Pokój dziecka - bramki, barierki, szelki i zabezpieczenia

W momencie, kiedy nasze dziecko zacznie raczkować, stawać i powoli chodzić, warto nieco przemeblować mieszkanie i zabezpieczyć niektóre meble. Problemu nie ma, dopóki nasza pociecha spędza całe dnie w łóżeczku. Kłopot pojawia się właśnie wtedy, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie poruszać się po domu. Wówczas będzie trudno upilnować malca, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić naszemu brzdącowi bezpieczeństwo. Z pomocą młodym rodzicom przychodzi bogata oferta ciekawych gadżetów mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkania.
 
Najpierw powinniśmy nałożyć na gniazdka elektryczne specjalnie nakładki zabezpieczające (zatyczki do gniazdka elektrycznego). Uniemożliwiają one włożenie paluszków lub różnego rodzaju cienkich przedmiotów w otworki. Możemy również pochować wszystkie kable od telewizora, radia i lampek za meble. Dziecko czasami ciągnie kable i może zrzucić na siebie ciężkie przedmioty lub potknąć się o wystające łącza i wywrócić. Następnie należy ściągnąć z najniżej położonych półek wszelkie bibeloty, wazony, figurki i książki. Ewentualnie możemy poustawiać lekkie zabawki dla dzieci. Wszystkie rogi szafek oraz stołów zabezpieczmy gąbkowymi/gumowymi narożnikami. Dziecko nawet jeśli uderzy się o mebel, nie zrobi sobie większej krzywdy. Pamiętajmy również, żeby nie kłaść na stoły obrusów, ponieważ malec może ściągnąć materiał wraz ze wszystkim, co będzie na nim stało. Kolejno na okna i drzwi balkonowe powinniśmy nałożyć blokady (wówczas okna otwierają się maksymalnie na kilka centymetrów). Dziecko samodzielnie nie wyjrzy przez okno lub nie wyjdzie na balkon/taras.
 
Możemy jeszcze nałożyć na drzwi od wewnątrz gumowe nakładki (wtedy nasza pociecha nie przytnie sobie paluszków). Kuchenkę gazową należy zabezpieczyć specjalnym „płotkiem”, dziecko wówczas nie dotknie gorących palników i garnków. W końcu nie chcemy, żeby nasz brzdąc się poparzył. Na szafki i szuflady możemy jeszcze nałożyć blokady.
 • -26%
  Szelki bezpieczeństwa LittleLife - Pingwin

  Szelki bezpieczeństwa LittleLife - Pingwin

  Bezpieczne szelki LittleLife to funkcjonalność, komfort a przede wszystkim bezpieczeństwo Twojego dziecka.Jak wiadomo nasze maluszki po zrobieniu pierwszych kroków szybko chcą być samodzielne i drażni je ciągła opieka rodzica. Teraz rodzic może poczuć spokój i być pewien, że dziecko jest...
  Ocena:0/5
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 77,18 zł 105,00 zł
 • -15%
  Barierka Tulia grey

  Barierka Tulia grey

  Barierka ochronna TULIA szara- Blokada ClipGuard- Funkcja Clip ON / OFF- Szerokość do 140cm- Podwójna blokada- Zajmuje mało miejscaLionelo Tulia przeznaczona jest do montażu przy ścianach betonowych lub kamiennych, jak też przy konstrukcjach drewnianych. Dzięki...
  Ocena:0/5
  wysyłka w 6 dni
  Cena: Nasza cena: 229,03 zł 269,45 zł

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej

Zapowiedzi

więcej