtórkę z rozgrywki. Każda z tych książek niesie ze sobą jakaś ciężką i traumatyczną historię, która nie jest ani łatwa ani przyjemna.

  W tej części narratorami jest kilka osób, głównymi są AK (Xavier) i Phebe.

  Ta część jest jednak inna niż pozostałe. Otóż poprzednie dziewczyny, które trafiły do gangu były przestraszone, zlęknione. Z kolei Phebe jest inna, bo ona znała świat poza Zakonem, wiedziała czego może się spodziewać i co ją może czekać. W Zakonie była Świętą Siostrą. Mimo yo autorka i tak nas zaskoczyła.

  Więcej na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  RUDA JAKO BOGINI NAMIĘTNOŚCI

  Główna bohaterka powieści, Phebe, częściej nadmieniana jako „Ruda” – od koloru włosów, dorastała jako uwodzicielka, przyzwyczajona do tego, by kusić, nęcić, omamiać. Sęk w tym, że pewnego dnia zupełnie niespodziewanie trafia z Zakonu Dawida prosto do niechlubnego bractwa. Tam zostaje wyzbyta godności i traktowana jak własność, jak prezent, jak seksualna niewolnica. W końcu stała się marionetką, która bez zmrużenia oka wykona każdą najbardziej zaawansowaną technikę wyjętą rodem z filmu pornograficznego. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka dziewczyna może sprawiać wrażenie pozbawionej wstydu, i pojawiają się takie sytuacje, które wzbudzą wątpliwości, Ruda potrzebuje ciepła i bezpieczeństwa, wydaje się wręcz niepewna i przestraszona stając przed obliczem nieznanego jej dotąd mężczyzny AK. W końcu inaczej zachowuje się człowiek nafaszerowany narkotykami, inaczej będąc po prostu sobą.

  AK, CZYLI KONTROWERSYJNY WYBAWICIEL

  Były snajper służb specjalnych, Xavier „AK”, to członek gangu Hadesa, więc jak na faceta wyjętego rodem z szeregów takiej organizacji przystało, nie przebiera w słowach. „Suki”, „[motyla nóżka]”… No niestety trzeba do tego przywyknąć, bo książka ma dość mocny wydźwięk całą swoją konstrukcją przypominając o kontrowersjach. Odważny, gotowy do niesienia pomocy, choć nieraz działający niekoniecznie według pożądanych zasad. Tę parę można polubić albo znienawidzić. A wyznacznikiem sympatii na pewno okażą się poprzednie tomy serii, bo jeśli tamte się Wam spodobały, ten ma równie wysokie szanse.

  SCHEMATY, CZYLI JAK CZYTAĆ

  Otóż… W prawie wszystkich książkach należących do tej serii można zauważyć ten sam schemat. Dobrze jest więc sięgać po nie w odpowiednich odstępach czasowych, nie od razu po kolei, żeby się nie przejeść. Bez obaw, pomimo wspólnego tła każdy tom dotyczy innej pary. Jest ktoś uwięziony, potem następuje przejęcie i trudna droga w kierunku wybawienia. Zakończonego oczywiście powodzeniem. Jeśli więc liczy ktoś na zupełnie nowy pomysł, i tym razem nic z tego. Ów fakt dla zagorzałych fanów fabularnych ram poprzednich części może się jednak okazać dobrą nowiną.

  SKŁADNIKI AKCJI

  AK, jako snajper mający na swoich rękach śmierć wielu ludzi, nie stroni od demonów przeszłości. W końcu życie mocno naznaczyło go niełatwymi do przetrawienia doświadczeniami. Nie wspominając już o Rudej, która została pozbawiona należnego człowiekowi szacunku. Książka jest więc nie tylko obrazem skomplikowanego uczucia, które nie rodzi się od razu, a wymaga czasu, otwarcia i szczerości, ale także wizerunkiem walki ze wspomnieniami, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W końcu nie da się jednym ruchem odciąć od tego, co było. Jak na serię przystało, sporo tutaj pikantnych scen, które towarzyszą czytelnikowi od samego początku, co prawda z różnym wydźwiękiem i pod różną postacią.

  PODSUMOWANIE

  Książka jest wulgarna, odważna, kontrowersyjna. W końcu w grę wchodzą bohaterowie w pewnym stopniu zdemoralizowani, a jednak stawiający pierwsze kroki w stronę normalności. Postępując zgodnie z sugestią Wam zapodaną, ja sięgam po kolejne tomy w pewnych odstępach czasowych, toteż nie narzekam na schematy, które niewątpliwie wraz z każdą kolejną częścią mają swój powtarzalny rytm. Powieść jest mroczna, niekoniecznie mocno życiowa, za to atrakcyjna i w pełni oddająca klimat mroku, który skomponowany z wielu współgrających ze sobą składników takich jak trudne wspomnienia, niekonwencjonalne postaci i kontrowersyjne działania daje swojego rodzaju wiarygodność. Lektura ma poziom poprzednich części, tak więc bez obaw. Może nie jest to książka dla wszystkich czytelników, ale ci hołdujący gatunkowi dark romance powinni być usatysfakcjonowani.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sama nie mogę w to uwierzyć, ale dzisiaj przychodzę do Was, już z piątym tomem serii Kaci Hadesa. „Przebaczenie” to książka, która jest emocjonalną mieszanką wybuchową. Przeplata się w niej brutalność i subtelność, cierpienie i radość, mroczna przeszłość oraz szczęśliwa przyszłość. Czytając tę część Katów Hdesa była zafascynowana losami głównych bohaterów, ponieważ ich przeszłość nie była kolorowa, a na dodatek nie pozwalała im ona ruszyć dalej. Na całe szczęście, kiedy drogi tej dwójki się połączyły to widać było, jak AK i Phebe doskonale się rozumieją, pomimo tak odmiennego życia, jakie do tej pory prowadzili.

  Cała ta seria jest oparta na pewnym schemacie i można odnieść wrażenie, że Tillie Cole się powtarza, ale od razu mówię, że mi to nie przeszkadza, jednak zdaję sobie sprawę, że może to być dla niektórych uciążliwe. Kasi Hadesa to dość specyficzna seria i przez to nie jest ona odpowiednia dla każdego. W tych książkach pojawia się brutalność, niezliczona liczba wulgaryzmów oraz m. in. pedofilia. Zdecydowanie „Przebaczenie” nie jest książką dla ludzi o słabych nerwach, ponieważ niektóre opisane w niej sceny potrafią zmrozić człowiekowi krew w żyłach. Sceny w opuszczonym mieście nawet mnie momentami potrafił zniesmaczyć.

  Cieszę się, bo dzięki „Przebaczeniu” dowiaduję się, jak powstało Trio Psycholi, którego jestem ogromną fanką. AK, Flame i Viking to postacie, które w tym swoim szaleństwie są genialne i zabawne. Te ich wymiany zdań rozkładają mnie łopatki i kiedy je czytam to śmieję się, jak nawiedzona.

  Kaci Hadesa Tillie Cole to nie jest przeciętna seria, o której szybko zapomnicie. „Przebaczenie” może i nie jest najlepszą częścią tej serii, ale czytając ją byłam zachwycona historią AK i Phebe, a przez to nie mogłam przestać tej książki czytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tillie Cole
 • Wydawnictwo Editio
 • Seria Kaci Hadesa
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 524
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328339644
 • Język: polski
 • Tłumacz: Rejs Grzegorz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328339644
 • EAN: 9788328339644
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Uleczę twe serce. Kaci Hadesa. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uleczę twe serce. Kaci Hadesa. Tom 2

Kiedy uroda staje się przekleństwem, wiara kajdanami, a otaczający świat nurza się w odrażających grzechach, tylko miłość może przynieść wyzwolenie i ulgę. Ale gdy uczucie łączy istoty z innych światów, muszą się one wyrzec swej przeszłości, swych przekonań i całkowicie zawierzyć sercu.Piękna...
Odkupienie. Kaci Hadesa 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkupienie. Kaci Hadesa

Prorok Kain słucha tylko objawień Boga. Jego przeznaczeniem jest przewodzić swojemu ludowi. Dla niego i w imię swojej wiary opuścił dom, by przeniknąć do Katów Hadesa - motocyklowego gangu handlarzy bronią, najbardziej przestępczego klubu w USA. Żył z nimi, służył im swą wiedzą i stał się zaufanym...
Uleczone dusze. Kaci Hadesa. Tom 3 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uleczone dusze. Kaci Hadesa. Tom 3

Kto uwolni piękną, ciemnowłosą dziewczynę od demona z przeszłości, musi liczyć się z tym, że ocalona piękność przy nim pozostanie. Nawet jeśli wybawicielem jest Flame - morderczy szaleniec, czujący w żyłach tylko płomienie, które nigdy nie gasną. Płomienie, które karmią się wspomnieniami...
Nasze życzenie 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasze życzenie

Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur. Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej...
Reap. Seria Poranione dusze. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reap. Seria Poranione dusze. Tom 2

Krew za krew... Życie za życie... Dusza za poranioną duszę. Drugi tom serii PORANIONE DUSZE . Przetrzymywany przez gruzińskich gangsterów i faszerowany nowym narkotykiem, zmuszającym do posłuszeństwa, 221 nie potrafi już myśleć, działać i żyć samodzielnie. Jest posłuszną marionetką swojego pana,...
eBook Nasze życzenie mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nasze życzenie mobi epub

Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur.Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie...
Słodki drań 5/5 Nasza cena:
26,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodki drań

Stacja benzynowa gdzieś na pustkowiu Nebraski nie jest zbyt romantycznym miejscem, zwłaszcza kiedy jesteś w kiepskim humorze. Aubrey była. Znużona wielogodzinną trasą w perspektywie miała jeszcze wiele godzin dalszej jazdy. Uciekała przed swoją przeszłością, chciała ukoić złamane serce i rozpocząć...
Inna. Blue 5/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inna. Blue

Blue Echohawk nie ma własnej historii. Poznała jedynie skrawki swojej przeszłości: została porzucona jako dwulatka, a jej matka nie żyje. Blue nawet nie wie, jak rzeczywiście się nazywa i kiedy się urodziła. Ma około dziewiętnastu lat, jest twarda, surowa i onieśmielająca. Nie wierzy w damskie...
Życiowi bohaterowie. Tom 1. W kajdankach miłości 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życiowi bohaterowie. Tom 1. W kajdankach miłości

Książka ta rozpoczyna serię Życiowi bohaterowie, kolejną trylogię pióra K. Bromberg. Jej tytułowymi bohaterami są trzej przystojni bracia Malone. Jeden z nich, Grant, od najwcześniejszych lat przyjaźnił się z rezolutną i śliczną Emmerson Reeves. To właśnie "Emmy" była jego najlepszą przyjaciółką, z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula