Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
5-7 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Ilość stron
208
Nasza cena: 17,63 zł 22,90 zł Taniej o: 23%

Każdy chce mieć serdecznego przyjaciela. A już na pewno przyjaciela niezwykłego. Wyobraźmy sobie, że jest nim smok, a właściwie smoczyca – Panna Drake. Potrafi rzecz jasna latać i czarować, bo to przecież smok z prawdziwego zdarzenia. Jednak równie dobrze radzi sobie z nowoczesnym telefonem, a w poszukiwaniu zaklęć przeszukuje zakamarki Internetu. Jest przy tym fanką spokojnych wieczorów przy książce i filiżance herbaty, prenumeruje też liczne pisma modowe. Zna niesamowite sztuczki i z pewnością wiele z nich nam pokaże. Jest jednak straszliwą zrzędą i właśnie tego stara się jej oduczyć Winnie – dziesięcioletnia, niezwykle wygadana dziewczynka, która uważa, że Panna Drake jest po prostu jej pupilem. Cóż na to sama smoczyca? Ona doskonale wie, że jej młoda przyjaciółka jest w błędzie i że to tak naprawdę ona będzie wychowywać Winnie. Musi nauczyć ją przestrzegania zasad, wymienianych na początku każdego rozdziału i radzi sobie z tym świetnie.
 
Winnie straciła tatę. Życie Panny Drake również nie było usłane różami. Muszą jednak poradzić sobie ze stratą. Odkrywają przy tym magiczną, niezwykłą i ukrytą przed innymi stronę San Francisco. Panna Drake obdarowuje przyjaciółkę szkicownikiem. I tutaj zaczyna się prawdziwa przygoda, bo namalowane przez dziewczynkę stwory ożywają, wybiegają ze stron i zaczynają najzwyczajniej w świecie biegać ulicami ogromnego miasta! Czy smoczycy i jej przyjaciółce uda się je wyłapać? Jakie jeszcze czekają je przygody? Czego się razem nauczą?
 
To niesamowicie napisana i pięknie wydana książeczka, która doskonale sprawdzi się jako powieść do czytania przed snem prawdziwym fanom smoków. Mogą oni oczywiście również sami tego spróbować. Duża czcionka i piękne ilustracje z pewnością bardzo to ułatwią. Co jednak, gdy w trakcie lektury napotkamy jakieś trudne słowo? Może warto zapytać o jego znaczenie kogoś dorosłego? A może samemu dojść do tego, co ono oznacza? Wyobraźnia pracować będzie pełną parą!
 
Autorki nie unikają przy tym tematów trudnych i to nie tylko dla najmłodszych czytelników. Daje to możliwość oswojenia dziecka np. z możliwością straty kogoś bliskiego. Winnie radzi sobie z tym tematem dobrze, chociaż nie wstydzi się łez. I z pewnością wielu czytelników będzie chciało być tak silnymi i bystrymi zarazem jak ona. I może dzięki tym dwóm wspaniałym bohaterkom nauczymy się również przestrzegać zasad tak ważnych, jak choćby regularne jedzenie posiłków czy picie ciepłej herbaty? Warto spróbować! 
Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki dla dzieci to temat, który praktycznie nigdy się nie kończy. Są to rozmaite pozycje posiadające wysmakowanych, prawdopodobnie najbardziej krytycznych odbiorców, czyli nasze pociechy.

  Będąc małą nie przebierałam w słowach odnośnie książek, które czytała mi mama. Miałam swoich faworytów i mogłam słuchać o nić od rana do wieczora. Ulubioną książką, której nigdy nie miałam dość, a którą mama polonistka streszczała mi w drodze do przedszkola, była "Dżuma".

  Każdy ma swoje własne, wysublimowane gusta. Szczególnie dziecko. Muszę przyznać, że nie gardziłam też Kubusiem Puchatkiem i najróżniejszymi księżniczkami. Oczywiście, baśnie braci Grimm również były przeze mnie okupywane. Lepiącymi się paluszkami przewracałam strony. Jednak pamiętam, że zawsze najbardziej fascynowała mnie magia.

  Proste prawdy

  Niestety, książeczek o tej tematyce dla dzieci było jak na lekarstwo. Wczoraj otrzymałam szansę, by uzupełnić braki z dzieciństwa. "Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi" to, krótka dla mnie, ale długa dla dziecka, książeczka w pięknej okładce.

  Wydana jest w sposób bardzo przystępny.

  Znajdziemy w niej 15 rozdziałów. Każdy opatrzony jest dziecięcym rysunkiem i krótka radą dla smoka, który przygarnął człowieka.

  Jak wszystkie bajki i ta ma ponadczasowy przekaz. Poznajemy proste prawdy: o przyjaźni, bezinteresowności, poszanowaniu ludzi i rzeczy oraz odpowiedzialności.

  Panna Drake to smoczyca, która zależnie od nastroju przybiera łuski lub ludzką skórę. Mieszka w podziemiach pewnego domu, którego, w wyniku przykrych wypadków, właścicielką staje się mama Winnie.

  Dziewczynka jest nie tylko w pełni świadoma obecności dodatkowej lokatorki, ale również gotowa, by zawiązać przyjaźń.

  Wszyscy jednak dobrze wiemy, że takie więzy wymagają czasu i wysiłku. Jednocześnie tworzą się w sposób naturalny. Na przykład, podczas ratowania świata.

  Ratowanie świata kluczem do...

  Winnie kocha rysować. Kto by się spodziewał, że to właśnie jej pasja zasilona porywem sympatii ze strony Panny Drake doprowadzi do wypadków, które pod znakiem zapytania postawią istnienie magicznej społeczności.

  Mająca swoje lata Panna Drake już nie z takimi problemami się mierzyła. Ma wiedzę i doświadczenie oraz silną, zdeterminowaną wspólniczkę.

  Winnie jest dziewczynką trochę bezczelną. Zdecydowanie nie traci rezonu. Nawet na chwilę nie ustępuje pola. Czyni ją to groźną przeciwniczką w przekomarzaniu się.

  Wypadki, z którymi muszą mierzyć się przyszłe przyjaciółki są bardzo pomysłowym rozwinięciem książki. Dzięki dużej dawce fantastyki młody czytelnik nie odczuje nudy. Ponadto, jestem pewna, że "Poradnik dla smoków..." ma szansę ukształtować, w mniejszym lub większym stopniu, jego osobowość. Pozycja z pewnością ma charakter dydaktyczny. Na dodatek, jest, przynajmniej dla mnie, powiewem nowości.

  Panna Drake - uparta, zrzędliwa smoczyca - i Winnie - pyskata osóbka - stanowią wybuchowe połączenie. Zderzenie ich osobowości jest widowiskiem nie tylko godnym zobaczenia, ale również pouczającym. Ponadto mniejsze i większe stworki biegające po ulicach San Francisco... to trzeba przeczytać! Rysowanie nigdy jeszcze nie było tak niebezpieczne, a przyjaźń tak wyjątkowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jestem ekspertem od literatury dziecięcej. W rodzinie nie ma małych dzieci, w otoczeniu też nie, a i ja sama mam bardziej instynkt kocierzyński, i do posiadania własnych mi nie śpieszno. Ale lubię smoki, wiecie? Od dzieciaka uwielbiam smoki – wszystkie. Duże i małe, złe i dobre, czerwone, złote, czarne… Smok to smok. I to łączy mnie z autorkami książki Poradnik dla smoków.

  Książka ta nie jest poradnikiem, a po prostu przyjemną historyjką dla najmłodszych czytelników. Opowieść snuje smoczyca, Panna Drake, która jest jedną z najbardziej upartych i zrzędliwych w swoim gatunku. Niedawno straciła swojego ludzkiego pupila. Tak, pupila. Bo musicie wiedzieć, że w świecie stworzonym przez Laurence Yep i Joanne Ryder to smoki posiadają ludzi, a nie na odwrót – chociaż okazuje się, że w niektórych przypadkach jest to kwestia sporna. Zwłaszcza, gdy w jaskini Panny Drake pojawia się pyskata dziesięciolatka.

  Chociaż Winnie, siostrzenica byłej podopiecznej smoczycy, pała nie lada entuzjazmem, tak Panna Drake jest bardzo sceptyczna wobec niej. No bo jakim prawem istota pokroju człowieka może uznawać się za jej właściciela? Z czasem jednak ich spory zaczynają ustępować miejsca przyjaźni, opartej na wzajemnym zaufaniu i wsparciu. Dziewczynka niechcący wypuszcza na ulice magicznego San Francisco dziwne stwory, zwane szkicelungami. Te z kolei zaczynają siać zamęt i spustoszenie, dlatego Winnie i jej nowa przyjaciółka muszą zacząć współpracować, aby zapobiec katastrofie. A podobno nic nie łączy tak, jak wspólny wróg.

  Trochę ciężko jest mi ocenić tę książkę, bowiem nie jestem dzieckiem i z pewnością mój odbiór jest zupełnie odmienny. Napisanie, że nie jest to pozycja dla mnie jest w sumie czymś oczywistym i prawdziwym, bo w końcu jest to literatura skierowana do innego odbiorcy. Ale gdyby tak założyć, że cofam się w czasie i mam jakieś 10 albo i mniej lat, to myślę, że naprawdę spodobałaby mi się ta historia i po raz kolejny marzyłabym o posiadaniu własnego smoka. Ciekawą sprawą jest to, że narrację prowadzi Panna Drake, a nie Winnie – to nieco inne spojrzenie na całą sytuację, które daje nam wgląd w umysł smoka.

  Jeżeli macie młodsze rodzeństwo albo kuzynostwo, swoją własną pociechę albo na co dzień macie do czynienia z dziećmi, to myślę, że ta pozycja świetnie sprawdzi się w Waszym przypadku. To bardzo przyjemna opowieść, ładnie napisana, dzięki której każde dziecko będzie mogło dać się porwać wyobraźni. Spójrzcie tylko na okładkę – ona już tak wiele wyraża. Panna Drake z czułością patrzy na swojego małego człowieka, a Winnie ma spojrzenie pełne pasji i radości. I to jest doskonale widoczne w tej książce, ich przygody są zabawne i pouczające, a sam pomysł naprawdę zasługuje na uwagę.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydanie bardzo mi się podoba, uwielbiam takie kanciate książki :) Powieść ma trochę ponad 200 stron i jest niesamowicie wygodna, a ogromna czcionka jeszcze bardziej potęguje komfort czytania. Ilustracja na okładce stylizowana jest na staromodny, baśniowy klimat, co pięknie podkreśla tematykę książki, chociaż w pewnym stopniu także stoi w opozycji do niej, ale o tym później.

  Moje serducho skradł jednak tył tej pozycji. Jest przepiękny! Trochę jak stare tapety w szlacheckich pałacykach.

  W dodatku mam cudowną zakładkę tematyczną!

  Widziałam gdzieś ostatnio zdanie, które utkwiło mi w głowie, jakoby dobra książka dla dzieci to taka, przy czytaniu której dorośli się nie nudzą. Nic dodać nic ująć.

  Świetny, okrutnie chwytliwy tytuł zachęci do siebie każdego fana smoków i nie tylko. Ja nie pałam wielką miłością do tych stworów a mimo to - dałam się uwieźć historii Panny Drake i Winnie.

  Każdy rozdział zaczyna się kolejną zasadą, którą kierować się należy przy wychowaniu swojego człowieka :) Oczywiście fabuła jest bardzo prosta i nie ma co oczekiwać zaskakujących zwrotów akcji ;).

  Ostatnio namiętnie czytam powieści fantasy i przyznam, że "Poradnik dla smoków..." jest niesamowitą odmianą. Już zapomniałam jak to jest przeżywać tak nieskomplikowaną historię i czerpać z niej bajeczną przyjemność. Choć bohaterowie są jednowymiarowi (w końcu to książka dla dzieci) - zaskarbili sobie moją sympatię. Panna Drake to kosmiczna zrzęda, która wbrew sobie bardzo przywiązuje się do ludzi. Jest bardzo utalentowaną czarodziejką i zna oszałamiające sztuczki, których nie zawaha się nam pokazać ;). Które dziecko jej nie polubi? W dodatku jest ogromną fanką spokojnych wieczorów przy filiżance herbaty i książce. Nie ukrywam, że zaplusowała (nie wiem czy jest takie słowo, jeżeli nie - to już jest) tym u mnie :D

  Do tego Winnie - towarzyska, wygadana, nosząca na plecach zbyt duży bagaż doświadczeń jak na jej wiek. Mimo to jest niezwykle sympatyczna, twarda i poradzi sobie z każdą przeszkodą. Każdy maluch będzie się z nią utożsamiał, ponieważ każdy (bez wyjątku) chce być tak silny i bohaterski jak ona!

  Dziwna para - smoczyca i mała dziewczynka, obie tak różne i podobne jednocześnie. Każda z nich przeżyła kolosalną stratę i żeby nie czuć się samotnie, a także pogodzić się z nią - potrzebuje drugiej.

  Najzabawniejsze jest to, że Panna Drake traktuje Winnie jako pupila, który wymaga oswojenia. Natomiast sama Winifred myśli, że smoczyca należy do niej. Jednak ich relacja szybko się zmienia.

  Jeżeli chodzi o słownictwo - jestem trochę zadziwiona, ponieważ jest ekstremalnie urozmaicone. W książkach dla dzieci raczej używa się prostych terminów, unika się tych bardziej skomplikowanych, czy takich, których maluch nie spotyka na co dzień (wiecie, że jeszcze na początku lat 60. ubiegłego wieku poprawną formą tego sformułowania było "na codzień"? #mądrościKasiowe). Tutaj natomiast autorki pięknie wybrnęły z tej dość problematycznej kwestii. Oczywiście niektórych słów dziecko nie zrozumie - to jest pewne, więc na pewno albo będzie was o nie pytać, albo po prostu sobie dopowie ich możliwe znaczenie, czyli wyobraźnia pójdzie w ruch. Obie drogi fenomenalnie rozwiną nasze dziecko, ale nie bójcie się - brak zrozumienia niektórych wyrazów na pewno go nie zniechęcą.

  Historia ta wręcz opływa w mądrości i zachwycające morały. Kiedy będziecie zmęczeni ciągłym, wnikliwym analizowaniem skomplikowanych powieści - to cudo na pewno będzie interesującym, odprężającym przerywnikiem. Sama kiedyś poproszę swojego faceta, żeby poczytał mi do snu "Poradnik dla smoków...", kurcze! Człowiek ma szansę znów poczuć się dzieckiem!

  Winnie straciła ojca - śmierć bliskiej osoby jest trudnym tematem nawet dla nas - dorosłych, więc jak wielkim przeżyciem musi być ono dla dziecka. Tutaj jest to pięknie przedstawione, dziesięciolatka jest imponująco silna, choć nie boi się też łez. Pokazuje nam, że czasem trzeba poświęcić coś naprawdę dla nas ważnego w imię większego dobra.

  Bardzo rozbawiły mnie niektóre zasady, które rodzice starają się wpoić swoim pociechom, a które tu zostały bardzo sprytnie wplecione w fabułę. Mam na myśli to, że nie wolno zapominać o posiłkach i należy odżywiać się regularnie. Wyobraźcie sobie taką sytuację: smok i mała dziewczynka walczą z potworami, i próbują je złapać. Kilka już przechwyciły, jednak jeszcze parę im zostało. Nagle przerywają gonitwę i wspólnie postanawiają, że muszą wypić ciepłą herbatę oraz coś zjeść, żeby miały dużo siły i energii na dalszy pościg. Może wam się to wydawać śmieszne, gdy to tak opisuję, ale to było tak zgrabnie wpięte w akcję, że jestem pełna podziwu :D.

  Na początku wspominałam o tym, jak w pewnym sensie ta bajkowość okładki stoi w opozycji do tematyki. Chyba dawno nie czytałam żadnych bajek, czy opowiadań dla dzieci, ponieważ w moich czasach smoki nie miały nowoczesnych telefonów, nie przeszukiwały internetu, gdy uczyły się zaklęć i nie prenumerowały magazynów modowych :D. Powiem wam jednak, że bardzo mi się to unowocześnienie smoczycy podobało!

  Przeczytanie tej historii było świetną przygodą, choć dla starszych czytelników może wydawać się zbyt prostą opowieścią - moim zdaniem czasem warto trochę odpuścić i po prostu się wyluzować! Całość jest niesamowicie ciepła i aż serducho się raduje, gdy czyta się coś tak lekkiego i serdecznego.

  Egzemplifikacje wykonane przez ilustratorkę Harry'ego Pottera na pewno umilą czytanie tej książeczki.

  Tę książkę polecam zwłaszcza do czytania na dobranoc, a jeżeli do samodzielnego zapoznawania się - to raczej dla ciut starszych dzieci, ponieważ np. 7-latek może sobie z nią nie poradzić. Chociaż co ja tam wiem, przecież nie mam dzieci :D

  Oczywiście dla was wszystkich - którzy czytacie, bądź przelatujecie po łebkach - również! :D

  Jak widzicie fanka pełnokrwistych i obrzydliwych horrorów/ thrillerów/ kryminałów została zdecydowanie kupiona przez autorki!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniały prezent dla 10-latki, której zwierzątkiem domowym jest jaszczurka :-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakże wielkie okazuje się zdziwienie panny Drake, gderliwego smoka, kiedy w progach jej jaskini zjawia się dziesięcioletnia Winnie. Ludzkie dziecko, gadatliwe i ciekawskie, siłą rzeczy staje się jej nowym pupilem, stworzeniem wymagającym oswojenia. I nie byłoby w tym wszystkim dla smoczycy nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Winnie wcale nie czuje się wymagającą wkładu pracy wychowanką. Co więcej – dziewczynka uważa, że panna Drake do niej należy. I jak tu znaleźć kompromis? Przed zniechęconym smokiem staje zadanie wymagające ogromnych pokładów cierpliwości.

  Gdy wszystko zaczyna zmierzać we właściwym kierunku, w ręce dziewczynki trafia niezwykły szkicownik. To właśnie ON przysporzy bohaterkom najwięcej problemów, bo kiedy na ulice San Francisco zostają wypuszczone magiczne szkicelungi, rozpoczyna się wyścig z czasem.

  To nie jest kolejna powieść o groźnej, ziejącej ogniem bestii. „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” to historia o przyjaźni łączącej dwa gatunki, o różnicach, które tak naprawdę w obliczu wyższych wartości nie mają żadnego znaczenia. Głównym bohaterem tej powieści, a co zaskakujące, także narratorem – jest panna Drake, opiekuńcza, oddana, chociaż miewająca skłonności do marudzenia smoczyca. Naznaczona zdolnościami ludzkimi, zyskująca przewagę dzięki umiejętnościom przypisywanym wyłącznie legendarnym gadom, przekreśla grubą kreską wizerunek złowrogiej postaci stając się symbolem poświęcenia, przyjaźni czy opiekuńczości. Co zatem z dziesięcioletnią dziewczynką?

  Winnie to druga bohaterka tej powieści, ciekawska, odważna i całkiem sprytna, jak na swój wiek. Przeskakując naprzemiennie z pozycji wymajającego oswojenia pupila, na stanowisko właścicielki wielkiego smoka, walczy o swoje okazując się sympatycznym przedstawicielem dzieci. To dzięki niej młodzi odbiorcy tej książki będą mogli odnaleźć tutaj pierwiastek siebie samych.

  Lekka, trzeba przyznać – bardzo nietypowa, kpiąca z utartych schematów historia dla dzieci pozwala wkroczyć w smoczy świat naznaczony niezwykłością i magią, a jednocześnie wrażliwością i poświęceniem. Obok tego, co nierealne, stoi tutaj bowiem na straży znana nam – wszystkim ludziom - przyjaźń, która rodzi się powoli, z relacji daleko odbiegającej od doskonałości. A pod powierzchnią bogatej w przygody fabuły kryje się przekaz, którego wskazówki młody odbiorca jest w stanie zastosować w swoim własnym, realnym, choć wyzbytym baśniowych smoków świecie.

  Nieco dezorientujący okazuje się sam tytuł powieści, który swoim poradnikiem może odrobinę zniechęcać poszukiwaczy przyjaznych dzieciom historii. Porady tutaj są, ograniczone jednak do jednozdaniowego wstępu stojącego na czele każdego działu. Pełnią one jednakowoż funkcję zapowiedzi treści, bo przecież nie o prawdziwe sugestie dotyczące wychowywania i żywienia, a o dobrą zabawę tutaj chodzi.

  Zdecydowanym plusem okazuje się sporej wielkości czcionka ułatwiająca czytanie oraz pojawiające się na pierwszych stronach każdego rozdziału obrazki. Ładne wydanie, dobre tłumaczenie i fajny, angażujący temat, którym przecież bestsellery powinny się charakteryzować. Być może nie jest to książka numer jeden, którą zasugerowałabym dzieciom i młodszej młodzieży, niemniej jednak zasługuje na to, by trafić na półki rozpoczynających przygodę z literaturą czytelników. Jeżeli wierzycie w to, że wszystkie smoki są złe, warto zmienić przyzwyczajenia. Nie wiecie jak? Odpowiedzią jest ta historia.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Laurence Yep, Ryder Joanne
 • Wydawnictwo IUVI
 • Seria Poradnik dla smoków
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 208
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788379660261
 • Język: polski
 • Podtytuł: Żywienie i wychowanie ludzi
 • Oryginalny tytuł: Dragons guide to the care and feeding of humans
 • Tłumacz: Pohl Agnieszka
 • ISBN: 9788379660261
 • EAN: 9788379660261
 • Wymiary: 13.0x20.0x1.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek z 5/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek z

Najwyższa pora, by fani „Jak wytresować smoka” dowiedzieli się, jak smok może wychować swojego człowieka! Jeśli nie jesteś gotowy zapewnić pupilowi bezpieczeństwa i odpowiedniej edukacji, lepiej zajmij się zbieraniem znaczków. Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii...
Pierwsza pomoc. Poradnik dla dzieci 0/5 Nasza cena:
10,78 zł 16,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsza pomoc. Poradnik dla dzieci

Pierwsza pomoc. Poradnik dla dzieci to książka, która powinna znaleźć się na półce każdego dziecka. Każdy bowiem może być świadkiem wypadku lub towarzyszyć bliskiej osobie, gdy ta źle się poczuje. Poradnik prezentuje podstawowe zasady, jak powinieneś zareagować w przypadku, kiedy wokół ciebie...
Kapitan Nauka. Angielski dla malucha. Moje ciało 5/5 Nasza cena:
12,74 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kapitan Nauka. Angielski dla malucha. Moje ciało

Podstawy angielskiego dla najmłodszych! Angielski dla malucha. Moje ciało to wyjątkowy zestaw (poradnik + karty obrazkowe) uczący dzieci podstaw języka angielskiego w naturalny sposób, czyli podczas wspólnej zabawy z opiekunami. Książeczka składa się z dwóch części. Poradnik dla opiekunów zawiera...
Zdrowe żywienie. Poradnik dla dzieci 0/5 Nasza cena:
8,24 zł 10,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdrowe żywienie. Poradnik dla dzieci

Każdy wie, że najlepszą receptą na życie w zdrowiu jest aktywność fizyczna i właściwe odżywianie. Poradnik pokaże dzieciom, jak dbać o to, aby każdego dnia dostarczać organizmowi składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Wyjaśni, czym są białka, węglowodany, tłuszcze i witaminy, wskaże, w...
Memo i przedszkolaki Język angielski Poradnik dla rodziców i opiekunów wraz z filmami animowanymi na płytach DVD 0/5 Nasza cena:
35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Memo i przedszkolaki Język angielski Poradnik dla rodziców i opiekunów wraz z filmami animowanymi na płytach DVD

"Memo i przedszkolaki" to wszechstronny program do nauki języka angielskiego w przedszkolu i w domu. W PRZEDSZKOLU Pierwszy i jedyny na rynku kurs języka angielskiego z filmami animowanymi, w którym "wirtualna" nauczycielka prowadzi zajęcia językowe dla najmłodszych i podpowiada nauczycielce w...
Zdrowe żywienie. Poradnik dla dzieci 0/5 Nasza cena:
10,19 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdrowe żywienie. Poradnik dla dzieci

Każdy wie, że najlepszą receptą na życie w zdrowiu jest aktywność fizyczna i właściwe odżywianie. Poradnik pokaże dzieciom, jak dbać o to, aby każdego dnia dostarczać organizmowi składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Wyjaśni, czym są białka, węglowodany, tłuszcze i witaminy, wskaże, w...
My Little Pony. Akademia Wonderbolts. Poradnik 0/5 Nasza cena:
23,74 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

My Little Pony. Akademia Wonderbolts. Poradnik

Uwaga, kadeci! Trzymacie w swoich kopytkach książkę, która należy do samej Rainbow Dash! Dzięki temu poradnikowi dowiecie się wszystkiego o Akademii Wonderbolts - najsłynniejszej uczelni w całej Equestrii. Poznacie wykwalifikowaną kadrę, zasady zachowania obowiązujące na terenie kampusu oraz...
Zostaję z nianią 0/5 Nasza cena:
3,33 zł 4,74 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostaję z nianią

Rok wydania 2007 format 18,5 cm x 18,5 cm stron 12 ilustracje barwne Julka poznaje świat to seria książek dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Tytułowa bohaterka przestaje być maluszkiem i przygotowuje się do okresu przedszkolnego. Uczy się korzystać z WC, dzielić zabawkami, zostaje z nianią, poznaje...
Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o Bon Tonie 5/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o Bon Tonie

Znakomita książka z dowcipnymi i bezpretensjonalnymi wierszami odwołującymi się do dziecięcych zabaw i rymowanek, które bawią zaskakującymi skojarzeniami, a jednocześnie uczą wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz pokazują zasady dobrego wychowania. Ech...! Nie lubię słuchać o tym, że z kulturą...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula