Podręczniki do przedsiębiorczości - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce

"Podręczniki do przedsiębiorczości - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" to kategoria zawierająca nowoczesne i starannie opracowane materiały do nauki przedsiębiorczości.

Czy w drugiej klasie liceum lub technikum myśli się już o własnym biznesie? Zdecydowana większość uczniów tego nie robi, ale zdarzają się czasem chlubne wyjątki. Czytamy o nich później w gazetach, podziwiamy efekty ich energicznych i skutecznych działań w artykułach największych internetowych portali. Faktem jest, że wielu biznesmenów zaczyna wcześnie. Nie są to bynajmniej z miejsca interesy ich życia, ale pierwsze, nieśmiałe jeszcze próby funkcjonowania w świecie prawideł rynku. Prawidła te warto zatem poznać możliwie jak najwcześniej.

Od kilkunastu lat w szkołach ponadpodstawowych prowadzi się zajęcia z przedsiębiorczości. Uczniowie poznają na nich podstawowe zagadnienia ekonomiczne i prawne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dowiadują się, czym jest kapitał i jak można nim zarządzać. Poznają prawa popytu i podaży, bez zrozumienia których dalsza nauka ekonomii, a nawet prowadzenie obwoźnego handlu, nie mają większego sensu. Uczniowie nabywają też umiejętności praktyczne: ćwiczą się w opracowywaniu biznesplanów, a także w tworzeniu Curriculum Vitae, które będzie niezbędne przy poszukiwaniu zatrudnienia.

Poniżej zamieściliśmy kilka popularnych podręczników do przedsiębiorczości. Zostały one opracowane przez autorów doskonale obeznanych z tematem. Powstały w wydawnictwach, które od wielu lat tworzą nowoczesne pomoce dydaktyczne, często wybierane przez nauczycieli. Nauka przedsiębiorczości w liceum czy technikum powinna być prowadzona w sposób przejrzysty i nastawiony na gruntowne zrozumienie treści. W przypadku każdego ucznia będzie to procentować w przyszłości, obojętnie czy podejmie pracę na etacie, czy też otworzy własną działalność. Poniższe publikacje zostały stworzone tak, aby maksymalnie ułatwić i uprzyjemnić naukę tego przedmiotu.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej