Pozostawieni

Autor:

Tom Perrotta

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

Od 30 czerwca na ekranach HBO serial na motywach powieści z Liv Tyler i Justinem Theroux w rolach głównych, wyprodukowany przez Damona Lindelofa, laureata Emmy za serial 'Lost: Zagubieni' oraz Toma Perrottę, nominowanego do Oscara za 'Małe dzieci'.'Ta książka to, mówiąc najprościej, najlepszy odcinek »Strefy mroku«, którego nigdy nie obejrzałeś'.Stephen KingCo się stanie, gdy nagle znikną tysiące ludzi? Znikną tak po prostu, nie wydarzy się katastrofa, nie będzie żadnego wypadku ani mordercy-szaleńca? Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali?Trzy lata po tajemniczym zniknięciu dwóch procent ludzkości, mieszkańcy Mapleton muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nową nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy.
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324025503

Recenzje książki Pozostawieni (2)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  16 z 29 osób uznało recenzję za przydatną

  Utraceni Bohaterowie

  A
  gdyby tak pewnego dnia ludzie zaczęli znikać? A gdyby tak w niejasnych okolicznościach zaginął twój szef, twój nauczyciel, twój mąż, a nawet twoje dziecko? Zaledwie kilka minut wcześniej rozmawiali i śmiali się, może przeklinali, a może wyładowali na tobie stres dnia codziennego, a teraz … nie ma ich. Co by się wówczas stało? Czy ci, którzy pozostali, mogliby żyć z taką stratą?

  14 październik był dniem Sądu Ostatecznego. A może dniem porwania Kościoła? Tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego tego dnia, w tym samym momencie, na całym świecie zniknęły tysiące ludzi. W samym tylko miasteczku Mapleton populacja ludności zmniejszyła się o 87 mieszkańców, którzy z dnia na dzień stali się prawdziwymi bohaterami. Pozostawili na ziemi rodziny, znajomych, ukochanych, opuścili matki i ojców, swoje dzieci. Pozostawili ofiary, wystawione na ciosy, popadające w pułapki zaprzeczenia, zwątpienia, nałogów oraz … religii.

  O takim życiu zniknięciu, o sposobach radzenia sobie ze stratą, tym bardziej bolesną, że niezrozumiałą i niewyjaśnioną, pisze Tom Perrotta, w spektakularnej powieści pełnej mroku, ale i cennych spostrzeżeń socjologicznych. Książka „Postawieni”, opublikowana nakładem wydawnictwa ZNAK, nie tylko wstrząsa w posadach naszym poczuciem bezpieczeństwa, ale i skłania do zastanowienia się nad kondycją społeczeństwa i kruchą istotą, jaką jest człowiek. Nic dziwnego, że pozycja ta stała się inspiracją dla bijającego rekordy popularności serialu nadawanego w HBO. Teraz i my, dzięki autorowi, możemy uczestniczyć w wydarzeniach, na które patrzymy z perspektywy byłych i obecnych mieszkańców Mapleton.

  Trzy lata po tragicznych wydarzeniach, pamięć o tych, którzy odeszli, jest wciąż żywa. Wyidealizowane portrety zaginionych, zwanych Utraconymi Bohaterami, wystawiane są w różnych miejscach i przy różnych okazjach, ale nie brak też osób, które próbują pogodzić się z nową sytuacją wyciągając przysłowiowe trupy z szafy i obnażając prawdziwą naturę bohaterów. Nad pozostałymi przy życiu mieszkańcami, pełnymi bólu, gniewu, pretensji, czuwa nowy burmistrz Kevin Garvey. To do niego, lokalnego przedsiębiorcy, zgłosili się spragnieni przywódcy i zarządcy ludzie, to ON próbuje ich zjednoczyć i skłonić do walki o własne życie, szczęście.

  Sam Kevin również poniósł niepowetowaną stratę. Co prawda w wyniku tajemniczych wydarzeń nie zniknął nikt z jego bliskich, ale panika jaka nastała po 14 października, niepewność co do trwałości obecnego świata, kryzys tożsamości, zniszczyły jego rodzinę. Żona, Laurie, szukając sensu życia przyłączyła się do tajemniczej organizacji, zwanej Winni Pozostali i złożyła śluby milczenia. Wyprowadziła się z domu, odziała w białe szaty i zaczęła palić papierosy – symbol przekonań sekty. Syn Tom opuścił miasteczko, kiedy rozpoczął studia, ale wkrótce porzucił naukę idąc za samozwańczym guru, Wayne`em Gilchrestem, który rzekomo „podjął się wyznaczonej przez Boga misji uleczenia świata, aby w jakiś sposób naprawić zniszczenia spowodowane nagłym odejściem”. Również nastoletnia córka Kevina nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pozostając pod wpływem przyjaciółki zaczyna eksperymentować z trawką, opuszczać zajęcia i spotykać się z chłopcami.

  Opisane przez Perrotta losy bohaterów, ich pogłębione portrety psychologiczne, nakreślone postawy ludzi i społeczeństw wobec niewiadomego – to wszystko stanowi o wielkości książki i jest doskonałą wizytówką autora. Tym samym „Pozostawionym” daleko do powieści fantasy, a bliżej do powieści zaangażowanej społecznie, stanowiącej studium radzenia sobie ze stratą i rozpaczliwego poszukiwania pomocy, sensu życia oraz prawdy w religii – jakakolwiek by ona nie była.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziwna to historia. Bez początku i bez końca. Historia jakby wyrwana z większej całości ale treściwa i dająca do myślenia. Z pozoru luźne, nic nie znaczące i przeplatające się między sobą losy bohaterów z Mapleton składają się w całość, którą można nazwać dramatem psychologicznym.

  Historia opowiada o losach ludzi z niewielkiego miasteczka Mapleton, borykających się z problemem jakim jest niewiedza, co do losów 2% ludzkości, którzy któregoś dnia (14 października - na całym świecie) po prostu zniknęli. Nazwano to Porwaniem Kościoła. I choć ludzie tłumaczą sobie zniknięcia swoich bliskich na różne sposoby, to niepewność co to ich dalszego losu powoduje całkowite zachwianie ich z pozoru ugruntowanych i przemyślanych wartości, jakie przyświecały im przed „uprowadzeniem”. Brak odpowiedzi na kluczowe pytanie kto miał szczęście 14 października, uprowadzeni czy pozostali, powoduje stopniowe, sukcesywne załamywanie się stosunków rodzinnych oraz społecznych, ponieważ problem przypomina efekt domina i dotyka nawet te rodziny, które nie zostały zdekompletowane przez „uprowadzenie”. Rozpadają się rodziny, rozsypują się psychicznie jednostki. Jedni szukają pocieszenia w dziwacznych sektach inni w używkach, a ci najbardziej zdesperowani w takich skrajnościach jak śmierć.

  Można by rzec, książka o niczym ale jeśli po przeczytaniu ostatniej strony zadamy sobie pytanie, co byśmy zrobili, gdyby któregoś dnia z niewyjaśnionych przyczyn, ot tak po prostu, zniknął nam członek rodziny, to powieść i historie w niej zawarte nabierają zupełnie innego kształtu i znaczenia.

  A zatem drogi czytelniku, co ty byś zrobił na miejscu Kevina, Jill, Lauri, Toma, Nory, Meg? Ja wole nie myśleć. Zbyt mnie ta wizja przeraża!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Bestsellery - Science fiction

 • Pakiet Kroniki Diuny

  Pakiet obejmuje sześć części poprawionych Kronik Diuny: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. W pierwszym tomie Kronik poznajemy Arrakis, zwane Diuną, czyli źródło melanżu, który jest substancją umożliwiającą wydłużenie życia. Diuna pozwala...
  Książka, op. miękka
  167,40 zł
  w magazynie
 • Katedra

  Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć… Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik „Sagittarius” do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich. Izmir Predú poświęca się, by reszta załogi holownika przeżyła. Do jego grobu na zimnej,...
  Książka, op. miękka
  17,44 zł
  w magazynie
 • Problem trzech ciał. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 1

  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Nagroda Hugo dla najlepszej powieści 2015 roku Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi...
  Książka, op. miękka
  33,08 zł
  w magazynie
 • Koniec śmierci. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 3

  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata nagrody Hugo Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu...
  Książka, op. miękka
  45,71 zł
  w magazynie
 • Ciemny las. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2

  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata nagrody Hugo Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i...
  Książka, op. miękka
  39,69 zł
  w magazynie
 • Mesjasz Diuny. Kroniki Diuny. Tom 2

  Fremeni pokonali Harkonnenów i imperialnych sardaukarów, a Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata. Tymczasem stare ośrodki władzy — Bene Gesserit i Gildia Kosmiczna — z pomocą fremeńskiego kapłaństwa i Bene Tleilax...
  Książka, op. miękka
  26,44 zł
  w magazynie
 • Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

  Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
  Książka, op. miękka
  33,06 zł
  w magazynie
 • Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

  Kolejny tom bestsellerowego cyklu w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka. — Widzisz — zadudnił basowy głos — to tylko ja, twój dziadek ze strony matki. Znasz mnie. Byłem baronem Vladimirem Harkonnenem. — Ty... ty nie żyjesz! — wydyszała. — Ależ oczywiście, kochanie! Większość z nas, obecnych w...
  Książka, op. twarda
  58,96 zł
  w magazynie
 • Czarna Chmura

  Prowokacyjna powieść błyskotliwego naukowca, obowiązkowa lektura dla fanów „twardej” science fiction. Jedna z najlepszych książek science fiction, (…) dorównująca najwybitniejszym dokonaniom Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke’a. - Richard Dawkins Astronomowie w Wielkiej Brytanii i USA dokonują...
  Książka, op. miękka
  33,11 zł
  w magazynie
 • Solaris

  Najsłynniejsza powieść Stanisława Lema w nowym wydaniu! Dzieło przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i dwukrotnie przeniesione na ekran. W Solaris Stanisław Lem podejmuje jeden z najpopularniejszych tematów literatury fantastycznej - temat Kontaktu. Z obcą cywilizacją, odmienną formą życia, a...
  Książka, op. miękka
  27,95 zł
  w magazynie
 • Bajki robotów

  Dawno, dawno temu, gdzieś za Cieśniną Andromedzką żyli sobie Palibaba-intelektryk, Królewna Elektrina i robot Automateusz... Nowe wydanie jednej z najsłynniejszych książek Stanisława Lema! Bajki robotów po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku. Od tego czasu nieustannie bawią i zadziwiają swą...
  Książka, op. miękka
  20,96 zł
  w magazynie
 • Diuna. Tom 1

  Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
  Książka, op. twarda
  58,96 zł
  w magazynie
 • Kwiaty dla Algernona

  Książka została sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy, przetłumaczona na 27 języków, wydana w ponad 30 krajach. Tekst wyróżniono najważniejszymi nagrodami w świecie science fiction: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Ta ponadczasowa opowieść doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i...
  Książka, op. twarda
  29,74 zł
  w magazynie
 • Biblioteka XXI wieku

  Lem nie miał sobie równych, jeśli chodzi o swobodne poruszanie się pomiędzy fikcją literacką a eseistyką. Taki właśnie nastrój czytelnicy odnajdą w Bibliotece XXI wieku. To trzeci po Doskonałej próżni i Wielkości urojonej tom, który w twórczości Lema nazywa się "Apokryfami". Pisarz sprawdzał w tych...
  Książka, op. miękka
  33,60 zł
  w magazynie
 • Paradyzja

  Paradyzja to kolonia orbitalna, która od stu lat nie utrzymuje kontaktów z Ziemią. Jej mieszkańcy stworzyli własny, idealny ustrój społeczny. Ziemianie podejrzewają jednak, że władze kolonii naruszają fundamentalne prawa człowieka. Ziemski inspektor wysłany, żeby zbadać na miejscu sytuację, zastaje...
  Książka, op. miękka
  23,11 zł
  w magazynie
 • Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

  Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony Muad’Dib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia. Na drodze opętanej regentce wciąż jednak stoją prawowici następcy Paula...
  Książka, op. miękka
  33,06 zł
  w magazynie
 • Bill, bohater galaktyki

  Paragraf 22 literatury SF, znakomita satyra na militaryzm. Bill jest prostym chłopakiem mieszkającym na rolniczej planecie Phigerinadon II, położonej na totalnym zadupiu galaktyki. Jego największym życiowym marzeniem jest zostać operatorem mechanicznych roztrząsaczy obornika. Niestety tak się...
  Książka, op. miękka
  29,74 zł
  w magazynie
 • Piaski Diuny

  Piaski Diuny i inne opowiadania. Przygotowany specjalnie dla polskich czytelników zbiór, zawierający siedem opowiadań ze świata Diuny. To wielka gratka dla miłośników kultowej serii, która od wydania Diuny w 1965 r. opanowała wyobraźnię kolejnych pokoleń fanów science fiction i przyczyniła się do...
  Książka, op. twarda
  45,85 zł
  w magazynie
 • Łowcy Diuny. Kroniki Diuny. Tom 7. Część 1

  Pierwsza część dwutomowego zakończenia „Kronik Diuny” Franka Herberta. Odkąd Dostojne Matrony zniszczyły Rakis i niemal wszystkie planety Tleilaxan, galaktyce znowu zagląda w oczy widmo głodu przyprawy. To szansa dla Kapitularza, na którym żyją teraz czerwie, i dla Murbelli, która z uporem tworzy...
  Książka, op. twarda
  58,96 zł
  w magazynie
 • Kongres futurologiczny

  Kongres futurologiczny, którego narratorem i bohaterem jest znany doskonale czytelnikom Lema — choćby z Wizji lokalnej, Pokoju na Ziemi i Dzienników gwiazdowych — Ijon Tichy, przedstawia antyutopijną wizję społeczeństwa przyszłości. Futurologiczny koszmar ukazany został w obrazie świata, którego...
  Książka, op. miękka
  24,43 zł
  w magazynie
Wybrane bestsellery
Polly Milton, dziewczyna z angielskiej prowincji, odwiedza w mieście zamożną rodzinę swojej przyjaciółki Fanny Shaw. Biedna Polly jest przytłoczona otaczającym ją tam przepychem, modnym stylem życia, drogimi ubraniami i zwyczajami, z którymi nigdy wcześniej się nie stykała. Przyjaciele Fanny...
dodaj do schowka Do koszyka 48,68 zł
Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1961–1962. Tytułowy „Dotyk Midasa” to opowieść, w której zadebiutowała Magika de Czar. Pochodząca z południa Włoch wiedźma i antagonistka Sknerusa McKwacza z obsesją na punkcie jego pierwszej dziesięciocentówki to postać uwielbiana przez kolejne...
dodaj do schowka Do koszyka 63,41 zł
„Piękna, poruszająca, inspirująca i niezapomniana! Jest prawdopodobnie jedną z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam". Mother of two reads Kontynuacja historii Shannon i Johnny'ego z Binding 13! Shannon tonie. Koszmarna rzeczywistość ją dopadła. Tajemnice stają się trudniejsze do...
dodaj do schowka Do koszyka 43,12 zł
Powieść nominowana do Goodreads Choice Awards w kategorii Young Adult Fantasy! W świecie, w którym dzieci bogów dziedziczą ich moce, potomkini greckich Mojr pracuje nad sprawą serii dziwacznych zabójstw, a jednocześnie musi ocalić swoje siostry, całe miasto, a także chłopaka, z którym łączy ją nić...
dodaj do schowka Do koszyka 48,11 zł
Osiemnastoletnia Naomi Moore pomimo swojego młodego wieku przeszła naprawdę wiele. Dziewczyna choruje od wielu lat, do tego dochodzą problemy w jej rodzinie. Naomi na co dzień pracuje w kawiarni wraz z najlepszym przyjacielem Parkerem. To właśnie przez niego pewnego razu poznaje Chase'a....
dodaj do schowka Do koszyka 38,80 zł
Ekscytujący zakazany romans z różnicą wieku! Dziewiętnastoletnia studentka Luna McCarthy po trzyletniej nieobecności wraca na wakacje do rodzinnej miejscowości Horseshoe Bay. Dziewczyna chce naprawić relacje z ojcem, które pogorszyły się po śmierci jej matki. Wszystkie problemy piętrzące się w...
dodaj do schowka Do koszyka 30,77 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula