Poryw

Autor:

Kinga Wójcik

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
496
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 26,57 zł 39,99 zł Taniej o: 34%

Sięgnij po książkę pod tytułem "Poryw”, którą napisała Kinga Wójcik  i przekonaj się, jak bystrym umysłem trzeba wykazać się w walce ze złem!

Praca w policji nie należy do łatwych. Nieustanny kontakt z niebezpiecznymi ludźmi, przemocą i ciągła presja społeczeństwa potrafią dać się we znaki. Często dochodzą do tego sprawy, w których trudno o wyraźne tropy, a podejrzanych jest aż za wiele.

Klemens Chmielny był zwyczajnym mężczyzną, który nie wyróżniał się niczym specjalnym. Jego życie pozbawione było szaleństw i większego ryzyka. Realizował się w przewidywalnej pracy księgowego, wypełniając swoje obowiązki rzetelnie i skrupulatnie. Równie dobrze układało mu się w sferze prywatnej. W oczach żony był dobrym i wiernym mężem, a także uchodził za wzorowego i spokojnego syna, jakim chcieliby poszczycić się wszyscy rodzice. Gdy Chmielny zostaje zamordowany, budzi to powszechne niedowierzanie i przerażenie. Prowadzenie śledztwa mającego na celu wyjaśnienie tego zagadkowego morderstwa przypada komisarz Lenie Rudnickiej i sierżantowi Marcelowi Wolskiemu.

Z biegiem czasu grono podejrzanych powiększa się, obejmując współpracowników Klemensa, tajemniczą kobietę z pewnej fotografii, przyjaciela, a nawet żonę. Mają na to wpływ nowe fakty, które stawiają zmarłego w zupełnie innym świetle. Czy tak naprawdę był mistrzem kamuflażu i prowadził podwójne życie? Kto miał na tyle silny motyw, by posunąć się do popełnienia zbrodni? Odpowiedzi na te pytania będą szukać Wolski i Rudnicka - dwójka policjantów, stanowiących iście wybuchowy i nieprzewidywalny duet.


O autorce

Kinga Wójcik - to początkująca polska pisarka, która stoi u progu swojej kariery. Z wykształcenia politolog. Pochodzi z rodziny zawodowo związanej z policją, co sprawia, że znajomość wielu procedur owocuje u niej w postaci rzetelnych opisów, znajdujących się w jej historiach. Specjalizuje się w publikacjach z takich gatunków literackich jak: literatura sensacyjna, thriller oraz kryminał. Książka pod tytułem "Poryw” jest jej literackim debiutem.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poryw to pierwszy tom serii o komisarz Lenie Rudnickiej. Ja zaczęłam czytać trochę od tyłu, począwszy od drugiego tomu, pod tytułem Spektakl. Po jego przeczytaniu stwierdziłam że muszę nadrobić pierwszą część – tak bardzo spodobała mi się przenikliwa i butna pani komisarz.

  Jak zaczyna się początek serii? Od sceny łóżkowej. Pani komisarz po spędzeniu wieczoru w pubie, daje się poderwać sporo młodszemu mężczyźnie i ląduje u niego w mieszkaniu. Po upojnej nocy, kobieta wymyka się z mieszkania i jedzie do pracy. Jakież jest jej zdziwienie, gdy jej przełożony przyprowadza swojego syna, z poleceniem aby Lena zajęła się nowicjuszem. Kim jest tajemniczy mężczyzna, pewnie się już domyślacie.

  Para zostaje przydzielona do śledztwa, w sprawie zabójstwa Klemensa Chmielnego. Spokojnego i sumiennego księgowego, który zostaje odnaleziony w parku. Lena i Marcel odkrywają coraz więcej. Wszystko wskazuje na to, że nieboszczyk wiódł podwójne życie, a wiele najbliższych mu osób ma motywy aby pozbyć się Klemensa. Aby nie było za nudo, do śledztwa dołącza mąż Leny – prokurator. I robi się gorąco.

  „ – Powiem to tylko raz i lepiej żebyś zapamiętał, więc wyjmij kajecik i notuj – powiedziała, zdejmując nogi z biurka. – Nie piję kawy o pojemności mniejszej niż czterysta mililitrów. Jeśli chcesz sączyć przy mnie espresso, to majtnij się z tą pseudofiliżanką na korytarz i zaoszczędź mi tego widoku. Dwa: mój ulubiony kubek to ten z Central Perku. Swoją drogą Przyjaciele to jedyny serial, jaki obejrzałam w życiu, i wciąż nie pojmuję, że Rachel wybrała Rossa zamiast Joeya. – Westchnęła. – Oni kompletnie do siebie nie pasowali.

  - Nie przypuszczałbym, że interesują cię perypetie związków fikcyjnych bohaterów – stwierdził sięgając po kubek.

  - Bo nie interesują mnie. Ale Joey powinien być z Rachel, koniec i kropka. Oglądałam to milion lat temu, ale wciąż pamiętam jakim pełnokrwistym mężczyzną był Tribbiani.

  - Pełnokrwisty jest koń, a nie mężczyzna.

  - Do tego miał poczucie humoru – rzuciła. – W odróżnieniu od ciebie.”

  Cięty dowcip, szybkie riposty i przenikliwy umysł, przypominają mi postać pewnej adwokatki. Nie, nie powiem której – to będzie dla Was zagadka. Tu jednak pani komisarz łapie złoczyńców, a nie wypuszcza ich na wolność. Z niecierpliwością czekam na kolejne śledztwa Leny Rudnickiej. Mam nadzieję, że Marcel w dalszym ciągu będzie jej partnerował. A pod czujnym okiem policjantki, nabierać będzie kryminalnego doświadczenia i ogłady.

  Z pełną odpowiedzialnością polecam całą serię o Lenie Rudnickiej każdemu, kto chce przeczytać dobry kryminał oparty na polskich realiach. Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Prószyński S-ka. Zapraszam na stronę: [Adres usunięty]

  Wydawnictwo Prószyński S-ka

  Ilość stron: 496

  Data premiery: 21 stycznia 2020

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pyskata, złośliwa i genialna szefowa dostaje "na szkolenie" młodszego, przystojnego kolegę, z którego ma zrobić ideał w swoim zawodzie, oczywiście na własny wzór i podobieństwo. Na każdym kroku go testuje, nigdy nie daje wejść sobie w słowo, a już napewno- powiedzieć, że się myli.... Gdzieś już to słyszeliście? Brzmi jak Mrozowa Chyłka :P więc już od początku mnie zniechęciła historia, którą gdzieś już słyszałam.

  Ale może gdyby była napisana w inny sposób bardziej by mnie zachęcała, bo fabuła sama w sobie- dobra. Spychanie winy, na kolejnych podejrzanych bardzo ciekawe. Nie zachęciło mnie specjalnie, ale jeśli (przypadkiem) wpadnie mi w ręce druga część to spróbuję dać autorce jeszcze jedną szansę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W sumie stosunkowo rzadko sięgam po książki, którymi zachwyca się spore grono osób w tam rekordowym tempie. Postanowiłam jednak dać szansę ,,Porywowi" Kingi Wojcik.

  Na komendę zgłosiła się para staruszków, których dorosły sin zaginął dwa dni wcześniej. Według nich, był ON bardzo spokojny, wszystko mu się układało, żona i praca to same superlatywy. Czy tak rzeczywiście było? Sprawą zajmuje się Lena Rudnicka oraz policjant, który dopiero zaczyna pracę w Łodzi.

  Sporo osób zachwyca się ciętymi dialogami, które mają miejsce w tym tomie. Niestety, mnie one za bardzo nie ruszają. Nie są za bardzo ironiczne ani śmieszne. Cała sprawa została poprowadzona dość sprawnie, ale i tak zakończenie nie za bardzo mnie satysfakcjonuje. Dodatkowo zauważyłam jedną nieścisłość w fabule, która mogła mieć dość znaczący wpływ na dalsze losy bohaterów.

  ,,Poryw" Kingi Wójcik to publikacja, z którą spędziłam przyjemnie dzień, aczkolwiek nie odczułam żadnych większych emocji podczas lektury. Pewnie skuszę się na drugi tom, gdy już się ukaże, gdyż jestem ciekawa, jak rozwinął się warsztat autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Debiut Kingi Wójcik pt. „Poryw” to pierwszy tom cyklu o bardzo specyficznej łódzkiej komisarz Lenie Rudnickiej. W przygotowaniu jest już drugi tom pt. „Spektakl”.

  Po lekturze pierwszego tomu muszę przyznać, że mam trochę mieszane odczucia. Ogólnie widzę potencjał, historia była ciekawa i przemyślana, narracja ciekawie rozpisana na kilka postaci i wątków. Główna bohaterka jest dosyć kontrowersyjna, wiem, że niektórzy wytykają jej podobieństwa do Chyłki, ja jednak widzę tu duże różnice. Niemniej trochę za dużo nagromadziło się w jednej postaci, wyczuwałam w niej mały zgrzyt. Styl ogólnie przyjemny, książkę czytało się dobrze, chociaż zauważyłam trochę zbędnych rozwleczeń... Jednak mam na uwadze to, że jest to pierwsza książka autorki, więc myślę, że dam jej jeszcze jedną szansę i w przyszłości sięgnę po tom drugi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzień dobry💕 Mam dzisiaj przyjemność, przedstawić wam moim zdaniem, naprawdę świetny kryminał. Kinga Wójcik i jej debiut literacki - Poryw, wypełnił kilka moich ostatnich wieczorów i przeniósł mnie na łódzkie ulice aby rozwiązać sprawę morderstwa.

  Wielkim atutem tej książki, jest jej główna postać a mianowicie komisarz Lena Rudzka. Od początku właśnie ona, wzbudziła moje największe zainteresowanie a z każdym kolejnym rozdziałem i nowo odkrytym wątkiem tylko je pobudzałam. Chodź z początku fakt zabójstwa księgowego, może nie wydawać się zbyt pobudzający to uważajcie, nie dajcie się zwieść pozorą - cicha woda, brzegi rwie 😁😅 Niezastąpiona Pani komisarz oraz niedoświadczony sierżant Marcel Wolski, podejmą się wyzwania, poznania całej prawdy o Klemensie Chmielnym i zatrzymania jego mordercy. Przyznam się, że jest to pierwsza książka od dłuższego czasu gdzie zupełnie nie miałam podejrzeń w stosunku to sprawcy, więc zakończenie było dla mnie nie małym zaskoczeniem 🤩

  Cała książka nie toczy się jedynie wokół sprawy zabójstwa, lecz w bardzo wyważony sposób przedstawia występujących w niej bohaterów pobudzając w tej sposób naszą nie małą ciekawość w stosunku do kolejnych części serii. Co poraziło mnie najbardziej to dotknięcie tematu przemocy domowej. I chyba właśnie ten element, jego przyszły rozwój wydarzeń ciągle siedzi gdzieś z tyłu głowy. Jeśli właśnie poszukujecie ciekawego kryminału to sięgnijcie właśnie po tą pozycje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Spektakl 5/5 Nasza cena:
27,90 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spektakl

Kiedy rodzice szesnastoletniej Diany spędzają urlop nad morzem, dziewczyna wiesza się w swoim pokoju. Przed śmiercią wygłasza zagadkowy monolog i transmituje swoją śmierć w internecie niczym makabryczny happening. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy po samobójstwie ciało Diany… znika, a jej...
eBook Poryw mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Poryw mobi epub

Seria o komisarz Lenie Rudnickiej. Klemens Chmielny, sumienny księgowy, wzorowy syn i mąż pada ofiarą morderstwa. Żona, przyjaciel, pracownicy hotelu, w którym pracował, oraz zagadkowa kobieta ze zdjęcia, a nawet matka i ojciec ofiary - każde z nich mogło mieć motyw, aby pozbyć się Klemensa....
Utopce 5/5 Nasza cena:
22,90 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Utopce

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy...
Zapłacz dla mnie 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapłacz dla mnie

Na sopockiej plaży znaleziono ciało brutalnie zamordowanej nastolatki. Z jej łydki wycięto fragment skóry, a pod paznokciami nieżyjącej dziewczyny, uczennicy elitarnego liceum, odkryto naskórek szkolnego kolegi. Chłopak po szybkiej akcji policji trafia do aresztu. Kilka dni później, po...
Mam na ciebie oko 0/5 Nasza cena:
31,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mam na ciebie oko

Najnowsza powieść Królowej Suspensu. Osiemnastoletnia Kerry Dowling zostaje znaleziona martwa w basenie przy domu, a jej zrozpaczona rodzina musi stawić czoło przerażającemu przypuszczeniu, że mogła zostać zamordowana przez kogoś, kogo kochała. Pierwszym zatrzymanym jest chłopak Kerry, z którym...
Czarne narcyzy 5/5 Nasza cena:
24,37 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne narcyzy

Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie...
Białe kłamstwa 5/5 Nasza cena:
29,98 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Białe kłamstwa

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego. Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po serii makabrycznych morderstw w Gdańsku, gdyńskiego biznesmena Jacka Biernata, mężczyzny wyjątkowo bliskiego komisarz Agacie Stec, niespodziewanie to...
Nora 5/5 Nasza cena:
27,11 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nora

Dziewiąty tom sagi o Lipowie. Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Po raz kolejny znika z domu. Jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj. Co gorsza w sprawę zaangażowany jest ojciec jednego z policjantów. Tymczasem w odległym o kilkadziesiąt kilometrów...
Lód 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lód

  Jak głęboko sięgają kłamstwa? Przenosimy się w nieodległą przyszłość. Pokrywa lodowa Arktyki stopniała. Nowe polarne pogranicze podzieliły między siebie światowe koncerny, morskie wycieczki ścigają się o przywilej zobaczenia wymierającej miejscowej fauny. Pasażerowie Vanira przybyli, by zobaczyć...
Boska proporcja 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boska proporcja

Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią. W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane, w sposób równie makabryczny jak piękny, zwłoki dziewczyny. Człowiek odpowiedzialny za remont obiektu znika, a na miejscu zbrodni jako jeden z...
Tajemnice Mille 5/5 Nasza cena:
25,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice Mille

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej o Mille miasteczko staje się obiektem zainteresowania turystów, a historia przez nią opisana inspiruje filmowców. W miasteczku pojawiają się scenarzyści, producent i polska gwiazda filmowa odnosząca sukcesy w USA. Mieszkańcy zachłystują się popularnością, ale...
Zacisze 13 wyd. 2017 0/5 Nasza cena:
24,64 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zacisze 13 wyd. 2017

Czarna komedia z wątkiem kryminalnym. Marta i jej przyjaciółka Aneta znajdują dwa trupy i z różnych powodów zamiast zgłosić sprawę na policję… ukrywają je w piwnicy. Mają z tym trochę kłopotu – po piętach depczą im przestępcy, którzy szukają ukrytego przed laty cennego łupu, policja, tajemniczy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula