Pokalane poczęcia

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 16,00 zł
eBook, mobi, epub
za 21,76 zł
Nasza cena: 25,60 zł 32,00 zł Taniej o: 20%

Bohaterowie, których łączy wspólny wątek − poczęcie człowieka.

Każda z tych historii wychodzi poza wszelkie akceptowalne społecznie schematy, a zdarzenia zaskakują ich samych.

Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces poczęcia córki, Beatę, tradycyjną katoliczkę, która musi zmierzyć się z niebożymi realiami, Honoratę − ofiarę − oraz Agatę, która zachodząc w ciążę, bardzo wiele ryzykuje.

Początki życia absolutnie niezgodne z wyobrażeniem ideału. Ciąże, które nie zawsze biorą się z obopólnej decyzji partnerów, nawarstwiają problemy, wiążą się z dużym ryzykiem albo obnażają dodatkowe okoliczności relacji przyszłych rodziców.

A jednak z tych historii wynika coś dobrego – nowy start, nowe możliwości, nowa perspektywa, a przede wszystkim – nowe, kiełkujące życie.

Natalia Rogińska urodziła się w Łodzi 1 listopada 1985 roku. Od dziesięciu lat mieszka w warszawskim Wawrze. Jako „słoik” przyjechała z ukochanego województwa lubuskiego, ale od niedawna sama robi weki dla swojej rodziny i coraz silniej wsiąka w stolicę. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a w ramach studiów międzywydziałowych na Uniwersytecie Warszawskim zrobiła dyplom z psychologii. Jest przekonana, że szczęście to stan umysłu. Bardzo chciałaby nauczyć swoje córki, jak ten stan osiągać, niezależnie od sytuacji, w jakich postawi je życie.

Lubi uczyć się nowych rzeczy. Lubi się ruszać na świeżym powietrzu, pływać w naturalnych akwenach i odkrywać nowe miejsca. Lubi smaczną kuchnię, ładne wnętrza i dobre buty. Lubi, gdy ktoś ma inne zdanie i jest gotowy do merytorycznej dyskusji. Lubi randki z mężem i spotkania przy kawie z przyjaciółkami. Lubi weekendy za miastem i  leniwe poranki z dziećmi. Lubi świadomość, że ktoś czyta jej książki.

Jest autorką powieści: „Alicja” (2009), „Gruba” (2010), „Maciejka” (2011).

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-03-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziecko to prawdziwy cud. Wie o tym każda obecna lub przyszła matka. Nie zawsze jednak jest tak jak sobie zaplanujemy. Często gdy czegoś usilnie pragniemy i dążymy do tego za wszelką cenę, los postanawia sobie z nas zakpić. Czasem jednak gdy niczego się nie spodziewamy, życie obdarowuje nas z nawiązką.

  Bohaterkami książki są kobiety które różni niemal wszystko – wiek, usposobienie, sytuacja majątkowa i życiowa, charakter oraz ideologia. Wszystkie trafiają do prywatnego gabinetu ginekologa Ireneusza Skrobaka, który ma dość ekscentryczne i nietypowe podejście do życia. Każda z pań przychodzi z innym problemem, jednak wszystkie łączy jedno – macierzyństwo. Niektóre z nich zrobią wszystko by zajść w upragnioną ciąże i urodzić dziecko, inne zaś poczują się zagubione rolą przyszłej mamy. By Znajdą się i takie które będą szukać innych, czasami dość kontrowersyjnych rozwiązań aby zajść w ciążę lub ją usunąć. Historie tych kobiet różnią się od siebie, czasami są smutne, a innym razem kończą się szczęśliwie. Jednak jest coś dobrego co z nich wynika – nowe możliwości, nowe perspektywy, a przede wszystkim – nowe, kiełkujące życie.

  Natalia Rogińska w swojej książce porusza temat poczęcia i macierzyństwa. Jak możemy się domyślić po tytule, nie będą to łatwe ciąże, a takie które mają dość skomplikowaną historię i tło. Każda z tych opowieści jest inna, ale wszystkie opowiadają o kobietach, których życie za sprawą nadchodzącego macierzyństwa ma ulec zmianie. Autorka nic nie ubarwia, pisze prosto i bez zbędnych frazesów. Serwuje nam czystą prawdę, która czasem nas zaszokuje, innym razem poruszy, a jeszcze innym wzbudzi niekłamany podziw lub niedowierzanie.

  Problemy wszystkich pacjentek gabinetu na Chmielnej, są wyciągnięte z życia. Natalia Rogińska w swojej dość krótkiej książce, porusza całkiem sporą liczbę wątków, które bez problemu dałoby się rozdzielić na osobne powieści. Można by więc wnioskować, że temat nie został należycie rozwinięty i poprowadzony. Nic bardziej mylnego! Autorka z niezwykłą empatią i zaangażowaniem opowiada nam historie swoich bohaterek, często nie szczędząc im przykrości i trudności. Czytelnik ma szansę przyjrzeć się problemom jakie dotykają bohaterki, często być może odnajdując w poszczególnych historiach cząstkę siebie i tego, co samemu doświadczył.

  Autorka przybliża nam ideologią każdej ciąży. Widzimy tu ludzi których poglądy znacznie się od siebie różnią i często mają one wpływ na moment poczęcia. Jedni są bardzo religijni i uważają antykoncepcję za zło wcielone, inni zaś są zwolennikami związków partnerskich. Są i tacy którzy zmagają się z bezpłodnością, a nawet tacy którzy płodzą dzieci jak króliki, tylko dlatego, że tak nakazuje im wiara. Niektóre kobiety muszą szukać bardziej radykalnych rozwiązań by zajść w upragnioną ciążę, takich jak chociażby in vitro, lub wynajęcie surogatki. Wszystko jednak zmierza ku jednemu - macierzyństwu. I choć moment poczęcia i sama ciąża stanowią tutaj najważniejszy element, następstwem tego jest przecież macierzyństwo i każdy z bohaterów będzie musiał się z tym zmierzyć na swój sposób. Jest to jednak temat na osobną powieść, a my obecnie możemy snuć domysły jakie będą dalsze losy bohaterów. Jedno jest pewne – ciąża i dziecko, to otwarcie nowego rozdziału w życiu, w którym tak naprawdę wszystko może się zdarzyć.

  „Pokalane poczęcia” to książka pełna emocji i życiowych prawd. Porusza temat samotnego wychowywania dzieci, bezpłodności, wielodzietności, aborcji, in vitro i naturalnego planowania rodziny. Wszystko zawarte w lekkiej i przystępnej formie, tak aby zaintrygować i zaciekawić czytelnika. I choć tematyka często nie jest zbyt łatwa, Natalia Rogińska postarała się, aby w jej książce nie zabrakło odrobiny humoru i lekkiej ironii. To sprawia, że jej powieść zyskuje zupełnie inny wydźwięk, stając się lekturą przyjemną w odbiorze, ale również momentami niezwykle poruszającą i skłaniającą do głębszych refleksji. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-09-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Adriana, Agata, Beata, Greta, Hanna, Honorata, Iza, Majka, Michalina, Zofia. Różni je niemal wszystko - wygląd, wiek, charakter, podejście do życia, poglądy, usposobienie. Za to w życiu każdej z nich, w mniejszym lub większym stopniu, pojawia się temat macierzyństwa. Pragnienie posiadania dziecka przez niektóre z nich jest tak silne, że są w stanie zrobić wszystko, aby być mamą. Z kolei inne zupełnie nie widzą się w nowej roli, która wzbudza w nich przeogromny lęk, a nawet przerażenie oraz chęć ucieczki.

  Pierwszym bohaterem, jakiego poznaje czytelnik, jest Ireneusz - młody, aczkolwiek nieco ekscentryczny ginekolog, pracujący w państwowym szpitalu, po godzinach dorabiający w prywatnym gabinecie. Mnogość pacjentek jest porażająca, a ich potrzeby niezwykle różnorodne. Lekarka pragnąca dziecka, która pomimo usilnych starań nie potrafi wraz z mężem przezwyciężyć problemów z płodnością, aż do pewnego dnia, gdy przypadkowo... pomaga jej w tym ktoś inny. Bardzo wierząca 24-latka, posiadająca czwórkę dzieci i będąca w ciąży z piątym, która nie jest gotowa na to ani fizycznie, ani finansowo. Jednak jej mąż nie zwraca uwagi na prośby żony, uważając, że są stworzeni do rodzicielstwa, a ukochana poradzi sobie z ogarnięciem domu oraz kilkorga dzieci, ponieważ zawsze świetnie sobie z tym radziła. Surogatka pragnąca przekazać komuś to, co może, licząc na materialne korzyści. Kobieta łapiąca faceta na dziecko. Eko-matka, która jeszcze w ciąży przejawia dalekosiężne plany - jak najdłuższe karmienie piersią na żądanie, domowy poród wśród najbliższych, brak znieczulenia, wszystko zgodnie z naturą. Jednak zapomina, że życie lubi płatać figle, zupełnie nie zwracając uwagi na to, czego chcemy. Singielka, kobieta sukcesu, marząca o córce i decydująca się na in vitro. Kobieta mająca świadomość o 50% szans na posiadanie zdrowego dziecka, podejmująca ryzyko. A na koniec - biseksualna położna Ela, towarzysząca ciężarnym w końcówce ich podróży stanowiącej początek nowego życia dla innej istoty.

  "Czasem sobie myślę, że zupełnie nie kumam kobiet, a im głębiej je studiuję, tym głębsza jest moja niewiedza."

  Problemy z płodnością. Zachodzenie w ciążę przy każdej możliwej okazji. Korzystanie z różnorodnych metod antykoncepcyjnych w obawie przed ciążą. Pobożna wiara w naturalne metody planowania rodziny. Seks pod dyktando, niemal z zegarkiem w ręku, po to, żeby w końcu ziściły się marzenia o dziecku. Kurczowe łapanie się wszelkich możliwości, aby nie zajść w ciążę. Bycie ofiarą własnego męża, która nie ma prawa decydować o własnym ciele, stając się niemal żywym inkubatorem, bez ustanku przebywającym w ciąży. Rodzenie dziecka dla kogoś, kto nie chce bądź nie może samodzielnie spłodzić i urodzić potomstwa. Fiksacja na temat wszystkiego, co naturalne i ekologiczne, zupełnie wykluczająca jakiekolwiek inne możliwości, co niejednokrotnie wyrządza ogromną krzywdę ciężarnej, gdy dochodzi do konieczności rozwiązania ciąży w sposób daleki od tego wymarzonego. Świadomość tego, iż dziecko może urodzić się chore. Ile kobiet, tyle historii - żadna decyzja nie jest łatwa, dlatego pozostaje wierzyć, że ta, którą podejmiemy, okaże się tą najlepszą.

  Moje oczekiwania względem "Pokalanego poczęcia" były bardzo wysokie - na szczęście autorka stanęła na wysokości zadania. Co prawda, początkowo przeraził mnie natłok bohaterek, jednak zapisanie najważniejszych informacji na temat każdej z nich pomógł w zapamiętaniu ich tożsamości. Bardzo spodobało mi się podejście Natalii Rogińskiej do ważnego tematu w sposób ironiczny i często bardzo przejaskrawiony, dzięki czemu czytelnik może uświadomić sobie, jak kuriozalnie i nierzadko bezsensownie zachowują się ludzie w trudnych sytuacjach. Jednak, dla wielu, walka o bycie rodzicem i wszystko, co z tym związane, jest tak istotne, że każde zachowanie wypada wybaczyć.

  Powieść Natalii Rogińskiej porusza tematykę macierzyństwa, zahaczając o wiele innych treści. To wszystko sprawia, że "Pokalane poczęcia" polecam wszystkim czytelniczkom - jestem przekonana, że większość z Was znajdzie w tych kobietach cząstkę siebie. Historia każdej z bohaterek wywołuje masę emocji, jednocześnie bawiąc i smucąc, irytując i wzbudzając współczucie. Czytelnik mimowolnie angażuje się w ich życie, kibicując nawet tym kobietom, które diametralnie różnią się w głoszonych przez siebie poglądach. Ich losy przeplatają się, aby na koniec spotkać się w finalnym rozdziale - kończącym książkę, ale rozpoczynającym nowy etap ich życia...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-03-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Posiadanie dziecka dla wielu osób jest czymś niemożliwym, lecz wyśnionym. Szukają sposobów, ale spełnić marzenie. Partnerzy, lekarze, zawiedzione nadzieje — te wszystkie sprawy stają się czymś powszednim w walce o maleństwo…

  Nie jestem jeszcze matką, ale tematyka rodzicielstwa zawsze mnie fascynowała. Dlatego chętnie sięgam po książki, które poruszają taką kwestię. Natalia Rogińska napisała powieść o czekaniu, pozbawioną schematów. „Niepokalane poczęcia” są lekturą mocno wciągającą. Z okładki bije spełnienie i optymizm, ale bohaterowie Rogińskiej muszą przejść ciężką drogę, aby otrzymać to, czego pragną. Do czytania podeszłam dość luźno. Po pewnym czasie zauważyłam, że minęło już kilka godzin, a ja zbliżam się ku końcowi historii. Co tak mnie zafascynowało? Podejście do tematu z kilku stron. Poznajemy surogatkę, homoseksualistów, kobietę nastawioną na sukces. A wszystko podane w ciekawy sposób, pozbawiony odczucia zagubienia wśród tylu kwestii godnych poznania. Spróbuję przybliżyć Wam fabułę. Sami oceńcie, czy też dostrzegacie ten potencjał w autorce. Osobiście muszę stwierdzić, że Rogińska jest kolejnym powodem, dla którego zaczęłam doceniać polską literaturę.

  Na ulicy Chmielnej mieści się przytulny gabinet ginekologiczny. Utrzymany w kolorze pudrowego różu, jednak właśnie te ściany są niemym świadkiem dramatów, które przechodzą pacjentki doktora Ireneusza Skrobały. On sam, pełen cynizmu, stara się zgłębić w psychikę odwiedzających go kobiet. Michalina, Honorata, Adriana, Greta, Agata — każdą z nich dotykają problemy wynikające z posiadania dziecka. Albo niemożności tego posiadania. Tłem dla ich poczynań są partnerzy, rodzina, przyjaciele, praca. Bohaterki często muszą podejmować radykalne decyzje, które mogą zaważyć na ich życiach…

  Wielkim zaskoczeniem jest dla mnie postać doktora Skrobaka. Jego komentarze i odzywki często sprawiały, że parskałam śmiechem, choć w gruncie rzeczy książka należy do tych cięższych. Paskudnie zarozumiały, jednak profesjonalista. To właśnie od niego zaczynają się wprowadzenia do każdej opowieści. To taka klamra spinająca całą akcję, co uważam za ogromny plus. W przeciwnym wypadku łatwo byłoby się zamotać. Każdej kobiecie poświęcono odpowiednią ilość miejsca, nie irytowałam się z powodu niedosytu. Wszystkie są wielkimi indywidualnościami, z dozą lekkiego przerysowania. Uwydatniło to ich cechy, trudno byłoby pomylić Gretę z Beatą. Całe szczęście, autorka nie zapędziła się w grzebanie w stereotypach.

  Pióro Rogińska ma bardzo lekkie. Zgrabnie łączy humor ze wzruszeniem. Nakreśliła bohaterów wzbudzających sympatię, takich swojskich. Nawet karierowiczka Adriana w pewnym momencie sprawia, że człowiek miałby ochotę najpierw dać jej w twarz, a później przytulić. Autorka nie skupia się wyłącznie na pragnieniu posiadania dziecka. Opisuje także te związki i życia, bardzo wpływające na wybory, zachowania. Zżyłam się z postaciami, aż zaczęłam myśleć o tym, iż Natalia Rogińska mogłaby napisać drugą część. Lubię ten moment, gdy zapominam o fikcji, a widzę jedynie prawdę bijącą z kart książki.

  Rozdziały urywały się w pewnym momencie. Zaczęłam czuć niepokój, że takie właśnie zakończenie otrzymała cała powieść — pełne znaków zapytania. Moje obawy uszły z dymem, bo otrzymałam odpowiedzi. W pozycjach typowo obyczajowych przepadam za motywem, gdy losy bohaterów podawane są mi na tacy. Inaczej grzęznę w irytacji, bo jak wspomniałam — zbyt łatwo się przywiązuję. Ireneusz Skrobak znowu powrócił, w roli osoby nadającej kształt. Wszystko wskoczyło na swoje miejsce, a ja mogłam odetchnąć ze spokojem. Później jeszcze przez dłuższą chwilę myślałam o tych tysiącach par, które starają się o dziecko, oscylują między tyloma opcjami i nie mogą zaznać spokoju. Z książki Rogińskiej przebijał się dowcip, ale nie zakrył powagi.

  Bardzo się cieszę, że trafiłam na „Pokalane poczęcia”. Powieść idealna na wieczór. Refleksyjna, wyciskająca kilka łez i bardzo realna w przekazie. Polecam każdemu, bez względu na płeć. Jeśli lubicie wrażliwych twórców, to styl Natalii Rogińskiej powinien przypaść Wam do gustu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-03-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  "To, co dzieje się w sercu matki, ilekroć trzyma w ramionach dziecko, które jeszcze przed kilkoma chwilami było częścią jej ciała, a odtąd stawało się namacalne wszystkimi zmysłami, to absolut."

  Zaczytałam się w tej książce, tak emocjonalnie i refleksyjnie, macierzyństwo jako główny temat, ale pokazane z wielu ujęć i odsłon. Właśnie te indywidualne i odrębne perspektywy rodzicielstwa, różnorodne doświadczenia, społeczne tło, są tak niezwykle interesujące. Autorka przybliża nam sylwetki kobiet, w których wiele czytelniczek może znaleźć coś z siebie. Wspaniale oddaje rozpiętość uczuć towarzyszącą spodziewaniu się dziecka. Niektóre z pań wiadomość, że zostaną matkami zaskakuje, burzy życie zawodowe, gmatwa osobiste, usilnie zatem poszukują właściwych rozwiązań. Inne, przyjmują tę nowinę jako coś naturalnego i choć może nie do końca wyczekiwanego w danym momencie, to jednak bardzo szczęśliwego. Ale są i takie kobiety, dla których potrzeba macierzyństwa jest niezwykle silnym pragnieniem, a przeżywają wielką traumę, bo natura odbiera marzenia. Zwrócono uwagę również na męski punkt widzenia, i tu także uwidacznia się jego złożoność i indywidualne podejście. Na ile decyzja o pojawieniu się nowego człowieka na świecie wynika z obopólnej zgody i woli partnerów? Czy kobieta decydując się świadomie na samotne macierzyństwo nie zabiera dziecku pewnych jego podstawowych praw? Jak bardzo obsesyjne pragnienie pozostania rodzicem może wprowadzić niezdrowe relacje wśród partnerów i ich rodzin? Czy nie słuszniejszym wydaje się zaprzestanie kolejnych prób in vitro i zdecydowanie się na adopcję dziecka?

  To niezwykle trudne pytania, dotykające bardzo wrażliwej sfery psychicznej człowieka. Nie ma gotowych i jednoznacznych odpowiedzi, co więcej ten wątek u par będących w podobnej sytuacji może rozwijać się w diametralnie odmiennych kierunkach. Czytając książkę utwierdzam się w przekonaniu, że powinniśmy być niezwykle ostrożni i delikatni w wyrażaniu opinii na temat czyjegoś podejścia do macierzyństwa. Bardzo podobało mi się, że autorka nie ocenia postaw głównych bohaterek, ale za to porusza szerzej opiniotwórczy wątek otoczenia, jego wpływ na psychikę kobiet, jakże często wyrażane przez rodzinę w dobrej wierze zdania i porady przynoszą ból i cierpienie. Doskonale wyczuwa się tę presję otoczenia na pojawienie się dziecka, potomka, wnuka, a bezpłodność jest chorobą cywilizacyjną i dotyka niemal piętnastu procent par, które zmuszone są zmierzyć się z niskim poczuciem wartości, stratą, smutkiem i bezsilnością. I jeszcze, prawo kobiety do decydowania o aborcji, to też bardzo wrażliwe i złożone zagadnienie. Interesującym uzupełnieniem do opisywanych w powieści historii pań jest spojrzenie na nie z punktu widzenia lekarza ginekologa. Mamy doskonałą okazję do porównania jego opinii i odczuć związanych z konkretnym przypadkiem medycznym z faktycznym bagażem doświadczeń i emocji jego pacjentki. Z życiem każdej kobiety związana jest pewna historia, bo choć odmienne osobowości, wykształcenie, spojrzenie na świat, status społeczny, wiek, to jednak wspólny pierwiastek macierzyństwa.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-02-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Pojawienie się dziecka wiele zmienia w życiu każdego człowieka. Ta mała istotka wnosi radość, szczęście, a przede wszystkim miłość. Scala ze sobą każdą rodzinę, nadaje im sens. To istny cud Boży, wie o tym każda matka. Przez dziewięć miesięcy pod sercem rozwija się nowe życie, które w późniejszych latach będzie uszczęśliwiać każdą rodzinę. Niestety zdarza się tak, że nie zawsze te upragnione, wyczekiwane dziecko pojawia się na świecie. Usilne starania, ciągła gotowość oddala od siebie partnerów. Pojawia się złość, wyrzuty, irytacja, pretensje. Los w najmniej oczekiwanym momencie potrafi sobie z nas zakpić. Jednak, gdy zatrzymamy się na chwilę, spojrzymy na wszystko z dystansem, pozostawimy wszystko losowi, ON obdaruje nas czystym pięknem.

  Coraz częściej sięgam po książki na których znajduje się logotyp ,,Kobiety to czytają". Zauważyłam, że trafiają w moje gusta czytelnicze, dlatego, gdy coś nowego pojawia się, od razu po to sięgam. Zabierając się za powieść zwróciłam uwagę na okładkę, tytuł, a także na opis. Te wszystkie elementy bardzo mnie zaintrygowały, więc bez dłuższego zastanowienia po lekturę sięgnęłam. Sama pragnę mieć kiedyś dziecko. Gdy patrzę na szczęśliwe matki z małymi pociechami serce mi po prostu rośnie, a uśmiech przez długi czas nie schodzi z twarzy. Jednak w głowie często tli się myśl, że nigdy nie zostanę obdarowana tym cudem, że pomimo szczerych chęci to małe życie nie pojawi się na świecie. Dzięki książce mogłam doświadczyć czym jest macierzyństwo, jak kobiety usilnie starają się o to, by stać się w końcu upragnioną matką. Mogłam poczuć wiele emocji jakie towarzyszą bohaterkom i z niejedną się utożsamić.

  Bohaterkami książki są kobiety- różni je prawie wszystko. Od wieku poprzez charakter. Jedynie co je łączy to poczęcie dziecka. Każda z nich do tego dąży. Nie każdej jednak się to udaje. Te pragnienie często jest nieosiągalne. Zdarza się tak, że ta mała istota niespodziewanie pojawia się w życiu, nieplanowana, niechciana. Jest utrapieniem dla partnerów, nieszczęściem, które zmienia otaczającą rzeczywistość.

  Autorka z lekkością przeprowadza nas przez życie bohaterów. Odsłania przed nami skrawek ich świata, możemy zobaczyć, że nasza rzeczywistość niczym się nie różni od nich. Ta książka opowiada przede wszystkim o nas, o sąsiedzie, który mieszka za ścianą. Możemy wejść między ściany i być cichym obserwatorem zwykłego, codziennego życia. Zobaczyć to, co na zewnątrz jest ukryte, poznać emocje jakie towarzyszą każdej postaci. To jest takie niesamowite, niezwykłe.

  Powieść jest bardzo mądra, opowiada o rzeczach, które są teraz aktualne, w naszym codziennym życiu- samotne matki, in vitro, bezpłodność. Skłania do refleksji, dzięki lekturze czytelnik przestanie się tak spieszyć, gonić za marzeniami i spojrzy na wszystko z dystansem. Opowieść napisana z humorem, ale też z przesłaniem. Szybko się ją czyta, bohaterowie zostali dobrze wykreowani, są tacy prawdziwi, nie przerysowani. Fabuła także jest bardzo ciekawa, może niczym nowym nie zaskakuje, ale posiada coś takiego w sobie, że czytelnik mimowolnie się uśmiecha. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Natalii Rogińskiej i mam nadzieję, że nie ostatnie. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula