Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować, czyli historia egzekucji

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
256
Wydawnictwo
Nasza cena: 35,93 zł 49,90 zł Taniej o: 28%

Czy wiesz, że w średniowieczu największą atrakcją dla ludu były publiczne egzekucje? Jeśli masz wystarczająco dużo odwagi, sięgnij po książkę “Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować, czyli historia egzekucji”, z której dowiedz się więcej, jakie tortury czekały na nieszczęśników w dawnej epoce.

W czasach, kiedy ludzie nie mieli komputerów, telewizji, radia i swoich telefonów ze stałym dostępem do internetu, największą rozrywką były tortury. Trudno to sobie wyobrazić? Być może. W średniowieczu palenie na stosie, ćwiartowanie, gotowanie żywcem, topienie, miażdżenie czy nabijanie kogoś na pal, nie należało do nadzwyczajnych czynów. “Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować, czyli historia egzekucji” to książka, z której dowiesz się wszystkiego na temat dawnych metod zadawania bólu i pozbawiania ofiar życia.

W średniowieczu ludzie wymierzali naprawdę okrutne kary śmierci. Dzięki lekturze autorstwa Jonathana J. Moore’a, czytelnik zyskuje szansę, aby o zabójczych technikach egzekucji dowiedzieć się naprawdę wiele. Podczas czytania nie zabraknie opisu działania niezwykle szybkiej i skutecznej gilotyny, jak i powolnego, wyjątkowo okrutnego obdzierania ze skóry.

Przygoda na trasie poznawania tortur rozpoczyna się od jednej z najbardziej krwawych w historii świata areny: Koloseum. Następnie autor zabiera czytelnika do średniowiecza, czyli czasu czarownic oraz najokropniejszych tortur. To właśnie tam, wieszano ludzi na szubienicach. Nie zabraknie też wizyty we Francji, czyli prawdziwej ojczyźnie ostrej gilotyny. W dwudziestym wieku pojawia się już natomiast komora gazowa, krzesło elektryczne i zastrzyk z trucizną. Jesteś gotowy, aby poznać całą historię egzekucji? Jeśli tak, to ta książka na pewno wzbudzi Twoje zainteresowanie.


O autorze
 

Jonathan J. Moore zdradza sekrety na temat tortur. Przekonaj się, jak długo ścięta przez kata głowa może pozostać jeszcze świadoma. Zobacz też, czy da się przetrwać własną egzekucję. Pozycja “Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować, czyli historia egzekucji” to zdecydowanie pozycja dla dorosłych czytelników.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio, miałam okazję przeczytać o badaniu zwłok pokrytych tkanką miękką jak i już samych kości. To były bardzo ciekawe pozycje, z których wiele wyniosłam. Gdy zobaczyłam zapowiedź książki ,,Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować, czyli historia egzekucji", wiedziałam, że to coś dla mnie. Byłam niezmiernie ciekawa jak ludzie byli zabijani w imię sprawiedliwości, prawa, ale i nie tylko. Nie mogłam się doczekać aż ta książka znajdzie się w moich łapkach i będę mogła ją przeczytać.

  Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam, gdy już miałam w dłoniach swój egzemplarz książki ,,Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować" było jej przejrzenie. Książka jest bogata w ilustracje, więc zrobiłam szybki wizualny przegląd metod egzekucji. Następnie, musiałam przejrzeć tytuły rozdziałów, gdyż byłam ciekawa jakie metody będą w tej książce opisane. W końcu przeszłam do czytania i dokładnego przyglądania się ilustracjom. ,,Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować" szybko mnie wciągnęła. Czytałam i nie dowierzałam, że ludzie byli w stanie coś takiego robić. Sposoby egzekucji mnie zafascynowały, ale także obrzydziły. Niepojęte, co ludzki umysł potrafi wymyślić.

  ,,Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować" to nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach. Znajdziemy w niej opisy wydarzeń z naprawdę nieprzyjemnych czasów historii świata. Najbardziej poruszyli mnie łowcy czarownic, którzy moim zdaniem byli gorsi niż współcześnie znani seryjni mordercy. Kaci również mają wiele na sumieniu. Nie jestem jakąś przeciwniczką czy też zwolenniczką kary śmierci, ale uważam, że większość metod opisanych w tej książce powinna nie istnieć.

  Książka wywołała we mnie wiele emocji. Niektórymi musiałam się podzielić z najbliższymi. Niektóre były negatywne, lecz nie zmienia to faktu, że książka mi się spodobała i z chęcią ją polecam. Nie mogę się doczekać także drugiej części z tej serii, czyli ,,Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakie byłoby Twoje ostatnie życzenie przed śmiercią?

  ..

  W czasach, gdzie nie było radia, telewizji, internetu, a dzieciaki nie przesiadywały całymi godzinami na smartfonach, największą średniowieczną rozrywką były publiczne tortury i egzekucje. Zawisnąć na stryczku można było dosłownie za wszystko. Począwszy od morderstw po najmniejsze przewinienia. Na placach gromadziły się tłumy, włącznie z dziećmi. Publiczność lubiła być zaskakiwana, dlatego osoby odpowiedzialne za zabijanie, musiały nieustannie wymyślać nowe sposoby zabawiania widzów. Liczyła się kreatywność kata, a przyznać trzeba, tego im akurat nie brakowało i maksymalne cierpienie ofiary. Na katów często zatrudniano niedoświadczone osoby, które partaczyły robotę, przedłużając tym samym agonię skazańca. Zdarzało się, że sam szubrawiec zaczynał się niecierpliwić. Takie niewypały zazwyczaj kończyły się istną masakrą. Trzeba przyznać, iż nim skazany zakończył swój żywot, musiał się nieźle namęczyć.

  ..

  "Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować" to makabryczny obraz historii egzekucji na przestrzeni wieków. Począwszy od rzucania zwierzętom na pożarcie, nabijanie na pal, topienie, palenie żywcem, obdzieranie ze skóry, bebeszenie, po bardziej humanitarne metody jak komora gazowa, krzesło elektryczne czy zastrzyk śmierci, które są stosowane po dziś dzień. W książce znajdziecie opisy niewyobrażalnych i najbardziej wymyślnych tortur, które stosowano w średniowieczu np. miażdżenie lub łamanie kołem (w książce jest ich dużo więcej) i wiele ciekawych anegdotek na ten temat. Lektura  wzbogacona jest o ilustracje, które tworzą dodatkowy klimat, przez co wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach. Dowiecie się również do czego wykorzystywano ludzie ciało po śmierci. Książka zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy można napisać interesującą książkę na temat kary śmierci? Zdecydowanie tak! „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” autorstwa Jonathana J. Moore’a jest tego najlepszym dowodem.

  Jonathan J. Moore urodził się w 1964 roku. Studiował na Uniwersytecie w Melbourne, gdzie uzyskał tytuł licencjata na kierunkach historii i języka angielskiego. W trakcie studiów bardzo dużo podróżował. Przez dwadzieścia lat pracował jako nauczyciel historii.

  Książka opisuje historię egzekucji na przestrzeni wieków. Autor w kilkunastu rozdziałach przedstawia różne rodzaje kary śmierci: od rozrywania na strzępy przez dzikie zwierzęta w starożytności, poprzez ścięcie mieczem, spalenie żywcem, gilotynę, powieszenie w średniowieczu, aż po zastrzyk z trucizny i krzesło elektryczne w czasach współczesnych. Z „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” możemy dowiedzieć się, w jaki sposób zmieniały się zwyczaje związane z wykonywaniem egzekucji. Obecnie skazany ma być uśmiercony w jak najbardziej humanitarny sposób, a wykonanie wyroku może obejrzeć zaledwie garstka osób. Tymczasem jeszcze na początku XX wieku w wielu krajach wykonywanie kary śmierci wiązało się z wielkim widowiskiem, na które nieraz przybywało tysiące widzów. I w przeciwieństwie do współczesnych czasów, kat miał bardzo często za zadanie torturować przez długi czas swoją ofiarę zanim pozbawił ją życia.

  „Sfrustrowani seksualnie duchowni mieli szansę wreszcie się wyszaleć. Ponieważ o czary oskarżano przede wszystkim kobiety, stawały się one często zabawkami w rękach swoich sadystycznych oprawców. W XVI-wiecznej Francji Catherine Boyraionne była torturowana przez księdza, który wielokrotnie lał jej wrzący tłuszcz na oczy, brzuch i genitalia, w rezultacie zabijając ją, jeszcze zanim spotkała się z katem.”

  Jak wspomniałem wcześniej, Jonathan J. Moore podzielił książkę na kilkanaście rozdziałów, w których szczegółowo opisał poszczególne rodzaje egzekucji. W każdym z nich, oprócz krótkich relacji z autentycznych straceń znajdziemy także opisy nieudanych egzekucji oraz krótkie biografie najbardziej znanych katów. Przystępny język z domieszką czarnego humoru sprawia, że „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” czyta się bardzo szybko. Niewątpliwym plusem tej lektury jest także bardzo duża ilość obrazków, zdjęć i szkiców nawiązujących do tematu tej książki.

  „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” to rewelacyjna lektura, chociaż na pewno nie wyczerpuje ona w pełni poruszonego tematu. Autor na samym końcu odsyła nas do dalszej literatury, która pozwoli nam uzupełnić wiedzę. Spora ilość bardzo realistycznych opisów śmierci sprawia, że jest to pozycja wyłącznie dla dorosłych czytelników o mocnych nerwach. Dzięki tej książce dowiedziałem się jak dokładnie wyglądały niektóre kary śmierci, o których jak się okazuje miałem mylne pojęcie. Dlatego szczerze polecam „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować czyli historia egzekucji” wszystkim czytelnikom zainteresowanym tym tematem. A już pod koniec maja, również nakładem wydawnictwa Znak, ukaże się książka „Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa” i na pewno także sięgnę po nią z dużymi nadziejami.

  Opinia pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rewelacyjna książka, która przedstawia historię egzekucji. Najróżniejsze sposoby, różne okresy historyczne i konteksty. Jest dobrze napisana, z dużą ilością szczegółów, w odpowiednim tonie.

  Myślę, że jest to książka dla osób o nieco mocniejszych nerwach ze względu na obrazowe opisy bardzo "ciekawych" przypadków. Przeczytałem ją w ciągu dwóch wieczorów; jest bardzo wciągająca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa 5/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa

Co łączy Juliusza Cezara, Reinharda Heydricha, Johna F. Kennedy’ego, Johna Lennona i Jana Pawła II? Wszyscy stali się ofiarami zamachowców! W historii doszło do tysięcy ataków skrytobójczych, w tej książce opiszemy jednak wyłącznie te najciekawsze, najbardziej przerażające i mające największy wpływ...
Coraz bliżej albo coraz mniej 0/5 Nasza cena:
21,53 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Coraz bliżej albo coraz mniej

Nazwisko pani Józefy Hennelowej łączone jest często z terminem „Kościół otwarty”. Każdy go rozumie inaczej, ale mnie jest bliskie znaczenie, które w swoich pismach nadał mu papież Franciszek. Oznacza ono u niego ni mniej, ni więcej jak „Kościół miłosierdzia”. Z kart tej książki płynie właśnie taka...
Profil mordercy 4/5 Nasza cena:
32,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Profil mordercy

Lektura obowiązkowa dla fanów Mindhuntera i Trupiej Farmy.Paul Britton jest jednym z najsłynniejszych profilerów na świecie – na podstawie śladów na miejscu zbrodni przygotowuje portret psychologiczny mordercy. Szuka szczegółów, które powiedzą mu coś o sprawcy, pozwolą sięgnąć do jego umysłu i...
Muzeum 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Muzeum

Muzeów opowiadających o II wojnie światowej jest wiele, ale narracja wystawy w Gdańsku zupełnie zmienia sposób postrzegania wojny, takie muzeum to osiągnięcie cywilizacyjne. Wystawa jest bardzo uniwersalna, ponieważ opowiada o losach ludności cywilnej na całym świecie, lecz równocześnie jest też...
O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz 5/5 Nasza cena:
27,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz

Numer 1 na liście bestsellerów „,Sunday Times“, Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii Prawdziwa historia poruszająca niczym Tatuażysta z Auschwitz i Chłopiec w pasiastej piżamie Gustav, skromny tapicer polskiego pochodzenia, i jego nastoletni syn Fritz byli Żydami. W Austrii...
Klub miliarderów. 4/5 Nasza cena:
34,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klub miliarderów.

Piłka nożna kiedyś była sportem. Wspaniałą grą, w której wygrywał lepszy.   Dziś jest piaskownicą, w której bawią się obrzydliwie bogaci oligarchowie ze Wschodu, arabscy szejkowie, naftowi potentaci, członkowie rodzin królewskich, multimiliarderzy. Przejmują najsłynniejsze kluby piłkarskie....
Tajemnice wydarte zmarłym 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice wydarte zmarłym

Jak pachnie katastrofa masowa? Jak wygląda twarz zamieszkana przez setki larw? Co czujesz, kiedy dotykasz zwęglonych kości? Antropolożka sądowa Emily Craig - uczennica twórcy "Trupiej Farmy" - odpowie na wszystkie pytania, które boisz się zadać. W powietrzu unosiła się ledwie wyczuwalna trochę...
Casanova w świecie uwodziciela 5/5 Nasza cena:
44,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Casanova w świecie uwodziciela

Nad wszystko kochał kobiety. I kłopoty. Mało brakowało, a jego barwne życie zakończyłoby się w Polsce. Urodził się w Wenecji. Najbardziej rozpustnym mieście ówczesnego świata. Jako dziecko uchodził za opóźnionego w rozwoju i nic nie zapowiadało, że zostanie pisarzem, wynalazcą, szpiegiem i...
Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków

Czy wiesz, że twoje życie jest warte 2,7 miliona dolarów? I to wciąż za mało, by opłacało się budować bezpieczniejsze samoloty. Dowiedz się, jak wystrzeliwane z katapulty świnki morskie pomogły zbadać przyczyny katastrof lotniczych, a spadające zwłoki – zaprojektować bezpieczne przednie szyby...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula