Promyk słońca

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 14
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Ilość stron
320
Nasza cena: 25,83 zł 36,90 zł Taniej o: 30%

Poznaj losy bohaterów pełnej wzruszeń powieści obyczajowej "Promyk słońca". Sprawdź, czy uda im się odnaleźć szczęście, którego wciąż poszukują.

Czasem zdarza się, że ktoś nieustannie szuka szczęścia, nie zauważając nawet, że ma je tuż obok. Powieść obyczajowa, napisana przez bestsellerową pisarkę, Katarzynę Michalak opowiada o tym, co jest w życiu najważniejsze. Czytelnicy, którzy sięgną po tę pozycję, zyskają szansę na ponowne spotkanie z bohaterami książki "Gwiazdka z nieba", która jest pierwszym tomem serii Mazurskiej.

Niewielka, ale za to malownicza mazurska miejscowość to wymarzona, spokojna przystań dla Nataniela. Wioska stała się również miejscem, przeznaczonym Emilce oraz innym, którzy szukają ucieczki od wszelkich problemów i przeszłości. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy Nataniel spotyka pod swoim domem Oliwię. Już wkrótce spada na niego wyzwanie, jakim jest opieka nad pięcioletnią dziewczynką. Tymczasem Marta chce odbudować relacje ze swoją córką. Wie, że nie będzie to łatwe zadanie, jednak nie zamierza rezygnować. W życiu Mateusza również nie układa się najlepiej. Mężczyzna jest zakochany w kobiecie, z którą nigdy nie będzie mógł być. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy odnajdą w końcu swoje szczęście? Książka "Promyk słońca" opowiada o trudnych relacjach rodzinnych. Pokazuje również, co w życiu jest naprawdę ważne i daje do zrozumienia, że mimo niepowodzeń w końcu nadejdą lepsze dni.

Katarzyna Michalak, autorka książki "Promyk słońca", urodziła się w Warszawie w 1969 roku. Polska pisarka zajmuje się głównie tworzeniem książek o tematyce obyczajowej. Autorka jest z wykształcenia lekarzem weterynarii. Na swoim pisarskim koncie ma wiele książek, z których ponad trzydzieści pozycji zyskało miano bestsellerów. Wśród napisanych przez nią powieści można wymienić: "Leśną Polanę", "Czerwień jarzębin", "Błękitne sny", "Zacisze Gosi", "Nie oddam dzieci!" czy "W imię miłości". W 2015 roku autorka zajęła pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych polskich pisarzy.

Czytaj całość

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Katarzyny Michalak nie trzeba specjalnie nikomu, kto obcuje z literaturą kobiecą, przedstawiać. Na swoim koncie ma już pokaźną liczbę powieści, w nich porusza bliskie swojemu sercu wątki, które równocześnie są istotne także dla każdej z nas, kobiet. Serie: Kwiatowa, Owocowa, Poczekajkowa jak i ta z Kokardką to opowieści z miłością na pierwszym miejscu lekkie, bezpieczne, przytulne. Z kolei: Z Czarnym Kotem, Leśna Trylogia, Mazurska oraz seria dla dorosłych to historie z niebezpieczeństwem na piedestale dopiero w tle króluje miłość i ciepło domowego ogniska. Która odsłona pisarki bardziej mi odpowiada? Jestem skłonna przyznać, że jednak ta pierwsza, chociaż....

  „Promyk słońca” to druga odsłona serii Mazurskiej. Swoją premierę będzie miała 28 lutego, jednak ja już jestem po lekturze i spieszę donieść, że jest to książka, na którą warto zwrócić uwagę. Jeśli po „Gwiazdce z nieba” macie nadzieję na, dla odmiany powieść o lekkim charakterze, rozczarujecie się. Katarzyna Michalak nie zmienia drastycznie swoich pomysłów i w dalszym ciągu kreuje nasyconą strachem, niepewnością fabułę. Czytając, wyczuwamy szybko, że coś wisi w powietrzu i nie jest to bynajmniej nic przyjemnego.

  Nataniel, Marta, Mateusz. To trójka przyjaciół, którzy są gotowi uczynić naprawdę wiele dla drugiego, potrzebującego pomocy, człowieka. Teraz do tej grupki dołącza Oliwia, marnotrawna córka Marty. Dziewczyna szybko owija sobie Nataniela wokół palca a spragniony miłości chłopak swobodnie jej na to pozwala. Co z tego wyniknie? Mała Emilka staje się oczkiem w głowie Marty, jednak to przywiązanie wcale nie jest dobre, gdyż w pewnym momencie dziewczynka powróci do matki. Czas więc nieco odseparować Kraszewską od Emilii co staje się możliwe kiedy Marta decyduje się na podjęcie zatrudnienia w szpitalu. Nataniel nawet nie podejrzewał, że tak bardzo pokocha Emilkę. Z pomocą życzliwych ludzi stawia coraz to pewniejsze kroki w opiece nad dziewczynką. Czasami wydaje się, że tylko temu dziecku można zaufać, że tylko ono potrafi bezinteresownie otoczyć serce drugiego miłością. Chłopak będzie miał wiele okazji ku temu, by się o tym przekonać. Mateusz wciąż skrycie darzy pięknym uczuciem swoją przyjaciółkę, której serce jest skierowane ku innemu. Czy znajdą jeszcze do siebie drogę? A może poczciwy pełen dobra człowiek w tej materii jest skazany na pogodzenie się z faktem, że kobieta nie jest dla niego?

  Senna jest miejscem, do którego chce się wracać. To w tym miejscu ludzie odnajdują szczęście, próbują ułożyć na nowo swoje życie...

  Lubię dreszcz, jaki serwuje Michalak. Przyspieszona akcja. Coś się dzieje. I to zakończenie, które nie pozwala odzyskać spokoju serca. Jak tutaj żyć do maja? „Promyk słońca” jest pełen różnych emocji, od strachu, złości, samych negatywnych uczuć, do tych pozytywnych, które majaczą czasami bliżej czytelnika, czasami dalej. Mogę więc śmiało rzec, że Katarzyna Michalak w każdej odsłonie intryguje ale w odpowiednich ilościach ;) . W jej książkach, może nie jest podana na tacy ale jednak, znajdziemy dużą porcję mądrości. Te powieści, teraz szczególnie mowa o serii Mazurskiej a centralnie o „Promyku...” pomimo tego, że chwilami drastyczne, zatrważające skłaniają do rozmyślań nad swoim postępowaniem. Myślę, że każdy z bohaterów będzie dla czytelnika albo nauką albo przestrogą. Teraz z niecierpliwością wypatruję trzeciej części...

  Za przedpremierową możliwość zapoznania się z treścią niniejszej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka warta uwagi i godna polecenia, historia wciąga i niech Was nie zwiedzie sielankowy tytuł oraz okładka. Książa pełna emocji tych pozytywnych, ale również negatywnych. Polecamy ją bardzo serdecznie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Promyk Słońca” Katarzyny Michalak to druga część „Gwiazdki z Niebia”. Premiera książki planowana jest na 28 lutego, czyli nastąpi niebawem, na co z pewnością wiele osób czeka z ogromną niecierpliwością. Ja miałam to szczęście zapoznać się z nią odrobinę wcześniej dzięki uprzejmości Wydawnictwa.

  Zagubiona wśród mazurskich lasów wioska stała się dla Nataniela spokojną przystanią.

  I nie tylko dla niego. To tutaj swój nowy dom znalazła mała Emilka,

  tutaj walczą o swoje szczęście inni życiowi rozbitkowie.

  Czy Senna stanie się miejscem, gdzie spełniają się marzenia?

  Nataniel nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, którą uratował w wigilijną noc. Marta pragnie odbudować relacje z córką, a Mateusz kocha kobietę, która niestety nie jest mu przeznaczona. Wszyscy spalają się w pogoni za tym, czego pragną ich serca, nie wiedząc, że marzenia często spełniają się nie w porę i nie tak, jak to sobie wyobrażamy.

  Okazuje się, że szczęście to droga do celu, a nie sam cel.

  „Promyk Słońca” Kasi Michalak zwala z nóg, dlatego jeśli spodziewacie się spokojnej i wyważonej powieści, gdzie wszystko ma swój „happy end” to od razu Wam powiem, że tego nie dostaniecie.

  Niech Was nie zwiedzie delikatny i ciepły tytuł oraz sielankowy charakter okładkowej grafiki.

  W powieści bardzo dużo się dzieje, akcja pędzi do przodu, los zapętla swoje obręcze wokół bohaterów i nie daje im wytchnienia.

  Na drodze do spokoju i szczęścia stają bowiem nienawiść i zazdrość. A zawiść z jaką przyjdzie zmierzyć się bohaterom sprawi, że Wasze emocje będą sięgać zenitu.

  Katarzyna Michalak wiedzie swoich bohaterów na manowce życia, nie przebiera w środkach, nie rozwiązuje ich problemów za nich. Wyposaża ich jedynie w dobre serca i wiarę oraz uczciwość wobec innych.

  Czy starczy im sił, do walki z kryzysami?

  Czy będą mieć dość siły, by pokonać niesprawiedliwość losu?

  O tym przekonacie się sięgając po powieść. Gwarantuję Wam, że nie oderwiecie się od niej ani na moment.

  Akcja powieści prowadzi się praktycznie sama i jak to w życiu bywa, gna do przodu nie robiąc przerw na złapanie oddechu. A to co planujemy, co zamierzamy, do czego dążymy nie zawsze przynosi zamierzone efekty.

  W powieści nie zabrakło jednak ciepła i radości, pomimo wszystkiego co się dzieje. Odrobina czułości i szacunku, mnóstwo przyjaźni i niezawodnego wsparcia. Wiara i nadzieja to wciąż są przewodnie myśli, którymi autorka kreśli ścieżki swoich bohaterów.

  Katarzyna Michalak porusza w powieści kwestię problemów w komunikacji rodzinnej pomiędzy rodzicami a dziećmi. Niezrozumienie i konflikty w tej sferze niejednokrotnie przyćmiewają to, co w życiu powinno być najważniejsze. Autorka zauważa, słusznie zresztą, że dziecko wychowane w miłości i otoczone czułą opieką nie zawsze wyrasta na dobrego człowieka. Czasami dzieje się tak, że egoizm bierze górę w człowieku i panoszy się w jego sercu tak długo, że zaczyna psuć go od środka, niszcząc przy okazji wszystko wokół. Autorka pomiędzy linijkami swej powieści ukryła wyjaśnienie, które jest niejako przestrogą dla rodziców, żeby w miłości i czułości do dziecka nie przechylić szali na drugą stronę. Nie ma bowiem nic gorszego niż nadopiekuńczość, która może obrócić się przeciwko dawcy miłości i zbudować podwalinę do egoizmu i roszczeniowej postawy dziecka. Wniosek nasuwa się sam – kochać całym sercem, ale również wymagać i stawiać konsekwentne warunki wspólnego życia.

  Jedna z bohaterek powieści nie potrafiła znaleźć tego złotego środka i w efekcie przyniosło jej to mnóstwo cierpienia.

  W powieści „Promyk Słońca” znalazłam również źródło ludzkiej zawiści i niegodziwości. Faktycznie jest tak, że w wielu przypadkach biorą się one z tego, iż człowiek który nie osiągnął w swoim życiu żadnego konkretnego celu, nie zmierzył się problemami, przeżył cząstkę życia bazując na innych, przenosi swoje żale i złość na innych i cały świat. Przecież ktoś musi być winny. Tacy ludzie zawsze znajdą sobie kogoś, by obarczyć innych własnymi porażkami i niepowodzeniami, własnym lenistwem i niespełnieniem. Zwykle bywa tak, że Ci co mają za uszami najwięcej, krzyczą najgłośniej. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że niestety takich ludzi jest coraz więcej, w sobie nie widzą niczego złego, nie czują się winni, wręcz uważają się za idealnych. A niszczącą pożogę emocjonalną jaką roztaczają wokół siebie można z pewnością przyrównać do płonącego lasu. Pożar nienawiści nie zna granic i wypala na swej drodze całe dobro.

  Autorka podsumowuje to zjawisko w bardzo subtelny acz konkretny sposób.

  „Promyk Słońca” to również powieść niosąca zgoła inne przesłanie. O czym mówią ostatnie stronice.

  Autorka z całą pewnością zaskoczy swych czytelników, co osobiście potwierdzam.

  Sama Kasia powiedziała ostatnio, że czytelnicy będą na nią źli. (Filmik dostępny jest na fanapagu Katarzyny Michalak → Filmik z Kasią :) )

  Czy ja byłam zła? Nie.

  Moja osobista reakcja, wynikała jednak z mojego doświadczenia.

  Mimo to, wiele z Was, faktycznie może poczuć złość i rozczarowanie przebiegiem fabuły.

  Niezmiennie wszystko to, co się dzieje w powieści, powiedzie czytelników do wyciągania kolejnych istotnych i mądrych wniosków.

  Czas to pojęcie względne i niezmierzone. Nie mamy wpływu na jego ilość w naszym życiu.

  Dlatego warto jest wziąć sobie do serca to ostatnie przesłanie zawarte w „Promyku Słońca” i zdać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie niczego przewidzieć.

  „Promyk Słońca” Katarzyny Michalak to powieść, którą koniecznie trzeba przeczytać, ponieważ pod zgrabną, dobrze skonstruowaną fabułą oraz pod postaciami, które znane są nam od pierwszej części, autorka ukryła mądrości i prawdy, o których zbyt często zapominamy. Warto jest sobie je przypomnieć i przemyśleć przy okazji tej lektury.

  Ja tymczasem niecierpliwie czekam na maj – kiedy to ukaże się trzecia część mazurskiego cyklu pt. "Kropla nadziei" :)

  Recenzja na: http://przeczytajka.blogspot.com/2018/02/promyk-sonca-katarzyna-michalak.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Gwiazdka z nieba", czyli pierwszy tom mazurskiej serii Katarzyny Michalak, była bardzo przeze mnie wyczekiwaną powieścią. Magiczna okładka wabiła i nie odkrywała zbyt wiele ze skrywanej treści. Autorka wpisując swój najnowszy pomysł w mazurską scenerię, odsłoniła przed czytelnikami nowy fragment pięknej Polski. Zaś finałowe niespodzianki sprawiły, że powieść nabrała rumieńców i podnosiła poziom adrenaliny przed lekturą drugiego tomu - "Promyk słońca".

  Wigilijny 'prezent' Nataniela, który schronił się po życiowych traumatycznych wydarzeniach w Sennej, okazał się być ogromnie sympatyczną, miłą i słodką dziewczynką - Emilką. Mężczyzna nie potrafi do końca zrozumieć, dlaczego to właśnie jemu matka dziecka powierzyła opiekę nad swoją córeczką... Przecież mała ma ciotkę! Czy Nat odważy się pojechać na widzenie z Iwoną? Czy wybaczy jej tak perfidną zdradę? A może jego uczucia skierują się ku Oliwii, dziewczynie która dotarła do jego chaty w wigilijny wieczór? Czy jej pojawienie się w mazurskiej głuszy było przypadkiem? Pewne jest jedno - Oliwia i Nataniel po krótkiej chwili rozmowy usłyszeli głuchy łomot kamieni, które spadały im z serc... Wszak oboje od sześciu lat myśleli, iż to drugie nie żyje... Że los nie pozwolił im cieszyć się szczęściem czy słońcem odbierając tamtej strasznej nocy życie w polskich górach.

  "Pozwólmy, by przeszłość została w przeszłości." *

  Marta Kraszewska pomagając Natanielowi w opiece nad dzieckiem, bardzo zżyła się z Emilką, chyba nawet zbyt bardzo... Nie powinna przywiązywać się tak do kogoś, kto przecież nie przybył do Sennej na zawsze. Tylko, że Marta już tak wiele straciła... ukochaną pracę, wymarzony dwór a przede wszystkim relacje z jedyną córką. Może więc Emilka jest odkupieniem win? Kruszyną, która ma pomóc pani doktor w podjęciu decyzji o powrocie do zawodu?

  Powieść jest napisana w bardzo charakterystyczny dla Michalak sposób - nie brakuje sensacyjnych wydarzeń, 'czarnych charakterów' czy niespodzianek wbijających w fotel. Nowe życie kontra śmierć, radość kontra smutek, euforia kontra rozpacz oraz pomoc kontra zemsta - to liczne, ale przecież jeszcze nie wszystkie przeciwieństwa, które dostrzegamy w tej powieści. Wielobarwne oblicza wykreowanych postaci powodują, że pośród sielankowego życia na prowincji zostajemy postawieni przed obliczem kilku tragedii. Dobro nieustannie walczy ze złem, jednak na którą stronę ostatecznie przeważy szala? Czy któryś z bohaterów pokona wewnętrzne demony i dostrzeże swoje błędy? A może cenę za nie zapłaci ktoś inny?

  "Od tego są przyjaciele, prawda? By pomagali wzrastać twoim marzeniom. **

  "Promyk słońca" jest lekturą wskazującą nam drogę do szczęścia, która zwykle prowadzi przez wąwozy, zakręty i pułapki. Autorka zaserwowała nam książkę przepełnioną emocjami - pozytywnymi i negatywnymi, które nie pozwalają przejść obojętnie wobec perypetii bohaterów. Niemal każdy bohater otrzymał swoją porcję problemów i rozterek. Marta ma problemy z córką, Oliwia nie jest do końca szczera, Mateusz wciąż bezskutecznie wzdycha do ukochanej, Natanielowi wielokrotnie grunt usuwa się spod stóp a na horyzoncie pojawia się ponownie Siergiej. Chwilami jest naprawdę mocno czy groźnie! Ból, strach i cierpienie wpływają na nasze postrzeganie wydarzeń a te końcowe spowodowały, że moje usta ułożyły się w słowa 'nie tego się spodziewałam!'.

  Autorka zwróciła również uwagę na fakt, iż powinniśmy dziękować za to co mamy a nie oczekiwać zbyt wiele od życia, bowiem możemy się srodze zawieść. Są takie momenty, w których nawet wrogom należy pomagać, ale najlepsze za decyzje podejmujmy umysłem a nie pod wpływem chwili, gdyż wtedy nietrudno o błędy rzutujące na przyszłość. W powieści znalazło się też współczesne ujęcie niewolnika jednak nie zdradzę czego dotyczyło. Bardzo podobała mi się wypowiedź Mateusza na temat różnych rodzajów samotności - we dwoje, w tłumie, z wyboru i ta najtrudniejsza "do zniesienia: gdy chcesz być z kimś, kogo kochasz nad życie, lecz nie możesz." ***

  Podsumowując - powieść Katarzyny Michalak jest dowodem na drzemiące w człowieku uczucie złości oraz chęci do ranienia innych a nawet dokonania zemsty. Nie brakuje tutaj również chorobliwej obsesji i zazdrości, dobroci, podłości, szaleństwa, bezinteresownej pomocy, niespełnionej miłości, poczucia winy oraz konfliktów między rodzicami a dziećmi, ale też niezwykłego blasku matki, która odzyskała dziecko. Nie dajcie się zwieść uroczej okładce, bowiem kryje historię pełną zaskoczeń, wzruszeń, zwrotów akcji i bynajmniej nie jest przesłodzoną bajką z 'happy endem'. Nie mogę się już doczekać na trzeci tom tej serii - "Kropla nadziei".

  "Zawsze wydaje nam się, że mamy czas. Mamy mnóstwo czasu, by prosić o wybaczenie.

  Całą resztę życia. I nagle okazuje się, że jest za późno. Na wszystko.

  Na wybaczenie również. ****

  * K. Michalak, "Promyk słońca", Wyd. Znak Literanova, Kraków 2018, s. 19

  ** Tamże, s. 178

  *** Tamże, s. 45

  **** Tamże, s. 312

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zagubiona wśród mazurskich lasów wioska stała się dla Nataniela spokojną przystanią.

  I nie tylko dla niego. To tutaj swój nowy dom znalazła mała Emilka,

  tutaj walczą o swoje szczęście inni życiowi rozbitkowie.

  Czy Senna stanie się miejscem, gdzie spełniają się marzenia?

  Nataniel nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, którą uratował w wigilijną noc. Marta pragnie odbudować relacje z córką, a Mateusz kocha kobietę, która niestety nie jest mu przeznaczona. Wszyscy spalają się w pogoni za tym, czego pragną ich serca, nie wiedząc, że marzenia często spełniają się nie w porę i nie tak, jak to sobie wyobrażamy.

  Okazuje się, że szczęście to droga do celu, a nie sam cel.”

  Z twórczością Katarzyny Michalak jest tak, że albo się ją lubi, albo nienawidzi, albo po prostu jest się wobec niej obojętnym. Ja należę do tej trzeciej grupy, po prostu jej twórczość ani mnie ziębi, ani parzy, choć nie ukrywam, że gdy byłam młodsza, z przyjemnością zatapiałam się w jej książkach. Teraz po prostu chyba dorosłam i oczekuję od powieści obyczajowych czegoś więcej niż tylko chwytającej za serca historii, przede wszystkim szukam w nich realizmu i autentyczności. Pewnie teraz się dziwicie, dlaczego w takim wypadku wzięłam książkę Kasi Michalak do recenzji, ale odpowiedź jest bardzo prosta, bo po prostu dostałam ją przez przypadek i choć jestem zawalona książkami, które już dawno powinny być przeczytane, to postanowiłam dać autorce szansę. Żeby móc przeczytać tę książkę, musiałam także nadrobić część pierwszą tej serii i o dziwo muszę przyznać, że książka mimo kilku małych minusów przypadła mi do gustu, była prawdziwa, nieprzerysowana, mogłabym rzec, że taka akurat, więc naprawdę miałam nadzieję, że w tomie drugim dostanę do samo. Niestety moja euforia opadła bardzo szybko, gdyż te dwie książki to niebo i ziemia, woda i ogień. Dawno nie czytałam książki, która tak strasznie by mnie irytowała, była tak mało wiarygodna, przerysowana, a momentami nawet absurdalna. Na dodatek napisana została dość kwiecistym językiem, który czasami wręcz mnie śmieszył. Miałam nawet zaznaczonych kilka takich „kwiatków” ale nie chcę do nich znów wracać, więc sobie to odpuszczę. Przez to wszystko z książki zrobiła się taka sentymentalna breja, która w ogóle nie trafiła w moje gusta.

  Jeżeli chodzi o bohaterów, to moim zdaniem byli bez wyrazu, po prostu tacy bezpłciowi, nie polubiłam żadnego z nich, przez co niestety nikt nie stał mi się bliski i z nikim nie mogłam się utożsamić. Jest to dla mnie ogromnym minusem, gdyż bohaterowie są najważniejsi w każdej książce i to od nich zależy, jak odbiorę ich historię. Dzięki bohaterom nawet nudna, jak z flaki z olejem książka, może nabrać jakiegokolwiek wyrazu, niestety tutaj byli oni nudni, jak cała historia.

  Moja recenzja nie ma na celu nikogo obrazić, są to tylko moje odczucia, które towarzyszyły mi podczas lektury tej książki. Wiem, że autorka ma ogromne grono fanów i szanuję każdego z nich, bo czytelnicze gusta są bardzo różne, a poza tym nie urodził się jeszcze nikt taki, który dogodziłby każdemu. Na pewno nie sięgnę już po żadną książkę autorki, bo nie chcę się męczyć i nie chcę pisać kolejnych złych recenzji. Uważam, że jeżeli lubicie książki autorki, to i ta przypadnie Wam do gustu, mnie niestety nie oczarowała.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula