Powrót na Ziemię

Autor:

Kass Morgan

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Seria
Ilość stron
288
Nasza cena: 26,28 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

Na Ziemię przybywają kolejne lądowniki z kolonistami na pokładzie. Mogą oni mówić o szczęściu, gdyż na pokładzie kosmicznej stacji właśnie kończy się tlen? Tymczasem znana z poprzednich części serii setka bohaterów świetnie radzi sobie na powierzchni macierzystej planety. Udaje im się zaprowadzić jako taki porządek i osiągać coraz to nowe sukcesy w walce z nieprzyjaznym środowiskiem. Nadszedł jednak czas próby. Czas, by zjednoczyć siły i stanąć do walki w obronie odnalezionej na Ziemi wolności i tego, co kochają.

W związku z przybyciem na Ziemię wicekanclerza w asyście uzbrojonych strażników Wells musi walczyć, by nadal pozostać przywódcą. Nie chce władzy, lec wie, że tylko on może sprostać zadaniu. Czy mu się to uda? Co stanie się z Bellamy? Czy odważy się stawić czoła prawdzie, czy może ucieknie od odpowiedzialności za popełnione czyny? Wydaje się, że po wylądowaniu na Ziemi szczęście zaczyna opuszczać Glass. Czy rodzice Clarke żyją? Myśli o tym ciągle prowadząc misję ratunkową na miejsce lądowania. Co z tego wyniknie? Jakie są odpowiedzi na pytania? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?

Powrót na Ziemię jest trzecim tomem serii "Misja 100" autorstwa amerykańskiej pisarki Kass Morgan. Autorka jest też twórcą scenariusza do serialu telewizyjnego The 100, który jest filmową adaptacją książek z tego cyklu. Scenariusz został napisany wspólnie z Jasonem Rottenbergiem, a wyprodukowały go Alloy Entertainment, CBS Television Studios oraz Warner Bros. Emitowany jest przez telewizję The CW i cieszy się taką popularnością, że wiosną 2016 roku stacja ta zapowiedziała emisję kolejnego, czwartego już sezonu.

Na cykl powieściowy "Misja 100" składają się następujące części:
- Misja 100,
- Dzień 21,
- Powrót na Ziemię.

Są to powieści z gatunku science-fiction przeznaczone głównie dla młodzieży. Akcja pierwszej części rozpoczyna się 79 lat po nuklearnym kataklizmie. Ocaleni z zagłady przebywają na pokładzie kosmicznej arki. Stu wybranych kolonistów zostaje zesłanych w ramach kary za popełnione w kosmosie przestępstwa na powierzchnię macierzystej planety, by zbadać możliwości ewentualnego osiedlenia się na niej. Spodziewają się zastać tam pustynię i nuklearne pogorzelisko. Rzeczywistość jednak przerasta ich najśmielsze oczekiwania. W trzeciej części cyklu obserwujemy, jak zmieniają się główni bohaterowie stając przed coraz to nowymi dylematami i wyzwaniami. Jak z tego wybrną? Jakimi ludźmi staną się byli przestępcy? Jeśli czytaliście poprzednie części serii, ta książka będzie jej nieodzownym dopełnieniem.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cykl 100 jest Wam dobrze znany za sprawą serialu „The 100”, który od jakiegoś czasu gości na łamach stacji telewizyjnych. Nim powstało to dzieło kinematografii powstała książka, została ona napisana przez Kass Morgan, tą samą panią, która była współtwórczynią scenariusza do serialu. Tak samo, jak podczas przedstawiania serii Pretty Little Liars autorstwa Sary Shepard, tak samo tutaj mamy spore różnice między tym, co zobaczymy, a to, co przeczytamy w książce. Fani serialu, którzy sięgają po książkę są rozczarowani, jednak nie powinno się łączyć i ściśle trzymać zawartych kanonów. Nie oglądałam serialu, nie potrafię porównać obu tych rzeczy, ale nie od tego jestem, tylko od ocenienia dla Was otrzymanej książki. Świadomie nie zdecydowałam się na to, aby obejrzeć serial przed lekturą. Zdaje sobie sprawę z tego, że książka nie jest idealna, brakuje w niech bardziej rozbudowanych opisów wydarzeń, miejsc, czy emocji, które kocham i sprawiają, że postacie są mniej papierowe, płaskie i nabierają realizmu, jednak jej nie skreśliłam. Dlaczego? Bo mimo wszystko, każda z dotychczas przeczytanych części sprawiła mi przyjemność.

  „Kiedy się kogoś traci, najtrudniej jest znaleźć właściwe miejsce dla myśli i uczuć, które dotąd dzieliło się z tą osobą.”

  „Powrót na ziemię” jest trzecim tomem cyklu 100, już sama nazwa sugeruje, czego możemy się spodziewać, biorąc do ręki książkę. Na Ziemi zaczynają lądować statki z osobami, które uratowały się z Kolonii, w tym z wicekanclerzem Rhodesem, który przejmuje panowanie nad społeczeństwem. Mężczyzna chce zaprowadzić w obozie terror i wymusić na ludziach posłuszeństwo. Wypracowany wspólnymi siłami system zostaje zburzony, poprzednia władza nie godzi się na nowe warunki i usiłuje podtrzymać kolonialną dyktaturę, co prowadzi do ostrego konfliktu. Rozpoczyna się wojna o władzę, a bohaterowie po raz kolejny stoczą walkę o przetrwanie. Niektórzy z nich poświęcą w niej życie… Obecne wydarzenia sprawiają, że Bellamy czuje się zagrożony i to słusznie. Ciągną się za nim przewinienia z przeszłości, kiedy z jego winy został postrzelony kanclerz Jaha. Rhodes wydaje na chłopaka wyrok kary śmierci.

  „Nigdy więcej nie przepraszaj za to, że dostrzegasz w ludziach ich najlepszą stronę. To wspaniała cecha.”

  Początek zapowiadał się bardzo dobrze. Akcja miała dobre tempo i przyjemnie mi się czytało, dopóki nie stało się ono zbyt szybkie, musiałam się skupić, aby niczego nie pomieszać. Bez żadnego wstępu, wyjaśnienia, czy ostrzeżenia bohaterowie przenosili się z jednego wydarzenia w zupełnie inną sytuację. Mam wrażenie, że Morgan nie do końca wszystko przemyślała, fabuła jest naprawdę ciekawa, sam pomysł powrotu na rodzimą planetę, walki i próba przetrwania. Niestety czytając poszczególne tomy nie dostrzegłam żadnego rozwoju autorki, pod względem stylu, czy rozwinięcia emocji, które czasem zostały spłaszczone, czy pominięte. Strata boli, a ludziom trudno jest na świeżo o niej mówić ze zrozumieniem, chyba, że przez przeżyte tragedie, manipulacje władzy i cały ten brutalizm ludzkość przestała patrzeć na to, jak my? Mimo wszystko mam nadzieję, że nie doczekamy takiego świata. Warto pielęgnować wrażliwość i empatię.

  W „Powrocie na Ziemię” otrzymujemy nowe sojusze, odkrycia, odpowiedz na pytania, które przewijały się od początku serii, obserwujemy więź, ludzkie starania, walkę o przetrwanie. Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest wspólnota, poczucie solidarności, czy wartość przyjaźni. W obliczu upadku wzrasta potrzeba nawiązywania relacji międzyludzkich, bo przecież właśnie one nadają życiu sens. Człowiek nie jest i nigdy nie będzie samotną wyspą.

  Moje zarzuty nie oznaczają tego, że nie potrafiłam czytać tej książki, cieszyć się czasem, który jej poświęciłam. Mimo wszystko fajnie było móc zagłębić się w tą historię, przede mną jeszcze jeden tom, więc biorę się za finał przygód Clarke.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Grupa kolonistów, który zostali zesłani na ziemię w ramach kary za przestępstwa popełnione w kosmosie, widzi, że zbliżają się do nich nowe lądowniki. Niestety, statki się rozbijają, a młodzież rusza na pomoc ocalałym. Okazuje się, że nowi koloniści wyruszyli na ziemię w pośpiechu, spanikowani, przerażeni stanem statku, na którym do tej pory żyli. Młodzież musi pokazać im, jak przeżyć. Clarke opatruje rannych, Wells stara się przewodzić wszystkim, tymczasem Bellamy... ukrywa się. Jego życie jest zagrożone, dlatego wraz z przyjaciółmi musi podjąć pewne kroki, które pozwolą mu przetrwać.

  Powrót na ziemię to trzecia część cyklu Misja 100 Kass Morgan. Powieść skupia się na kilku bohaterach i opowiada historię kilkutorowo. Narrator trzecioosobowy pokazuje nam, co robią Clarke, Wells, Bellamy i Glass, głównie skupiając się na scenach, gdzie ta czwórka działa osobno.

  Po tym, jak młodzi koloniści przyzwyczaili się do życia na ziemi, docierają do nich nowi ludzie i wszystko się zmienia. Okazuje się, że „swoi” wcale nie zawsze są dobrzy, a „obcy” to niekoniecznie dzikusy, które chcą ich zabić. Komu zatem ufać? Jak działać? Czy zasady, które wypracowano w kosmosie mają rację bytu na ziemi?

  Młodzi bohaterowie nie czują się dobrze w nowych warunkach – ratowanie ludzi, martwienie się o zapasy, budowanie nowych domów – tym muszą się teraz zajmować, a nie mają wsparcia od starszych. Spory o władzę, niebezpieczeństwo, współpraca z ziemianami, ale też zaufanie, miłość i przyjaźń – to wszystko przeplata się w tej części, sprawiając, że nie możemy być pewni tego, co za chwilę się wydarzy. Jest jeszcze nadzieja – zarówno młodych przestępców, że w lądownikach znają swoich bliskich, jak również na to, że uda się wszystkim wypracować jakieś wspólne zasady działania i przeżycia.

  Powrót na ziemię to przyjemna kontynuacja poprzednich części. Nie brakuje elementów zaskoczenia, ale też szczęśliwych chwil. Ponownie dostajemy nie tylko obraz tego, co dzieje się na ziemi, lecz także retrospekcje z życia w kosmosie. Dopełnia to całości historii i sprawia, że lepiej rozumiemy działania postaci.

  Jeśli chodzi o bohaterów, to możemy zobaczyć, jak się zmienili. Clarke dojrzała, wie, co dla niej ważne – dba o pacjentów, ale też o przyjaciół. Bellamy z samolubnego chłopaka staje się mężczyzną, który przejmuje się losem innych. Wells nie chce władzy, ale zdaje sobie sprawę, że tylko ON jest w stanie poprowadzić ludzi i zapewnić im warunki do przeżycia. Glass natomiast czuje się zagubiona i nie wie, co robić, z kim się trzymać. Musi poradzić sobie z nową sytuacją i podjąć trudne decyzje.

  Jeżeli czytaliście poprzednie części cyklu Misja 100, na pewno sięgniecie i po tę. Warto zobaczyć, jak potoczyły się wątki rozpoczęte w poprzednich tomach. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, polecam. Jest zupełnie inna niż serial, trochę mniej mroczna, lżejsza. Typowa powieść dla młodzieży – dystopia z wątkami miłosnymi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Powrót na Ziemię
 • Autor: Kass Morgan
 • Wydawnictwo Bukowy Las
 • Seria Misja 100
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 288
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380740525
 • Język: polski
 • Podtytuł: Trzecia część cyklu Misja 100
 • Oryginalny tytuł: The 100 Homecoming
 • Tłumacz: Studencki Maciej
 • ISBN: 9788380740525
 • EAN: 9788380740525
 • Wymiary: 13.0x20.0x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Alternative 0/5 Nasza cena:
32,30 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alternative

To już druga książka Filipa Ambrii z planowanej serii. To również kontynuacja historii zapoczątkowanej w pierwszej „Alternative”. Publikacja ta opowiada o naszej historii – historii ludzi i Ziemi ? ale w sposób niezwykle nowatorski. Pokazuje przeszłość, a raczej jej alternatywną wersję, która...
Człowiek, który spadł na ziemię 4/5 Nasza cena:
24,65 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który spadł na ziemię

Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się...
Pamięć ziemi 0/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamięć ziemi

Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność. Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo – chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić...
Powrót z gwiazd 4/5 Nasza cena:
30,40 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót z gwiazd

Powrót z gwiazd to historia astronauty, który na skutek paradoksu czasowego Einsteina powrócił z wyprawy w Kosmos na Ziemię, gdzie tymczasem minęło półtora stulecia. Astronauta próbuje zrozumieć i zaakceptować ziemską cywilizację, która zrezygnowała z podejmowania ryzyka na rzecz bezpieczeństwa i...
Powrót Czarnej Kompanii. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 7-8 0/5 Nasza cena:
43,21 zł 55,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót Czarnej Kompanii. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 7-8

Kiedy umiera nadzieja, pozostaje przetrwanie. I wciąż jest jeszcze Czarna Kompania. Czarna Kompania odbija z rąk Władców Cienia twierdzę Burzogard. Zaczyna się strategiczna gra ? wyczekiwać na ripostę okrutnych panów ciemności czy uprzedzić ich atak? Wyczerpana długim oblężeniem, nękana potężną...
Pokój na Ziemi 0/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokój na Ziemi

Ostatnia wielka przygoda Ijona Tichego Pokój na Ziemi toczy się w nieodległej przyszłości, kiedy ziemskie mocarstwa postanowiły wyekspediować swe arsenały i fabryki nowej broni na Księżyc, aby tam ewoluowały samopas, pozostawiając Ziemię w stanie pokoju i dobrobytu. Lęk przed tym, co się na...
Statki ziemi 0/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Statki ziemi

Po raz pierwszy w Polsce trzecia część sagi „Powrót do domu”. Miasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na...
WEZWANIE ZIEMI 0/5 Nasza cena:
24,00 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

WEZWANIE ZIEMI

Druga po „Pamięci Ziemi” część znakomitego cyklu Carda! Naddusza uświadamia sobie, że nie może już skutecznie ochraniać mieszkańców Harmonii przed ich autodestrukcyjnymi skłonnościami. W celu dalszego wypełniania swojej misji musi uzyskać pomoc od Opiekuna Ziemi – nadrzędnej sztucznej inteligencji....
Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem 5/5 Nasza cena:
25,33 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana.   Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić armię na ziemie Araluenu, Will i Evanlyn trafiają do niewoli. Porwani przez Skandian pod dowództwem budzącego postrach Eraka, odpływają na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula