Polskie skarby i tajemnice

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
276
Rok wydania
2021
Nasza cena: 31,09 zł 43,00 zł Taniej o: 28%


W jaki sposób kolekcja dzieł sztuki należąca do rodu Potockich trafiła aż pod Andy i jakim cudem odnalazł ją potomek Radziwiłłów? Czy rodziny nazistowskich urzędników i naukowców ciągle mają polskie dzieła sztuki? Czy istnieje międzynarodówka spadkobierców nazistów, trzymająca łapę na zrabowanych Polsce artefaktach? Co łączy Ottona Skorzenego z tajną hitlerowską fabryką i żydowskim diamentowym skarbem? Jakie sekrety skrywają głębiny Morza Bałtyckiego i dlaczego trzeba się spieszyć z ich eksploracją? Czy w Polsce istnieją zaginione miasta?

• Polska Atlantyda lub wiślana Wenecja. Wyprawa na Kujawy i Mazowsze
• Czy na Dolnym Śląsku zostało jeszcze cokolwiek do odkrycia?
Wyprawa w Opolskie, Dolnośląskie, do Wielkiej Brytanii i do Australii
• Mroczne morskie sekrety. Wyprawa w głębiny Morza Bałtyckiego
• Zaginione miasto, podziemna metropolia i 200 zamków
Wyprawa w Zachodniopomorskie
• Wyspa skarbów, archiwum Forstera i słynna torpedownia
Wyprawa do województwa pomorskiego
• Kraina tysiąca… tajemnic. Wyprawa na Mazury i w Podlaskie
• Zapomniany kolekcjoner, olbrzymi poligon i archeologiczne odkrycia
Wyprawa w Lubuskie i do Wielkopolski
• Rembrandty w ogrodzie i tajemnicze źródełko
Wyprawa w Łódzkie i Świętokrzyskie
• Tajemnicze pałace, kopalnie i bunkry
Wyprawa w Górnośląskie
• Miasta skarbów
Małopolskie, Lubelskie, Podkarpackie

Amadeusz Majtka – eksplorator i poszukiwacz tajemnic, z wykształcenia tłumacz języka niemieckiego. Na co dzień pracuje w międzynarodowej firmie branży aparatury pomiarowej. Główne zainteresowania z zakresu historii to sztuka zrabowana Polsce w czasie II wojny światowej oraz polskie zamki i pałace. Publikował artykuły na oficjalnym portalu Polskiej Organizacji Turystycznej Poland.travel, branżowym portalu Zwiadowcahistorii.pl czy w magazynie „Odkrywca”. Współpracuje też z amerykańską firmą Ping Pong Productions przy realizacji Expedition Unknown (Wyprawa w Nieznane) dla telewizji Discovery Channel.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Być jak Indiana Jones

  Mimo że nowy rok już się zaczął, to przychodzę do Was z recenzją książki, którą skończyłam jeszcze w grudniu. Kto z nas nie chciał być w dzieciństwie archeologiem, podróżnikiem i odkrywcą niczym Indiana Jones? Do dziś uwielbiam filmy z serii o Indianie i do dziś uwielbiam czytać o zaginionych skarbach, ukrytych artefaktach i cennych zabytkach.

  Amadeusz Majtka w swojej publikacji "Polskie skarby i tajemnice" udowadnia nam, że nie musimy wzdychać do zagranicznych skarbów, bo w Polsce mamy ich pod dostatkiem, a drugie tyle czeka na odkrycie bądź spowija woal tajemnicy.

  Kocham takie książki, które traktują o historii, przybliżają miasta polskie i wzbudzają ciekawość historiami o skarbach i tajemnicach, które czekają na rozwiązanie. Omawiana dziś przeze mnie publikacja jest świetnie napisana, z humorem, w oparciu o bogatą bibliografię i sprawdzone źródła, ze świetnymi komentarzami autora, z cudownymi wklejkami, które urozmaicają lekturę książki, jak także czarno-białymi ilustracjami które przykuwają uwagę czytelnika.

  Najbardziej zaintrygowały mnie losy zaginionej Bursztynowej Komnaty, obrazu Potret Młodzieńca Rafaela Santi i skarbów, dość niebezpiecznych dla środowiska i ludzi, które skrywają wody Bałtyku. Jednak pozostałe artykuły i wędrówka przez całą Polskę była fascynująca, a ciekawostki i wiedza o polskich skarbach, odkrytych i nadal zaginionych, bezcenna.

  Polecam Wam z całego serca lekturę tejże książki, myślę, że warto poczytać o polskich skarbach, miastach i ich tajemnicach. Chcecie poczuć się jak Indiana Jones, to sięgajcie i czytajcie "Polskie skarby i tajemnice". Polecam !

  Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu ZonaZero.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kojarzymy różne wydarzenia historyczne, ale czy wiemy, co niegdyś wydarzyło się w naszym mieście? Ok. 50 km od miejscowości, w której spędzałam wakacje, znajduje się zatopiony pod koniec II wojny światowej wrak statku, który do dzisiaj nie został do końca zbadany. W mieście, w którym mieszkam od lat, dalej gdzieś ukryte są archiwa gestapowców, zaś moja mama wychowywała się na terenie bliskim dawnej wioski (prawdopodobnie) wikingów. O niczym nie miałam wcześniej pojęcia. To jest po prostu... wow!

  Nie ukrywam, że w trakcie lektury szukałam przede wszystkim wzmianek o miejscach, które znam. Odkrywanie takich rzeczy sprawia, że rzeczywistość staje się trochę magiczna. Autor rozdziały podzielił na województwa, dowiemy się czegoś o każdym zakątku Polski, a dodatkowo o tym, co skrywa Morze Bałtyckie oraz jakie tajemnice związane są z zagranicą. Dobrym pomysłem było umieszczenie bibliografii pod koniec każdej części oraz cytowanie autentycznej korespondencji albo wypowiedzi innych osób, to dodatkowo uwiarygodnia przekaz.

  "Polskie skarby i tajemnice" nie są niestety tytułem idealnym, niemniej jego niedoskonałości nie przeszkadzają aż tak w lekturze. Wydanie według mnie mogło być trochę lepiej dopracowane, wewnątrz nie wszystkie zdjęcia są dobre jakościowo, a tylna okładka okropnie razi kiczowatością (postać Indiany Jonesa trzymającego obraz z jeszcze innego zdjęcia została nieumiejętnie wklejona w jakąś jaskinię... dlaczego?!). Styl autora miejscami był bardzo potoczny, ale przede wszystkim dało się odczuć, z jaką pasją Amadeusz Majtka zajmuje się tematem, co rekompensuje językowe potknięcia.

  Książkę polecam miłośnikom ciekawostek historycznych, szczególnie dużo treści jest poświęcone II wojnie światowej. Naprawdę wiele można się z tej pozycji dowiedzieć, a przede wszystkim poczuć, że dawne wydarzenia pozostawiają po sobie ślady i mogą być dla nas "na wyciągnięcie ręki". A może ktoś po lekturze skusi się na wycieczkę w opisywane miejsca?

  Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia, jej tajemnice a szczególnie odkrywanie zaginionych skarbów i dzieł sztuki, zawsze była dla mnie ciekawym tematem. Wydaje nam się, że wszystko wiemy o naszym kraju, jednak bardzo się mylimy. Jest jeszcze tyle fascynujących zagadek i odkryć, które mogą nas totalnie zaskoczyć i zafascynować. Gdy tylko natykam się na artykuły lub filmy dokumentalne poruszające te zagadnienia, muszę koniecznie je szczegółowo poznać. To moja pasja od dziecka.

  Dlatego, gdy tylko nadarzyła się okazja przeczytania książki pana Majtka od razu się zgłosiłam. Miałam dobre przeczucia, że książka mnie zaciekawi i dostarczy ogromnej dawki wiedzy oraz uprzyjemni czas. Autor bardzo ciekawie i przystępnie pisze, jego styl jest lekki i zrozumiały nawet dla laików w tej dziedzinie. Wspaniale opisuje wydarzenia sprzed wielu lat, które miały wpływ na naszą kulturę i zmieniały naszą Polskę oraz zaginięcie tylu wspaniałych dzieł sztuki. Na szczęście poszukiwaniami zajmuje się wiele organizacji oraz prywatne osoby, dzięki którym znaczna część skarbów narodowych mogła wrócić na swoje prawowite miejsce.

  Cudowne opowieści z okresu drugiej wojny światowej, przybliżenie sekretów Wilczego Szańca, wyjaśnienie znaczenia linii Mołotowa, historia rodziny Potockich i Radziwiłów, zafascynowały mnie i pochłonęły bez reszty. Nie poszłam spać dopóki nie zapoznałam się z treścią tej książki i nie dotarłam do ostatnich stronic. Muszę przyznać, że to wartościowa lektura, niezwykle ciekawa, bogata w zbiór fotografii i urywki autentycznej korespondencji. Autor z ogromną pasją przelał znane mu informacje, włożył całe swoje serce, a jego oddanie historii jest wyczuwalne.

  Moją uwagę zwrócił fragment o zatopionym wraku statku w czasach II wojny światowej. To niezwykle interesujący obiekt, gdyż nie został ON do końca spenetrowany i zawiera w sobie nieodkryte tajemnice.

  Ubolewam nad stratą bezcennej Bursztynowej Komnaty. Ciągle moje myśli krążą koło tej zagadki. Zastanawiam się, gdzie się teraz znajduje i czy jeszcze kiedyś będzie można ją zobaczyć.

  Zapewniam was, że to pozycja niezwykle pasjonująca i warto ją przeczytać. Polecam wam tę świetną książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Choć większość z nas przez całe życie mieszka w Polsce, często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele pięknych, ciekawych, zaskakujących rzeczy nasz kraj ma do zaoferowania. Jeden z takich fascynujących aspektów kraju nad Wisłą został opisany w najnowszej książce wydawnictwa Zona Zero zatytułowanej „Polskie skarby i tajemnice”.

  Amadeusz Majtka zabiera nas w niezwykłą podróż. W jej trakcie, zgodnie z tytułem książki, poznajemy tajemnice jakie skrywa przed nami Polska. Tajemnice, które wywołują w nas zew przygody. W naszym kraju ukrytych jest bowiem wiele skarbów, które tylko czekają aż ktoś je znajdzie.

  W kolejnych rozdziałach autor przenosi się w inny rejon kraju, opowiadając historie o zaginionych dziełach sztuki, dobrach kultury, ale także sprzęcie wojennym, czołgach, łodziach, broni. Nie wyczerpuje ON w pełni narzuconego sobie tematu, ale w ramach wybranych przykładów stara się szczegółowo zobrazować nam jak wiele wspaniałych skarbów kryje się w naszym otoczeniu.

  Jednocześnie, autor w ciekawy i pouczający sposób uczy nas historii Polski. W dużej mierze skupia się na okresie II wojny światowej, kiedy to wiele cennych przedmiotów, obrazów, posągów, itp. zostało po prostu zrabowanych by więcej nie powrócić na prawowite miejsce. W swoim opracowaniu pan Majtka posiłkuje się wypowiedziami ekspertów, historyków, a nawet potomków osób, do których opisywane skarby należały, bądź które najprawdopodobniej były bezpośrednio zaangażowane w ich zaginięcie.

  Czytając kolejne strony „Polskich skarbów i tajemnic” dowiadujemy się o sekretach Wilczego Szańca, czym jest linia Mołotowa (nie mylić z koktajlem), jak żmudny potrafi być proces zabiegania o prowadzenie prac badawczych, a w pewnym stopniu pokazuje nam nawet jak przez lata zmieniał się nasz kraj. Książka zachęca nas do własnych poszukiwań, oczywiście w ramach obowiązującego prawa, uświadamiając nam, że tytułowe skarby i tajemnice mogą skrywać się tuż pod naszym nosem.

  W książce nie zabrakło bogatego zbioru fotografii, zarówno czarno-białych jak i kolorowych, które pomagają nam wyobrazić sobie czasy minione, chwile gdy dane bogactwa były wywożone z kraju czy po prostu kradzione. Wydane przez Zona Zero opracowanie to nie tylko zbiór ciekawych miejsc, obiektów i dzieł sztuki, ale także spotkanie z interesującymi, pełnymi pasji osobami, które starają się by nasze narodowe dobra były całe i bezpieczne.

  „Polskie skarby i tajemnice”, to świetnie napisana, wciągająca lektura nie tylko dla miłośników historii naszego kraju. To książka, która w każdym czytelniku obudzi ukrytego Indianę Jonesa, przy tym pokazując że otaczająca nas, często szara rzeczywistość pełna jest kolorowych niespodzianek. Z każdą kolejną stroną udziela nam się pasja autora, który ożywia naszą codzienność, a wydawnictwo Zona Zero postarało się by ten ubrany w słowa zew przygody został opakowany na najwyższym poziomie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Skarby i tajemnice okolice Gniezna 0/5 Nasza cena:
55,55 zł 70,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skarby i tajemnice okolice Gniezna

Powiat gnieźnieński jest nie tylko jednym z najpiękniejszych regionów Polski, ale również turystyczną perłą Polski. Obfitość zabytków świadczy o bogatej historii i dodaje splendoru współczesności. Okolice Gniezna to miejsca niezwykłe, które szczególnie polecam w gminach: Mieleszyn, Kłecko,...
Słowiańskie skarby tajemnice zabytków runicznych z retry 5/5 Nasza cena:
18,62 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowiańskie skarby tajemnice zabytków runicznych z retry

Pod koniec XVII wieku we wsi Prilwitz w Meklemburgii (dziś północnowschodnie Niemcy) pastor Fryderyk Sponholtz miał wykopać w przykościelnym ogrodzie kilkadziesiąt figurek z brązu, naczynia i sprzęty obrzędowe z napisami runicznymi. Odkrycie wyszło na jaw dopiero kilkadziesiąt lat później. Według...
Tajemnice zaginięć Ludzie, skarby, cywilizacje 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice zaginięć Ludzie, skarby, cywilizacje

Kto skradł Monę Lisę? Co się stało z Arką Noego? Gdzie jest Święty Graal? Czy mieszkańcy Atlantydy zamieszkiwali Syberię? Czy istniało Eldorado? Co się stało z Glenem Millerem? Kto widział pociąg-widmo? Czy Yeti mieszka w Tybecie? Co ma wspólnego Saint Exuperry z Machu Picchu? Gdzie tak naprawdę...
Tajemnice zamku Czocha. Skarby III Rzeszy 0/5 Nasza cena:
48,30 zł 57,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice zamku Czocha. Skarby III Rzeszy

Zamek Czocha, położony nad spiętrzonymi wodami Kwisy, to jeden z najatrakcyjniejszych obiektów na Dolnym Śląsku, a może i w Polsce. W Tajemnicach zamku Czocha ujawniamy: - tajemnice zamku Czocha: rys historyczny i legendy zamku, losy skarbu zdeponowanego w zamku, aferę związaną ze skarbem, losy...
Polskie skarby pod Karkonoszami 0/5 Nasza cena:
42,63 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polskie skarby pod Karkonoszami

Autorzy zabierają czytelników w niezwykłą podróż pod Karkonosze. W pierwszej części książki przedstawiają historię jednej największych i zarazem najcenniejszych prywatnych kolekcji w Europie! Do 1945 r. jej właścicielom - rodzinie von Schaffgotsch, udało się zgromadzić ponad 80 tysięcy woluminów...
Generał i Diuk. Tajemnice rządu Sikorskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 0/5 Nasza cena:
29,08 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Generał i Diuk. Tajemnice rządu Sikorskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

Tajemnice rządu RP na uchodźctwie, sekrety naczelnego wodza i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie aż do katastrofy gibraltarskiej w 1943 roku Premier polskiego rządu na uchodźstwie nie wątpił, że Polska znajdzie się w gronie państw zwycięskich i usiłował wzmocnić sytuację geopolityczną Polski w...
Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju 0/5 Nasza cena:
32,52 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju

Frapujące dolnośląskie sekrety odsłania znakomity ich badacz i odkrywca Jerzy Rostkowski. Dolny Śląsk to kraina tajemnic i na poły mitycznych skarbów III Rzeszy. Ukrytych w podziemiach starych zamków, w kopalnianych korytarzach, niekiedy w samych centrach dużych miast. Zamaskowane i zaminowane, do...
Podania legendy i baśnie polskie 0/5 Nasza cena:
7,30 zł 8,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podania legendy i baśnie polskie

Wydanie Podań, legend i baśni polskich kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Potęga nieskończoności. Jak rachunek różniczkowy i całkowy odkrywa tajemnice Wszechświata 5/5 Nasza cena:
41,25 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potęga nieskończoności. Jak rachunek różniczkowy i całkowy odkrywa tajemnice Wszechświata

Beststeller w zestawieniu New York Timesa. Książka nominowana do nagrody Naukowa Książka Roku Royal Society za 2019 rok. Bez rachunku różniczkowego i całkowego nie mielibyśmy telefonów komórkowych, telewizji, nawigacji satelitarnej ani badań ultradźwiękami. Nie rozumielibyśmy DNA, nie odkryli...
Sześć niemożliwych rzeczy. Kwanty ukojenia i tajemnice subatomowego świata 5/5 Nasza cena:
22,52 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sześć niemożliwych rzeczy. Kwanty ukojenia i tajemnice subatomowego świata

Fizyka kwantowa jest dziwna. Reguły świata kwantowego, według których działa świat na poziomie atomów i cząstek subatomowych, nie są tymi samymi regułami, które obowiązują w dobrze znanym nam świecie codziennych doświadczeń - regułami, które kojarzymy ze zdrowym rozsądkiem. Reguły kwantowe mówią...
Policjanci i gangsterzy kulisy śledztw i tajemnice cbś 5/5 Nasza cena:
19,10 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Policjanci i gangsterzy kulisy śledztw i tajemnice cbś

Pieniądze, miłość i śmierć - książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji. „Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój...
Lekcje życia. Specjaliści od śmierci i umierania zdradzają tajemnice życia 5/5 Nasza cena:
20,43 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekcje życia. Specjaliści od śmierci i umierania zdradzają tajemnice życia

Dr Elisabeth Kübler-Ross, jedna z założycieli nowoczesnej opieki hospicyjnej, oraz David Kessler, znany ekspert zajmujący się żałobą i stratą bliskich osób, napisali wspólnie książkę Lekcje życia. Na podstawie doświadczeń tych, którzy znaleźli się na krawędzi życia, autorzy w piętnastu lekcjach...
Wybrane bestsellery
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
32,73 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
33,08 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1

Pierwsza część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą...
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Klątwiarze 5/5 Nasza cena:
38,80 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwiarze

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają wiele nadzwyczajnych mocy. Potrafią na przykład zmieniać czyjeś emocje i wspomnienia albo odwracać czyjś szczęśliwy los za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Praca z klątwami jest jednak nielegalna, klątwiarze są więc...
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,61 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Wielka księga zwierzaków 5/5 Nasza cena:
40,72 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Czarny telefon. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny telefon. Wydanie filmowe

Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się "Czarny telefon" którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r. Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
103,98 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
133,80 zł 199,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe

Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula