Próba sił

Autor:

T.S. Tomson

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
378
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,66 zł
Nasza cena: 26,71 zł 37,99 zł Taniej o: 30%

W książce "Próba sił" losy Katie, Stephena i ich córki splotą się z losami czterech nieznajomych osób, z którymi muszą znaleźć nić porozumienia i wspólnymi siłami stawić czoła złu.

Senne, wydawałoby się bezpieczne i spokojne miasteczko Tensas, w którym życie toczy się własnym rytmem. Nagle w tej oazie spokoju zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Mimo iż zbliża się Boże Narodzenie, mieszkańcom daleko jest do pełnego uniesień i ciepła nastroju. Obawiają się o niepokojące zdarzenia, których są świadkami, a zły los jeszcze bardziej pogłębia atmosferę grozy...

Jeden z mieszkańców Tensas popełnia samobójstwo, na ulicach można zauważyć przerażające, widmowe postacie, które pojawiają się właściwie znikąd. Do tego sam pastor podczas pogrzebu zachowuje się wyjątkowo dziwnie. Okazuje się, że w niewielkim miasteczku pojawiają się moce, o których istnieniu nikt nie miał pojęcia. Bohaterowie stają przed dręczącymi ich snami i wizjami, z którymi muszą się zmierzyć, pokonując własne irracjonalne lęki i słabości. Niemym świadkiem mrożących krew w żyłach wydarzeń w sennym miasteczku okazuje się... pewna uliczna latarnia.

"Próba sił" to książka pełna tajemnic, wszechobecnego zła i nastroju lęku. Autorem powieści jest T.S. Tomson, czyli Tomasz Sablik, tworzący nastrojowe i unikatowe horrory nawiązujące do twórczości Stephena Kinga.

"Próba sił" to udany debiut autora, któremu udaje się utrzymać atmosferę napięcia od pierwszej aż po ostatnią stronę książki. Niebanalny temat, umiejętność łączenia wielu wątków i ciekawe kreowanie postaci to niewątpliwy atut powieści grozy Sablika. Powieść daje do myślenia, zachęca czytelnika do analizowania i snucia przypuszczeń, zapewniając mu świetną rozrywkę na długie, zimowe wieczory.


Fragment książki

Dziewczynka wykonała dłonią gest, ożywiając wszystkie latarnie wzdłuż ulicy, które przed chwilą wyłączyła. Znowu było jasno. Szła tak radośnie, po chwili jednak przystanęła, a jej piosenka urwała się, jakby ktoś nagle wstał i wyłączył zbyt głośne radio.

Stała tak wyprostowana, patrząc w dal, po czym powoli skierowała głowę w lewo, a jej twarz spoważniała. Wiatr smagał jej sukienkę, gdy tak stała nieruchomo. Patrzyła na dom, który niczym szczególnym nie wyróżniał się spośród innych domów w tym rzędzie, jednak na widok tego właśnie budynku z jej oka popłynęła nieśmiała łza.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak jest z Waszą wiarą w Boga, Szatana? Czy wierzycie w to że istnieje dobro i zło? Czy wierzycie że coś/ktoś z nami jest?

  Historia opowiada o wydarzeniach około bożonarodzeniowych w miasteczku Tensas. Przede wszystkim poznajemy Rose, niepełnosprawną, starszą kobietę doświadczoną przez los oraz jej bliskich córkę Katie, zięcia Steva oraz wnuczkę Amy. Z drugiej strony autor pokazuje nam losy Samanthy, ekskluzywnej prostytutki, której szef Tony dał zlecenie, które może kosztować życie.

  Dzięki krótkim rozdziałom akcja dzieje się bardzo szybko. Nie ma czasu na nudę. Zastanawiamy się co będzie dalej. Coraz wnikliwiej poznajemy losy z przeszłości, jak i teraźniejszości bohaterów. A na dodatek, zamieszana jest w to mała dziewczynka ubrana w lekką białą sukienkę, mężczyzna w ciemnym płaszczku oraz chłopiec wyjęty z lat 60.

  Czytając książkę, nie raz miałam ciarki na rękach. Naprawdę nie wiedziałam co zostanie przedstawione na kolejnej stronie książki. To jak bohaterowie w końcu spletli swoje losy i to jak to się rozwinęło spowodowało całe napięcie w moim ciele.

  A zakończenie? Zakończenie mnie totalnie zaszokowało.

  Moje przemyślenie na koniec? Że trzeba mieć nadzieję, że trzeba w coś wierzyć. Myślę, że takie zakończenie potrafi zmusić do refleksji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wierzycie w zjawiska nadprzyrodzone? W to, że nic nie dzieje się bez przyczyny i każde wydarzenie w Waszym życiu dzieje się po cos? Ja wierzę 😁 Tak w skrócie można opisać to dzieło tak by nie zdradzając fabuły, dla tych, którzy nie czytali.

  Przynajmniej ja go tak odebrałam.

  Ta książka to kolejny przykład by coraz częściej sięgać po dzieła naszych rodzimych pisarzy. ( a już kilku zrobiło na mnie ogromne wrażenie). Jest to prawdziwy horror, i gdyby powstała ekranizacja nie obejrzałabym bo Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jeśli chodzi o ten gatunek to jestem strasznym tchórzem,😂😱😱😱 Dlatego wolę czytać, chodź wyobraźnia działa z każdą przewracaną stroną. Jest doskonale napisany, budujący napięcie i wzbudzająca strach z każdym rozdziałem z zakończeniem, który mnie trochę zdenerwował.... Wielkie gratulacje @t.s_tomson

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zbliża się Boże Narodzenie, a jednak panującej atmosferze daleko jest do tej świątecznej. W małym, cichym i spokojnym miasteczku Tensas zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy. Tajemnicze samobójstwo, widmowe postacie, dziwne zachowanie pastora, niesamowicie realne i przerażajace sny... Uczucie grozy zwiększa tajemnicza i dziwnie świecąca latarnia, która czuwa nad mieszkańcami miasta. Losy Katie, jej męża Stephena, ich córki i przyjaciela rodziny Eddiego splotą się z losami prostytutki Samanthy, Robem oraz trójką gangsterów. Stawką dramatycznych zdarzeń, w których będą musieli uczestniczyć będzie życie małej Amy.

  Dawno już się nie sięgałam po żadne horrory. Cieszę się, że po tak długim czasie mój wybór padł na „Próbę sił”, debiutancką książkę T.S Tomson - brawa, naprawdę świetna robota.

  Kompletnie nie rozumiem co tam się wydarzyło, tak samo jak jej bohaterowie. Po przeczytaniu tej książki czułam się jak po dobrym seansie horroru, w którym wszystko się wyjaśniło - ale finalnie nie wyjaśniło się nic. Oczywiście w dobrym znaczeniu tych słów. Autor świetnie buduje napięcie i chwile grozy. Całkowicie miesza czytelnikowi w głowie, co wywołuje duży dreszczyk emocji. Akcja nie zwalnia tępa i naprawdę ciężko oderwać się od lektury, choćby na moment. Opisy snów, problemy bohaterów z różnieniem sennych majaków od rzeczywistości - były naprawdę dobre! (Sama niekiedy miałam z tym problem) Opisy odizolowanego od świata miasteczka Tenson, które jest głównym miejscem wydarzeń w trzeciej części książki były wręcz przerażające i wywoływał u mnie nie małą panikę o losy bohaterów, a przede wszystkim o życie małej Amy, którą darzyłam ogromną sympatią. Pojawiały się również dłuższe opisy przeszłości bohaterów, które były naprawdę ciekawe i wciągające - co jest bardzo dużym plusem, bo czasami takie wstawki wywołują u mnie efekt nudy. Sami bohaterowie są ciekawymi postaciami, niekiedy z przykrą i trudną przeszłością. Książce nie brakuje również elementów humorystycznych, przy których nieźle się uśmiałam! Gdybym sięgnęła po tą książkę przypadkowo, nie sprawdzając wcześniej autora nigdy bym nie pomyślała, że jest to debiut. T.S Tomson ma naprawdę świetny, przyjemny i lekki styl pisania, dzięki czemu książkę czyta się niewiarygodnie szybko. Pochłonęłam ją w jeden wieczór i świetnie się przy niej bawiłam. Nie jestem znawcą tego typu gatunku, bo jednak po horrory sięgam w momencie, gdy naprawdę mam ochotę na taką lekturę - więc raczej rzadko. Mi osobiście „Próba sił” bardzo się podobała. Jeżeli lubicie mroczniejsze klimaty to zachęcam was do spróbowania swoich sił z tą książką, bo jest naprawdę warta uwagi. Teraz z pewnością szybciej skuszę się na tego typu pozycje!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W sennym do tej pory miasteczku Tensas zaczynają się dziać niepokojące rzeczy...

  Tajemnicze samobójstwo jednego z mieszkańców,dziwne zachowanie pastora na pogrzebie,widmowe postacie,które pojawiają się znikąd.

  I jeszcze latarnia,która jest niemym świadkiem wydarzeń.

  Losy Katie,Stephena i ich córki splotą się z czwórką nieznajomych osób,z którymi wspólnie będą musieli zmierzyć się z siłami,o których istnieniu nie mieli pojęcia.

  A stawką jest życie Amy....

  Ja nie potrafię być obiektywna.

  A w nosie!!!

  Ja nawet nie chcę być obiektywna!

  Ja się po prostu w tej książce zakochałam.

  Horror???

  Jaki horror???

  To była wspaniała i mroczna opowieść o ludziach,duchach,demonach.

  O światach,które się przenikały,by nam pokazać,że jak jest wina to musi być i kara.

  Że istnienie-to nie tylko coś,czego można dotknąć.To także sny i przeczucia,które tak często lekceważymy.

  Książka jest cudowna.

  Czytasz i stajesz się nią.

  Stajesz się tym miasteczkiem,każdą z postaci,oddychasz nimi i chłoniesz wszystko,co ich spotyka.

  Ta książka wyzwoliła we mnie endorfiny.

  Byłam podniecona,zaniepokojona,zaciekawiona i naładowana emocjami jak bateria Duracell.

  Dla mnie to,co zrobił tutaj autor to było mistrzostwo świata

  Jeśli to jest debiut,to aż się boję co będzie dalej..

  Dla mnie to druga po ,,Siedem śmierci Evelyn.."pozycja,która tak głęboko wniknęła w moją duszę,że rozwaliła w niej wszystko w drobny pył.

  Teraz cały czas o niej myślę.

  Jeśli lubicie zjawiska paranormalne,mroczne klimaty i odrobinę krwi-to serdecznie zapraszam do lektury.

  Ja też tam będę razem z Wami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj coś dla tych którzy lubią horrory ☺️ 📓 PRÓBA SIŁ,

  T.S. Tomson. Jest to debiut literacki pisarza, moim zdaniem bardzo udany. :) Okładka książki odnosi się do jej zawartości, i to bardzo lubię, kiedy całość jest spójna, nie wprowadza w błąd. Wszelkie wydarzenia dzieją się przed Świętami Bożego Narodzenia. ;) W książce mamy do czynienia z dobrem i złem. Jak to bywa, zło chce zniweczyć dobro. Akcja toczy się w miasteczku Tensas, gdzie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Latarnia, która nigdy nie świeciła, zaczyna świecić, pojawiają się postacie, które widzą tylko osoby, mające je zobaczyć, wataha wilków, dziwne zachowanie Pastora podczas pogrzebu samobójcy, dom do którego zjeżdżają się wszyscy nasi bohaterowie (początkowo w ogóle ze sobą nie powiązani), i w końcu wędrówka w śniegu, zamieci i ciemności do kościoła w którym mają znaleźć odpowiedzi na te dziwne wydarzenia. Czy im się uda dowiedzieć prawdy❓ Czy będą musieli poświęcić czyjeś życie aby cała ta dziwna sytuacja wreszcie się skończyła❓ Kto stoi za tymi dziwnymi wydarzeniami❓ Miło było się oderwać i wtopić w mroczny świat w który tak rzadko literaturowo wpadam. ;) ;)

  Zachęcam Was do przeczytania :)

  Książka miała swoją premierę 11 grudnia 2019 r. :)

  -------

  Wydawnictwo Novae Res

  ------

  Zapraszam na profil na Facebooku – Zaczytany Książkoholik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: T.S. Tomson
 • Wydawnictwo Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 378
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381476461
 • Język: polski
 • ISBN: 9788381476461
 • EAN: 9788381476461
 • Wymiary: 13x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Próba bogów. Plemiona. Tom 2 0/5 Nasza cena:
23,46 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Próba bogów. Plemiona. Tom 2

Pierwsze Zmagania mające powstrzymać Czarnoboga zakończyły się porażką. Zdruzgotani bohaterowie wracają do swoich osad, gdzie próbują zebrać siły do kolejnego starcia. Każdy z nich ma swoje własne problemy, z którymi próbuje sobie poradzić. Weronika wciąż odpiera zaloty pyszałkowatego Bolesława,...
Próba ognia. Zaklinaczka. Tom 1 (okładka filmowa) 5/5 Nasza cena:
19,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Próba ognia. Zaklinaczka. Tom 1 (okładka filmowa)

Clara sądziła, że jest całkiem zwyczajną nastolatką. Może nawet trochę zbyt zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak pewnego dnia dziewczyna zostaje zaatakowana przez wielkiego czarnego kota, ujawnia się jej wyjątkowy dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa,...
Siła złego na jednego książę ciemności Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła złego na jednego książę ciemności Tom 2

Jesteś miłośnikiem rosyjskiej fantasy? Lubisz Olgę Gromyko?Oksanę Pankiejewą? Aleksandrę Rudą? Ta pozycja jest dla ciebie!Siła złego na jednego to drugi tom tom trylogii Książę Ciemnościi napisanej przez duet autorek: Ksenię Basztową i Wiktorię Iwanową.Dużo magii, przygód i wartkiej akcji,...
Trzecia siła. Armagedon. Tom 3 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzecia siła. Armagedon. Tom 3

Idea Międzymorza nabrała realnych kształtów. Polska zrealizowała plany, o których przed niemal wiekiem mówił Marszałek Piłsudski, i dołączyła do grona supermocarstw. Dyktuje warunki nie tylko w Europie, ale i na świecie. Nie brakuje jej jednak wrogów. Polski konwój transportujący do rumuńskiej...
Siła natury 5/5 Nasza cena:
26,27 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła natury

Korporacyjne wyjazdy integracyjne rzadko należą do przyjemnych rzeczy. Ten szybko zamienia się w koszmar, kiedy okazuje się, że z grupy pięciu współpracowniczek wróciły tylko cztery... Agent Aaron Falk powraca, by rozwikłać sprawę zaginięcia w australijskim buszu. W noc swojego zniknięcia Alice...
Piąta siła 0/5 Nasza cena:
52,20 zł 58,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piąta siła

"Pierwszy Galaktyczny lubił wymykać się z dziury. Uwolniwszy się od przygniatającego ciężaru grawitacji, przyjmował postać lekkiej kwantowej chmury i rozciągał się z lubością po całej galaktyce. Zaglądał to tu, to tam, żeby osobiście skontrolować stan hodowli istot na planetach. Czasami pozwalał...
Avetnar. Tom 2. Siła przeznaczenia i prawdy 0/5 Nasza cena:
31,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Avetnar. Tom 2. Siła przeznaczenia i prawdy

Kontynuacja książki pt. "Avetnar. Moc zrodzona z przeszłości". Czarodziej Trelian musi dokonać wyborów, które zadecydują o jego dalszym losie i o tym, jak będzie postrzegał sam siebie. Poznaje również powód walk Arcymaga Mangusa o Wolbir i tajemnicę z nim związaną. Kanman natomiast, po licznych...
Siła 3/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła

Kobiety na całym świecie odkrywają, że mają siłę. Jednym dotknięciem mogą zadawać straszny ból, a nawet zabijać. Nagle wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę, że stracili władzę. Nadszedł Dzień Dziewczyn – ale co przyjdzie potem? To nie tylko opowieść o tym, co by było, gdyby władza trafiła w ręce...
Siła niższa 5/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła niższa

Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego! Kontynuacja kultowego Dożywocia. Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.
eBook Próba sił mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,66 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Próba sił mobi epub

Są takie siły, o których istnieniu lepiej nie wiedzieć... W sennym do tej pory miasteczku Tensas zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Zbliża się Boże Narodzenie, ale atmosfera daleka jest od świątecznego nastroju. Tajemnicze samobójstwo jednego z mieszkańców, dziwne zachowanie pastora podczas...
Wykluczeni 0/5 Nasza cena:
25,41 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wykluczeni

Wymierające, zaniedbane miasteczko z siecią starych, podziemnych bunkrów, skrywających ponurą tajemnicę.Dwadzieścia lat temu znaleziono w nich zwłoki nastolatka. Teraz, podobnie jak wtedy, spod ziemi wydobywają się odgłosy, niepokojące szmery i śmiechy – wszystko wskazuje na to, że przeszłość...
Matematyczny wzór na istnienie Boga 5/5 Nasza cena:
26,23 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyczny wzór na istnienie Boga

Czasami największe tajemnice skrywa przed człowiekiem jego własna przeszłość.Alex, ambitny wykładowca na wydziale matematyki, od początku swojej kariery naukowej próbuje odkryć tajemnice kryjące się w liczbach pierwszych, a tym samym poznać boski wzorzec budowy wszechświata. Kiedy wydaje mu się, że...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula