Podręczniki do przysposobienia obronnego - liceum i technikum - klasa 2 po gimnazjum

Przysposobienie obronne do klasy 2. W tym dziale znajdują się podręczniki do PO, których wiedza przeznaczona jest dla uczniów klas 2 liceum i technikum.

Lekcje przysposobienia obronnego na każdym poziomie edukacji cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Jest tak dlatego, że nauczyciel, który z pasją prowadzi naukę tego przedmiotu, umiejętnie łączy wiedzę teoretyczną z ćwiczeniami praktycznymi.

Przysposobienie obronne to swoista edukacja o tym, jak żyć bezpiecznie. Nauka przedmiotu obejmuje wiedzę o obronności kraju w warunkach zagrożenia - zarówno na poziomie większych formacji wojskowych, jak i wiedzę o tym, co zrobić na wypadek nalotu, zagrożenia biologicznego, czy chemicznego.

Uczeń dowie się, jak żyć bezpiecznie w czasie pokoju - pozna zasady bezpiecznej pracy z niebezpiecznymi urządzeniami, nauczy się udzielać pierwszej pomocy i reagować z empatią na potrzeby osoby stojącej w obliczu zagrożenia życia lub zdrowia. Te wiadomości i wiele innych znajdują się w podręcznikach z naszej księgarni, które są dostosowane do programu nauczania przedmiotu przysposobienia obronnego.

Wybierz inny przedmiot:

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej