Podręczniki do języka rosyjskiego - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce

Kategoria "Podręczniki do języka rosyjskiego - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" obejmuje kursy najczęściej wybierane przez nauczycieli języka rosyjskiego. Podręczniki i ćwiczenia zgodne z aktualną podstawą programową!

II klasa liceum czy technikum to czas, kiedy warto na poważnie zacząć myśleć o egzaminie maturalnym z języka rosyjskiego. Oczywiście nie tylko po to uczymy się mowy naszych wschodnich sąsiadów, ale matura to najpoważniejszy sprawdzian wiedzy i umiejętności, jaki czeka uczniów w najbliższej przyszłości. Ucząc się słówek i reguł gramatycznych, muszą pamiętać także o egzaminie.

Sama znajomość języka rosyjskiego otwiera przed nami ogromne możliwości; po rosyjsku dogadamy się nie tylko w Rosji, na Białorusi czy na Ukrainie - wielu mieszkańców krajów azjatyckich, zwłaszcza tych, które należały niegdyś do Związku Radzieckiego, doskonale posługuje się tym językiem. Warto zatem się go uczyć, zarówno przez pryzmat klasycznej literatury, jak i współczesnej publicystyki czy też mowy potocznej.

Podręczniki, które prezentujemy w tym miejscu, to nowoczesne, starannie opracowane kursy językowe dla uczniów drugiego rocznika szkoły ponadpodstawowej. Przejrzysty i logiczny układ treści gwarantuje, że wiedzę i umiejętności językowe nabywać będziemy w możliwie najwygodniejszy sposób. Łatwo też będzie nam odszukać potrzebne informacje, a liczne ćwiczenia pozwolą sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce, również pod kątem przyszłego egzaminu maturalnego. Publikacje te są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i obejmują zagadnienia z obowiązującej aktualnie podstawy programowej, znacznie poza nią nie wykraczając.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej