Pokochać noc

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
480
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,56 zł
Nasza cena: 23,15 zł 42,00 zł Taniej o: 45%

Znakomity thriller psychologiczny autora "Rzeki tajemnic". Dennis Lehane kolejny raz udowadnia, że jest mistrzem w łączeniu wątków psychologicznych i sensacyjnej akcji!

Rachel Childs wiedzie życie z pozoru usłane różami, którego niejedna kobieta mogłaby jej pozazdrościć. Jest córką sławnej pisarki i byłą dziennikarką telewizyjną. Jej mąż, Brian Delacroix to dziedzic wielkiej fortuny. Pozory jednak mylą. Rachel mieszka na co dzień w luksusowym apartamentowcu. Boi się jednak z niego wychodzić. Skrywa tajemnicę, o której myśl przyprawia ją o obłęd. Jej mąż nie jest tak naprawdę takim człowiekiem, za jakiego pragnie uchodzić. Świat Rachel staje na głowie, gdy pewnego deszczowego dnia ku własnemu zdziwieniu wychodzi ona poza bezpieczne z pozoru ściany swego domu. Na ulicy zauważa coś, przez co jej życie już nigdy nie będzie wyglądać tak samo. Rachel musi przestać w końcu udawać, że wszystko jest w porządku. Stawką w tej grze jest jej własne życie.

Oto opowieść o kobiecie, która zupełnie na to nieprzygotowana zdana jest wyłącznie na samą siebie. O kobiecie, która wiarę w siebie zastąpiła absolutnym zaufaniem do męża. W dramatycznej chwili pozostają jej wyłącznie własna odwaga i inteligencja. Bo też Rachel wstępuje w mrok, gdzie wyjątkowo trudno jest utrzymać się przy życiu.

Dennis Lehane to jeden z najwybitniejszych twórców współczesnego, kryminalnego thrillera. Ten amerykański pisarz nie raz udowodnił już, że ma fenomenalny talent narracyjny oraz wyjątkową zdolność tworzenia krystalicznie czystych postaci, które rzuca następnie w mroczne zakątki życia. Bo też tło psychologiczne w jego utworach jest równie ważne, a niekiedy nawet ważniejsze niż sensacyjna, dramatyczna akcja. "Pocałuj noc" łączy te cechy w sposób wyjątkowo wręcz spójny. Narracja spowalnia ukazując nam rozterki idealnie nakreślonych, niejednoznacznych postaci, by zaraz znów przyspieszyć i mknąć do przodu niczym nieokiełznany rollercoaster na fali misternie skonstruowanej, kryminalnej intrygi. Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych. Wiele spośród nich zekranizowano, m.in. "Rzeka tajemnic", "Wyspa tajemnic", "Gdzie jesteś, Amando?".

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeglądając nowości w bibliotece natknęłam się na „ Pokochać noc „ – Denisa Lehane’a. Nie wszystkie nowości zasługują na szczególną uwagę, ale w tym przypadku zaintrygowała mnie duża liczba oczekujących w kolejce na zwrot pozycji. Najwidoczniej, pomyślałam pisarz jest bardzo znany, skoro jego nowa powieść cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Jak to możliwe, że autorze znakomitych powieści sensacyjnych i kryminalnych nic wcześniej nie słyszałam?

  Okazuje się, że aż tak całkowicie nie jest mi obcy, może nie czytałam jego książek, natomiast jego twórczość jest mi znana pośrednio. Oglądałam znakomite filmy „ Rzeka tajemnic „ oraz „ Wyspa tajemnic „ zrealizowanych na podstawie książek tego autora.

  Książka, która wzbudza skrajne oceny roznieciła moją ciekawość, ale nie nastawiałam się na nic szczególnego. Lepiej się mile rozczarować niż mieć wygórowane oczekiwania a potem narzekać, że książka niestety, ale nie jest taka jak się spodziewałam.

  Myślę, że fakt, iż nie czytałam wcześniej powieści Lehane’a, podeszłam do lektury książki na luzie i z dużym dystansem w przeciwieństwie do czytelników świetnie orientujących się w jego twórczości i mających określone oczekiwania.

  Już sam początek jest drastyczny, gdyż główna bohaterka zabija swojego męża. Nie zdradzam tym treści książki, bo każdy czytelnik podobnie jak ja dowie się o tym czytając pierwsze zdania powieści. Takim wstępem autor przykuł moją uwagę, pomimo, iż powrócił do przeszłości cały czas wiedziałam, że zmagania Rachel z życiem nie zakończą się happy endem. Jak się później zorientowałam Lehane świetnie potrafi manipulować emocjami a retrospekcja jest tylko po to by wciągnąć w pasjonującą grę złudzeń, więc nic nie jest tu oczywiste.

  Początkowo akcja toczy się powoli, tempo jest miarowe, ale autor w mistrzowski sposób steruje akcją, wciąż zmienia nastrój tworzy sieć niejednoznaczności, subtelnych intryg i wciągających detali. Misternie wprowadzał mnie w trudną historię Rachel od samego dzieciństwa, aż do teraźniejszości. W rewelacyjny sposób ukazał jej skomplikowaną osobowość, ukazuje lęki, szaleństwo, ale zarazem też odwagę i determinację w walce z przeciwnościami. Gdy Rachel pewnego dnia spotyka dawnego znajomego, Briana Delacroix, z którym połączyło ją coś więcej niż przyjaźń, czułam dreszcz niepokoju, gdyż ich związek wydawał mi się zbyt idealny. Nieoczekiwanie w tym momencie książka zmieniła się z mrocznej, psychologicznej powieści obyczajowej w powieść sensacyjną. Akcja przyśpieszyła, fabuła nabrała rozmachu, a postacie, które do tej pory wydawały mi się znajome, zdjęły maski i odsłoniły nieznane a zarazem mroczne oblicza. Kobieta, cierpiąca na ataki paniki, musi wziąć się w garść. Nie wie, komu może ufać, wszyscy jak się okazuje są w jakiś sposób są zaplątani w całą sprawę. Ludzie są inni, niż sądziła, każdy coś ukrywa, tajemnica goni tajemnicę.

  Polecam. Bardzo dobra i wciągająca lektura, chociaż moim zdaniem nie jest to typowy thriller. Lehane bawi się konwencjami całkiem nieźle, ale trudno oprzeć mi się wrażeniu, że nie mógł zdecydować się na jeden gatunek. Stworzył niezłą powieść psychologiczno-obyczajową w połączeniu z świetną powieścią sensacyjną, ale zbyt gwałtowne przejście spowodowało, że zostały przyćmione wzruszenia, jakich doznałam w pierwszej części książki. Skoro według czytelników to jedno ze słabszych dzieł tego autora, najwyższy czas poznać te, które zostały uznane za bestsellery.

  "Nie dostajemy tego, co chcemy, tylko to, z czym potrafimy sobie poradzić."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po rewelacyjnych „Rzece tajemnic” i „Wyspie skazańców” postanowiłem sięgnąć po kolejną książkę Dennisa Lehane. Mój wybór padł na najnowsze dzieło tego autora, „Pokochać noc”.

  Dennis Lehane urodził się w 1965 roku w Bostonie. Amerykański pisarz i scenarzysta, autor bestsellerowych powieści sensacyjnych, m.in. „Gdzie jesteś, Amando?”, „Rzeka tajemnic” i „Wyspa skazańców”. Ukończył Uniwersytet na Florydzie. Zanim stał się pełnoetatowym pisarzem, pracował jako doradca osób umysłowo upośledzonych, kelner, szofer, księgarz i tragarz. Po sukcesie filmu „Rzeka tajemnic” Lehane zaczął prowadzić warsztaty kreatywnego pisania na kilku amerykańskich uczelniach. Książki Lehane’a zostały przetłumaczone na dwadzieścia osiem języków, trzy z nich zekranizowano.

  Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą. Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić. Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu. Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje. I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami. I choć bardzo by chciała, nie może dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo stawką w tej grze jest jej życie. Kobieta, która nie wierzyła w siebie, a bezgranicznie ufała mężowi, w dramatycznych okolicznościach jest zdana na własną inteligencję i odwagę. Kobieta, która uciekała przed mrokiem tego świata, musi w tym mroku żyć – i przeżyć…

  Muszę przyznać, że miałem bardzo duży problem z końcową oceną tej powieści. Jest to spowodowane tym, że jest ona bardzo nierówna. Pierwsza część „Pokochać noc”, to kawał bardzo dobrego thrillera psychologicznego. Poznajemy losy głównej bohaterki od jej dzieciństwa do czasów współczesnych. I chociaż akcja posuwa się bardzo powoli, to bardzo przyjemnie czytało mi się o kolejnych wydarzeniach z jej życia. Mało tego, im bliżej teraźniejszości, tym książka stawała się coraz lepsza. Niestety mniej więcej w połowie lektury następuje fragment, który wszystko zmienia. Tempo powieści zdecydowanie przyśpiesza, a thriller przekształca się w kryminał. Jednak nie wychodzi to książce na dobre. Druga część „Pokochać noc” jest w mojej ocenie zbyt mocno naciągana. Zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć, jak cierpiąca na silną psychozę kobieta, praktycznie w jednej chwili staje się bezwzględną i bardzo chłodno myślącą morderczynią. Tak samo mało logiczna jest dla mnie końcówka powieści i nagły zwrot w uczuciach Rachel. Niestety ja tego nie kupuję. Po autorze, który tak bardzo zaskoczył mnie zakończeniem w „Wyspie skazańców”, spodziewałem się zdecydowanie czegoś dużo lepszego.

  Powoli staje się już dla mnie tradycją, że najmocniejszą stroną książek Lehane są występujące w niej postacie. Nie inaczej jest i tym razem. Autor świetnie przedstawił chorobę Rachel i dwulicowość Briana. Ale najciekawszym ze wszystkich bohaterów jest funkcjonariusz Trayvon Kessler. Ten gliniarz absolutnie skradł moje serce, a scena, w której odwiedza ON mieszkanie Rachel jest zdecydowanie najlepszą w całej lekturze. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych postaci, jakie wyszły spod ręki autora „Rzeki tajemnic”.

  Niestety „Pokochać noc”, to najgorsza powieść Dennisa Lehane, jaką miałem okazje do tej pory przeczytać. Po bardzo obiecującej pierwszej części, druga połowa dość mocno mnie rozczarowała, a zakończenie było dla mnie za bardzo naciągane. Zdecydowanie wyżej oceniłbym tę lekturę, gdyby autor do samego końca pozostał w gatunku thrillera. Warto jednak zapoznać się z tą powieścią. Lehane nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a ta książką jest tego najlepszym przykładem.

  Opinia pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miejsce na pozory jest w każdym domu. Otaczamy się nimi dla wygody i uznania innych, by w oczach społeczeństwa uchodzić jako perfekcyjni o warci naśladowania. Rachel Childs, bohaterka powieści Dennis Lehane doskonale wie jak otoczyć się grą pozorów, by żaden sekret nie ujrzał światła dnia.

  Główna bohaterka to córka wpływowych ludzi - córka sławnej pisarki i byłej dziennikarki telewizyjnej oraz dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa. Wielu pobocznych obserwatorów mogłoby pozazdrościć jej życia. Jednak to tylko złudzenie, pomysł na życie realizowany wyłącznie po to, by prawda nie wyszła na jaw. Kobieta chociaż mieszka w luksusowym apartamentowcu czuje lęk przed opuszczeniem jego ścian. Boi się, że jej tajemnice ujrzą światło dnia. Szczególnie dlatego, że mieszka z mężczyzną, który podaje się za kogoś kim nigdy nie był.

  Brzmi tajemniczo, prawda? Tak jest w rzeczywistości. To powieść, którą na pierwszy rzut oka można zakwalifikować jako powieść obyczajowa z nutą psychologicznego odniesienia. Mocna atmosfera niepewności i świadomość, że za moment może wydarzyć się coś szczególnego zmieniają to wszystko wraz z biegiem fabuły na zaskakujący thriller. Nic w tej powieści nie jest jasne a wszystko można podważyć - został bowiem skonstruowany tak, że w głowie czytelnika rodzi się mnóstwo pytań i z każdą przeczytaną stroną nabieramy pewności, że być może nigdy nie otrzymamy odpowiedzi.

  Fabuła banalna w swojej prostocie opowiada historię kobiety do cna podporządkowanej własnemu mężowi. Można mieć żal do Rachel, że zaniedbała tak formę kobiecości i przestała walczyć, jednak nim czytelnik jest pewien, że może jej to zarzucić w jej życiu dzieje się coś niespodziewanego: kobieta w końcu wychodzi z domu i na ulicy znajduje coś co rozpoczyna walkę z czasem o jej własne życie. Wszystko zmienia się w oka mgnieniu, Rachel musi zacząć działać na własną rękę i nie poddaje się panice: walczy i próbuje rozwiązać zagadkę, która nie jest prosta nawet dla samego czytelnika. Każdy kolejny rozdział potęguję aurę niepewności, w której wiszący w powietrzy sekret próbuje wydrążyć dziurę, ale nie potrafi: bo autor tak drobiazgowo potraktował każdy rozdział, że nie ma miejsca na wolną przestrzeń, w której mógłby znaleźć się sekret zbyt szybko zdradzający wydarzenia finału.

  "Pokochać noc" to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów powieści psychologicznych. Połączenie thrillera z kryminałem nie przyciąga pędzącą akcją, która w pewnych momentach nawet stoi w miejscu, ale tajemnicą do której klucz chciałby znaleźć czytelnik. Autor wodzi nas za nos niemal do ostatniej strony obiecując finał, który na długo zapadnie nam w pamięci. Czy słusznie? O tym musicie przekonać się sami, ale ze swojej strony - polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cześć, właśnie jestem po lekturze książki "Pokochać noc", która niedawno miała swoją premierę. Na tę powieść natknęłam się dzięki propozycji wydawnictwa Prószyński. Od razu pomyślałam, że tak dawno nie czytałam thrillera i nabrałam ochotę na taką przygodę. Co z tego wynikło? Zapraszam na moją recenzję.

  "Rachel Childs, córka sławnej pisarki i była dziennikarka telewizyjna, żona dziedzica wielkiej firmy, Briana Delacroixa, prowadzi życie, które może wzbudzać zazdrość. Ale pozory mylą.

  Mieszka w luksusowym apartamentowcu i boi się z niego wychodzić.

  Skrywa tajemnicę, a ta doprowadza ją do obłędu.

  Żyje na co dzień z człowiekiem, który nie jest tym, za kogo się podaje.

  I gdy pewnego deszczowego dnia Rachel ku własnemu zdziwieniu wychodzi z domu, na ulicy zauważa coś, co przewraca jej świat do góry nogami. I choć bardzo by chciała, nie może dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, bo stawką w tej grze jest jej życie. Kobieta, która nie wierzyła w siebie, a bezgranicznie ufała mężowi, w dramatycznych okolicznościach jest zdana na własną inteligencję i odwagę. Kobieta, która uciekała przed mrokiem tego świata, musi w tym mroku żyć – i przeżyć…"

  Autor "Pokochać noc" napisał bardzo dobry thriller, po skończeniu którego przez kilka godzin miałam efekt "wow". Muszę jednak przyznać, że początek książki nie zwiastował aż tak dobrej lektury, i już miałam ochotę rzucić ją w kąt. Na szczęście wytrwałam w czytaniu, i po przebrnięciu ciężkiego początku została zrzucona na mnie lawina bomb, a dzięki temu totalnie zmieniłam zdanie o tej książce.

  Dennis opisuje akcje w swoich książkach bardzo obszernie. Znajdziemy tutaj na prawdę sporo opisów, ale nie są one wymodzone i nudne. Autor wodzi czytelnika za nos, i dodaje coraz więcej zagadek. W tej książce, tajemnica goni tajemnicę, ale to wszystko wymieszane jest idealnie z wątkiem obyczajowym, psychologicznym oraz romantycznym. Dzięki temu czytelnik nie skupia się na tym, że coś tutaj nie gra, że coś jest nie tak. Brnie dalej w misternie utkaną przez autorkę sieć kłamstw i półprawd. Gdybym miała porównać fabułę, to jest nieco podobna do jednego z filmów w którym gra młody Leonardo Di Caprio - "Złap mnie jeśli potrafisz".

  Mamy tutaj dwójkę głównych bohaterów, ale jeden z nich na początku jest bardziej postacią epizodyczną i dopiero potem zaczyna grać pierwsze skrzypce w powieści. Mówię tutaj o Rachel, która dużo przeżyła, jest naznaczona cierpieniem, ale i początkami straszliwej choroby psychicznej. Jej postać oraz przemiana były napisane po prostu bardzo dobrze i z zaciekawieniem poznawałam kolejne etapy jej choroby. Mamy też Briana, który jest postacią zupełnie inną. To ideał mężczyzny, kochający, współczujący, który idealnie kontrastuje przy Rachel, i dzięki niemu ta powieść nie jest zlepkiem myśli kobiety chorej, tylko wprowadza w fabułę powiew świeżości. Są też bohaterzy drugoplanowi, którzy moim zdaniem byli idealnym "tłem" do tej historii, i dopełniały ją w stu procentach, a dzięki czemu książka w moim odczuciu jest bardzo przemyślana.

  Polecam, polecam, polecam! Mogę śmiało powiedzieć, że zakończenie wbija w fotel. Po prostu nie dowierzałam, że to koniec historii, bo autor zostawił mnie w zawieszeniu i na głodzie, że chcę więcej. Musze też przyznać, że powieść Pokochać noc już teraz zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce moich TOP 2018!

  Dziękuję za przeczytanie wydawnictwu Prószyński!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dennis Lehane jest autorem, którego lubię i szanuję, dlatego sięgając po tę książkę wiedziałam, że mnie nie zawiedzie. I tak też się stało. Jedyne z czym mam problem (po raz pierwszy w przypadku tego autora) to z samą klasyfikacją gatunkową tej powieści. Jeśli zechcemy przyporządkować ją do kanonu powieści obyczajowych to z pewnością należy do tych mrocznych, wywołujących dreszczyk na karku. Jeśli jednak postanowimy (podobnie jak wydawca) zaliczyć ją do thrillerów to prawdziwy znawca poczuje, że czegoś tu zabrakło : może tego przyśpieszenia pulsu, który powinnam odczuwać w przypadku tego gatunku? Momentu kiedy ręka z przerażenia sama zasłania usta? Jednak to niezdecydowanie gatunkowe paradoksalnie działa na korzyść książki i sprawia, że mamy do czynienia z opowieścią, która dzięki swojej inności wymyka się wszelkiej klasyfikacji.

  Rachel Childs, córka psycholożki i autorki poczytnego poradnika dla małżeństw, sama dziennikarka i żona bogatego dziedzica firmy handlującej drewnem, cierpi na chorobę psychiczną, która objawia się srachem przed ludźmi i otwartymi przestrzeniami. Ta swojego rodzaju agorafobia nie pozwala młodej jeszcze dziewczynie na opuszczenie domu. Latami zamknięta w czterech ścianach własnego mieszkania, wymyka się tylko rankami do najbliższego sklepu spożywczego.

  Pewnego dnia jej mąż, Brian Delacroix, postanawia zabrać Rachel na wycieczkę metrem do centrum handlowego, uważa że jest już gotowa na spotkanie tłumów. Wycieczka na miasto staje się krokiem milowym ku wyzdrowieniu. Od tej pory Rachel samotnie opuszcza mieszkanie i wędruje po Bostonie. Pewnego dnia podczas spaceru dostrzega swojego męża, który rzekomo powinien przebywać w delegacji w Londynie. Zaczyna szpiegować męża i w krótkim czasie dowiaduje się, że jej ukochany nie jest tym za kogo się podaje.

  Dla wszystkich czytelników, którzy lubią zarówno powieści obyczajowe jak i thrillery psychologiczne z elementami kryminału, nowa książka Dennisa Lehane będzie prawdziwą perełką. Zaczyna się powoli. Przez pierwsze dwieście stron autor opowiada nam o życiu Rachel Childs i jej najbliższych. Dziewczyna nigdy nie poznała swojego ojca, który opuścił rodzinę i wyjechał z miasta. Zdesperowana i zgorzkniała matka dziewczyny do końca swojego życia nie wyjawiła córce nazwiska ojca. Kiedy ta uporała się z ciężkim okresem dojrzewania, pełnym alkoholu i występków przestępczych, na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Jednocześnie szybko pięła się po szczeblach dziennikarskiej kariery. Wysłana na Haiti, gdzie po raz pierwszy spotkała się ze śmiercią i terrorem, doznała załamania na wizji co poskutkowało wyrzuceniem jej z pracy.

  Po rozwodzie z pierwszym mężem na ulicy spotkała dawnego znajomego, Briana Delacroix z którym połączyło ją coś więcej niż przyjaźń. I od tej pory również książka zmieniła się o 180 stopni. Akcja przyśpieszyła, fabuła nabrała rozmachu, a postacie które do tej pory wydawały nam się znajome, zdjęły maski i odsłoniły nieznane a zarazem mroczne oblicza. Ktoś kto do tej pory był okazem wrażliwości i empatii okazywał się dwulicowym potworem, który w imię pieniędzy był w stanie poświęcić swoich najbliższych. Z kolei zawodowi mordercy okazywali się kochającymi głowami rodzin, których na złą drogę sprowadziło samo życie, które jak wiadomo nie rozpieszcza. Właśnie to odwrócenie ról nadało książce cały smak. Podziwiam autora, za wytrwałość i fakt że jednym zamachem pióra zniszczył wszystko co budował przez kilkaset stron (czy nie było mu żal?). A było co budować, gdyż Lehane znany jest z tego, że wytrwale i drobiazgowo kształtuje profile psychologiczne swoich bohaterów.

  Kolejną rzeczą, która cechuje naszego autora, jest stopniowe budowanie klimatu powieści, dozowanie emocji oraz stopniowanie napięcia. Choć zaczyna się powoli, rozwija niczym powieść obyczajowa, tak od samego początku czytelnik czeka na zwrot akcji choć nie wie, w którym momencie ON nastąpi. Dostajemy nikłe przesłanki, zapowiedzi zbliżającej się katastrofy. Sam fakt, że nasza autorka jest więźniem we własnym domu sprawia, że cała powieść staje się klaustrofobiczna. W tak małej przestrzeni nawet zwykłe z pozoru zdarzenia mogą się okazać wstępem do katastrofy.

  Druga połowa książki to za to prawdziwy rollercoaster (którego przedsmak dostajemy już w prologu), zaczyna się prawdziwa zabawa w kotka i myszkę i nie do końca wiemy kto jest tym złym a kto dobrym. Każdy z naszych bohaterów ma swoje małe sekrety, więc wiedzeni instynktem tracimy zaufanie do każdego. Jednak doświadczony autor świadomie i konsekwentnie buduje fabułę. Nie ma tutaj miejsca na nieścisłości, niekonsekwencję czy niedomówienia. Elementy układanki wprawną ręką są wkładane we właściwe miejsce.

  Jedynym słabszym punktem książki (słabszym ale nie słabym) jest jej zakończenie. Zbyt proste, mało melodramatyczne (a tego się spodziewałam) i troszkę nie pasujące do profilów psychologicznych naszych bohaterów, otwarte na interpretację.

  Kolejny już raz Dennis Lehane, zaserwował nam prawdziwą ucztę czytelniczą. W moje ręce trafiła książka od której nie mogłam się oderwać przez kilka wieczorów. "Pokochać noc" to wspaniały miks gatunkowy, obyczajowy thriller psychologiczny, gdzie większy nacisk położony jest na psychikę naszych bohaterów niż ich działania. To jedna z tych książek, kiedy czytelnik nie jest w stanie przewidzieć fabuły, choć autor na prawo i lewo daje nam podpowiedzi. Kiedy już obierzemy jakąś drogę okazuje się ślepą uliczką. Jest to jedna z lepszych przeczytanych przeze mnie książek w 2018 i choć wiem, że na nastepną powieść Lehane będę czekać latami, to już się nie mogę doczekać. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula