Prosto z ambony

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
229
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 19,21 zł
Nasza cena: 29,74 zł 34,99 zł Taniej o: 15%

Premierowe wydanie znakomitych felietonów popularnego satyryka, poety, piosenkarza i kompozytora, autora cyklu „Listy do pana hrabiego” oraz komentatora „Szkła kontaktowego” emitowanego na antenie TVN24. Daukszewicz reprezentuje specjalny rodzaj ostrego, a jednocześnie językowo powściągliwego humoru. Podejrzewamy go o życzliwość wobec ludzi, ale nie chcielibyśmy być przedmiotem jego opisu. To rzadki gatunek: nie można nazwać go drapieżnym, ale groźny jest – a przy tym ginący i zasługujący na pełną ochronę.Prof. JERZY BRALCZYK Ta książka demaskuje Daukszewicza. Pisuje teksty do gazety dla myśliwych, a oni nawet się nie domyślają, że reprezentuje ukrytą opcję wędkarską. Niby o spacerach po lesie, o spotkaniach ze zwierzętami, a tak naprawdę wpływa na podświadomość. Masowe oddawanie sztucerów i przerzucanie się na spinningi to nie przypadek – to efekt dobrze zawoalowanej działalności K. Daukszewicza. Proszę przeczytać i się przekonać. ARTUR ANDRUS„Prosto z ambony” zilustrowano rysunkami zmarłego w 2015 roku Juliana Bohdanowicza. Krzysztof Daukszewicz tak mówi o swojej najnowszej książce: Drogi Czytelniku, „Prosto z ambony” to zbiór moich felietonów i humoresek, które były zamieszczane w latach 2007-2016 w miesięczniku „Łowiec Polski”. Jeden z komplementów, jakie otrzymałem w tym czasie, nie wiem czy nie najważniejszy, brzmiał tak: „Panie Krzysiu, od momentu kiedy pan zaczął pisać do »Łowca« i pana felietony zaczęła czytać moja żona z moją mamą, nie mam w domu żadnych kłopotów z przedłużaniem prenumeraty tego pisma”. Mam nadzieję, Drogi Czytelniku, że z Tobą stanie się podobnie

Recenzje (5)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Super ksiązka w ogóle to co pisze i mówi pan Dałkszewicz to same trafne przemyślenia

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Właśnie skończyłam czytać. Książkę podczytywałam od ok. 3 tygodni fragmentami, na raty. Prosto z ambony jest idealną pozycją do takiego niespiesznego, fragmentarycznego podczytywania.

  Jest to to nowość, która moim zdaniem powinna zostać określona mianem bestseler.

  Prosto z ambony to 229 stron cudownych, zabawnych, diabolicznie inteligentnych felietonów, anegdot, humoresek autorstwa znanego satyryka, piosenkarza i komentatora Szkła kontaktowego, Krzysztofa Daukszewicza. Tekstów jest ponad 50.

  Daukszewicz, człowiek doświadczony (obojętnie, jak to zabrzmi:) ) niebywale spostrzegawczy i inteligentny, posiada specyficzne poczucie humoru, celne, trafiające w punkt.

  Ponieważ autor jest rozmiłowany w przyrodzie, teksty znajdujące siew tej książce siłą rzeczy dotyczą przyrody, natury. Atmosfera z pozoru sielska, wręcz anielska już po lekturze 2-3 tekstów okazuje się być ironią i przysłowiowym diabłem podszyta.

  Nie da się napisać o czym są tekst. Niby o lesie, niby o drzewie, niby o człowieku, ale w sumie....są po prostu o życiu i wszystkim co jest z nim oraz przyrodą, lasem połączonym.

  Całość cudownie zabawna, pouczająca ozdobiona jest rysunkami niedawno zmarłego Juliana Bohdanowicza.Połączenie wyśmienite. Gwarantuję, że przy takim duecie nie będziecie się nudzić.

  Pisanie krótkich felietonów satyrycznych bez obrażania kogokolwiek, umoralniania nie jest rzeczą łatwo. Daukszewiczowi udaje się to po mistrzowsku. Być może nie każdemu czytelnikowi ta książka przypadnie do gustu. Nie wszyscy mamy jednakowe poczucie humoru. Warto jednak to sprawdzić i dać Prosto z ambony szansę. To niepozorna, niereklamowana, a niesłychanie wartościowa i przydatna pozycja.

  Prosto z ambony to nie tylko książka, to także jakby spotkanie z przezabawnym, poprawiającym nastrój, intrygującym, zmuszającym do myślenia, ale i mądrym przyjacielem.

  Ot takie pogaduchy do póżna w nocy, rozmowy okraszone humorem i morałem. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niedawno wśród nowości pojawiła się książka, na którą skusiłam się jedynie siłą intuicji. Gdy książka zawitała już pod naszą strzechę o autorze wiedziała tylko nasza Pani Matka, my jak zwykle, byliśmy zieloni jak szczypiorek. Ale Matecznik mówił, że dobre, a Ona byle jakiego gustu do książek nie ma. Krzysztof Daukszewicz, satyryk, autor felietonów zaprasza nas na intelektualną ucztę. Polecam przyjąć zaproszenie.

  Tak jak rzekłam na wstępie, mało kojarzę Krzysztofa Daukszewicza, pewnie jakbym zobaczyła, to bym skojarzyła, ale mi umknęło nawet odkrycie nowego państwa. Nie wiem jakie autor ma poglądy polityczne. Tytuł też niewiele sugeruje, bo ambona nie ma jednego znaczenia. Podeszłam do tej książki bez jakichś szczególnych oczekiwań i przepadłam po pierwszym felietonie. Kupa śmiechu i nie z przewagą kupy, jak mawiał Chandler Bing, a naprawdę bardzo, bardzo zabawne teksty, najchętniej non stop publikowałabym fragmenty na Fejsie, bo po prostu się śmiałam. I jeszcze czułam imperatyw czytania innym. Dlatego moja Mama jest następna w kolejce do czytania. Poznajemy autora, miłośnika wsi, lasów, myśliwego, czasami abstynenta, czasami łykającego z piersióweczki, czasami gardzącego nowymi modami, a czasami wpadającego w zakupoholizm. Autor nie jest nastolatkiem, na świat patrzy z perspektywy swego wieku, bynajmniej nie matuzalemowego. Obserwacje jakie czyni uwypuklają absurd codzienności, pomagają w tym rewelacyjne ilustracje Juliana Bohdanowicza. Dzięki temu książkę czyta się szybko i bardzo dobrze. To aż niesamowite, druga książka z rzędu, która mnie rozbawiła do łez.

  Sama nie jestem raczej związana z kręgami myśliwych, sama za lasem nie przepadam od czasu, gdy prawie przeniosłam się na łono Abrahama po spotkaniu z kleszczem. Nie pałam nieujarzmioną nienawiścią do myśliwych, więc nie byłam uprzedzona. Nie chodzę na grzyby, ale te rozmyślania z koszykiem czytało mi się fantastycznie. Z tych tekstów wyłania się obraz człowieka z ogromnym dystansem, do świata i do siebie, Podoba mi się styl, dowcipny, lekki, ale jednak skłaniający do refleksji nad codziennością. To nie są tylko najnowsze felietony, znajdziemy również teksty sprzed kilku lat, a jednak ciągle aktualny.

  Polecam tę książkę Waszej uwadze, naprawdę wspaniała intelektualna zabawa! Prosto z ambony to naprawdę rewelacyjna książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Prosto z Ambony” to pierwsza z książek Krzysztofa Daukszewicza, którą miałam okazję czytać. Pana Krzysztofa jednak bardzo lubię, dzięki programowi “Szkło kontaktowe”. Autor zawsze ma w zanadrzu zabawne anegdotki, wypowiada się bardzo inteligentnie i słucha się go z przyjemnością. Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać jego książkę.

  Najnowsza książka autora to zbiór felietonów. Felietonów, które opierają się na historiach myśliwskich, jednak dotyczą spraw bardzo przyziemnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tematów jest wbrew pozorów bardzo wiele.

  Tytuł jest trochę dwuznaczny. W pierwszym momencie przychodzi na myśl ambona kościelna. Jednak nie o takiej tu mowa. Pan Krzysztof uwielbia polowania oraz wędkarstwo. Właśnie o takiej ambonie tu mowa.

  Felietony zebrane w owej książce były publikowane na łamach magazynu “Łowiec Polski”. Osobiście nigdy wcześniej się z nim nie spotkałam. Wynika to zapewne z faktu, że nie jestem miłośnikiem polowania, a co za tym idzie , nie interesowałam się magazynami o takiej tematyce.

  “Prosto z Ambony” prócz świetnie i zabawnie napisanych felietonów zawiera dodatkowo rysunki wykonane przez Juliana Bohdanowicza. Niestety Pan Julian już nic dla nas nie narysuję. Gdyby jednak ktoś był zainteresowany jego twórczością to polecam zajrzeć na stronę [Adres usunięty]. Obie te twórczości tworzą świetną całość.

  Polecam gorąco zapoznać się z twórczością obu panów.

  Moja ocena: *****

  Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z menelikiem na ambonę…

  Kiedy mówimy o naczelnym satyryku i prowokatorze III RP (IV RP?) na myśl przychodzi nam kilka nazwisk, ale wśród nich będzie zapewne jeden z komentatorów magazynu satyryczno-publicystycznego, felietonista, piosenkarz i gitarzysta, który podbił serca wielu swoim trzeźwym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość i który bezlitośnie wytyka wszystkie jej absurdy, ludzkie zachowania i słabości. Mowa oczywiście o Krzysztofie Daukszewiczu, który już od lat uczy nas śmiać się przez łzy, stawia przed nami lustro, w którym możemy oglądać swoją nie zawsze właściwą moralnie postawę.

  Autor wielu książek, między innymi słynnych już menelików czy „Listów do pana hrabiego”, wielbiciel chodzenia po lesie i ciętego dowcipu, tym razem zabiera nas … na ambonę. Prowokacyjny tytuł „Prosto z ambony” nie ma (wbrew oczekiwaniom) nic wspólnego z duchowieństwem czy jakąkolwiek religią, ale z polowaniami. Jedna z nowości wydawnictwa Szelest jest zbiorem felietonów i humoresek, zamieszczanych na przestrzeni niemal dziesięciu lat w miesięczniku „Łowiec Polski”. I choć bez strzelby, Daukszewicz strzela w nas ironią, celnymi obserwacjami, przybliża nam środowisko myśliwych i opowiada anegdoty z nimi związane. To propozycja zarówno dla tych, którzy doceniają mistrzostwo słowa autora, jego zmysł obserwacji i rejestrowania różnego rodzaju wydarzeń, jak i dla tych, którzy autora znali dotąd wyłącznie z telewizyjnego programu i kojarzą jedynie z politycznym wydźwiękiem tekstów.

  Tym razem autor wprowadza nas w sielską i anielską atmosferę, choć i ona przełamana jest niezbyt wesołymi konkluzjami. Autor przedstawia się tu jako grzybiarz i eksplorator okolicznych terenów, a podczas tych spacerów nie tylko ma okazję do snucia wspomnień, ale i charakteryzowania napotkanych osobników. Na stronach książki pojawi się zatem osobliwy myśliwy Hubert vel święty Hubert vel Wasza Wysokość, jest też hojnie rozdzielający tytuły smakosz win owocowych, są myśliwi dzielący się swoimi doświadczeniami. Nie znajdziemy tu zawiłych kwestii i roztrząsania sytuacji polityczno-gospodarczej (a nawet jeśli, stanowi ona zaledwie tło), jest natomiast przyroda, zapaleńcy ze strzelbami i zwierzęta o których Daukszewicz wspaniale opowiada, wzbudzając przy tym salwy śmiechu. Tu i ówdzie pojawiają się też meneliki, bowiem amatorów trunków nie brak nawet w głębokiej głuszy.

  Krótkie, przykuwające uwagę teksty, opatrzone rewelacyjnymi ilustracjami niezapomnianego Juliana Bohdanowicza, to doskonały i wysmakowany duet, w żadnym przypadku nieprzekraczający pewnych granic, a jednocześnie wprawiający w dobry humor i pozwalający nabrać dystansu do szaleństwa tego świata. Wzruszający, a jednocześnie smutny jest moment pożegnania – jeden z felietonów powstał jako hołd dla ilustratora i wieloletniego współpracownika, przyjaciela autora. Daukszewicz pisze o Bohdanowiczu: „To, co mi w Julku pasowało, to humor (…), który nikogo nie ranił, nie obrażał”. Te same słowa można odnieść do twórczości autora, który nawet przedstawiając świat w krzywym zwierciadle, nawet demaskując pewne absurdy, nigdy nie posuwa się do wulgarności czy przekroczenia przyjętych społecznie norm. I choć pisze o myśliwych, to w istocie książka „Prosto z ambony” jest przykładem ciepła, spokoju, jest balsamem na skołatane współczesnym trybem życia nerwy. Jest też najlepszym panaceum na depresję oraz … bodźcem do przysposobienia sobie kota bądź psa – może wówczas nieco humoru Daukszewicza wniesiemy do swojego codziennego życia.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Metallica T2. Prosto w czerń 1991-2015 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metallica T2. Prosto w czerń 1991-2015

Za sprawą debiutanckiego albumu „Kill ‘Em All” z 1983 roku Metallikę okrzyknięto najszybszym i najcięższym zespołem metalowym na Ziemi. Trzy lata później, przełomowy album „Master Of Puppets” sprzedał się w nakładzie miliona egzemplarzy bez promocji singlowej, bez teledysku, ani bez żadnego...
Tuskuland 0/5 Nasza cena:
25,28 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tuskuland

Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza, znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość, to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich lat. Tak naprawdę tę książkę napisali wszyscy, którzy współtworzyli zieloną wyspę premiera Donalda Tuska. I Pan, i...
eBook Tuskuland mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,76 zł 25,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tuskuland mobi epub

Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza, znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość, to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich lat. Tak naprawdę tę książkę napisali wszyscy, którzy współtworzyli zieloną wyspę premiera Donalda Tuska. I Pan, i...
eBook Prosto z ambony mobi epub 0/5 Nasza cena:
19,21 zł 21,34 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Prosto z ambony mobi epub

Premierowe wydanie znakomitych felietonów popularnego satyryka, poety, piosenkarza i kompozytora, autora cyklu "Listy do pana hrabiego" oraz komentatora "Szkła kontaktowego" emitowanego na antenie TVN24. Daukszewicz reprezentuje specjalny rodzaj ostrego, a jednocześnie językowo powściągliwego...
Nasza dobra klasa + CD 0/5 Nasza cena:
26,91 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasza dobra klasa + CD

Zapraszamy do zapoznania się z książkowym dopełnieniem najnowszej płyty Krzysztofa Daukszewicza "Nasza dobra klasa" pod tym samym tytułem. Wydawnictwo zawiera wywiad przeprowadzony przez długoletniego przyjaciela artysty, satyryka i dziennikarza radiowej Trójki, Artura Andrusa. Rozmowa, która...
Kryzysowa narzeczona 5/5 Nasza cena:
21,24 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kryzysowa narzeczona

Andrzej Mogielnicki, autor tekstu przeboju „Kryzysowa narzeczona”, w swym powieściowym debiucie zdradza kulisy tego najbardziej tajemniczego romansu lat 80. I robi to koncertowo! Perfekcyjnie łączy erotyczne sekrety bohaterów z atmosferą peerelowskiej Warszawy. Znakomita książka do czytania „przy...
Irena Kwiatkowska i znani sprawcy 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Irena Kwiatkowska i znani sprawcy

Porywająca autobiografia Ireny Kwiatkowskiej, jednej z najwspanialszych i najpopularniejszych polskich aktorek wszech czasów. Odtwórczyni niezapomnianych ról: Kobiety Pracującej w „Czterdziestolatku”, Zofii Jankowskiej w „Wojnie domowej” i Makowskiej w „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla...
eBook Kryzysowa narzeczona mobi epub 0/5 Nasza cena:
15,36 zł 17,06 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kryzysowa narzeczona mobi epub

Andrzej Mogielnicki, współzałożyciel Lady Pank, autor tekstu przeboju "Kryzysowa narzeczona", w swym powieściowym debiucie zdradza kulisy tego najbardziej tajemniczego romansu lat 80. I robi to koncertowo! Perfekcyjnie łączy erotyczne sekrety bohaterów z atmosferą peerelowskiej Warszawy. Znakomita...
Seks 0/5 Nasza cena:
4,64 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seks

Żadna historia nie jest nudna, może być tylko źle opowiedziana. Na szczęście teksty, publikowane na łamach Focusa Historia to teksty fascynujące. Nie tylko dlatego, że wydarzenia z historii, o których pisaliśmy były arcyważne i arcyciekawe, ale przede wszystkim dlatego, że nasi autorzy wykonali...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula